Jump to content
Dogomania

Ślepy Basio - Terier walijski POTRZEBUJE KOCHAJĄCEGO DOMU !


piechcia15

Recommended Posts

Szamanko

[B]Dziękuję Moderatorom[/B] za jedyne rozsądne i bardzo logiczne rozwiązanie tej trudnej sprawy !!!

Aż "się prosiło" o takie ...

I dodam (bo jak sądzę chyba już wolno... piechcia15 wyrazić swoją opinię ? ...), że [B]jeśli decyduję o losie zwierzęcia sama, to również sama ponoszę tego konsekwencje - zwłaszcza finansowe[/B]...

Jednak nadal jestem mocno zainteresowana badaniami psiny !
I taka uwaga - jeśli problem z jelitami, wątrobą lub trzustką, to sprawdza się karma np. gastro... Ja stosuję Royal, ale chyba lepszy jest hills...
Przy trzustce + Medargin...
Bo tak naprawdę trzustka się nie daje leczyć...
I dlatego konieczna jest wnikliwa diagnoza !

Link to comment
Share on other sites

No to skoro już krążymy wokół zdrówka, a co, to dopytam, a jak kooopencje Basikowe? Budzą zastrzeżenia (o ile dało się je zlokalizować ;-))?
Gdyby chcieć iść tropem wykluczenia trzustki to, co oczywiste, poza badaniami, kupa też daje sporą odpowiedź, trzustkowej nie sposób pomylić z inną.
A fuj...

A co do karm... dobrych, przy problemach trawiennych, jeśli idziemy tropem rozwiązywania problemu poprzez karmę, jest sporo. Poza wymienionymi wart wypróbowania jest również trovet.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się... Trovet jadłyśmy "na wątrobę"..., ale to nie zdaje egzaminu w przypadku trzustki. A taki mamy problem...

Majqa - idź spać !!!! Masz masę zwierząt i siebie do "obrobienia" - odpocznij czasem !

Wiem, że piszę czasem o dziwnych porach - musicie mi wybaczyć - wcześniej nie da rady, mam zwykle inne sprawy ...

Link to comment
Share on other sites

Lovelas wrócił nad ranem, chwiejnym krokiem i wyraźnie zadowolony, wnioskuję że noc była upojna ;);)

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-b2-dvBgLDYo/TuhsT01q0LI/AAAAAAAAADU/PI4Qa3zDUNY/s512/DSC04693.JPG[/IMG]

[quote name='majqa']a jak kooopencje Basikowe? Budzą zastrzeżenia[/QUOTE]

A tak na poważnie to o ile jest to odpowiednie słowo, to kooopencje są [B]piękne[/B], nie ma tez żadnych wymiotów, apetyt dopisuje, brzuszek niebolesny bo wywala do głaskania, psiak jest wesoły, rozluźniony, już wie że nic mu nie grozi i naprawdę w tej chwili nie dzieje się nic co mogłoby nas niepokoić, jesteśmy umówieni do kliniki w przyszłym tygodni i badania będą powtórzone. Mam nadzieję, że nic nas wcześniej nie zaskoczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ati']tfu tfu czyli karemka sie sprawdza na kaczusze i czysta kaczuchensje tez dajesz?

wlasnie sie upakalam ze smiechu z tej foty-Frank Sinatra[/QUOTE]

Basio dostaje gotowaną kaczkę z ryżem i warzywami jako jeden posiłek, duszę mu to wszystko na maksa widelcem jak dla niemowlaczka i wsuwa jak szalony. Reszta bandy dostaje zwłoki w formie czystej, w sensie na surowo i tak po wiejsku:) na podwórku znaczy. Już bym nie ogarnęła z praniem po kaczych zwłokach, wszyscy się pakują z tym na fotele i do wyra:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata Balu']Teraz można spokojnie już wpłacać pieniądze na leczenie i DT Basika, bo wiadomo kto będzie decydował.[/QUOTE]

[B][COLOR="darkgreen"] Ja tylko dodam: od początku wiadomo kto decyduje w sprawach związanych z Basikiem --> WY --> wszystkie osoby, które wpłacają na niego pieniądze.
Wydawało mi się, że to sprawa oczywista, ale jak pokazało życie - nie wszyscy wiedzą jak działa pomoc dla zwierząt na forum Dogomania.

A relacje Stonki są wzorcowe :) Tak własnie powinna wyglądać relacja z dt - wiadomo co sie z psem dzieje, jak się zachowuje, jak się czuje, co zjadł i ile razy ...wiadomo co ;)
Nie trzeba się prosić ani o zdjęcia, ani o opisanie dnia psiaka, ani o wyniki badań.
Tak trzymaj Stonko ;)

pozdrawiam

[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']Ati a jaka to karma? mozna ją też podawać psiakowi po długotrwałej biegunce dopiero co opanowanej - w tej chwili je tylko puszki RC gastro i niedługo pójdziemy z torbami :shock:[/QUOTE]

korzystamy z Josery SensiPlus- kaczka i ryz dla psow wrazliwych
oraz miesa kaczego
mozesz zakupic mniejsze opakowanie i podawac na poczatku lekko namoczone
z ryzem czy makaronem
jak widac bohater watku ma sie niezle
z jak twierdza wyjalowionym przewodem pokarmowym
a jak pisze stonka -kupasy piekne
plus rosolek z kaczuchy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...