Jump to content
Dogomania

>>> APEL - Prezenty na Święta - na pomoc WSZYSTKIM bezdomnym psom <<<


Isadora7

Recommended Posts

[B][SIZE=4]Na fejsie hula akcja wpisywania w status apelu:[/SIZE][/B]

[B]Kochani, apeluje do Was, żeby w Święta Bożego Narodzenia kupować prezenty od polskich artystów, projektantów i małych przedsiębiorstw.
Metka - Made in China nie jest modna !
Niech ten post będzie kopalnią prezentów. Każdy z Was może w komentarzach wymienić stronę internetową lub miejsce w którym można kupić prezenty.[/B]
Zdecydujmy się na kupno prezentów Bożonarodzeniowych od drobnych przedsiębiorców, ze sklepu z rękodziełem, od sąsiada, który robi wszystko, aby utrzymać swój sklepik, od przyjaciółki, która wytwarza niepowtarzalne rzeczy, od tego, który oparł się globalizacji w naszych okolicach... Zróbmy tak, aby nasze pieniądze dotarły do zwykłych ludzi, którzy ich potrzebują, nie do firm międzynarodowych i wielkich przedsiębiorców, którzy płacą zbyt mało swoim pracownikom i przemieszczają firmy w inny koniec świata... robiąc tak więcej osób będzie mogło przeżyć szczęśliwe Boże Narodzenie. Jeśli się zgadzasz, skopiuj to i wklej na swojej tablicy.


[SIZE=4][B]Ktoś zrobił event:[/B][/SIZE][SIZE=3]
[I][B]Zrób sobie i bliskim "INNY" prezent na Gwiazdke ![/B][/I][/SIZE]
[URL]https://www.facebook.com/event.php?eid=142364569202644[/URL]


Kazdego roku wydajemy ogromne sumy pieniedzy na prezenty ,ktore pozniej sa oddawane innym( przy pierwszej lepszej okazji) lub sa rzucane w kat i kompletnie zapomniane. W tym roku zrobcie sobie prezent!! Wybierzcie cel charytatywny np karma dla bezdomnych zwierzat ,pomozcie ludziom w ciezkich sytuacjach losowych itp. Rozejrzyjcie sie dookola- jest tak wiele potrzeb !!! Wiem ,ze wspanialych pomyslow Wam nie zabraknie :) A moze takie wlasnie " prezenty" stana sie Wasza nowa tradycja rodzinna :) Musimy zaczac robic to "COS" co naprawde sie w zyciu liczy.
[SIZE=5][B]
A może na dogo warto zrobić akcję
KUP PREZENT NA BAZARKU DOGO[/B][/SIZE]

Przejrzałam bazarki, ileż osób sie mota usiłując sprzedać za bezcen, byle grosz, byle ratowac psiaka (np rolki za 2 zł) jakąz musi byc desperacja. Czy naprawde prezenty musza być wypasione? Czy nie lepiej kupić cos na bazarku dogo i uświadomić rodzinę/bliskich że z prezentem dostają świadomość uczestniczenia pośredni w szczytnym celu/

Może niech każdy z nas "przeleci" bazarki, sa kosmetyki, jest biżuteria, jest sprzęt domowego użytku, gadżety, zabawki ciuchy. Krawaty (biedny bazarek na którym nikt nic nie zakupił, nie pamiętam przez kogo wystawiony, nie jest to istotne.

Rozpaczliwe reklamy, obniżki cen poniżej bywa granic opłacalności (bazarek po 2 zł chyba giselle)


A może jeszce inne pomysły na prezenty które w efekcie będą cegiełką dla jakiegoś bezdomniaka?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja juz kupiłam prezenty na bazarkach (we wrześniu i październiku), czekają teraz w szafie na choinkę. Dlaczego tak wcześnie? Proste - ze względu na moja specyficzną prace nie ma stalych comiesiecznych dochodów i zakupy moge robić wtedy kiedy mam po prostu za co.
akcja jest super i baaardzo mi się podoba :)

Link to comment
Share on other sites

My się w tym roku umówiliśmy na losowanie. Każdy kupuje jeden prezent :) Mamy ustaloną kwotę 30 zł. Poza tym każdy przynosi część potraw i w ten sposób podczas Wigilii na 12 osób nikt nie będzie zmęczony, ani zmartwiony debetem na koncie :) ze sposobem kupowania prezentów się zgadzam :) zaraz obdzwonię wszystkich :)

Link to comment
Share on other sites

Popieram , sama często robię zakupy dla psiaków i dla siebie. Są markowe perfumy, które można kupić już za połowę ceny a to prezent uniwersalny i wiele innych rzeczy, które mogą służyć jako prezent. Idea świetna. Skopiuję Isadora, chyba można? :)
W prezencie urodzinowym mama zasponsorowała mi futerko, którego koszt pokrył częściowo długi w lecznicach za szczeniaczki.:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Celina12']U mnie w domu już się umówiliśmy,że w tym roku robimy prezenty tylko dzieciom....i jamnikom:diabloti:.Na Mikołaja standardowo Dzieci dostają słodycze :loveu: A pod choinkę może być szaleństwo-jak się ma za co....:evil_lol:[/QUOTE]
to jak u mnie! tylko z zamianą jamników na labradory

Link to comment
Share on other sites

Ja pamiętam jaką furorę zrobiły kubeczki z maskotkami, które kupiłam na bazarku na MIkołaja. Teraz nawet moja rodzinka mówi- po co w sklepie kupować- "sprawdź na tych twoich bazarkach":D i choć ostatnio musiałam się ograniczyć, to nadal jak czegoś potrzebuję to najpierw przeglądam bazarki.

Link to comment
Share on other sites

Popieram!!!!
A przy okazji, całkiem nowe rzeczy!!!
[COLOR=indigo][SIZE=4]Zapraszam na wspaniały bazarek dla Niny, warto zajrzeć!
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/218215-NOWE-markowe-spodnie-co%C5%9B-dla-dziecka-co%C5%9B-dla-psa-I-INNE-do-30.XI.?p=18059028#post18059028"]http://www.dogomania.pl/threads/2182...8#post18059028[/URL][/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

To może i ja nieśmiało zaproszę
ręcznie robione kartki świąteczne czekają ...takich w sklepie nie ma ;)
[COLOR=seagreen][/COLOR]
[SIZE=3][FONT=Book Antiqua][URL="http://www.dogomania.pl/threads/217971-Weso%C5%82ych-%C5%9Awi%C4%85t-kieleckie-bezdomniaki-%29-robi-si%C4%99?p=18032622#post18032622"][COLOR=green][B]ŚWIĄTECZNY SKLEPIK RUDZI [/B][/COLOR][/URL][/FONT][/SIZE][FONT=&quot][SIZE=3][FONT=Book Antiqua]

[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=&quot][SIZE=3][FONT=Book Antiqua][COLOR=green][URL="http://www.dogomania.pl/threads/218163-%C5%9Awi%C4%85teczny-cud-w-listopadzie-%29-kartki-%C5%9Bwi%C4%85teczne-dla-ONka-staruszka-do-27.11-otwarte?p=18051932#post18051932"][B]ŚWIĄTECZNY SKLEPIK II [/B][/URL]

[/COLOR][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...