Jump to content
Dogomania

Saba zostanie u swoich właścicieli, my będziemy pomagać i sprawdzać


ocelot

Recommended Posts

  • Replies 664
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Teraz z trochę innej beczki. Mam do Was ogromną prośbę...
Widziałyście kota na zdjeciach, które umieszczałam.
Niestety kot nie nadaje się do domu z dziećmi. Ciągle jesteśmy cali pogryzieni i podrapani. Mój mały boi się go potwornie. Niedawno rzucił się na twarz opiekunki Tymka i ugryzł ja w wargę. Dawałam mu nawet środki uspokajające, ale niewiele pomogło. Weterynarz powiedział, że to musiał być dziki kot, który ( zanim go znalazłam) nie miał do czynienia z człowiekiem i dlatego nie toleruje kontaktu z nim. Czy znacie może kogoś, kto wziąłby kota do domu( nie do mieszkania!), gdzie kot mógłby schowac sie w piwnicy na noc czy jakby było zimno, ale w dzień przebywałby na podwórku. Innego sensownego rozwiązania nie widzę... Jeśli nie znajdę dla niego domu, będę musiała go oddać do schroniska, a bardzo chcę tego uniknąć...

Link to comment
Share on other sites

Witam Dziewczyny
Przepraszam, ze tyle się nie odzywałam, ale ostatnio jestem bardzo zabiegana i niestety chora :(
Dostałam pieniądze na Sabę: 80 zł. Odliczam z tego 35 zł, które wydałam na środek przeciwko pchłom, wiec zostaje 45 zł. Myślę, że warto na razie te pieniądze zatrzymać, bo nie wiadomo jak bedzie wyglądała Saba za jakiś czas i czy nie będziemy potrzebować ich na leczenie Saby.
Rodzina X w ogóle się do mnie nie odzywa. Chyba przez ten komputer. Zadzowniłam do Pani X na początku tygodnia i powiedziała, że wszystko u nich ok, dzieci zdrowe, pies ma sie ok, a jak zapytałam jak wygląda sytuacja w sądzie po tym incydencie z alkoholem, powiedziała, że wszystko jest ok, nawet na terapię AA nie musi chodzić. Wyobrażacie to sobie?!!!
Nie wiem czy ktokolwiek jest w stanie pomóc tej rodzinie... Ja już w to nie wierzę, może jak umrze kolejne dziecko? Nie wiem...

Niestety nie mogę wziąć Saby w ten weekend, bo jestem znowu chora i muszę wygrzać się w domu, a tak poza tym, mam spotkania w dwóch szkołach w Łodzi, bo mój mały idzie do pierwszej klasy i muszę w końcu podjąć decyzję, do ktorej go posłać.

Na koniec sprawa kota. Kot zostanie poddany sterylizacji w środę, może po zabiegu trochę sie uspokoi. Mam nadzieję, bo naprawdę chciałabym go zatrzymać. Moze któraś z Was wie jak należy postępować z kotem, gdy bardzo rozrabia, drapie i gryzie? Dla przykładu opiszę ostatnią nieprzyjemną sytuację: Mój synek leży, a kot nagle rzuca mu się na twarz i drapie go po nosie. Dobrze, że nie było to oko... Kociak niszczy wszystko: kwiatki wygrzebuje z doniczek, gryzie buty, torebki, zabawki dziecka ( tu chcialam zaznaczyć, że kupiłam mu z 20 różnych kocich zabawek, w tym bardzo duzy drapak za niemałą kasę :( ). Na szczęście jest czysty, kupiłam mu nawet narożną zakrytą kuwetę, bo miałam dość żwiru walającego się po całym domu i szybciutko przestawił się ze zwykłej kuwety. Może któraś z Was wie jak ujarzmić Pana Kocurskiego?

Link to comment
Share on other sites

zle stalo sie, ze sunia trafila do wlascicieli ale moze to sie zmieni..

a co do kota. no coz watpie by ataki na dziecko ustaly-mialam dwa i jeden tez byl dziki z ulicy, jesli atakuje synka, bedzie to robi zawsze -przynajmniej tak dlugo jak chlopczyk jest maly i nie ma sily oprzec sie atakom.
ja nie ryzykowalabym zdrowia dziecka, a pomysl z dostepem do domu (piwnicy) jest b. dobry moze ktos ma dzialke i mogl by tam ten kotek zyc?

Link to comment
Share on other sites

Co do kota podrzucam wątek z miau na temat Feliway, zdania sa podzielone i cena wysoka, ale może warto poczytać. Może warto też spróbować kropli Bacha, ponoc działają cuda:) [url]http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=59630[/url]

Trzymam kciuki za sunię:)

Edited by Maruda666
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za porady w sprawie kota. :) Dzisiaj przeszedł steryzlizację i jak na razie jest ok. Myślę, że jest jeszcze zamroczony po zabiegu. Zobaczę co będzie jutro...
Co do Saby, państwo X obrazili się na dobre :( W ogóle się nie odzywają. Będę dzwonić do nich w ten weekend, bo chciałabym wziąć Sabę na parę dni do siebie. Zobaczymy jaka będzie reakcja i przede wszystkim jak wygląda Saba...
Ocelot, puść sygnał jak będziesz mogła rozmawiać, oddzwonię. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...