Jump to content
Dogomania

Wyeksploatowana Łuska


Lumix

Recommended Posts

Proszę o pomoc w szukaniu domku dla znalezionej w Gdańsku sunieczki. Mała ma ok 6 lat i 6-7 kg. Będzie naprawę śliczna jak dojdzie do siebie potrzeba tylko czasu, dobrego jedzonka i stabilnego domku z niezawodnym człowiekiem. Obecnie wygląda fatalnie. Wydaje się, że z powodu licznych ciąż straciła sierść. Urokliwe małe sprzedawane na rynku może nawet jako rasowe, zasilały pewnie 2 razy do roku portfel ''wspaniałych właścicieli''.
Łyska ufa ludziom, jest ostrożna, w domu zachowuje czystość, nie przejawia agresji do zwierząt. Ma apetyt, ładnie chodzi na smyczy.
Pomóżmy jej tyle już przeszła.
Proszę o rozsyłanie wątku tel. kontaktowy 501 365 283
[IMG]http://i40.tinypic.com/1zf0p02.jpg[/IMG][IMG]http://i44.tinypic.com/fbgk07.jpg[/IMG]
[IMG]http://i41.tinypic.com/2ugyo0k.jpg[/IMG][IMG]http://i42.tinypic.com/2603e52.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lika, to świeży nabytek. Na razie chcemy, aby odpoczęła i nabrała sił. Ma apetyt, szuka spokoju, śpi. Dostała kurczakową karmę, za ten m-c ma opłacony DT.

Została znaleziona w stanie wyczerpania. Te wyłysienia to na pewno kwestia zaniedbania i głodówki....

Link to comment
Share on other sites

Liko z dobrobytu by nie wyłysiała. Zła dieta, mnogie ciąże czyli ciągłe ssanie przez maluchy wszechobecny stres i mamy tak wyglądającą psinę. Skóra jest czysta, nie ma liszai, ran, plam, nie swędzi już bez insektów. Powycinane zostały dredy, bo to co nie wypadło zwisało pozlepiane dawało uczucie strasznego dyskomfortu, naciągało skórę i śmierdziało. Widać, że juz jest lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Jestem na zaproszenie.Cioteczki napiszcie tekst i wstawcie do pierwszego postu,następna sprawa to chociaż jeszcze z dwie lepsze fotki.Ja mam wykupiony pakiet ogłoszeń na bazarku 60szt a więc malutkiej mogę podarować.Dobrze by było Łusce chociaż zrobić podstawowe badanie krwi aby wykluczyć anemię bo też może być przyczyną wyłysienia.Jeżeli takową ma to trzeba podać tabletki aby szybko doszła do siebie.No i by się przydał olekardin omega 3-6-9+E na sierść.To tylko do zaakceptowania takie moje propozycje.
Malutka jest śliczna a jak odrośnie sierść to będzie cudo.

Link to comment
Share on other sites

Anula, dziękujemy za pomoc! W tej chwili brakuje nam funduszy na diagnozę, ale zbieramy. W pierwszej kolejności koleżanka opłaciła DT, który został tak naprawdę 'wymuszony' z uwagi na nagłą potrzebę umieszczenia małej w warunkach domowych.

[U]propozycja tekstu, oczywiście do zweryfikowania według uznania:[/U]

[I]"TOSIA- mała, wyeksploatowana i porzucona sunia. Została znaleziona w stanie wyczerpania i wygłodzenia. Wyłysienia na ciałku wskazują na wieloletnie zaniedbanie, złe odżywianie. Widać, że służyła jako maszynka do rodzenia. Mnogie ciąże czyli ciągłe ssanie przez maluchy, wszechobecny stres doprowadziły do dramatu. Urokliwe maluchy zapewne sprzedawane na rynku być może nawet jako rasowe, zasilały prawdopodobnie 2 razy do roku portfel ''wspaniałych właścicieli''. Obecnie skóra jest czysta, nie ma liszai, ran, plam, nie swędzi,
już bez insektów. Powycinane zostały dredy, bo to co nie wypadło zwisało pozlepiane (dawało uczucie strasznego dyskomfortu, naciągało skórę i śmierdziało). Juz jest lepiej, dlatego pilnie szukamy dla niej dobrego i ciepłego domu.Tosia jest dojrzałą sunią, ma ok 6 lat i waży niecałe 6 kg. Będzie naprawę śliczna kiedy dojdzie do formy. Potrzeba tylko czasu, opieki, odpowiedniego żywienia i kochającego opiekuna.
Tosia dała się poznać z dobrej strony, ufa ludziom, jest ostrożna, w domu zachowuje czystość, nie przejawia agresji do zwierząt. Ma apetyt, ładnie chodzi na smyczy.
Pomóżmy jej tyle już przeszła."[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rewelacja']Odstawcie małej białko zwierzęce. Wyłysienia są być może spowodowane zbyt dużą ilością białka. Proponowałabym zdecydowanie karmę rybną dopóki mała nie będzie zdiagnozowana.[/QUOTE]

Dziękujemy za propozycję, na pewno skorzystamy. Witaminy na sierść też dostarczymy.

Link to comment
Share on other sites

Pakiet jest już opłacony tylko bym bardzo prosiła kogoś kto by mógł podesłać tekst fotki i jeszcze kontakt na kogo ma być w ogłoszeniu,no i na jakie miasto ogłaszać czy na całą Polskę na maila podanego na wątku z dopiskiem pakiet zamówiony przez Anulę.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/219980-Bazarek-og%C5%82oszeniowy-%2830-za-6-z%C5%82-40-za-7z%C5%82-60-za-10-z%C5%82%29-na-tymczasy-do-25.01.2012[/url]

I niech ogłoszenia lecą bo szkoda malutkiej,może akurat się ktoś zlituje i przygarnie taką jaka jest.

Link to comment
Share on other sites

Jestem na zaproszenie.Taka mała bidulka!Ten dt jest tani ale mała nie ma tam na pewno spokoju,skoro są dzieci.Z drugiej strony to lepsze to niż ulica czy schron.Widziałam,że Lika wstawiła małą na wątek Kudłaczy więc może ktoś jeszcze zaglądnie....Dziewczyny,wstawcie tu jej linka z fb.Cioteczko Lumix,a może jakiś banerek wyczarujesz?

Link to comment
Share on other sites

Anulka Ty niezawodna jesteś. Wszystkim się zajmę w poniedziałek, bood piatku do poniedziałku do 6 rano mam dyżur [quote name='Anula']Pakiet jest już opłacony tylko bym bardzo prosiła kogoś kto by mógł podesłać tekst fotki i jeszcze kontakt na kogo ma być w ogłoszeniu,no i na jakie miasto ogłaszać czy na całą Polskę na maila podanego na wątku z dopiskiem pakiet zamówiony przez Anulę.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/219980-Bazarek-og%C5%82oszeniowy-%2830-za-6-z%C5%82-40-za-7z%C5%82-60-za-10-z%C5%82%29-na-tymczasy-do-25.01.2012[/url]

I niech ogłoszenia lecą bo szkoda malutkiej,może akurat się ktoś zlituje i przygarnie taką jaka jest.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PANI']wzruszyła mnie ta psinka i czekam właśnie żeby ją zabrać, pozdrawiam serdecznie osoby, które ją ratowały i pomogły znależć się tutaj[/QUOTE]
Witamy serdecznie!Łuseczka potrzebuje na cito dobrego spokojnego domku.Cieszę się,że zapaliło się dla suni zielone światełko.
Kiedy Ciocie przewidujecie wizytę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...