Jump to content
Dogomania

Nowy Dwór Mazowiecki - XI Wiosenna


MarzenaTkacz

Recommended Posts

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Należę do Oddziału Leginowskiego i przyznam, że miło się czyta wszystkie pochwały pod adresem "naszych" wystaw.

Mam nadzieję, że Zarząd Oddziału ani inni organizatorzy nie zlinczują mnie jeśli uchylę rąbka tajemnicy i powiem, że zgłoszonych jest około 1700 psów a piszę o tym aby trochę usprawiedliwić te drobne opóźnienia w publikacji niektórych danych (np katalog przedwystawowy). Ludzi do pracy w oddziale nie jest wielu a pracy przed taką wystawą naprawdę sporo (wiem, bo sam staram się czasami pomagać).

Link to comment
Share on other sites

pingwinek ....

ja przed pierwszą wystawą Shojo byłem tak podekscytowany, że przeżywałem ją strasznie ... na dodatek tak się złożylo, że w naszej rasie byliśmy jedyni w klasie szczeniąt co z automatu (prawie bo jeszczo WO potrzebne) dało nam szansę udziału w szczenięcym BIS - ring honorowy itd - fajnie bylo :-)

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=5][COLOR=red]HALLO DO ORGANIZATORÓW !!!!!!!!!!!!![/COLOR][/SIZE][/B]

[B][SIZE=3]RING 9 NIEDZIELA [/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3]NIE MA AUSSIKÓW !!!!!!!!!!!! czyżby zmienił się sedzia ???? i nigdzie ich nie znalazłam - co się z nimi stało ????[/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lidush']Moja suka miała być przeniesiona z pośredniej do otwartej a nie jest:angryy: Wysyłałam maile w tej sprawie i dzwoniłam no i zapewniono mnie, że z przeniesieniem nie będzie żadnych problemów no i proszę:shake:[/quote]

Oj, bo to trzeba się zdecydować gdzie się zgłasza najpierw, a nie później mieszać i mieć pretensje:shake: :shake:

Link to comment
Share on other sites

Z powodu bardzo dużej ilości zgłoszeń.Wystawę planuje się na długo przed,posiłkując się min. iloscią zgloszeń na poprzednią.Ponieważ na tę wystawę mamy blisko 500 zgłoszeń więcej,musieliśmy doprosić sędziów.Stąd zmiany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotal']Tak sobie policzylam ile ma byc psow u pani Urbanowskiej to wychodzi mi 121, a organizatorzy przewidywali okolo 67 :evil_lol: Czuje ze bedzie dodatkowy sedzia :razz:[/quote]To byłby chyba rekord w buldożkach. Pewnie więc bedzie jakiś dodatek. Nie dziwię sie taka frekwencja. To przecież jedna z lepiej organizowanych wystaw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia']Z powodu bardzo dużej ilości zgłoszeń.Wystawę planuje się na długo przed,posiłkując się min. iloscią zgloszeń na poprzednią.Ponieważ na tę wystawę mamy blisko 500 zgłoszeń więcej,musieliśmy doprosić sędziów.Stąd zmiany.[/quote]

Gonia ja wszystko rozumiem... ale na serio juz mi rece opadaja, bo to juz 3 wystawa!!! Teraz czekam az Opole zmieni... Akurat do Was zglosilam zdecydowanie z nastawieniem na sedziego... :-(

Link to comment
Share on other sites

Sprawa już wyjaśniona co najwazniejsze pozytywnie :)



[quote name='Lambi']Oj, bo to trzeba się zdecydować gdzie się zgłasza najpierw, a nie później mieszać i mieć pretensje:shake: :shake:[/quote]




Taa jasne... Tylko jeśli organizator dopuszcza taką możliwość i na moje pytanie (no żeby nie było, że chamem jestem to najpierw zapytałam czy można zmienić bo jakoś nigdy wcześniej tego nie robiłam) stwierdza, że jasne nie ma sprawy a później wynika jakiś problem to można się chyba trochę irytować.
Poza tym na wystawie w Legionowie byłam dawno i mogłam już zapomnieć, że ringi wielkością raczej nie grzeszą;) i więcej niż jeden ACD na takiej przestrzeni to swego rodzaju próba samobójcza :lol: ( w ojczyźnie rasy odstępy w ringach pomiędzy psami tej rasy wynoszą po 10 m a na finałach min. 3 m - w Legionowie to niewykonalne o co w żadnym wypadku pretensji do organizatorów nie mam- warunki są jakie są i tyle). Nawet jeśli na tym ringu biega jeden ACD to i tak z reguły ma problemy z wirażami (a raczej z ciągłym wirażem) co u bardziej twórczych sędziów przejawia się kwiatkami w stylu "kończyny nie są prowadzone równolegle" albo co gorsza "przednie zbieżne a tylne prowadzone zbyt wąsko" no a jak się doda jeszcze drugiego psa i zaczyna się próba sił, podnoszenie ogonów i warkoty to już jest gwóźdź do trumny:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

powiem krotko

jestem zszokowana zmiana planu sedziowania i zmiana ilosci psów.:crazyeye: :crazyeye: :crazyeye:


Wiadomo ze sie planuje ... ale juz dawno dawno temu bylo wiadomo ze takie dopasowanie sedziow bedzie bardzo klopotliwe gdyz niektorzy dostali rasy bardzo oblegane (liczebne) i nie trzeba byc wrozka zeby to przewidziec!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

jestem troche rozczarowana

bo chyba komu jak komu ale kynologom (oddziałowi legionowskiemu) nie musze wyjasniac ze czasem ze wzgledu na autorytet sedziego sie jezdzi na wystawy a z pewnych wystaw rezygnuje sie wlasnie ze wzlgedu na brak chęci bycia ocenianym przez danego sedziego.


w moim przypadku jest mi obojetne kto będzie mnie sedziowal - ale uwazam ze takie zmiany nie sa dobrze dobierane przez wystawców gdyz swiadczy to o braku fachowego zorganizwoania oddziału.

Pomimo tych zmian zycze wszytkim udanych "wystepow" :)

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze bardzo sie mylisz. jeżdże 2 razy w roku na wystawy legionowskie i uważam , ze są one swietnie zorganizowane. Swiadczy o tym rownież rokrocznie wzrastajaca liczb wystawcow. A nie tylko w Legionwie, ale w innych oddziałach sa takze zmiany sęziów. Często mi sie zdarzało, ze dopiero na wystawie po przyjeżdzie , dowiadywalm sie o zmianie sęziego. Więc nie przesadzajmy. Krytykować jest bardzo latwo. Nigdy na dwa lata wstecz nie mozna przewidzieć ile bedzie psow w danej rasie, a zaden sędzianie zgosdzi sie na sędziowanie np 200 psów. Moze napiszesz , jak Ty bys to lepiej zorganizowala:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

to nie o to chodzi czy ja bym to lepiej zorganizowala...(bo to nie ja jestem od organizowania wystaw) pewnie ze krytykowac moze kazdy, ale ja wyrazam jedynie swoje rozczarowanie a nie krytyke.

chodzi o rzeczy przewidywalne ( przewidywanie jakie rasy sa licznie reprezentowane na wystawach i komu sie te liczne rasy daje)... Nie mam zastrzezen do calej reszty organizacyjnej w legionowie i wiem ze legionowo potrafi stanac na wysokosci zadania dlatego tym bardziej zdumiewa mnie fakt ze akurat dzieje sie (nazwijmy to)" wpadka " z brakiem wyobrazni przy ustalaniu sedziów.

Moim zdaniem to ze inne wystawy zmieniaja sedziow tuz przed wyjsciem na ring nie jest miernikiem i nie powinno sie do tego porownywac piszac , ze gdzies ( w legionowie) jest lepiej bo obsada sie zmienia na dlugo przed wystawa.

tak jak napisalam jest mi obojętne kto mnie sedziuje... ale jestem zszokowana ze wlasnie komu jak komu ( ale w legionowie) pojawia sie taki glupi zgrzyt. Nie jest to mile dla wystawcow ... i wiem ze jest jednoczesnie klopotliwe dla organizatorów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...