Jump to content
Dogomania

KLATKA ŁAPKA DLA PSOW - wejdz, pomoz.


Pipi

Recommended Posts

[quote name='Randa']jeśli klatka ma wędrować po Polsce powinna być składana, ale każda się przyda, w najbliższym czasie są 3 suki do złapania na miejscu - Ruda z Bielska Podlaskiego i 2 z Octowej w Białymstoku[/QUOTE]

Toz takie urządzenie powinien mieć.......

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Randa']jeśli klatka ma wędrować po Polsce powinna być składana, ale każda się przyda, w najbliższym czasie są 3 suki do złapania na miejscu - Ruda z Bielska Podlaskiego i 2 z Octowej w Białymstoku[/QUOTE]
jedna suka z ul.Octowej też najprawdopodobniej urodziła od pewnego czasu nie pokazuje się.Tej drugiej tez nie widać, raczej w ciązy nie była

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pipi'][B]emilia2280[/B], juz mnie nie lubisz?
Wyjasnie, ze wlasnie dlatego, ze szanuje nie kazde 5 zl wydane na mnie, ale i 5 groszy szanuje, to staram sie i robie co moge, żeby pomagac. I nie rozumiem, do czego zmierzasz. Trace czas, wlasne pieniadze rowniez, chce zebysmy wreszcie pomogli tym sukom i dlatego zalozylam ten watek. Nigdy niczyich pieniedzy nie sprzeniewierzylam. Sa tu setki watkow gdzie zbiera sie pieniadze i to duzo wieksze i jest ok.
I dlaczego piszesz, ze pierwsza lepsza klatka. . . .sa tu ludzie, ktorzy szukali i ja szukalam i nie znalezlismy nic innego i kto" wydaje pieniadze darczyncow zbyt lekko"?. Dlaczego jak sie cos dobrze zaczyna, to musi zaraz sie popsuc.

Uwazam, ze klatka jest potrzebna, a do zebrania pieniedzy trzeba i tak czasu, wiec szukajcie tanszej, lub kogos, kto ja zrobi.[/QUOTE]

[quote name='enia']nie ma się co denerwować,
żadna z nas nie wywali 1500 zl na klatkę....skąd się takie ceny biorą? cztery metalowe ściany...wiecie co dla mnie to rozbój w biały dzień, serio.....
szkoda, że tak mało osób to produkuje, może byłby tańsze......[/QUOTE]

[quote name='Vicky62'][B]emilia2280[/B], chyba nie zrozumiałaś mnie do końca, post wyżej pisałam ze jestem za propozycją [B]jumanjiany[/B], dla mnie suma 1500zł jest równie kolosalna jak dla wielu
Temat klatki wziął sie między innymi z wątku o dzikich sukach żyjacych w jednostce w B-stoku.Suki juz urodziły.Dlatego dobrze by było jeśli ktoś wykona klatkę za mniejsza sumę ewentualnie znaleźć w sprzedaży tańszą.[/QUOTE]

Nie no, oki, nikogo nie nielubié Pipi :p tylko chodzilo mi wlasnie o to ze jak tyle czasu nie bylo klatki to teraz jeszcze chwilé moze poczekac az znajdzie siéwykonawca za przyzwoitá cené. Wtedy mozna kupic pierwszá jaka jest nieskladana, a potem wymyslac ze skladaniem, ale tez zrobioná na zamówienie, zeby mogla podrózowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Pipi, z calym szacunkiem, ale Tobie nie przystoi tego pisac, jakbys nie wiedziala ile trudu i pojedynczych 5zl wplat dziewczyny zbierajá na utrzymanie tymczasów u Ciebie. Pewnie ze ktos moze sobie rzucic 1500zl, ale nikt tego nie zrobi, bo to jest pierwsza lepsza klatka znaleziona w internecie i teraz ludzie majá siéskladac bo kumus nie chce sié poszukac taniej? Cudze pieniádze oczywiscie szanuje sié mniej.



Pospiech przy takich kwotach nie jest wskazany, tym bardziej ze do tej pory klatki nie bylo i mogloby nie byc jej nadal, wiéc nie mozna myslec ze kazdy dzien zwloki w zakupie klatki jest winny narodzinom kolejego miotu. To nie tak. Jesli jez robicie zbiórké, to szanujcie te pieniádze i tak jak dziewczyny co szukajá najtanszej opcji wykonania klatki, nie wydawajcie pieniédzy darczynców zbyt lekko, bo to tez ludzi zniechéca na przyszlosc.[/QUOTE]

Nie podoba mi się taki ton wobec Pipi i dziewczyn zbierających na klatkę. Co to znaczy szanujcie pieniądze i nie wydawajcie zbyt lekko? Na razie jeszcze nie ma żadnych pieniędzy żeby je wydawać. Jest to bardzo niegrzeczne i protekcjonalne potraktowanie drugiego człowieka. Jeśli chodzi o klatki to ta jest jedyna taka jaka powinna być. Przeszukałam dzisiaj cały internet i nic innego nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Sie nie rozumiemy. Ja nie chce chyba tej klatki dla siebie, tak? I skoro nie bylo tyle czasu, to faktycznie nic sie nie stanie jak jeszcze jakis czas jej nie bedzie, albo i wcale. Cztery tylko suki w Bialymstoku maja juz gdzies szczeniaki. Niech kazda urodzila po powiedzmy 6 szt, to jest 24 . Teraz to sie same wychowaja i do ds trafią, tak? nie trzeba bedzie szczepien, odrobaczania, dt, hotelikow,ogloszen? nie bedziemy zbierac pieniedzy, zakladac watkow? Ile tak srednio bedzie potrzeba pieniedzy na 24 szczeniaki? Klatka moze poczekac, nie masprawy. Droga jest, rozumiem i juz mi sie jej odechcialo. Przepraszam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weronika1']Czy ktoś moze mi podać producentów takiej klatki , pułapki? Proszę o Pv:lol:[/QUOTE]

Prosze bardzo [url]http://www.varimextrade.com.pl/index.php?adres=pulapki2[/url]
tu podalam,bo jest na pierwszej str. watku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pipi']Sie nie rozumiemy. Ja nie chce chyba tej klatki dla siebie, tak? I skoro nie bylo tyle czasu, to faktycznie nic sie nie stanie jak jeszcze jakis czas jej nie bedzie, albo i wcale. Cztery tylko suki w Bialymstoku maja juz gdzies szczeniaki. Niech kazda urodzila po powiedzmy 6 szt, to jest 24 . Teraz to sie same wychowaja i do ds trafią, tak? nie trzeba bedzie szczepien, odrobaczania, dt, hotelikow,ogloszen? nie bedziemy zbierac pieniedzy, zakladac watkow? Ile tak srednio bedzie potrzeba pieniedzy na 24 szczeniaki? Klatka moze poczekac, nie masprawy. Droga jest, rozumiem i juz mi sie jej odechcialo. Przepraszam.[/QUOTE]
oczywiście, bo wszystkie marzymy o bandzie słodkich szczeniaczków i nie mamy pojęcia co się z psami dzieje. nie chciałam i nie chcę się z Tobą kłócić, Pipi, ba, dziwi mnie ton, jaki przybrała ta dyskusja :shake:
pojawia się propozycja jakiegoś innego wyjścia i zamiast napisać, że Ci się nie podoba, to się obrażasz? nie mam pojęcia jak z jednego pomysłu, żeby poszukać w międzyczasie czegoś tańszego, mogła zrobić się taka burza.
nie przepadam za forami internetowymi, słowa pisane mają to do siebie, że łatwo jest je czytać przez pryzmat własnych emocji, wynajdywać w nich jakieś zupełnie niepotrzebne wydźwięki. mam nadzieję, że tak też jest i teraz, bo naprawdę nie wiem jak mam to sobie wytłumaczyć.

Link to comment
Share on other sites

hej,hej..wyluzujcie..
Pzrypominam ,że zbieramy na klatkę...każde rozwiązanie jest drogie-jedne bardzeij,drugie mniej...
Ideą wątku założonego przez Pipi bylo nazbieranie pieniedzy na klatkę skladaną...,żeby była łatwość przemieszczania się- po całej Polsce...
Więc- niech tak będzie...
Kto może-niech się dołoży...
Jeśli ktoś znajdzie klatkę łapkę składaną o podobnych parametrach i tańszą- niech wklei link...

Przepychanki-słuszne,czy też nie-nie służą zbieraniu pieniędzy..Nie da się też już - natychmiast zakupić klatki - jest za droga...
Czyli- koniec przepychanek-zbieramy cierpliwie...
A cel szczytny...

Link to comment
Share on other sites

Zupełnie nie rozumiem tych pretensji. Przecież nikt tu nikogo nie zmusza do dawania pieniążków. Jeżeli ktoś sobie nie życzy takiej klatki to niech nie dokłada do niej i niech znajdzie lepszą, tańszą i w ogóle. Przecież można założyć kolejny wątek i zbierać w nim na inną klatkę.
Zastanówcie się jednak jak bardzo wzrosną koszty przesyłania klatki nieskładanej i czy wydawanie tak dużych pieniędzy na przesyłkę ma sens. Zarówno poczta jak i [url]www.wysylajnajtaniej.pl[/url] mają cennik oparty na rozmiarze przesyłki i często kurierzy mierzą paczki przy odbiorze.
Nie wierzę, że zawsze uda się tą klatkę przetransportować po kosztach i przy okazji, i nie wierzę, że ktoś jadąc daleko w trasę będzie zawsze miał miejsce dla tak wielkiej, nieskładanej klatki.
Sama bym coś dołożyła mimo to, że nie ma w naszej okolicy dzikich suń, ale chwilowo chyba nie dam rady, a takie grosze jakbym mogła to bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

czyli jak masz jakiś pomysł, to zamiast się odzywać, idź i sam go sobie realizuj, tak?

wracając do samego tematu - zapraszam na bazarek:
[url]http://www.dogomania.pl/threads/218166-Poka%C5%BC-serce!-piernikowe-serca-i-w%C4%85tr%C3%B3bkowe-ciasteczka-na-klatk%C4%99-%C5%82apk%C4%99-do-2-grudnia?p=18052782#post18052782[/url]
bo dyskutować możemy sobie do woli, ale jak widać na pierwszej stronie wątku, pieniędzy jest wciąż za mało i jak tak dalej pójdzie, to naprawdę, tylko na gadaniu i jakichś wzajemnych żalach się to wszystko skończy

Link to comment
Share on other sites

Po co się kłócić? kto nie chce niech niech nie daje a komu zależy by dzikie bezdomne suki się nie rozmnażały niech dołoży od siebie parę zł.Moim zdaniem klatka powinna być składana łatwiejsza jest w przechowywaniu tylko tak jak ktoś wyżej wspomniał przy rozłożeniu i z psem w środku potrzebny spory samochód tu też trzeba pomyśleć kto ewentualnie takowy posiada i jest skłonny użyczyć w razie potrzeby.

Ja jestem ZA składaną klatką łapką co do rozmiaru to dla mnie może być ciut mniejsza ale dyskutować nie będę na jaką nazbieramy taką kupimy ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Jakich wymiarów ma być klata??
Popytam znajomych może ktoś zrobił by we własnym zakresie lub może warto zrobić jakieś ogłoszenia z zapytaniem o zrobienie klatki z kosztami??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jumanjiana']czyli jak masz jakiś pomysł, to zamiast się odzywać, idź i sam go sobie realizuj, tak? [/QUOTE]

Tak, mysle, ze najpierw nalezalo porozumiec sie w sprawie zrobienia klatki z kims tam, a potem jakbys juz byla pewna, to napisac. Ja pieniadze przelalabym temu kto robi i git. A tak nie dziwie sie, ze teraz u ludzi zasiana nutka niepewnosci i byc moze czekają. W 3 dni zadeklarowalo sie ludzi na 400 zl, uwazam, ze to sukces zebrac w 3 dni tyle pieniedzy. A na dzien dzisiejszy bedzie okolo 600, moze wiecej. Nie wszyscy podali jaka kwote wplacą, ale tydzien dopiero jak zalozylam watek, wiec wynik jest jest extra.
Nie wiem jak teraz bedziei czy czytajac te wszystkie posty inni zwyczajnie sobie nie pojdą.

Powiem Wam, ze robilam kojec, bo wydawalo sie nam, ze bedzie taniej. Nie bylo taniej. A fachowiec, okazalo sie, ze wcale nie jest takim fachowcem, za jakiego sie przedstawil. No i naszukalam sie tego goscia, bo za zrobienie kojca inni chcieli bog wie ile. Dlatego od poczatku jestem za tym, zeby klatka byla jak trzeba, skoro ma sluzyc dlugie lata i jezdzic po Polsce.
Jest nas tu na prawde duzo i niechby nawet wlasnie 5 zl kazdy komu zalezy wplacil.
O cegielkach pisalam, ale nikt nie zainteresowany wiec pozostaje nam czekac na chetnych do spolki.

No i nie wiem co robic? siedziec cicho i czekac, czy rozsylac dalej zaproszenia na watek?

Link to comment
Share on other sites

Jestem tu na zaproszenie od monia3a i postaram się coś wpłacic ale o konkretnej kwocie napiszę później.

Mam kilka pytań.
Na pierwszej stronie wątku piszecie o wymiarach klatki: dl.131cm/ szer.52cm/ wys.61cm i ona kosztuje coś około 1500 zł, tak ??
Później ktoś zasugerował nieco krótszą klatkę o wymiarach: 95 cm , szer.63 cm , wys. 72 cm w kwocie 200 zł
Ta druga jest co prawda krótsza ale wyższa i szersza.
Zastanawiam się czy nie kupić tej krótszej i tańszej, a później zrobić drugą identyczną na wzór tylko dłuższą ?? Oczywiście myślę o zrobieniu przez jakiegoś fachowca.
Przemyślcie, ja ze swojej strony popytam znajomych i być może ktoś się zdecyduje zrobić ale i tak aby się zamykała to musi mieć jakąś na wzór.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pipi']Tak, mysle, ze najpierw nalezalo porozumiec sie w sprawie zrobienia klatki z kims tam, a potem jakbys juz byla pewna, to napisac. Ja pieniadze przelalabym temu kto robi i git. A tak nie dziwie sie, ze teraz u ludzi zasiana nutka niepewnosci i byc moze czekają. W 3 dni zadeklarowalo sie ludzi na 400 zl, uwazam, ze to sukces zebrac w 3 dni tyle pieniedzy. A na dzien dzisiejszy bedzie okolo 600, moze wiecej. Nie wszyscy podali jaka kwote wplacą, ale tydzien dopiero jak zalozylam watek, wiec wynik jest jest extra.
Nie wiem jak teraz bedziei czy czytajac te wszystkie posty inni zwyczajnie sobie nie pojdą.

Powiem Wam, ze robilam kojec, bo wydawalo sie nam, ze bedzie taniej. Nie bylo taniej. A fachowiec, okazalo sie, ze wcale nie jest takim fachowcem, za jakiego sie przedstawil. No i naszukalam sie tego goscia, bo za zrobienie kojca inni chcieli bog wie ile. Dlatego od poczatku jestem za tym, zeby klatka byla jak trzeba, skoro ma sluzyc dlugie lata i jezdzic po Polsce.
Jest nas tu na prawde duzo i niechby nawet wlasnie 5 zl kazdy komu zalezy wplacil.
O cegielkach pisalam, ale nikt nie zainteresowany wiec pozostaje nam czekac na chetnych do spolki.

No i nie wiem co robic? siedziec cicho i czekac, czy rozsylac dalej zaproszenia na watek?[/QUOTE]
a nie mogłaś tego napisać od razu, zamiast się obrażać? nie zawracałabym sobie głowy wtedy szukaniem innych rozwiązań - a to, że zaproponowałam coś innego, wcale nie oznacza, że wszyscy się nagle powycofywali z deklaracji - dopowiadasz to sobie.
teraz piszesz, że wynik jest ekstra, wcześniej lamentowałaś, że nikt nie zagląda i nikogo to nie obchodzi.

nie wiem na co miałabyś czekać, ja rozsyłam cały czas, kończę właśnie "D", wieczorem zaczynam "E". z tym, że pisząc do ludzi, kończę wiadomość słowami:
Prosimy, jeśli możesz - pomóż. Jeśli masz jakiś pomysł - odezwij się na wątku klatki-łapki:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/217786-KLATKA-%C5%81APKA-DLA-PSOW-wejdz-pomoz"]http://www.dogomania.pl/threads/2177...OW-wejdz-pomoz[/URL].

Zmienię więc zakończenie, bo jeszcze ktoś coś wymyśli i wyrwie się w temacie burząc cały Wam cały wątek:roll:

Link to comment
Share on other sites

Jumanjiana, bardzo dobrze ze szukasz tanszych rozwiázan, przeciez jesli mozna kupic taniej, tylko troché popracowac,to dlaczego tego nie zrobic?

Tu jest producent, który robi kosze i pólki sklepowe z drutu oraz m.in. klatki lapki. Napisalabym, ale nie majá maila. Zadzwoncie i zapytajcie jakie majá ceny i mozliwosci wykonania duzej klatki skladanej a nawet i nieskladanej dla informacji.

[URL]http://www.emiasto.org/zamet_sp_z_o_o_zaklad_pracy_chronionej_206130.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Tak tylko dla porównania towaru/asortymentu jakby ,ale to jest klatka transportowa ,nie klatka-pupłapka. Tak na przyszlość podrzucam jakby,choć to nie w temacie akurat.
[url]http://tablica.pl/oferta/klatki-transportery-dla-psow-IDkm71.html[/url]
Może po zakupieniu tej omawianej klatki/łapki proponowanej przez Pipi będzie ktoś planowal zakup kiedyś i takiej.

Link to comment
Share on other sites

Doris66 wydala na prawde duzo kasy na telefony, zeby dowiedziec sie na temat klatek. Mamy dzwonic, wydawac kase niepotrzebnie? przeciez to kosztuje. Nie lepiej te pieniadze przeznaczyc, dolozyc do klatki? Pomyslcie ile telefonow i ile osob siedzi teraz i dzwoni i pyta, szuka tanszego rozwiazania. Mnie nie odbilo. Bazuje na danych podanych przez doris66 i uwazam, ze to zbedny wydatek. A klatki jak nie bylo, tak nie ma.
Dzumanjiana, czy ja gdzies napisalam, ze strzelam focha? mnie juz tylko smiac sie pozostalo. Szukajcie dalej.

[quote name='olga7']Tak tylko dla porównania towaru/asortymentu jakby ,ale to jest klatka transportowa ,nie klatka-pupłapka. Tak na przyszlość podrzucam jakby,choć to nie w temacie akurat.
[url]http://tablica.pl/oferta/klatki-transportery-dla-psow-IDkm71.html[/url]
Może po zakupieniu tej omawianej klatki/łapki proponowanej przez Pipi będzie ktoś planowal zakup kiedyś i takiej.[/QUOTE]

Nie wiem, jak sie ma Twoja info do tematu klatki łapki. Przeciez to nie ma nic wspolnego. Mam taki kontener, jesli komus potrzebny, moge pozyczyc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Jumanjiana, bardzo dobrze ze szukasz tanszych rozwiázan, przeciez jesli mozna kupic taniej, tylko troché popracowac,to dlaczego tego nie zrobic?

Tu jest producent, który robi kosze i pólki sklepowe z drutu oraz m.in. klatki lapki. Napisalabym, ale nie majá maila. Zadzwoncie i zapytajcie jakie majá ceny i mozliwosci wykonania duzej klatki skladanej a nawet i nieskladanej dla informacji.

[URL]http://www.emiasto.org/zamet_sp_z_o_o_zaklad_pracy_chronionej_206130.html[/URL][/QUOTE]
Jak chcecie to mogę jutro zadzwonic i zapytac się o taką klatkę. Tylko taka klatka łapka chyba ma jakiś mechanizm gdzie po wejściu do niej psa zamyka się? Na czym to polega?. Muszę wiedzieć jak mam rozmawiać. Na razie to i tak trzeba zbierać pieniądze. Jak nie będzie pieniędzy to można sobie pomarzyć o klatce.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/218166-Poka%C5%BC-serce%21-piernikowe-serca-i-w%C4%85tr%C3%B3bkowe-ciasteczka-na-klatk%C4%99-%C5%82apk%C4%99-do-2-grudnia"]http://www.dogomania.pl/threads/218166-Poka%C5%BC-serce!-piernikowe-serca-i-w%C4%85tr%C3%B3bkowe-ciasteczka-na-klatk%C4%99-%C5%82apk%C4%99-do-2-grudnia[/URL]
proszę, podnoście bazarek - łączna kwota licytacji wynosi w tej chwili 120 zł, pomóżcie uzbierać więcej :)

bazarek oczywiście jak najbardziej w temacie - na klatkę-łapkę

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, ale ja juz skolowana jestem i nie wiem. .. zbieramy na te klatke, czy nie? na jaka klatke zbieramy?
A jak tam jumanjiana, masz juz odpowiedz od znajomego, czy bedzie robil klatkę? ja zrozumialam, ze czekamy ze zbiorką kasy. Juz chyba nie dla mnie zawirowania, bo sie gubie.

Link to comment
Share on other sites

zbieramy cały czas na tę samą klatkę - tę podaną na początku wątku za 1500.
poza tą odpowiedzią kolegi, którą wklejałam już wyżej nikt więcej się do mnie nie odezwał.
to nie kolega ma zdecydować, czy zrobi klatkę, tylko Wy.
tak jak napisałam, on jest w stanie zrobić klatkę tańszą od tej wątkowej , ale nie zrobi rozkładanej, bo po prostu nie umie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...