Jump to content
Dogomania

Kolczatka?


Kitka20

Recommended Posts

Mam takie małe pytanko mianowicie Jak to jest z tymi kolczatkami są przydatne czy nie można się bez nich obejść czy nie?? I jeżeli nie to w jakim wieku zakładać bo w zoologicznych i u weta spotkałam się z opinią że już od 4 miesiąca:-o :-o :crazyeye: :crazyeye: Mi się wydaję że aż tak wczas nie!!
przecież to jeszcze szczeniak:-( :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kitka20']Mam takie małe pytanko mianowicie Jak to jest z tymi kolczatkami są przydatne czy nie można się bez nich obejść czy nie?? I jeżeli nie to w jakim wieku zakładać bo w zoologicznych i u weta spotkałam się z opinią że już od 4 miesiąca:-o :-o :crazyeye: :crazyeye: Mi się wydaję że aż tak wczas nie!!
przecież to jeszcze szczeniak:-( :-([/quote]
różne są opnie na ten temat.
cztero miesięcznego psa należy nauczyć chodzić na luźnej smyczy, a nie męczyć kolczatką. Kolczatka niczego nie uczy.
Poczytaj o pozytywnym szkoleniu i klikerze, bo z własnego doświadczenia wiem, że kolczatka to nic dobrego...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wg mnie kolczatka może być przydatna we wstępnym szkoleniu bardzo zepsutego, silnego psa, ale kolczatka dla szczeniaka?! PO CO?! Tylko stępi psa na bodźce, a zanim do tego dojdzie - może sprawić wiele przykrości (szczególnie nieumiejętnie stosowana). ZDECYDOWANIE JESTEM PRZECIWKO. To jak brzytwa w rękach małpy. W zoologocznym wszystko jest fajne, bo musi się sprzedać. A weterynarz się nie popisał...

Link to comment
Share on other sites

dzięki za informację pokaże ten wątek koleżance z którą chodziłam po sklepach i do weta i moze wkońcu mi uwierzy bo ja aż tak się na kolczatkach nie znam (nie mam zamiaru jej użyć na mojej psince więc się nie dowiadywałam) dzięki dziewczyny może dzięki wam uda mi się uratować to szczenię. Piesek faktycznie ciągnie ale nie ma jeszcze siły aż takiej by nie można było go utrzymać i szkolić innymi sposobami pozatym jak chodzi z moją psiną to mniej ciągnie

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kitka20']dzięki za informację pokaże ten wątek koleżance z którą chodziłam po sklepach i do weta i moze wkońcu mi uwierzy bo ja aż tak się na kolczatkach nie znam (nie mam zamiaru jej użyć na mojej psince więc się nie dowiadywałam) dzięki dziewczyny może dzięki wam uda mi się uratować to szczenię. Piesek faktycznie ciągnie ale nie ma jeszcze siły aż takiej by nie można było go utrzymać i szkolić innymi sposobami pozatym jak chodzi z moją psiną to mniej ciągnie[/quote]
pokaż koniecznie, bo zmarnuje tylko tak małego psa....

Link to comment
Share on other sites

oczywiscie ze kolczatka dla 4 miesiecznego szczeniaka to katorga!!:angryy::angryy:
jak czasmi widze jak ludzie ida z malym pse a ten pies ma kolczatke to az szlak mnie trafia ale przecierz nie moge im nakazac zeby zmienili mu obroze:placz::angryy::angryy:

do tresury polecalabym lancuch taki specjalny do tresury...jest bardzo dobry...w tydzien nanuczylam dzieki niemu Rina(bylego psa) "równaj,noga" i potem juz dalismy spokoj z lancuchem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kitka20']dzięki za informację pokaże ten wątek koleżance z którą chodziłam po sklepach i do weta i moze wkońcu mi uwierzy bo ja aż tak się na kolczatkach nie znam (nie mam zamiaru jej użyć na mojej psince więc się nie dowiadywałam) dzięki dziewczyny może dzięki wam uda mi się uratować to szczenię. Piesek faktycznie ciągnie ale nie ma jeszcze siły aż takiej by nie można było go utrzymać i szkolić innymi sposobami pozatym jak chodzi z moją psiną to mniej ciągnie[/quote]
Pokaz jej tez to:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=30150&highlight=kolczatka+dla+ratlerka[/url]

Link to comment
Share on other sites

Rinuś chyba chodzi o dławik? ale jak dla mnie to i on nie nadaje sie dla szczeniaka...

To młody psiak wiec dziwie się, że koleżanka nie uczy go na zwykłej obrozce, przeciez zwierzaki szybko łapią o co chodzi, wystarczy wziąść na spacer przysmaki i po kilku dniach psiak bedzie slicznie chodził..

Widziałam już szczeniaka w kolczatce, wyglądał strasznie, zero sierści na szyji! i jeszcze zaczerwieniona.. :-(

Link to comment
Share on other sites

eh.... mialam kiedys psa.... ON-a ktoremu rodzice zalozyli kolczatke, bo ciagnal na smyczy...... jak raz pociagnal to tak zaczal piszeczec..... brrrr..... pozniej jeszcze raz i pozniej juz nie ciagnal..... ale ja nie nie polecam... ja bym kolczatki ani lancuszka nie stosowala...... woallabym pojsc na szkolenie jakbym ja sobie nie poradzila.... albo rodzic.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia_19']dławik, czyli obroża zaciskowa. Też nie lubię jej stosować...[/quote]


dławik, a obroza zaciskowa to całkowicie co innego.
Ja mam w domu łancuszek zaciskowy i dwie obroze pol zaciskowe i sobie chwale, z innych obrozy moj pies mi zwiewa, wiec albo polzaciski, albo szelki, zakladam to co mi wygodniej, raz to raz to.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']dławik, a obroza zaciskowa to całkowicie co innego.
Ja mam w domu łancuszek zaciskowy i dwie obroze pol zaciskowe i sobie chwale, z innych obrozy moj pies mi zwiewa, wiec albo polzaciski, albo szelki, zakladam to co mi wygodniej, raz to raz to.[/quote]
przepraszam, zwracam honor :oops: Chodziło mi o dławik. Nie wiem skąd mi się wzięła ta obroża zaciskowa, pomyliłam nazwy.
A obrożę półzaciskową sama stosuję ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Madzia_19']przepraszam, zwracam honor :oops: Chodziło mi o dławik. Nie wiem skąd mi się wzięła ta obroża zaciskowa, pomyliłam nazwy.
A obrożę półzaciskową sama stosuję ;)[/quote]

Hihi.. :eviltong:
ja tylko jeszcze wsponę... nie dla kazdego psa kolczatka to coś złego, wrecz przeciwnie, pies mojej ciotki nosi kolczatke i on na nią wogole uwagi nie zwraca, ciagnie jak parowoz, jednak jak ze mna idzie to ja nie potrafie patrzec jak te kolce wbijaja sie w szyje :mad: nie rozumie, jak mozna nie nauczyc psa chodzic na smyczy, w głowie mi się to nie mieści... :crazyeye:
więc kolczatka niech sie ludziom nie kojazy z tym ze ich problemy (bo przeciez nie psa) znikna zaraz po zakupie "cudownej" kolczatki.

Link to comment
Share on other sites

W temacie kolczatki mam swoje zdanie, niekoniecznie zgodne z powyższymi. Miałam silną, energiczną i sprytną sunię ON, nie raz mi zafundowała rodeo. Posłuszna, szkolona, mądra aż za bardzo.Ale czasem jej odbijało i potrafiła udawać, że nic się nie dzieje, a potem dwa kroczki w tył i pełnym pędem za kotem, ze mną na końcu smyczy. Tępa kolczatka dała mi jakąś szansę, po zdarciu dżinsów na kolanach.
Na wakacjach z Gritą kolczatka była jedyną możliwością wychodzenia z nią "na miasto". Uważam, że lepsza kolczatka niż lańcuszek lub wyrwirączka na skórzanej obroży. Są różne psy, nasza jest chyba słabo reformowalna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='myszsza']W temacie kolczatki mam swoje zdanie, niekoniecznie zgodne z powyższymi. Miałam silną, energiczną i sprytną sunię ON, nie raz mi zafundowała rodeo. Posłuszna, szkolona, mądra aż za bardzo.Ale czasem jej odbijało i potrafiła udawać, że nic się nie dzieje, a potem dwa kroczki w tył i pełnym pędem za kotem, ze mną na końcu smyczy. Tępa kolczatka dała mi jakąś szansę, po zdarciu dżinsów na kolanach.
Na wakacjach z Gritą kolczatka była jedyną możliwością wychodzenia z nią "na miasto". Uważam, że lepsza kolczatka niż lańcuszek lub wyrwirączka na skórzanej obroży. Są różne psy, nasza jest chyba słabo reformowalna.[/quote]
to zupełnie inny przypadek. oczywiście czasami są sytuacje dzie kolczatka to lepsze zło, ale szeniaka należy uczyć chodzenia na luźnej smyczy, a nie liczyć na to, że kolczatka zrobi to za nas...

Link to comment
Share on other sites

Ja mojej suni założyłem kolczatkę 3 razy w życiu, bo naprawdę jest dość silna a ja mam wyrwany staw barkowy. No i po 3 założeniach kolczatki się nie szarpie, nie skacze na nikogo tzn nie aż tak, a to straszne narzędzie mogłem odwiesić na kołek. A generalnie na nią jak jej odbije to nic nie podziała żadne komendy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...