Jump to content
Dogomania

Timon ma domek :):)


snuszak

Recommended Posts

  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='supergoga']Ja mam klatke ale sporą. Nie wiem czy do auta wejdzie?[/QUOTE]
Bardzo dziękuję, na szczęście klatka już się znalazła i jutro sunia zakończy swój łańcuchowy żywot. :p



Zaraz podsyłam Timonka fajnej Pani z Krakowa, która niedawno pożegnała się ze swoim 14-letnim spanielkiem.
Pani mieszka w bloku i ma małe dziecko (nie wiem jednak jak bardzo małe).
To znajoma mojej znajomej. Domek wydaje się bardzo fajny.
Nie mamy zbyt wielu spanieli, które nadają się do małych dzieci, więc myślę, że Timonek ma szanse.
Trzymajcie kciuki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='supergoga']Myślę, że działa tu opinia o rasie. Ilekroś reklamuję Timonka, slyszę... nie, spaniela nie. W Buku jest Waldi, ma 3 lata - charakter super i ani 1 zapytania.[/QUOTE]

Cholerni "raściści"! To tak jakby powiedzieć, że Polacy są ok a np. nie wiem - Szwedzi są beeeeeee :-(
Spaniele są boooskie, te prawdziwe spaniele to cudowne psy. Znałam w swoim życiu nie jednego i jakoś każdy był ok, dlatego bez zastanowienia adoptowałam spaniela. Wyjątki są jak w każdej rasie, nawet mieszanej - ale Waldi i Timon są super. Ludzie tez twierdzą że spaniele ciągle chorują na uszy itp. Gówno prawda!!! Jak są dobrze odżywiane i zadbane to są zdrowe.

Może faktycznie mówić ludziom, że psiak trochę "podobny" do spaniela :-)
Takie cudne psiaki marnują się bez swojego człowieka...

Link to comment
Share on other sites

Timonek nadal czeka na swój najlepszy i na zawsze dom...

...no i??? GDZIE ten mój domek??? OBIECAŁAŚ!!! :mad:

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/14/dsc011702.jpg/"][IMG]http://img14.imageshack.us/img14/6848/dsc011702.jpg[/IMG][/URL]


Aleeee.... żeby nie było wątpliwości od razu napiszę, że Timon tylko robi takie groźne miny, a tak naprawdę to taka "dupa z uszami" :evil_lol:
[COLOR=dimgray]strasznie jest w tym do mnie podobny ;)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marylin']
Spaniele są boooskie, te prawdziwe spaniele to cudowne psy. Znałam w swoim życiu nie jednego i jakoś każdy był ok, dlatego bez zastanowienia adoptowałam spaniela. Wyjątki są jak w każdej rasie, nawet mieszanej - ale Waldi i Timon są super. Ludzie tez twierdzą że spaniele ciągle chorują na uszy itp. Gówno prawda!!! Jak są dobrze odżywiane i zadbane to są zdrowe.

Może faktycznie mówić ludziom, że psiak trochę "podobny" do spaniela :-)
Takie cudne psiaki marnują się bez swojego człowieka...[/QUOTE]
Mnie podejście ludzi nie zaskakuje, bo sama znałam kilka dziwnych spanieli... z drugiej strony nigdy wcześniej nie miałam w domu spaniela i w tej chwili trudno będzie mi uwierzyć że jakiś jest nie_fajny -> raczej będę się doszukiwała problemów w otoczeniu, wychowaniu etc....

[quote name='Boogie']Bedzie trzeba je ogłaszać jako przefarbowane pudle ;)[/QUOTE]
Możemy... możemy też obciąć "na pudla"... ktoś się podejmie zadania? ;)

Link to comment
Share on other sites

Zajrzyjcie proszę[URL="http://www.dogomania.pl/threads/223275-Wyrzucona-kr%C3%B3tko-przed-porodem.-Szczeniaczki-szukaj%C4%85-DS-lub-chocia%C5%BCby-DT.-POMOCY%21%21%21"] http://www.dogomania.pl/threads/223275-Wyrzucona-kr%C3%B3tko-przed-porodem.-Szczeniaczki-szukaj%C4%85-DS-lub-chocia%C5%BCby-DT.-POMOCY!!![/URL]

Link to comment
Share on other sites

Odrastają. Sesja bardzo by się przydała! Niestety nie ma kto mi pomóc, bo niby tylko jedna osoba dodatkowo potrzebna ale jednak dogadać się trudno co do terminu który "wszystkim" pasuje...
[quote name='supergoga']Jak uchole,odrastają? Może by się sesja zdjęciowa na teraz przydala.[/QUOTE]

Co do zdjęć to jak napisałam wyżej... sama nie jestem w stanie zrobić, tym bardziej przy człowieku.
Timon nie jest duży - 15 kg wagi, 40 cm wyskości w kłębie.
W okolicy spotykamy suczkę cs - jest trochę drobniejsza niż Timon, ale nie jest to jakaś szokująca różnica.
Przed chwilą zapytałam też Klaudię ile jej Marylinka waży: 13-13,5 kg.
Tak więc myślę że Timon mieści się w spanielowych normach.
[quote name='Asia & Ginger']Dziewczyny poproszę zdjęcia Timonka przy człowieku. Mam osóbkę wstępnie zainteresowaną Timonkiem, ale ze zdjęć wydaje jej się, że psiak jest duży. Niestety zdjęcia często przekłamują wielkość psa.
Elooniu możesz obfocić Timonka? :cool3:[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Gosiu wiesz, że sama osobiście największy problem ze znalezieniem czasu mam :oops: a tak żeby jeszcze tej drugiej osobie pasowało to tym bardziej trudno... może w weekend na "stoisku" uda się jakieś sensowne zdjęcia zrobić? :)
ew. może w weekend z Klaudią pokombinujemy... sama nie wiem już - mrozy, śniegi i inne śniego-deszcze też nam nie sprzyjają... byle do wiosny ;)
I ja mam wrażenie że jest typowy -> Timon to mocno umięśniony chłopak i pewnie stąd te 15 kg, a silny jest bardzo!!! :loveu:

Dla Lagunki drapanko za uszmantami.

Link to comment
Share on other sites

40 cm to rzeczywiście typowy wzrost spanieli. Moja Gingerka już jest większa, bo ma 45 i waży 16 kg, ale ona jest przerośnięta. ;-)

W Poznaniu jest osóbka, która robi piękne zdjęcia, na spanielowym forum pytała, czy w Poznaniu są jakieś rzadkie rasy spanieli, bo z chęcią by obfociła.
Może namówię ją, żeby obfociła Timonka? Elooniu pytać?
Przekażę najpierw jednak info o wzroście i wadze zainteresowanej Pani, może to jej wystarczy. ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eloonia']Zapytać zawsze można... może lepiej od razu uprzedzę, że u mnie problem polega na tym że tylko w weekend mam czas w ciągu dnia - czyli póki jeszcze jasno jest.[/QUOTE],

niestety znam ten ból :(

a Timon już dawno powinien siedzieć w domku!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...