Jump to content
Dogomania

Nowy Dwór Mazowiecki - XI Wiosenna


MarzenaTkacz

Recommended Posts

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kesslee'][URL]http://www.aniairysio.com/thumbnails.php?album=18[/URL]

może ktoś się rozpozna :cool3:[/quote]

Ten czarny z zagryzających się dozi na pierwszej stronie jest mój :)
Zagryzają sie z siostrą :)

Czy mogę wkleić to zdjęcie na innym forum?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wróciłam z Nowego Dworu Mazowieckiego i jest to ostatnia moja wystawa w Legionowie. Poprzednia była beznadziejna i ta także...
Zadowolona zbytnio nie jestem.
Zła organizacja. Za małe ringi!
Ponadto sędzia - bez urazy ale według mnie powinien znac się na jednym "typie psów". Myśmy trafili na sędzine która sędziowała najpierw buldogi angielskie, potem dobermany, sznaucery i na końcu setery. (a na seterach to już się bynajmniej nie znała... była bardziej zajęta piciem kawki niż ocenianiem seterów... ponadto nasz ring miał straszliwe opóźnienie, może nawiet więcej niż godzinne.)
Moja suczka dostala ocene doskonałą, BOB i NDSwR. Przyjechaliśmy po CWC jednak się nie udało... jak nigdy. Ostatnie CWC i ukończony miałaby championat PL.
Dużo osób narzekało...

Link to comment
Share on other sites

BOB bez CWC?:crazyeye: Aż dziwne...:roll:
Ja co prawda musiałam sędziemu powiedzieć, jakie są oceny w klasie szczeniąt i to, że szczeniaki też mają BISa... Ale dla mnie to było bardzo zabawne osobiście:eviltong: No i pan w ogóle nie obejrzał psa w ruchu, a wszystkie inne były dokładnie oglądane:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']BOB bez CWC?:crazyeye: Aż dziwne...:roll:
Ja co prawda musiałam sędziemu powiedzieć, jakie są oceny w klasie szczeniąt i to, że szczeniaki też mają BISa... Ale dla mnie to było bardzo zabawne osobiście:eviltong: No i pan w ogóle nie obejrzał psa w ruchu, a wszystkie inne były dokładnie oglądane:razz:[/quote]


No dziwne dziwne, tym bardziej że suka jest wzorcowa.. ^^
Czasem mam wrażenie że sędzia przydzielany jest do takiej rasy o której pojęcia nie ma..
Wiesz, niektóre rzeczy moze i zabawne są, ale to już głupota. Komuś zależy na dobrej ocenie, na CWC czy dalej a trafia na "takiego sędziego"... że po prostu ręce załamac.
No i to że w ogóle na psy nie patrzyła to mnie zabiło.........
brak słów.

Link to comment
Share on other sites

Judit, ja mam podobne wrażenie. Rasy mało popularne i nieliczne chyba często są wrzucane do pierwszego lepszego sędziego z uprawnieniami na grupę. Pewnie dlatego, że raczej trudno spotkać specjalistę tej rasy. Ja siedzę po uszy w rasie, która dopiero teraz zaczyna być popularna (niestety zaczyna:placz:). Kierowanie się kolorem, ilością futra czy barwą oczu przemilczę już zupełnie (wzorzec podkreśla, że żadne umaszczenie ani kolor oczu nie jest preferowany, a ten może być i niebieski, i jasny i cimeny brązowy i krapciaty, i zielony...).

Michał, będzie dobrze :lol: Mimo tej ogromnej niewiedzy sędziego (i błędów ortograficznych w opisie: "faudowana") był przynajmniej miły:diabloti:

Szkoda tylko, że kasa jest wyrzucona w błoto tak na prawdę. Jedno małe cwc i nie byłoby krzyku. Bob bez cwc, no nie mogę tego przeżyć...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Iwona, nas sędziował Pan [FONT=&quot]Grabkowski, [FONT=Verdana][SIZE=2]serdecznie polecam, nawet jeżeli miał inne plany, to i tak za moim głosem dał Najlepsze szczenię i wybitnie obiecującą, bo innych nie znał:roflt:[/SIZE][/FONT]
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Iwona, nas sędziował Pan [FONT=&quot]Grabkowski, [FONT=Verdana][SIZE=2]serdecznie polecam, nawet jeżeli miał inne plany, to i tak za moim głosem dał Najlepsze szczenię i wybitnie obiecującą, bo innych nie znał:roflt:[/SIZE][/FONT]
[/FONT][/quote]

:evil_lol: :crazyeye: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Judit, ja mam podobne wrażenie. Rasy mało popularne i nieliczne chyba często są wrzucane do pierwszego lepszego sędziego z uprawnieniami na grupę. Pewnie dlatego, że raczej trudno spotkać specjalistę tej rasy. [/quote]

Przemilczę to, że na poprzedniej wystawie w Nowym Dworze Mazowieckim moja suczka (seter irlandzki czerwono-biały) znalazł się z niewiadomo jakich przyczyn w rasie SETER IRLANDZKI.
Gdy poszłam prosic o poprawkę... iż to seter irlandzki czerwono biały to kobitka "dyrygująca" tam zrobiła wielkie oczy.. ponoc takich psów nie ma... że to niby tylko odmiana kolorystyczna irlandów....
Niby maly szczegół ale świadczy o niedoinformowaniu i coż jak zawsze tam złej organizcji.
Sędzia powinien byc od jednej określonej grupy.. zajmuje się seterami to je powinien oceniac.... a nie czepiac sie i seterów i np dobermanów.. co te rasy mają wspólnego to ja już nie wiem... :/

Link to comment
Share on other sites

Co do dzisiejszych finałów:

BIS Szczeniąt:

I. Wyżeł Weimarski
II. Shih Tzu
III. Seter

BIS Junior

I. Sznaucer Olbrzym Czarny
II. Mops
III. Beagle

BIS Weteran

I. Shih Tzu
II. Nowofunland
III. Sznaucer

Rasy Polskie

I. Ogar Polski
II. Gończy Polski

BOG II

I. Sznaucer Olbrzym Czarny
II. Bokser
III. Sznaucer Miniaturowy Pieprz i Sól

Mam nadzieję że nic nie pomieszałam :oops:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, na klubówce pastuchów niepolskich w '05 owczarki australijskie sędziował specjalista od dobków, stąd np. do tej pory nikomu z nas niewiadoma adnotacja u suczki "młodzieżowy kolor" (w klasie baby:lol:).

BIS puppy wziął chyba weimar, dokładniej nie pamiętam, bo sama byłam z chrumkiem na ringu papisków bisowych.

Iwona, nic tylko zgłaszaj Sheinę:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Wiesz, na klubówce pastuchów niepolskich w '05 owczarki australijskie sędziował specjalista od dobków, stąd np. do tej pory nikomu z nas niewiadoma adnotacja u suczki "młodzieżowy kolor" (w klasie baby:lol:).

BIS puppy wziął chyba weimar, dokładniej nie pamiętam, bo sama byłam z chrumkiem na ringu papisków bisowych.

Iwona, nic tylko zgłaszaj Sheinę:eviltong:[/quote]

Czyli dobrze mi się zdawało że widzialam Cię na ringu głównym :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...