Jump to content
Dogomania

Ślepy Basio - Terier walijski POTRZEBUJE KOCHAJĄCEGO DOMU !


piechcia15

Recommended Posts

przyszła stówka:) zaraz wpiszę do pierwszego postu:)

a filmik fajowy:) jak widać wszystkie drogi Basika prowadzą przez koty:) Z Basikiem można się dogadać, on jak chce to słyszy, kiedy nie jest czymś zajęty. On ma słuch wybiórczy i doskonale to wykorzystuje:) wcale nie trzeba do niego krzyczeć:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bira']Jak Wy go do kaczki przekonaliście? Moja Birra nawet do miski nie podejdzie kiedy kaczka w niej jest... A chętnie bym jej to dawała... Przepraszam, że tak się wcinam, ale w szoku jestem, że jakiś pies kaczkę lubi... u mnie żaden nigdy tego jeść nie chciał[/QUOTE]Moja sucz kaczkę zjada (surową) a na zapach gęsi spierdziela aż się kurzy...

Link to comment
Share on other sites

Zapewniam Was, że na filmiku wyglądało to dużo łagodniej, w pewnym momencie troszkę się zagapiłam na mojego synusia:loveu:Balonika i Mała Flo była blisko uszkodzenia ogona, jest kocim mordercą, nic go nie powstrzyma, mam tu bandę w której są różne "przypadki", ale wszystkie są albo były goniące koty, zaznaczam [B]goniące[/B], Basio chce złapać, chce wymemłać, chce zjeść, on przyjacielem kotów nie będzie, on nawet nie ma zamiaru ich tolerować. No taki typ, co pan zrobisz jak nic pan nie zrobisz:evil_lol:Nie on pierwszy i nie ostatni:) Niestety psy tez nie są dla niego atrakcyjne, mogą być ale lepiej czułby się sam. Jest niesamowitym pieszczochem, wylizuje mi mordę, wskakuje na kolana, cały czas wymaga atencji a inne psy przeszkadzają mu w osiągnięciu błogostanu.
Jeżeli chodzi o jego słuch to jest dokładnie tak jak pisze piechcia, słuch jest ale wybiórczy, jak chce to słucha jak nie to nie. Łobuz z niego i tyle:) Futerko robi się ładniejsze, taki w ogóle milszy w dotyku jest.

[quote name='Viris']Moja sucz kaczkę zjada (surową) a na zapach gęsi spierdziela aż się kurzy...[/QUOTE]
U nas tez wszystkie dostają na surowo, poza Basiem, jemu gotuje z warzywami i ryżem, wypiął się na kaczynę tylko Mundek chociaż na początku wsuwał bez problemu, dzisiaj pomemłał i okichał, reszty namawiać nie muszę :)

Link to comment
Share on other sites

hmm czy to znaczy że Basik nie nadaje się do tego aby póścić go swobodnie po domu, na bezpiecznym terenie oczywiście?wchodzi w zatargi z psami?

oczywiście poszukamy w takim razie domu bez kotów i najlepiej psów, chyba że lepiej znosi sunie?jakieś nieszkodliwe? ale szkoda że ty masz z nim 3 światy bo pewnie musisz kombinować i wypuszczać je na mieszkanie na raty?czy nie?:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piechcia15']hmm czy to znaczy że Basik nie nadaje się do tego aby póścić go swobodnie po domu, na bezpiecznym terenie oczywiście?wchodzi w zatargi z psami?

oczywiście poszukamy w takim razie domu bez kotów i najlepiej psów, chyba że lepiej znosi sunie?jakieś nieszkodliwe? ale szkoda że ty masz z nim 3 światy bo pewnie musisz kombinować i wypuszczać je na mieszkanie na raty?czy nie?:)[/QUOTE]

Ciężko powiedzieć jak to z nim jest, u nas jest duzo psów i na pewno ma to wpływ na jego zachowanie, na spacerach nie ma problemu, nie zwraca na nie uwagi, w domu organizujemy takie grupki, żeby nie było spięć a i to nie gwarantuje sukcesu. On jest na razie zupełnie nieprzewidywalny, dla ślepego psa te wszystkie zapachy muszą być bardzo denerwujace. Niedawno pisałam ze Adela go obwarczała jak wpakował się jej na posłanie, odszedł i było po problemie a dzisiaj od razu ją zlokalizował i dziabnął lekko. Jest u nas naprawdę krótko, na razie czuje się jeszcze nieswojo, potrzebuje więcej czasu. Będzie dobrze, myślę ze na bank dom bez kotów ale jakiś spokojny psiur ujdzie jako towarzysz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piechcia15']trzeba zrobić casting...:) myślę że jakaś piękna ponętna biała pudliczka mogłaby go wodzić za nos:D:D:D
ciekawe czy zmieni się jego zachowanie jak pozbawimy go jajek:) aczkolwiek co terier to terier:)[/QUOTE]
No własnie! Tak sobie myslalam, że to jednak terierowaty terier. Na takich nie ma silnych!

Link to comment
Share on other sites

Wyjątkowo do niego pasuje określenie "terierowaty terier" :) Jest charrrrrakter, ale on jest taki kochany i wdzięczny że naprawdę będzie dla kogoś wielka radością, w końcu nie każdy musi mieć stado w domu :) A tak ogólnie to Basio wyraźnie utył, jeszcze jest chudziakiem ale tak jak pisałam, już milszy w dotyku. Kazda z Was pewnie miała jakiegoś zagłodzeńca wiec wiecie jakie to jest uczucie "pod ręką" jak psiak się tak...yyyy..."wypełnia" , robi się mniej ostry, kanciaty i bardzo mnie to cieszy :):):):)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piechcia15']kochani, wrócę do kiepskiego tematu, ale nie daje mi to spokoju jako OSOBIE UCZCIWEJ ...
co myślicie o tym aby spłacić Patrycji jeszcze 200zł i dać spokój? Wtedy razem będzie spłacone 400zł i uważam że będzie fair?[/QUOTE]
Pomysł wydaje się w porządku, chociaż temat trudny i nerwowy niestety...

Link to comment
Share on other sites

A dostałaś wyniki badań Basika za które między innymi jest tamta faktura? Wiadome, że można spłacać powolutku itp - ale to co się działo tutaj to jakaś masakra...

A na końcu języka dosłownie mam to jakim DT był tamten DT zaledwie rok temu. Wątki w Archiwum czasem zaskakują......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...