Jump to content
Dogomania

Timon ma domek :):)


snuszak

Recommended Posts

[quote name='snuszkak']ja miałam telefon w sprawie Timonka, miałam dostać maila aby wysłać ankietę ale nic... rozmowa jakoś dziwnie szybko się zakończyła po tym jak powiedziałam ile lat ma Timonek
a właśnie bo już z tego wszystkiego nie pamiętam, na Polance ile mu dali?[/QUOTE]
W książeczkę ma wpisane 5 lat.
Pani Kasia powiedziała, że zęby są w kiepskim stanie i po zębach to dałaby mu 7 lat.
Ale... zęby mogą być zniszczone bo np. lubi nosić kamienie.
Drugie ale... oczka ma błyszczące, bez tego "nalotu", który pojawia się ok. 7 roku.
Dlatego myślę, że te 5 lat może być realne :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Timon ma się dobrze :) jest u mnie ponad 3 tygodnie i poznajemy się coraz lepiej... wydaje mi się, że już się trochę do mnie przyzwyczaił – zresztą ja do niego też :)

Timon/Tymek jest ruchliwy, radosny i wesoły, łagodny i przyjacielski (taki przyjaciel wszystkich z niego), uwielbia głaski i przytulanki...
Baaaardzo energiczny, potrzebuje dużo ruchu – codziennych długich spacerów. Ze mną chodzi ok.2h dziennie (w weekendy 3h dziennie), ale On chętnie spacerowałby dalej i dłużej :) Na spacerach idzie zygzakiem, stale pracuje nosem. Koty w 100% goni -> tropi, a jak zlokalizuje to wystawia i cudnie oszczekuje ;) dzięki niemu poznałam chyba większość wolno/dziko żyjących kotów w mojej okolicy -> typowy płochacz???

Jak dotąd nie zauważyłam żeby się czegokolwiek bał. Trafił do mnie na początku stycznia i zapewniam, że strzały petard nie robią na nim najmniejszego wrażenia. Bez problemu jeździ samochodem (sam wskakuje do bagażnika lub na tylne siedzenie), tramwajem i autobusem.

Jedyne co go trochę stresuje to szczeniaki – zarówno te na ulicy jak i w domu omija szerokim łukiem. Kiedy był przeze mnie narażony na kontakt ze szczeniakami przez ok.30 h, po prostu unikał ich jak mógł. Fakt, że się zestresował ale absolutnie nawet przez chwilę nie był w stosunku do nich agresywny.

Dorosłe psy akceptuje i jak są przyjaźnie nastawione to chętnie się z nimi bawi, a jak na niego nawarczą to po prostu odchodzi.
Dzieci spotkane na ulicy traktuje tak jak dorosłych – pocieszy się chwilę jak do niego zagadają i... leci dalej.

Aha... jedną wadę ma – śmieciarz z niego straszny i trzeba pilnować żeby na spacerze czegoś nie pożarł...

Generalnie, jak dla mnie [B]Tymek JEST PSEM IDEALNYM!!![/B]
i jest gotowy do adopcji...

[COLOR=gray]Chyba nikt tu nie zagląda, ale nic to – najwyżej sama do siebie popiszę :)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Potwiedzam słowa Elki - Tymek jest psiakiem idealnym. Poznałam go dzisiaj i wiem, że to BOSKI zwierz.
Taki prawdziwy (wg moich kryteriów) superspaniel :-) Radosny, energiczny przy tym łagodny i mega przystulaśny! Jestem sprzedana z papciami. Ponownie nie rozumiem dlaczego ktoś go wyrzucił?! :-(
A w dodatku Tymek kocha samochody (jak na faceta przystało). Widać że jeździł i to często. Podchodzi do samochodów, czeka aż ktoś otworzy. Jak otworzyłam klapę bagażnika (w kombi) to wskoczył natychmiast i usiadł czekając na zamknięcie klapy i wycieczkę. Ewidentnie w takim aucie jeździł.

Uważam że domek który zdecyduje się adoptować Tymka będzie miał najwspanialszego przyjaciela i kompana w podróży.
Tymek zasługuje na najlepszy domek na świecie!!!

A tak btw. to mówiłam już że SPANIELE SĄ BOOOOOSKIE?! :-P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...