Jump to content
Dogomania

eloonia

Members
 • Content Count

  600
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by eloonia

 1. [quote name='lilk_a']jest też taka szkoła , przy opiekunie , któremu pies ufa , naraża się psa na jeszcze większy stres , np kiedy boi się jadącego roweru , albo psów to konfrontuje się psa na siłę z takim zagrożeniem , obojętnie jak na to reaguje , do skutku .. ale jak dla mnie to wręcz siłowa metoda [/QUOTE] Najpierw musiałby komuś zaufać. Co do tego, że narażamy psa na stres - nie da się tego uniknąć jeśli ma się rozwijać. Pewien poziom stresu jest dobry i motywujący. Ale odczulać na poszczególne bodźce można stopniowo i bez drastycznych metod. Na pewno nie jestem za tym żeby robić coś na siłę! [quote name='lilk_a']myślę że powinniśmy pomyśleć o uspokojeniu jego reakcji farmakologicznie , może ziołami czy homeopatią [/QUOTE] Behawiorysta zaproponował zastosowanie u naszej Misi leku, który spowoduje że zaczną jej sprawiać przyjemność zwyczajne sprawy - węszenie, jedzenie etc. Uważam, że mimo pewnych podobieństw Misia jest innym przypadkiem niż Sami - wiek, okoliczności itd. ale może faktycznie leki uspokajające są jakąś opcją dla takiego strachulca jak On.
 2. Wprawdzie dziś na konferencji/szkoleniu była mowa o stresie w warunkach schroniska, ale zapytałyśmy o dwa psy, które są już od dłuższego czasu w hotelach i nie szukają kontaktu z człowiekiem. Jeden to nasza fundacyjna Misia, drugi to Sami... teoretycznie powinny mieć/ dostać tyle czasu ile potrzebują, żeby otworzyć się na ludzi... praktycznie i Misia i Sami po wielu m-cach przebywania obok człowieka potrafią oswoić stres na tyle by żyć dokładnie "obok"... Lilk_a świetnie to ujęła: "jedynym jego postępem jest chyba to że przeżył te lata". Idealną sytuacją byłoby znalezienie spokojnego domu z ogrodem, w którym by dostał tyle czasu i bezwarunkowej akceptacji ile potrzebuje żeby w swoim tempie, rytmie i już na zawsze mógł zaufać swoim ludziom... Ale wiadomo, że sytuacji idealnej nie mamy.... mam nadzieję, że pisząc nie zgubiłam sensu.
 3. [quote name='Maciek777']Dzięki! Potraktuję to jako komplement...że mogę współpracować z mądrymi ludźmi;) [/QUOTE] Proszzzzz... ;) Baaaardzo się cieszę, że Sami trafił do Psanatorium i jestem pewna, że zrobi postępy.
 4. Ile Sami ma lat? Dwa lata u Jamora, a wcześniej...? Tak mi wychodzi że +- 4 może mieć? Boszzzzz... naprawdę wierzę, że ktoś go w końcu pokocha i przyjmie do Rodziny... jestem z tych niepoprawnych optymistów co nie tracą nadziei nawet jak pies siedzi w schronie przez lata. Sami u Jamora zrobił postępy i w Psanatorium też na pewno zrobi krok/skok do SWOJEGO DOMKU :)
 5. Wiem tyle co tu na wątku przeczytałam, kiedy dostałam od Ciebie zaproszenie (na ten wcześniejszy nie zaglądałam) i zupełnie nie kojarzę gdzie Sami był w schronie i skąd trafił do Jamora. Ale jak mówisz, że wraca na "stare śmieci" to wierzę bez zastrzeżeń :)
 6. [quote name='lilk_a']będzie dobrze ... prawda ?[/QUOTE] Pewnie, że będzie dobrze -> nie ma innej opcji!!! :) W Psanatorium są mądrzy ludzie i na pewno Sami będzie miał czas na ochłonięcie po podróży i zmianie miejsca. Mam też nadzieję, że niedługo poznam chłopaka osobiście :) w ten weekend nie dam rady, ale może w przyszły go odwiedzę :multi: Lil_ka jeszcze raz wielki szacunek za to, że mimo wszelkich przeciwności nie odpuściłaś i cały czas walczysz o Samiego. Szczerze mówiąc ciągle jestem pod wrażeniem tego jak prowadzisz "księgowość Samiego" i jak to wszystko ogarniasz :loveu:
 7. [quote name='lilk_a'][I][B] [SIZE=3][COLOR=#ff0000]odpowiedź czy jedzie czy nie mam dać najszybciej jak to możliwe (choćby dzisiaj) więc czekam na Wasze zdanie[/COLOR][/SIZE] [/B][/I][/QUOTE] Chyba nie muszę pisać, że jestem na TAK TAK TAK? :) Ile nam deklaracji brakuje jeszcze?
 8. [quote name='Boogie']Nieźle, jestem ciekawy czy ktoś u nas pod namiotem wiedział, że to byłeś Ty :) [/QUOTE] Nie miałam pojęcia :) Sara super wygląda na nowych zdjęciach -> może warto podmienić w ogłoszeniach?
 9. Zula [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/844/66595082.jpg/"][IMG]http://img844.imageshack.us/img844/132/66595082.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/513/11693462.jpg/"][IMG]http://img513.imageshack.us/img513/4629/11693462.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]
 10. Mam teraz w domu "przygotowania do zbrodni" => czyli 2 koty, które na siebie warczą, syczą i prychają... duża atrakcja i sporo adrenaliny ;) Mam nadzieję, że nie pozabijają się do rana :D Generalnie nie jest źle, bo do tej pory bezpośredniej spiny nie było. Np. Zulka siedzi przyczajona, a Asia niecały metr od niej leży wyciągnięta na boczku. I tak sobie siedzą i warczą, syczą ale nie atakują. Później się rozchodzą i za jakiś czas jest powtórka.
 11. [quote name='KateBono'].......................[/QUOTE] W najbliższych dniach dziewczynka będzie miała dużo wrażeń: 1. dziś pozna potencjalną współlokatorkę w DT - Zulkę, która jakiś czas temu wyłapałyśmy z Dorotą u mnie na podwórku. 2. jutro ma umówioną sterylkę. Kasiu... dziękuję za chęć pomocy -> dostałam treść na @ :) może po zagojeniu rany skorzystamy z pomocy, jak Kicia nadal będzie chciała wychodzić :)
 12. eloonia

  Telma i Louise obie już mają domki ;)

  [quote name='azalia']A co u Telmy,prosimy o wiadomości o jej domu. Ona poszła ze schronu,oby nie na łańcuch.[/QUOTE] Ze SkarpetKą zrobiłyśmy wizytę PA, byłyśmy gdy (wtedy potencjalny) dom poznawał Telmę i przy wprowadzaniu Telmy do domu. Dziewczyna na wszystkie nowości zareagowała nadspodziewanie dobrze. Ludzie zadawali b.dużo pytań, wydają się cierpliwi i zdecydowani pracować z Telmą w miarę potrzeby. Mieszkanie jest odpowiednio duże dla psiaka tej wielkości. Bardziej sprawdzić nie mogłyśmy. A ryzyko jest zawsze.
 13. [quote name='Boogie']Ona nie ma z tego co mówi opiekun ze schroniska rozwolnienia, czasami zrobi luźna kupę, to nie jest kupa wskazująca na trzustkę.[/QUOTE] Przepraszam, ale to co widziałam wczoraj określiłabym jako rozwolnienie właśnie.
 14. eloonia

  Maleńka Hopi wreszcie znalazła domek :)

  [quote name='rytka'](...) Hopi normalna jest WCALE NIE JEST AGRESYWNA jest poprostu delikatna i tak trzeba sie z nia obchodzic.(...) serio pisze teraz Elonia pytala mnie czy ona atakuje bez ostrzezenia czy warczy a ja naprawde nie wiem bo takie rzeczy jej sie nie zdarzały. (...) broni sie pewnie, boi ,sama została a nie lubi obcych nie ma wsparcia teraz jeszcze. swoich tak mnie traktuje a napewno pozwala na wiecej ....(...)[/QUOTE] Tak jak już gdzieś napisałam: widać, że Hopi jest zestresowana i ja wcale nie myślę że ona jest agresywna. Gdyby chciała mnie ugryźć to już by mnie dziabnęła - chociażby dziś rano świetną okazję miała. Hopi jest "dobrze wychowanym psem" i prezentuje cały arsenał sygnałów ostrzegawczych. Reaguje też na sygnały uspokajające. Btw. sie nie dziwię, że sie dziewczyna stresuje jak taki olbrzym jak ja do niej podchodzi - sie bym też zestresowała - a co! :)
 15. eloonia

  Maleńka Hopi wreszcie znalazła domek :)

  Noc minęła spokojnie. Rano Hopi zjadła paszteciki z lekami, pokazywała brzuszek i pozwalała mi się dotknąć i głaskać, ale jak już się najadła to i poufałości miała dosyć -> zaczęła na mnie warczeć i zęby pokazywać. Bałam się jak będzie z lekami i bardzo bardzo cieszę się, że zjadła bez problemu. Trochę mało wypiła jak dla mnie, ale widać że zestresowana malizna jest i mam nadzieję że napiła się jak wyszłam. [COLOR=#696969]*pot. dawna choroba dam z towarzystwa, spazmy, fumy itp.itd. ;)[/COLOR]
 16. eloonia

  Maleńka Hopi wreszcie znalazła domek :)

  [quote name='supergoga']Dopytam, mamy klatki, tylko dowiem sie czy nie są w użyciu. Jutro dam znać.[/QUOTE] Dokładnie to samo powiedziałam :) u mnie na ten moment jest drewniany kojec dla szczeniaków. A w ogóle to tremę mam, czy podołam opiece nad księżniczką :)
 17. [quote name='agiojoj']Z resztą widać po psiaku,że on raczej obyty nie jest i bardziej na podwórzu czy działce trzymany....do schronu dzwoniłam i wysłałam im fotki....zrobiłam wydarzenie na FB[/QUOTE] Podaj linka to wrzucę na fundacyjnego FB
 18. eloonia

  Timon ma domek :):)

  [quote name='snuszkak']zmieniony ;)[/QUOTE] Timonek ma domek bardziej się rymuje ;) haha
 19. eloonia

  Timon ma domek :):)

  [quote name='Ajula']i co słychać?[/QUOTE] Dobrze słychać :) Rozmawiałam przed chwilą z domem Timonka i Pani nie mogła się nadziwić, że jest dokładnie taki jak mówiłam. Grzeczny, spokojny, kochany, słucha etc. "On tak się wtula..." :loveu: Wybrał sobie "pana" -> czyli młodą panią ;) Będą zdjęcia niedługo.
 20. eloonia

  Timon ma domek :):)

  [quote name='supergoga']Elonia pewnie płacze - a Timonek daleko, aż w Koninie. W swoim domku. Wczoraj dziewczyny: Elonia i SkarpeTka go zawiozły. POczekamy na wieści z pierwszej ręki.[/QUOTE] Ktoś mnie tu chyba za dobrze zna ;) no i gdyby nie Skarpetka, która ze mną pojechała to miałabym kilka siwych włosów więcej myśląc jak to tam wszystko na miejscu wygląda... [quote name='Boogie']Wega i Łatka na pewno będą szczęsliwe że mają swoja panią tylko dla siebie ;)[/QUOTE] Ojjjj szczęśliwe są bardzo... pewnie dlatego od razu dziś mi awanturę zrobiły ;)
 21. eloonia

  Timon ma domek :):)

  [quote name='Shenan']Pozdrawiam Timonka :)[/QUOTE] Timonek też pozdrawia :)
 22. eloonia

  Timon ma domek :):)

  [quote name='eduso']Kochany Timonek ! Gdzie ten domek ?[/QUOTE] Wszystko wskazuje na Konin...
 23. eloonia

  Timon ma domek :):)

  i ich ("rumunek") tobołków vel bambetli pilnuje ;) [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/23/dsc01216lw.jpg/][IMG]http://img23.imageshack.us/img23/6087/dsc01216lw.jpg[/IMG][/URL]
×