Jump to content
Dogomania

Federacja


Manu

Recommended Posts

No pięknie... :o Połowa mnie nie dziwi, bo widziałam na własne oczy "przeforwardowaną" :D korespondencje Jacka z prezesem, ale nie wszystko...

Jacek, ja chcę resztę !!! :D

Jeszcze moment i chyba sam prezes tu wpadnie i rozprawi się z tą dogomaniacką koalicją...! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dla mnie juz wszystko jest jasne co do Pana Prezesa...

i mam pytanko..czy da sie tego Pana jakos zdjac z teog stanowiska?????

Ten Pan Prezes odpowiadajac w tak hamski sposob na list nie zdaje sobioe chyba sprawy jak wiele osob jest zainteresowane ta koresspondencja i jak psuje sobie nia opinie...

hmm... zastanawialam sie jak to bylo w sporze Pan Prezez- klub Extreme... i teraz juz sie chyba nie ma nad czym zastanawiac... Panu Prezesowi nie brak czasu a dobrych manier oraz wiedzy z dziedziny ktora sie zajmuje

Tajruś!W pełni popieram.....

Link to comment
Share on other sites

ELO!!

teraz ja sie wypowiem:

co do obalenia prezesa to sie zgodze na 50 % poniewaz:

zeszly sezon wszyscy na zawodach mowili ze trzeba zmienic prezesa, przyszlo co do czego na wlanym nikt nie zglosil kandydatury nowej...

Tajraga tak piszesz moze Ty zajmiesz miejsce prezesa ???

byc prezesem klubu to wiem jak to jest poniewaz kiedys trenowalem triathlon i moj ojciec zostal prezesem sekcji... wiecie jak MI d*** truli w sprawach sekcji nie ojcu tylko mi!!! nie zawsze ojciec mial czas zalatwic spraw klubowych poniewaz pracowal od ran do wieczora zeby z czegos zyc a praca prezesa byla praca za darmo nie otrzymywal zadnej kasy za to... wiec nie myslcie ze praca prezesa jest taka latwa..

zgodze sie z faktem ze prezes powienien byc milszy i w miare mozliwosci dostepnic ten statut jak i odpowiadac w innym stylu niz to widzimy... powinien przekonywac ludzi by oni chcieli byc w federacji a nie ich zrazac no ale kazdy czlowiek ma swoj niezalezny charakter...

wiec ja na to wszyscy do okola mowi nik nic nie robi

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!

tajraga szukasz pracy oki a myslisz ze duzo placa mu?? jesli wogole mu placa??

oki zgadzam sie z tym ze powinien byc milszy itp. ale jesli raz napisal ze nie ma statusu w wersji elektronicznej myslisz ze np ja mam jakies wypracowanie ktore mam wydrukowane to MUSZE miec go na komputerze ???

jestescie tacy madrzy przyjedzcie na wlane i wystapcie z kandytatura na prezesa federacji??

a jeszcze jedno duzo w tym prawdy, ale i przesady...

prawdy w faktach (duzo) a przesady w reakcjach...

Link to comment
Share on other sites

Przypuszczam, że Tajradze na powaznie nie chodzi o taką pracę... :wink:

Tajraga, jemu naprawdę nic nie płacą. To praca społeczna i dlatego może się nie stara z tym zachowaniem... Może inaczej to sobie wyobrażał, pewnie facet jest już dość rozgoryczony wszystkim. Ale oczywiście moim zdaniem powinien popracować nad swoją kulturą. To znaczy niby ją ma, ale prezentuje ją w taki zimny i oschły sposób, że ta jego "kulturalna uprzejmość" to juz tylko z nazwy jest... :-?

Link to comment
Share on other sites

Aha, zapomniałam...

Pay, statut to chyba poważniejszy dokument niż wypracowanie...? :wink:

Wypracowanie zawsze możesz oddac napisane odręcznie, a statut MUSI być wydrukowany, więc gdzieć MUSI istnieć w formie elektronicznej. Może w innym kompie, gdzieć schowany na CD, ale Prezes powinien sobie zadać troche trudu i go wrzucić na dysk, aby móc wysłać na prośbę zawodników.

Z tym umieszczeniem na stronie to jednak nie przesada...? Ile klubów bądź instytucji "non-profit" umieszcza swoje statuty na stronie ?

Ale wysyłać na żądanie powinni.

Link to comment
Share on other sites

Dobra, poprawcie mnie, jesli się mylę, ale myslę że:

Jeśli psie zaprzęgi zostaną oficjalnie uznane za sport, to wtedy Zarząd będzie na etacie, będą miec płacone od ministerstwa (zresztą będzie sie z tym wiązało wiele innej kasy...) to...

1) Całe zachowanie Zarządu/Prezesa będzie musiało ulec zmianie, więcej się będa musieli starać, aby nie zostac zdjęci ze stanowiska. Będą bardziej kontrolowani

2) Kluby będą musiały chyba być zrzeszone, aby zawodnicy startowali

3) Więc wszystko się zmieni i to - z naszego punktu widzenia - także na gorsze (to zrzeszenie Klubów np., większe wymogi sprzętowe itp.)

Proponuję zostawić na razie ten temat, bo wychodzi na to, że snujemy tu jakieś rewolucyjne plany - a i tak doopa jestesmy nie rewolucjoniści.

Jesteśmy nie do końca obiektywni. Wiele pracy Zarządu/Prezesa nie widac gołym okiem, a jednak jest wykonywana. Załatwianie wszystkich spraw zmierzających do zatwierdzenia tego sportu jako Sportu to jest WIELKa praca i podejrzewam, że na tym sie skupiają teraz.

Zostawmy to może na razie w spokoju, co ? :wink: Bo jeszcze trochę i również nasze zachowanie będzie wyglądać niepoważnie...

Link to comment
Share on other sites

Pragnę wam przypomnieć , że istnieje jeszcze Polski Otwarty Związek Stowarzyszeń Sportu Psich Zaprzęgów jest wielkim sprzymierzeńcem i orędownikiem bezśnieżnych dyscyplin w sporcie zaprzęgowym . Podczas zawodów organizowanych przez kluby należące do Stowarzyszenia prawie zawsze jest klasa Velo . Nie są im straszne upały ani mrozy . Oni są naprawdę "Otwarci" . :wink:

Link to comment
Share on other sites

Proponuję zostawić na razie ten temat, bo wychodzi na to, że snujemy tu jakieś rewolucyjne plany - a i tak doopa jestesmy nie rewolucjoniści.

Jesteśmy nie do końca obiektywni. Wiele pracy Zarządu/Prezesa nie widac gołym okiem, a jednak jest wykonywana. Załatwianie wszystkich spraw zmierzających do zatwierdzenia tego sportu jako Sportu to jest WIELKa praca i podejrzewam, że na tym sie skupiają teraz.

Zostawmy to może na razie w spokoju, co ? :wink: Bo jeszcze trochę i również nasze zachowanie będzie wyglądać niepoważnie...

Jakby prorocze słowa.

W mojej dalszej korespondencji z Prezesem, nie był on tak arogancki jak to przedstawia ZH (może ja nie byłem taki upierdliwy?).

Zaczęło się wszystko od regulaminu klasy velo, więc skupie się tylko na tym.

Należy podkreślić, iż druga jego wersja, która się ukazała na stronie Federacji też jest jedynie projektem i tak jak napisał kiedyś Szybszy każdy może swój projekt przesłać Zarządowi.

Decyzję co do jego ostatecznego kształtu podejmą dopiero delegaci na WZ - po sezonie, a więc do dzieła zamiast strzępić sobie języki.

Zarząd chętnie zobaczy każdą wersję, uważając że wszystkie uwagi są bardzo cenne.

To ostatni WZ podjął uchwałę (Zarząd na WZ nie głosuje), że na Federacyjnych zawodach nie ma klasy velo - dlatego nie ma np. wyników tej klasy na stronie federacji. Prezes wyraził jednak nadzieję, że jest to sprawa jednego sezonu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

W dniu 28.01.2004 odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu naszej Federacji i POZSSPZ.Spotkanie miało na celu rozpoczęcie wspólnych działań zmierzających do powstania Polskiego Związku Sportu Psich Zaprzęgów .Ustaliliśmy że Walny Zjazd Klubów Sportu Psich Zaprzegów

odbędzie się 27.03 o godzinie12:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Pomiechówku.

I co na to ZH?

Link to comment
Share on other sites

Cytat z forum na www.husky.com.pl

dotyczący czy Puchar Polski ma być rozgrywany na saniach czy wózkach :

Od dłuższego czasu śledzę sobie Wasze rozmowy i mam parę uwag; po pierwsze: ciągnięte psy. W Jakuszycach na ME doszłoby do gigantycznej kompromitacji naszych reprezentantów bo było to nagminne i zostało zauważone nie tylko przez sędziów, ale i innych zawodników. Afery nie było tylko dlatego, że i tak były przekroczone limity czasowe.Sprawa druga :sonda .Oczywiście każdy może pytać o co chce,ale tu akurat pytania nie mają żednego sensu. Rozporządzenie MENiS wówi wyraźnie o czterech różnych dyscyplinach sportu zaprzęgowego. W których będzie PP zadecyduje przyszły WZ, ale z całą pewnością nie będziemy łaczyć tych dyscyplin.Przypowinam też,że regulamin WSA jednoznacznie uznaje,że wózek jest przeznaczony do \"treningu w warunkach zawodów\". Sprawa trzecia: śnieg. Widać gołym okiem,że na ostatnich zawodach /trzech-na śniegu / ,że ilość zawodników gwałtownie spadła.Trzeba sobie postawić pytanie dlaczego ? Zasłanianie się przez Narcyza brakiem śniegu jest niepoważne. W Jakuszycach, gdzie zorganizowaliśmy ośrodek treningowy,śnieg leży od listopada do maja.Trasy są przygotowane a trenują głównie Niemcy.Oczywiście wygodniej jest mieć śnieg pod domem albo narzekać na jego brak.Są dyscypliny sportu takie jak himalaizm,skoki narciarskie,wyścigi psich zaprzęgów,że niestety trzeba się trochę ruszyć od pieca i gdzieś pojechać.Pozdrawiam.jd (Jarosław Dobas}

I co na to ZH ? :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ELO!!!

Jestem człowiekiem który ciałem i duszą należy do Prezesa więc nie mogę mieć własnego zdania. A co powiesz ZH na licencje które mają być wprowadzone dla zawodników uprawiających wyścigi psich zaprzęgów?

a czemu by nie?? na zachodzie z tego co wiem i widzialem maja licencje... w sumie to kazdy zwiazek sportowy zawodnicy uprawiajacy dany sport posiadaja licencje... jak trenowalem triathlon to tez posiadalem licencje... do tego dochodzi sztywna karta...

Link to comment
Share on other sites

PaY, no i co się wiąże z posiadaniem licencji??

Uważam to za głupotę, bo jak ja (przykładowo :) ) będę chciała sobie wystartować z dwoma huskymi + sanie, to będę musiała posiadać licencję, należeć do klubu, ten klub do federacji a ode mnie tylko kasę będą ściągać na prezesów, ich sekretarki i nie wiadomo jeszcze na co :evil: A ja się pytam. Co ja będę z tego miała?? Czy udostępnią trasy do treningów? Czy pomogą przy zakupie sprzętu, czy zmniejszą się opłaty startowe na zawodach? Osobiście wątpie :roll:

Uważam, że z tym wszystkim będzie tak, jak teraz jest z klubami ras czy klubami hodowców. Na zachodzie kluby ras zajmują się np. pomocą przy adopcji psa. Nas jako miłośników dość szczególnej grupy psów, powinno to interesować tym bardziej. Ciągle słyszy się i czyta, że ktoś chce oddać husky lub chętnie przyjmie psa tej rasy. Takimi sprawami np. w USA zajmuje się właśnie klub rasy. Miłośnicy danej rasy mają większą możliwośc pomocy innym ale i ci inni mają się do kogo zwrócić. Mniej psów trafia w niewłaściwe ręce, mniej jest usypianych a zawodnicy tez mogą trafić na dobrego psa do zaprzęgu. Niestety u nas tak nie ma :( A szkoda!

Wracając jeszcze do federacji. Nawet jeżeli powstanie Związek, nowe przepisy itd. to napewno zaraz powstanie coś "konkurencyjnego", coś co nie będzie się opierało o przepisy związkowe, tylko będzie np. organizowało zawody "dla wszystkich". I znowu będzie bałagan, czyli będzie po staremu :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...