Jump to content
Dogomania

Gubin - 9 psów do adopcji, koty i kozy u 82-letniego dziadka.Konczymy i dziékujemy!


emilia2280

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='IVV']dowiedzcie sie konkretnie gdzie mozna zakupic wegiel to pomoge przy zakupie[/QUOTE]
Dziekujemy!

[quote name='tobciu']Hej.
banerki ladnie robi Mantis. Banerek w moim podpisie jest Jej.
Zapytam i dam znac.[/QUOTE]
Dziéki, tak, znam Mantis, prawda ze potrafi piekne robic.

Co do ogrodzenia, to na jakims etapie mozna i o tym pomyslec, jak juz podstawowe potrzeby Pana i zwierzát uda nam sie zaspokoic.

Doszla nowa wplata:
100zl od p. Edwarda W. Bardzo dziékujemy. Aga, wpiszesz na FB? Ja dopiero wieczorem bédé miala jak wejsc tam.

To prawda ze tu nas malo, moze jednak zle ze zalozylam wátek w dziale Akcje zamiast PwP? Te psy jednak bédá do adopcji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ASIA54']Jestem na wydarzeniu.Wspanialy czlowiek iwspaniale ze dziewczyny pomagaja!Czy ten Pan ma opieke lekarska?Czy bierze jakies leki?Jesli tak to moge wykupic te leki i wyslac.Wysle zaraz troche pieniazkow.[/QUOTE]

Bardzo dziékujemy! Pan ponoc ma klopoty ze stawami w kolanach. Aga dowie sié dokladnie i napiszemy.

Link to comment
Share on other sites

jestem i ja. Bedąc dziś u mojej wetki pytałam ją, czy mogłaby przetrzymać sunię po zabiegu sterylizacji w gabinecie. Mówi, że jest taka mozliwość. że dwa dni na pewno. czy czas, w którym doszłaby do siebie. Nie wiem jednak czy po pierwsze to nie za krótko? i po drugie czy biorąc pod uwagę odległość Gubin-Kraków to ma sens? jak uważacie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280'](...) moze jednak zle ze zalozylam wátek w dziale Akcje zamiast PwP? Te psy jednak bédá do adopcji.[/QUOTE]
Zwierzaki są do obróbki i adopcji, ja bym więc przeniosła na ogólny PwP.

[quote name='ASIA54'](...) Czy ten Pan ma opieke lekarska?Czy bierze jakies leki?Jesli tak to moge wykupic te leki i wyslac.Wysle zaraz troche pieniazkow.[/QUOTE]
O, jeszcze ktoś o to zapytał. :-)

Emi, gdyby przybyło więcej osób, w tym osób chętnych wspomóc zabezpieczenie psiaków ogrodzeniem to ja bym nie czekała, bo widzisz... Jak się to odłoży na dalszy plan to w jakimś momencie [I]selekcją kół i spotkania z karoserią[/I] tych psiaków może ubyć. :-( Te zwierzaki tańczą na cienkiej linie choć fakt, mają skubane szczęście, że jeszcze nie ozdobiły asfaltu.

Link to comment
Share on other sites

Jesli ten monopolista w Z.G. stawia takie wearunki to moze sprobowac po niem. stronie ?
Moze w Gubinie niemieckim jest gabinet z przystepniejszymi cenami ?
Znalazlam w Guben nastep. gabinety :
Schwarz Yvonne
Kaltenborner Straße 24, 03172 Guben, tel. 0049-3561-2200
Christian Pietsch Tierarzt
Am Wasserwerk 3, 03172 Guben, Deutschland
+49 3561/432435 ‎
Kleintierpraxis TA Martin Pehle
Märkischer Ring 1, 03172 Guben, Deutschland
+49 3561/548980 ‎ · tierarztpraxis-guben.de
Kategorie: Tierarzt
Yvonne Schwarz
Rosa-Luxemburg-Str. 12, 03172 Guben, Deutschland
+49 3561/3327 ‎
Kategorie: Tierarzt

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaG']jestem i ja. Bedąc dziś u mojej wetki pytałam ją, czy mogłaby przetrzymać sunię po zabiegu sterylizacji w gabinecie. Mówi, że jest taka mozliwość. że dwa dni na pewno. czy czas, w którym doszłaby do siebie. Nie wiem jednak czy po pierwsze to nie za krótko? i po drugie czy biorąc pod uwagę odległość Gubin-Kraków to ma sens? jak uważacie?[/QUOTE]

Dziéki Aga, sprawdzimy wszytkie opcje, bo jesli daloby radé hurtem to i transport bylby oplacalny. My zazwyczaj trzymamy suki ok. 7 dni po zabiegu zanim wrócá do wiejskich bud, skád biedule przyszly.

[quote name='majqa']Zwierzaki są do obróbki i adopcji, ja bym więc przeniosła na ogólny PwP.


O, jeszcze ktoś o to zapytał. :-)

Emi, gdyby przybyło więcej osób, w tym osób chętnych wspomóc zabezpieczenie psiaków ogrodzeniem to ja bym nie czekała, bo widzisz... Jak się to odłoży na dalszy plan to w jakimś momencie [I]selekcją kół i spotkania z karoserią[/I] tych psiaków może ubyć. :-( Te zwierzaki tańczą na cienkiej linie choć fakt, mają skubane szczęście, że jeszcze nie ozdobiły asfaltu.[/QUOTE]

Dziékujé Majus, juz pise do Maupa4, ona jezd bardzo szybka w przenoszeniu na prosbé.

Co do plotu - masz racjé ;/ Tylko ze tak jak mówisz, wiécej osób, bo ja nawet nie wiem od czego z takim plotem zaczác :O

[quote name='wellington']Jesli ten monopolista w Z.G. stawia takie wearunki to moze sprobowac po niem. stronie ?
Moze w Gubinie niemieckim jest gabinet z przystepniejszymi cenami ?
Znalazlam w Guben nastep. gabinety :
Schwarz Yvonne
Kaltenborner Straße 24, 03172 Guben, tel. 0049-3561-2200
Christian Pietsch Tierarzt
Am Wasserwerk 3, 03172 Guben, Deutschland
+49 3561/432435 ‎
Kleintierpraxis TA Martin Pehle
Märkischer Ring 1, 03172 Guben, Deutschland
+49 3561/548980 ‎ · tierarztpraxis-guben.de
Kategorie: Tierarzt
Yvonne Schwarz
Rosa-Luxemburg-Str. 12, 03172 Guben, Deutschland
+49 3561/3327 ‎
Kategorie: Tierarzt[/QUOTE]

Dziékujemy Well. Tylko ze ja nie pogadam po germansku zeby im wytlumaczyc a oni to raczej cienko po angielsku mówiá, bynajmniej wiékszosc Niemców których slyszalam z angielszczyzná. No chyyyba zee :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Wysle grosik z bazarku, który wystawie niebawem. Jeszcze nie wiem jak pójdzie więc nie deklaruje sumy.

mam takie uwagi:
Nie wiem jakie wy macie doświadczenia, ale ja uważam, że suk po sterylce nie trzeba nigdzie zostawiać, moga wrócic do domu. trzeba tylko suke obstawić antybiotykiem, ja daję najzwyklejszy augmentin , i powinno być dobrez.
Latem sterylizowałam ciężarną sukę ze wsi, po sterylce jeszcze kołowata juz wisiała na łańcuchu. naprawę nie było innego wyjscia, wolałam to niż żeby ten szkieletor urodził 8 szceniąt. Suka dostała antybiotyk, dobre szwy i było super. Myslę, ze suki powinny być wysterylizowane i pzrywiezione do tego pana. Przecież skoro piszecie ze jest rezolutny to przez dobę zdoła dojrzeć dwa pieski. Oczywiscie pod warunkiem że zabiegi zrobi porządny wet. Sukę cieżarna tyrzeba zrobić natychmiast, bo pewnie jak przyjda na świat szczeniaki Pan może nie pozwolić na uśpienie.
Myslę, ze najważniejsze jest znalezienie dobrego, doświadczonego i nowoczesnego weta, przetrzymywanie w szpitalu po zabiegu uważam za niepotrezbne.

Potrzebne na szybko zdjecia szczeniaków, kazdego oddzielnie z okresleniem płci. To ostatnia chwila zeby je szybko wyadoptować. Pomoge przy ogłoszeniach.

Mam ciepłe buty po synu, rozmiar 40. Jesli się przydadza to służę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']





Dziékujemy Well. Tylko ze ja nie pogadam po germansku zeby im wytlumaczyc a oni to raczej cienko po angielsku mówiá, bynajmniej wiékszosc Niemców których slyszalam z angielszczyzná. No chyyyba zee :cool3:[/QUOTE]

Ja sobie pomyslalam ze przeciez ludzie mieszkajacy tam na pograniczu znaja zarowno niemiecki jak i polski - w koncu ta granica przez miasto jest sztuczna.

Tayga, jak twoj niemiecki ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania z poznania']Jutro zadzwonię do niemieckich klinik i zapytam, ok? Ale z tego co wiem to rzadko zdarzają się sterylki poniżej 300euro (za yorka), jak są akcje promocyjne to robią po 100.[/QUOTE]

Trzeba im nagadac ze to jest akcja spoleczna, ze w ramach dobrych stosunkow sasiedzkich , polsko-niemieckich, etc etc , ze chodzi o zwierzeta b. przyzwoitej ale biednej osoby, itd. No i ze polski wet ani mysli zaproponowac jakas przystepna cene, i dlatego cala nadzieja sie skupia na niemieckich lekarzach ktorzy przeciez slyna ze swojej bezinteresownej pomocy zawsze i wszedzie - no wymysl cos prosze !

Zaczekaj moze ze z telefonami do Niemiec, naradzimy sie z Emilia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata69']Wysle grosik z bazarku, który wystawie niebawem. Jeszcze nie wiem jak pójdzie więc nie deklaruje sumy.

mam takie uwagi:
Nie wiem jakie wy macie doświadczenia, ale ja uważam, że suk po sterylce nie trzeba nigdzie zostawiać, moga wrócic do domu. trzeba tylko suke obstawić antybiotykiem, ja daję najzwyklejszy augmentin , i powinno być dobrez.
Latem sterylizowałam ciężarną sukę ze wsi, po sterylce jeszcze kołowata juz wisiała na łańcuchu. naprawę nie było innego wyjscia, wolałam to niż żeby ten szkieletor urodził 8 szceniąt. Suka dostała antybiotyk, dobre szwy i było super. Myslę, ze suki powinny być wysterylizowane i pzrywiezione do tego pana. Przecież skoro piszecie ze jest rezolutny to przez dobę zdoła dojrzeć dwa pieski. Oczywiscie pod warunkiem że zabiegi zrobi porządny wet. Sukę cieżarna tyrzeba zrobić natychmiast, bo pewnie jak przyjda na świat szczeniaki Pan może nie pozwolić na uśpienie.
Myslę, ze najważniejsze jest znalezienie dobrego, doświadczonego i nowoczesnego weta, przetrzymywanie w szpitalu po zabiegu uważam za niepotrezbne.

Potrzebne na szybko zdjecia szczeniaków, kazdego oddzielnie z okresleniem płci. To ostatnia chwila zeby je szybko wyadoptować. Pomoge przy ogłoszeniach.

Mam ciepłe buty po synu, rozmiar 40. Jesli się przydadza to służę.[/QUOTE]

Dziekujemy Agato. Zbadamy numer buta dziadka, to moze skorzysta. Bazarek przeznacz proszé na Bruna i inne psy którym pomagasz sama. Bardzo doceniamy chéc podizelenia sié, ale wiem ze Tobie te pieniádze sá bardziej potrzebne, nas jest wiécej do tej akcji, damy rade :)


[quote name='ania z poznania']Jutro zadzwonię do niemieckich klinik i zapytam, ok? Ale z tego co wiem to rzadko zdarzają się sterylki poniżej 300euro (za yorka), jak są akcje promocyjne to robią po 100.[/QUOTE]

[quote name='wellington']Trzeba im nagadac ze to jest akcja spoleczna, ze w ramach dobrych stosunkow sasiedzkich , polsko-niemieckich, etc etc , ze chodzi o zwierzeta b. przyzwoitej ale biednej osoby, itd. No i ze polski wet ani mysli zaproponowac jakas przystepna cene, i dlatego cala nadzieja sie skupia na niemieckich lekarzach ktorzy przeciez slyna ze swojej bezinteresownej pomocy zawsze i wszedzie - no wymysl cos prosze !

Zaczekaj moze ze z telefonami do Niemiec, naradzimy sie z Emilia.[/QUOTE]

hehe, dziékujemy Aniu. Tak jak mówisz nie bédzie tanio, no ale gdyby znalazl siémilosnik i spolecznie zechcial zrobic je lub za frakcjé kosztó, to warto sprawdzic. W miédzyczasie, mamy diabelski plan :p Szukamy osoby bezrobotnej która za male wynagrodzenie zajmie sié psami po zabiegu :) Zamiast placic za szpitalik 50zl za dobé, lepiej przeznaczyc 8zl na pobyt u osoby prywatnej w mieszkaniu. Kciuki zeby taka sié zgodzila, ponoc jest juz na celowniku :)

Link to comment
Share on other sites

Jezu ten film mnie rozwalił totalnie .....Staruszek i całe to stadko w tak pieknej harmonii .....Jak nie płakac ?Jestem goła i gdy tylko sytuacja mi pozwoli będę pamietać o tym człowieku .....
Martwi mnie to atakowanie auta ....Do czasu to bedzie ...
Poczytam wieczorem dokłądnie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudusia']ale mysle ze w Gubinie jednak bedzie taniej...problem jedynie w tym,ze Gubinski wet nie ma warunkow zeby przedtrzymac je kilka dni posterylce(kastracji).bo jak sie z wetem pogada to tez zrobi przystepna cene-hurtowa ;)[/QUOTE]

Dziékujemy. Wlasnie pracujemy nad znalezieniem prywatnego mieszkania z osobá do pilnowania psów po zabiegach za pare groszy. Pod wieczór zadzwoniétez do gubinskiego weta z propozycjá hurtowej robótki skrawaniem :P i porozmawiamy o znizce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata69']...Nie wiem jakie wy macie doświadczenia, ale ja uważam, że suk po sterylce nie trzeba nigdzie zostawiać, moga wrócic do domu. trzeba tylko suke obstawić antybiotykiem, ja daję najzwyklejszy augmentin , i powinno być dobrez.
Latem sterylizowałam ciężarną sukę ze wsi, po sterylce jeszcze kołowata juz wisiała na łańcuchu...[/QUOTE]
Latem może byłoby to wykonalne, obecnie jest za zimno.

Dzisiaj wpłynęły na konto Fundacji KASTOR przelewy z przeznaczeniem dla Pana Dziadka (Tadeusza) i Jego stadka:

100,00 - Grażyna i Roman W. Kalisz
60,00 - Paula E. Oświęcim
50,00 - Agnieszka H. Oświęcim
35,00 - Krystyna P.C. Warszawa
50,00 - Hanna Sz. Poznań
400,00 - Anna R. Legionowo
30,00 - Elżbieta P.-W. Grodzisk Mazowiecki
============
725,00

[CENTER][SIZE=3] Wszystkim Ofiarodawcom pięknie dziękujemy

[/SIZE]
:iloveyou::Rose::Rose::Rose::iloveyou:
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Wow, Eluniu, dopiszesz te rozliczenia do Facebook te proszé? I moze dodasz miasta przy wczorajszych rozliczeniach, bo ladniej a ja wczoraj nie dodalam. Ja juz uzupelniam tutaj rozliczenia.[/QUOTE]
Już sie zrobiło i do rozliczeń na stronie Fundacji też już są:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Już sie zrobiło i do rozliczeń na stronie Fundacji też już są:)[/QUOTE]

Dziekujé Elu :)

[quote name='majqa']Czekam aż Tayga wrzuci tu info o sytuacji pana, bo poczytałam na fejsie i qrczę... zgroza. :-([/QUOTE]

Gdyby mi ktos przekleil z FB to mogé do pierwszego dostawic aktualizacjé, bo w pracy mi blokujá ;/ W domu tylko w lunch zapuscilam zurawia na sec.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...