Jump to content
Dogomania

Pies w typie Husky - Misio - we wspaniałym domku w Koszalinie :)


pola53

Recommended Posts

Witam nowo przybyłych na wątek :).

Trochę odpoczęłam po wczorajszych zajęciach więc mogę napisać co nieco o Nukim/Miśku.

Okazuje się, że pies został wyrzucony już w listopadzie, ale że wyrzucono go z jadącego samochodu miał ranę na nodze, która się się goiła i zaczęła gnić. Piesek był bardzo chory, przestał jeść, był potwornie chudy i o mało nie umarł. Gdyby nie Pan Robert i jego żona, pewnie tak by było. Na szczęście oni się nim zajęli i wyleczyli antybiotykiem. Dokarmiali go też regularnie i sprawili, że znów zaczął ufać ludziom. Leżał na polu, na oczach wszystkich mieszkańców bloków ale tylko nieliczni byli skłonni mu pomóc. Często płakał, wył i przeszkadzał niektórym. W wigilię zniknął, przeniósł się na moją ulicę ale i tu Pan Robert go znalazł :). Resztę znacie.

A jeśli chodzi o teraźniejszość, Misiek (na to imię reaguje) jest niezwykle grzecznym i mało kłopotliwym psem: zachowuje czystość, nie ciągnie na smyczy, jest spokojny, chętnie się pieści, je tyle ile potrzebuje. Miał być na podwórku, ale tak naprawdę jest w domku, towarzyszy swojemu tymczasowemu opiekunowi.

Dzisiaj jedziemy do veta aby określić wiek, kupić środki na odrobaczenie i odpchlenie, zbadać ogólny stan zdrowia.
Jak wrócimy natychmiast napiszę czego się dowiedziałam :)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj wpłynęły pieniądze od Cioteczek Baloniarek w kwocie 100 zł.:loveu:
Doszły także pieniążki od Cioci Cisowianki, 50 zł :multi: :loveu: Za obie wpłaty serdecznie dziękujemy.

Możemy spokojnie jechać do lekarza i kupić karmę.
Rozliczenie w pierwszym poście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='some']zaprosilam na wydarzenie na facebooku 170 osób , moj maz udostepnil na swojej tablicy wydarzenie, ktore bedzie widzialo jakies 900 osob z calej Polski![/QUOTE]

Witaj poniedziałkowo, bardzo Ci dziękuję, a także Twojemu TZ -owi. Razem na pewno znajdziemy mu dobry domek, który pokocha go tak jak na to zasługuje :).

Link to comment
Share on other sites

niewiadomo jeszcze czy chip został zgloszony do bazy danych, ale jesli tak to trzeba postapic bardzo ostroznie. pamietajmy ze wlascicielami (i zarejestrowanymi w bazie) moga byc ci ludzie ktorzy go wyrzucili. bojac sie konsekwencji moga wymyslec bajke ze ktos im ukradl psa i np porzucil. potem moga xznowu go wyrzucic ,ale my juz nie bedziemy wiedzioaly gdzie. trzeba bardzo spokojnie i rozwaznie podejsc do tematu.
a jesli to oni to normalnie udusze sk.........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='some']niewiadomo jeszcze czy chip został zgloszony do bazy danych, ale jesli tak to trzeba postapic bardzo ostroznie. pamietajmy ze wlascicielami (i zarejestrowanymi w bazie) moga byc ci ludzie ktorzy go wyrzucili. bojac sie konsekwencji moga wymyslec bajke ze ktos im ukradl psa i np porzucil. potem moga xznowu go wyrzucic ,ale my juz nie bedziemy wiedzioaly gdzie. trzeba bardzo spokojnie i rozwaznie podejsc do tematu.
a jesli to oni to normalnie udusze sk.........[/QUOTE]

Istnieje zagrożenie, ale na razie jeszcze nic nie wiemy. Na szczęście Misiek jest pod dobrą opieką, a to jest w tym momencie najważniejsze:)
Pies równie dobrze mógł być prezentem, który się znudził. Some wiem o czym mówisz, na takich ludzi brak słów, a cierpią tylko zwierzęta.

Link to comment
Share on other sites

No jestem.
Misio ma czipa z innego województwa. Nie ma go w ogólnej bazie danych, AniaGucio już sprawdziła. Kto z Was wie, jak można sprawdzić skąd psina pochodzi, z jakiego województwa?
Nie ma go też w zgłoszonych - ukradzionych/zaginionych. Ktoś zadał sobie wiele trudu, aby wywieźć go na tyle daleko, żeby trudniej było sprawdzić.

Misiek panicznie boi się weta, czołgał się do wyjścia, i siłą musiałam go zaciągnąć do gabinetu. Ma 2-3 lata, waży 23,5 kg. Dostał już Fiprex, a rano dostanie tabletkę na odrobaczenie. Razem wydałam 40 zł, za wizytę nie płaciłam, nie chcieli, znają mnie.
Misio jest zdrowy, nie ma nic niepokojącego w moczu, wszystkie parametry są w normie.

W tamtą stronę był nerwowy i chodził po tylnym siedzeniu, ale nie wybierał się do przodu. Z powrotem był już spokojny: wsadził łeb miedzy lewy słupek a mój podgłówek, pod pas bezpieczeństwa, położył go na moim ramieniu i tak dojechaliśmy do domu :).

Pies jest super! Wczoraj zdjął sobie obrożę kiedy był na podwórku. Był zapięty do automatycznej smyczy, przywiązanej do słupka. Jakież było przerażenie Tadzia, kiedy zobaczył obrożę dyndającą na zwiniętej smyczy. Nerwowo otworzył drzwi, a psiak siedział na wycieraczce :). Wiedziała, ze jest inteligentny!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pola53']No jestem.
Misio ma czipa z innego województwa. Nie ma go w ogólnej bazie danych, AniaGucio już sprawdziła. Kto z Was wie, jak można sprawdzić skąd psina pochodzi, z jakiego województwa?
Nie ma go też w zgłoszonych - ukradzionych/zaginionych. Ktoś zadał sobie wiele trudu, aby wywieźć go na tyle daleko, żeby trudniej było sprawdzić.

Misiek panicznie boi się weta, czołgał się do wyjścia, i siłą musiałam go zaciągnąć do gabinetu. Ma 2-3 lata, waży 23,5 kg. Dostał już Fiprex, a rano dostanie tabletkę na odrobaczenie. Razem wydałam 40 zł, za wizytę nie płaciłam, nie chcieli, znają mnie.
Misio jest zdrowy, nie ma nic niepokojącego w moczu, wszystkie parametry są w normie.

W tamtą stronę był nerwowy i chodził po tylnym siedzeniu, ale nie wybierał się do przodu. Z powrotem był już spokojny: wsadził łeb miedzy lewy słupek a mój podgłówek, pod pas bezpieczeństwa, położył go na moim ramieniu i tak dojechaliśmy do domu :).

Pies jest super! Wczoraj zdjął sobie obrożę kiedy był na podwórku. Był zapięty do automatycznej smyczy, przywiązanej do słupka. Jakież było przerażenie Tadzia, kiedy zobaczył obrożę dyndającą na zwiniętej smyczy. Nerwowo otworzył drzwi, a psiak siedział na wycieraczce :). Wiedziała, ze jest inteligentny!![/QUOTE]

A na policji? Oni powinni mieć dostęp do ogólnopolskiego rejestru.
Ewentualnie można poprosić TOZ, żeby się tym zainteresował. Oni mogą uruchomić swoje komórki.
Nic więcej na razie nie przychodzi mi do głowy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...