Jump to content
Dogomania

Jakie mięso dajecie psom?


kofee

Recommended Posts

Skłaniam się coraz bardziej na przejście z karm suchych na gotowanie. Niestety ostatnie moje doświadczenia z gotowaniem pochodzą sprzed 10 lat. Wtedy dawałam takie ścinki mięsa, ze sprawdzonej firmy, nie sadzę, żeby teraz były i w takiej jakości jak wtedy.
Jedna pies musi być na lekkiej diecie ze względu na pojawiające się problemy z wątrobą: nie odważę się dać jej wieprzowiny, kurczaka nie może, bo wymiotuje i ma różne inne dolegliwości:p , indyka z kolei całkiem dobrze trawi.
Zaczęłam gotować tego indyka: szyje z ryżem i warzywami, czasem kupuję takie mielone indycze, ale wydaje mi się dość tłuste, a starsza suńka z lekka się zapasła:oops: . No i nie wiem co mogę im jeszcze gotować. Wołowiny jakoś w sklepach nie widzę, jak już to jakąś polędwicę, a takie coś to trochę za drogie...
Tak pytam, bo u mnie w domu nie je się mięsa i nie mam kompletnie żadnego doświadczenia w tej materii.:-o

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmmm, tam gdzie robię zakupy nie ma wielkiego wyboru mięsa, które ewentualnie możnaby kupić psom. Wieprzowiny chyba nie dam, były takie ścinki wołowo-wieprzowe, ale wyglądały na bardzo tłuste, były porcje rosołowe z kurczaka, no i znowu kupiłam te szyje indycze, bo widzę, że ładnie je jedzą i wszystko potem OK. Ale czy można ciągle tego indyka dawać?
Jakoś nie mam odwagi kupić takiego mięsa dla psów w batonie, ze względu na tę moją starszą schorowaną psię - jej można dawać tylko chude mięso.
A co z podrobami? I jakie dawać? Ten RC, który jadła suchy miał w swoim składzie podoby drobiowe. Tylko co jest wartościowe? Serca? Wątróbki to przy diecie wątrobowej chyba nie powinnam dawać...
Muszę trochę pogrzebać w necie, ale ostatnio mam strasznie mało czasu (no cóż, obieranie z mięsa tych szyjek trochę trwa:cool3: ).

Link to comment
Share on other sites

z indyka masz wiele innych "częsci " na ktorych jest znacznie więcej mięska .Mięso z indyka można podzielić na 2 rodzaje tzw "białe " i "czerwone" .To czerwone jest bardziej kaloryczne ,a białe lekko strawne .Indyk prawie nigdy nie uczula i nie daje zadnych sensacji zoładkowych . Myśle ,ze jest to bardzo dobra dieta dla Twojego psiaka :)

Link to comment
Share on other sites

Podroby i kurze łebki moze lepiej odpuscic jezeli pies delikatny.Tam sie kumuluje najwieksza ilość świństw,którymi sa faszerowane fermowe kuraki. Serduszka kurze i indycze sa o.k.,mozesz kupowac tez wołowe serca,wątroby (nie dawaj zbyt wiele na raz bo psina moze mieć rozwolnienie). Ja tez nie mam zbyt wielkiego wyboru w pobliskich sklepach,ale czasem ruszam "na polowanie" i jak trafiam ścinki wołowe to zapycham zamrazalnik. Czasem w sklepach chetnie odłożą co nieco dla psów. Mielonego i batonów nie kupuję bo zawartość jest zagadkowa.:roll: No i jak odpadnie ta cała zelatyna z tłuszczem to sie okaze ze taniej wyjdzie kupić wołowine. Jak mam obierać mieso z szyjek,to wole kupić ćwiartki kurczaka (albo całego) - w przeliczeniu wychodzi tak samo a obierania mniej. No i czasem mieszam to mięso - jak sie trafi troche wieprzowiny,to dokładam np chude wołowe,jak jest kurczak,do dorzucam kawałek wątroby itd.
Często kupuję żarło dla psów w sobote ok 13-14. O tej porze trafia sie fajne miesko po niższej cenie bo niektórzy wola sprzedac taniej niz trzymac do nastepnego tygodnia.
Jak masz większy zamrazalnik to poświęć raz na dwa-trzy tygodnie czas na "polowanie" i po kłopocie.:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shangri_la']ja ostatnio kupuje pałki indycze, mają duzo mięsa i sa stosunkowo niedrogie ok 2,5 za sztuke, tylko troche niewygodnie bo po ugotowaniu jak kroje to mięso to mnie denerwują ścięgna ( które tez psu daje) bo przez nie sie trudno kroi :angryy:

pozdrawiam[/quote]

Pałki indycze, żeby fajnie się obierały trzeba długo gotować i rozgotować mięso... Ja nie mam do nich cierpliwosci:D nawyzywam się przy tym jak diabli, ale i tak czasami kupuję.. ;) a mięsa jest tam jednak sporo

Sabka ma kupowane przewaznie kurczaki,ale też i udka z indyka, podroby z nielotów. Wołowinkę też kupujemy, ale już nie tak często.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']moj Brutus dostaje raz w tyg kg porcji rosolowej z kurczaka (surowej)
no i dostaje gotowany ryz z warzywami i wlasnie jakimis scinkami miesa....
no i sucha karma :)
teraz brit kupimy :)[/quote]

Można dawac porcje rosołowe z kurczaka surowe?
Bo raz słysze ze wogle nie można kurczaków ani surowych ani gotowanych innym razem ze surowe można.. I już sama nie wiem... A np. Skrzydełka surowe?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia0603']Można dawac porcje rosołowe z kurczaka surowe?
Bo raz słysze ze wogle nie można kurczaków ani surowych ani gotowanych innym razem ze surowe można.. I już sama nie wiem... A np. Skrzydełka surowe?[/quote]

To chodzi chyba o tą nową ideologię żywienia psów surowym mięsem i koścmi - BARF, na dogo jest wątek temu poświęcony.

kofee, indyk jest bardzo dobry i zdrowszy niż kurczak, słyszałam, że indyk w odróżnieniu od kurcząt nie zje byle czego, musi być karmiony dobrą paszą. Psy nie potrzebują takich zmian smakowych jaki ludzie, nie musisz często zmieniać mięsa. Ja, oprócz indyka (szyje, skrzydła, golenie) kupuje wołowe (antrykot - ale to jest tłuste, goleń, pręga, łata - to nie jest bardzo drogie mięso). Podroby daję w małych ilościach, bo one jak pisze puli zawierają różne świństwa, zauważyłam też, ze działają przeczyszająco.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania-Sonia']To chodzi chyba o tą nową ideologię żywienia psów surowym mięsem i koścmi - BARF, na dogo jest wątek temu poświęcony.
[/quote]

Tak wiem że jest taki wątek czytałam troszkę :)
ALe chodzi mi raczej o to czy można raz na jakiś czas dac dla psa surowe skrzełko kurze czy właśnie ta porcje rosołową...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za rady.
Kompletnie nie znam się na mięsie, bo go nie jem, dlatego tak pytam.
Ten indyk to mnie się już trochę nudzi - to nieszczęsne obieranie, ale się przyzwyczajam. Sunie to bardzo ładnie jedzą, więc specjalnie sie nie martwię:lol:
Ale jak wyjadę (co mi się szykuje za jakiś czas), to mąz nie będzie się pewnie bawił w gotowanie i dłubanie w tych szyjach. Albo mu zostawię, albo kupi suche:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia0603']ALe chodzi mi raczej o to czy można raz na jakiś czas dac dla psa surowe skrzełko kurze czy właśnie ta porcje rosołową...[/quote]
Mnie uczono, żeby psu nie dawać surowego drobiu i ryb, wołowe i cielęcinę - owszem. Ale to było 10 lat temu, jak miałam swojego pierwszego psa, teraz pewnie zalecenia się zmieniły ;) [quote name='kofee']Dziękuję za rady.
Ale jak wyjadę (co mi się szykuje za jakiś czas), to mąz nie będzie się pewnie bawił w gotowanie i dłubanie w tych szyjach. Albo mu zostawię, albo kupi suche:roll:[/quote]
Oj mój też, nawet mięsa im nie pokroi, a co tu mówić o tych upierdliwych szyjach! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja kupuje korpusy drobiowe (np. w spożywczaku sie znajdzie pod nazwą ''porcja rosołowa":evil_lol:). Czasami mielone mięso drobiowe kupuje w takich kostkach mrożonych. Ogólnie to na drobiu futrzaki lecą:roll:, no czasami ale to rzadko dostaną kości wołowe takie wielkie z miechem do obgryzania - nie maja szans przegryźć więc myślę, że to bezpieczne kosteczki:lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kofee']
Tak pytam, bo u mnie w domu nie je się mięsa i nie mam kompletnie żadnego doświadczenia w tej materii.:-o[/quote]


U mnie też się nie je :p ..Wszelkie zapasy mięcha są dla psów. Kurczak -udka albo ćwiartki, filety z indyka (fajne mięso, bo chude), wołowina. Niestety tylko to mogę u siebie dostać. Wieprzowinę odrzuciłam z góry, tak samo jak żywienie surowym mięsem.
Czasem jest u nas "dzień rybny" czyli filety z mintaja albo po prostu tuńczyk z puszki wymieszany z ryżem. Moje psiaki jedzą 3 razy dziennie małymi porcjami - pozostałe 2 posiłki to twaróg albo suchy Bosch.

Link to comment
Share on other sites

U mnie psy mięso dostają na surowo (BARF):
[LIST]
[*]ogony wołowe lub cielęce,
[*]szponder wołowy,
[*]serca wołowe,
[*]wątrobę wołową,
[*]nerki wołowe lub cielęce,
[*]płuca wołowe lub cielęce,
[*]korpusy drobiowe,
[*]skrzydła z kurczaka
[*]szyje z indyka,
[*]serca drobiowe,
[*]wątróbkę drobiową,
[*]żołądki drobiowe,
[*]lotki z indyka,
[*]kurze nożki,
[*]filety rybne (ryby morskie)[/LIST]Czasem na specjalne okazje ;) dostaną ugotowaną wieprzowinę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karilka']Czasami mielone mięso drobiowe kupuje w takich kostkach mrożonych. [/quote]
Nie wiem jak u Ciebie, ale przestałam kupować takie mielone mięsko (lub podobne - pewnie w zaleznosci od regionu) jak przeczytałam, że dodaje się do nich jakies konserwanty.

Generalnie daję surowe (do niektórych + wypełniacz w postaci makaronu lub ryżu i starte surowe warzywa):[LIST]
[*]serca i żołądki kurze (wątróbki nie daję, a jeśli to gotowaną i w niewielkiej ilości)
[*]serca indycze, gęsie i wołowe
[*]szyjki kurze, indycze
[*]dupki kurze
[*]ogony wołowe lub cielęce
[*]płuca wołowe lub cielęce
[*]przełyki wołowe lub cielęce
[*]nerki królicze (kiedyś dostałam w Tesco - tanie, ale trzeba było wymieniać wodę po gotowaniu - suczysku chyba nie odpowiadał, ale wiele psów zajada się nimi)
[*]mielone mięsko drobiowe lub wołowo-wieprzowe (zawsze gotowane)[/LIST]Natomiast ryby są zawsze chociaż lekko podgotowane (+ wypełniacz i warzywa):[LIST]
[*]mrożone filety ryb tzw. białych - przeważnie czekam na jakąś ładną promocję :razz:
[*]śledzie - kupuję surowe, filetuję sama, na łbach i ogonach gotuję ryż lub makaron, odcedzam by nie było ości, 'zaparzam' pokrojoną rybkę i dorzucam warzywka
[*]surowe szprotki, ale nawet nad morzem bardzo trudno je dostac, natomiast odpada problem osci[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

konina jest super zdrowa tyle że mi jakoś głupio nakrecać rynek...
z podrobów bezpieczne są serca bo to też mięsień ( w drobiowych- jak dieta -trzeba odkroić tłuszcz bo bywa sporo)
wątroba, nerki, żołądki nie jako baza - najwyżej dodatek i to mało (w tym mięsa nie ma a za to są inne tkanki trudne do strawienia lub wręcz szkodliwe)
odradzam gotowe mielone bo bywa różnie- zwłaszcza "psie" to gł. zmielone kości i odpady
bardzo sobie chwalę indyczynę i pręgę wołową.
Generalnie zakładam że jak kiepsko z kasą lepiej dać mniej ale pełnowartościowego mięcha.
Drób surowy jeśli już to trzeba sparzyć -wiadomo salmonella nie śpi

Link to comment
Share on other sites

Od miesiąca jesteśmy na gotowanym i myślę, że zostaniemy (tzn. teraz wyjeżdżam na tydzień i mąż chyba będzie dawał suche:shake: ).
Wychodzi taniej (Starsza jadła RC, młodsza coś tańszego, ostatnio Arion) i nie mają łupieżu (po Royalu, który wydawał mi się strasznie tłusty). Musze powiedzieć, że tej mojej staruszce bardzo służy indycza dieta, zero problemów, kupki niezłe, nawet po buraczkach nic się nie dzieje. Młodszą chyba przekarmiam:oops: , bo ciągle biega, ale to nie rozwolnienie, tylko... no chodzi o nadmiar jak sądzę.
Ostatnio kupiłam coś, co się nazywa chyba podudzie z indyka - ma fajne białe mięso i łatwo się obiera. Gotuję to plus szyja z ciemnym mięsem, no i ryż, albo makaraon i warzywka. Ostatnio dałam tez jedno serduszko do tego, było OK. Jeszcze chyba olej słonecznikowy muszę kupić. Młodszej czasem sypnę żwaczy, żeby nie czyściła kociej kuwety, starsza nie może jeść żwaczy - wypróbawane.
Wołowiny nijak znaleźć nie mogę, widzę tylko polędwicę, a na to chwilowo mnie nie stać:cool3: .
Mój mąż traktuje to moje gotowanie psom jako fanaberię, która mi się znudzi, ale raczej jestem zdeterminowana.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jak długo można przechowywać zamrożone mięso?

Byłam ostatnio w Makro i był tam dział z przecenami - mięso paczkowane z upływającą zaraz datą ważności. Czy jeśli je kupię i zamrożę, po tygodniu, dwóch dam psu do zjedzenia (czyli teoretycznie mięso już będzie przeterminowane), to będzie źle?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...