Jump to content
Dogomania

Nowy Dwór Mazowiecki - XI Wiosenna


MarzenaTkacz

Recommended Posts

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='erloy']Dołączam się do pytania. Co to za świadectwo?
Nie wystarczy jak wszędzie książeczka zdrowia i szczepienie?[/quote]

:crazyeye: Ja tam zawsze musiałam miec zaświadczenie i książeczkę... Nie przypominam sobie wystawy bez papierka :D

A poza tym kiedys mi tłumaczył mój wet żę taki "zwykły" wet nie powinien brac kasy za takie świadectwo zdrowia psa :oops: (chyba że bierze za wizytę) bo np. gdy się jedzie na zagraniczna to kasę dostaje (jakieś grosze) z Głównego Inspektoratu Weterynaryjnego (czy jakoś tak) ...

Hmmm :) My się przespacerujemy do naszego weta :) w sobotę ... Hi hi pozawracac mu głowę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia']Zaświadczenia,to nie nasz wymysł,tylko decyzja weterynarza powiatowego,który wydaje pozwolenie na organizację w oparciu o zachorowalność na danym terenie.[/quote]

Na chłopski rozum, jeżeli chodzi o zachorowalność na danym terenie, to psy z innych województw nie powinny musieć mieć zaświadczenia.

[quote name='Gonia']Aktualne świadectwo zdrowia,wydane przez weta na 24 godz przed wystawą.[/quote]

To co mam zrobić jeżeli wyjeżdżam już w czwartek? Szukać na miejscu weterynarza?

[quote name='bodzia78']:crazyeye: Ja tam zawsze musiałam miec zaświadczenie i książeczkę... Nie przypominam sobie wystawy bez papierka :D
[/quote]

A ja wręcz przeciwnie. Zawsze miałem tylko książeczkę zdrowia i zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Nawet na wystawach w Czechach nikt nie wymagał żadnych dodatowych zaświadczeń

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Morrisonka']W praktyce to wygląda tak, że mnie np. nigdy nie sprawdzali tego zaświadczenia. Na książeczkę rzadko patrzą, a co dopiero na to.[/quote]

ja nigdy nie bylam na wystawie w tamtym regionie polski szczerze mowiac i dlatego pytam , a blizej mnie nawet jak czasem bylo wymagane to i tak patrzyli wylacznie na wscieklizne
klopotem bedzie dla mnie jechac z 3 psami pociagiem do Wroclawia ( z kazdym osobno !!) bo TZ wraca dopiero w piatek poznym wieczorem ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madalenka']A mi sie wydaje, ze to zaswiadczenie to ma byc wydane do 3 dni przed wystawa ... Przynajmniej na warszawskich tak bylo ...[/QUOTE]

Na trzy dni musi być napewno badanie w paszporcie, przed wyjazdem zagranicznym :lol: ...choć i tak trafiłam tylko na jednego celnika który oglądał psie paszporty, a i tak nie zwrócił uwagi na brak tego badania w paszporcie psa znajomej. Patrzył tylko na wścieklizne.

Link to comment
Share on other sites

wszystkim tym ktorzy nie chca placic za zaswiadczenie od weta polecam zmienic weta.

Ja za zaswiadczenie nigdy nie placilam - jesli ktos jest z lodzi to moge mu podac namiary na weta solidnego co to nie wymusza pieniedzy na kazdym kroku :)

a jesli o praktyke :

przy wejsciu stoi wet ktory sprawdza ( i tutaj uwaga) czy pies ma aktualne szczepienie przeciw wsciekliznie ( nawet nie sprawdza czy to aktualne szczepienie nie jest w terminie 2 tygodni przed wystawa tylko sprawdza czy jest aktualne :P

Najlepszy numer byl w Bydgoszczy - kobitka przyjechala z 2 psami i do jednego nie wziela ksiazeczki - tzn wziela ale psa ktry na wystawe nie przyjechal i zostal w domu.
jak sie sprawa skonczyla nie wiem - bo ja tylko czekalam jak mi TZ ksiazeczke doniesie bo jako *******a wnislam wszystko na hale a potem szlam z psem i wet sie mnie pyta o ksazeczke ja ja czerwona bo ksiazeczka dawno na hali :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...