Jump to content
Dogomania

Aramisek pojechał do nowego domku. Wszystkim bardzo mocno dziękujemy!!


Klaudus__

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestem na zaproszenie.Fajny,młody psiak.Hotel to jest rozwiązanie,tylko kasa.Jedynie pozostaje" żebrać "tu i na FB ale to też na jakiś czas.Co później?:roll:Ale zyskamy na czasie i to jest coś.Psów teraz zacznie przybywać,w końcu lato idzie,"dobrzy ludzie" wykopią na bruk kolejne psy.Trzeba mu zrobić event na fejsie,ja już prowadzę kilka także czasowo ciężko a zrobić wydarzenie i nie pilnować wątku to jest bez sensu.Także potrzebny chętny do prowadzenia i "żebrania".Zapisuję/szkoda odpuścić bo faktycznie tylko igła...

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy!

I za deklaracje pomocy i za odwiedziny.

No to mamy:
stałe:
agata51 - 20zł
ja - 10 zł

bazarek - bela51, jeśli ktoś przyśle fanty


Czy ktoś może mu zrobić fb?

Rozmawiałam wczoraj z furciaczek. Sprawa wygląda tak: być może 2 psy od niej pójdą do DS, wtedy miałaby miejsce dla Aramisa. Jednak musi mieć konkretne informacje, bo póki co na tym wątku takich brakuje. Potrzebny jest dobry kontakt z osobą decyzyjną. Ze Śląska do Wiktoryna jest kawał drogi, nie będziemy psa w te i wewte ciągać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulinken']Dziękujemy!

I za deklaracje pomocy i za odwiedziny.

No to mamy:
stałe:
agata51 - 20zł
ja - 10 zł

bazarek - bela51, jeśli ktoś przyśle fanty


Czy ktoś może mu zrobić fb?

Rozmawiałam wczoraj z furciaczek. Sprawa wygląda tak: być może 2 psy od niej pójdą do DS, wtedy miałaby miejsce dla Aramisa. Jednak musi mieć konkretne informacje, bo póki co na tym wątku takich brakuje. Potrzebny jest dobry kontakt z osobą decyzyjną. Ze Śląska do Wiktoryna jest kawał drogi, nie będziemy psa w te i wewte ciągać.[/QUOTE]

A jakie info są potrzebne?
Nie tylko Klaudia jest osobą decyzyjną (zresztą ona teraz ma ograniczony dostęp do neta) można też "walić" do mnie.

Link to comment
Share on other sites

No choćby to, jak ta agresja została stwierdzona. Na całym wątku raz jest pisane, żeby psa ogłaszać, bo można, potem, że agresywny, potem że jednak nikogo nie zje, potem że akceptuje tylko Klaudię. Osoba, która miałaby się zajmować psem, musi wiedzieć, co i jak. A tu nawet rzadko kto zagląda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulinken']No choćby to, jak ta agresja została stwierdzona. Na całym wątku raz jest pisane, żeby psa ogłaszać, bo można, potem, że agresywny, potem że jednak nikogo nie zje, potem że akceptuje tylko Klaudię. Osoba, która miałaby się zajmować psem, musi wiedzieć, co i jak. A tu nawet rzadko kto zagląda.[/QUOTE]

Nie jesteśmy behawiorystami żeby stwierdzić w 100%,czy pies zaatakuje czy nie.

Tu opisałam jego zachowanie:

[I]Z ludzi akceptuje jak na razie tylko Klaudię.On jest psem dosyć "niepewnym" i nic w tym względzie się nie zmieniło oprócz tego,że mniej rzuca się do krat odkąd zaczął wychodzić na spacery.
Pozwala się pogłaskać przez kraty przez osoby które zna.Na osoby nieznajome bardzo szczeka.
Ja osobiście obawiałabym się wydać go bez sprawdzenia go przez specjalistę-szkoleniowca.To jest naprawdę kawał psa.
Z drugiej strony jednak w Mysłowicach czeka go krótki żywot ze względu na swoje zachowanie.Szkoda psa,bo tak naprawdę może się okazać,że krzywdy nie zrobi,ale to musi stwierdzić osoba która się na tym zna.Myślę,że szkolenie by go wyprowadziło na prostą.
I mógłby być z niego naprawdę fajny psiak.Nie można zapominać,że on już ponad pół roku siedzi zamknięty.Od niedawna dopiero zaczął na spacery wychodzić i poprawę widać.Jego jedynym kontaktem z człowiekiem jest czas kiedy my tam jesteśmy na ok.2-3h.


[/I]Nic więcej ponad to napisać nie mogę,bo nie jestem specjalistą.Możliwe,że i do mnie pies zachowywałby się normalnie-daje mi się przez kraty głaskać.Na spacer go nie zabiorę.Inaczej JA go nie sprawdzę,bo jestem w 9 miesiącu ciąży,a pies jest ogromny i nie zamierzam ryzykować.
Nikt więcej w Punkcie nam nie pomaga więc psa na spacer zabiera tylko i wyłącznie Klaudia.Wobec tego bazujemy tylko na tym opisując jego zachowanie.
Napewno nie akceptuje dużych psów.Z małymi szczerze mówiąc nie wiemy.Zimą miałyśmy sytuację,że jeden z małych psów (Richard) przeszedł ze swojego boksu do boksu Aramisa.I o dziwo Aramis nie zwracał na niego uwagi.

Zjeść to ludzi nie zjada.Ale nie reaguje pozytywnie na obcych ludzi.Nie mogę zagwarantować,że jest aniołkiem!Lepiej przesadzić,że pies może zaatakować niż pisać,że "nie,nie zrobi krzywdy".Są psy gdzie można stwierdzić w 99% że nie zaatakują-tu takiej pewności nie ma.DLATEGO CAŁY CZAS PISZĘ,ŻE JEGO ZACHOWANIE MUSI OCENIĆ SZKOLENIOWIEC,BO MY NIE MAMY DO TEGO ODPOWIEDNIEJ WIEDZY I UPRAWNIEŃ!

Uważam też,że psa ogłaszać w chwili obecnej NIE MOŻNA.Bo co napisać w ogłoszeniu?Że pies [B]może[/B] nie ugryzie?Że [B]chyba[/B] nikomu krzywdy nie zrobi?To nie jest jamniczek to jest pies wielkości DOGA NIEMIECKIEGO.I nie można lekceważyć jego zachowania.Choć może ono być spowodowane pobytem w schronisku-wiele jest takich psów któe po opuszczeniu schronu zmieniają się nie do poznania.Ale to trzeba sprawdzić zanim podejmie się jakieś kroki,a sprawdzić to musi ktoś kto się na tym zna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolf122']Ja mogę dać 10zł do sierpnia,bo tak mam zatrudnienie,później w zależności od sytuacji...[/QUOTE]

Rozumiem. Dziękujemy.

stałe:
agata51 - 20zł
ja - 10 zł
beataczl - 10 zł
wolf122 - 10 zł do sierpnia

bazarek - bela51, jeśli ktoś przyśle fanty

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę zrobić to wydarzenie ale kto je poprowadzi???Kto ma obecnie nadzór nad psem?I co chcemy uzyskać?Potrzebna osoba.która będzie odpowiedzialna za psa i wszystko co z nim związane.Do kontaktu,wiadomości i kasy.Robiłem ostatnio wydarzenie nie mając fizycznie kontaktu z psiakiem,kasa nazbierana a pies dalej w schronie.Ludzie z FB wpłacili pieniądze a ci którzy mieli psa wziąśc ze schronu na razie się ociągają.Podobno ze względów zdrowotnych ale nie zmienia to faktu,że ludzie na fb czują się oszukani.Dlatego obiecałem sobie nie brać takich wydarzeń,by później nie świecić oczami.Reasumując samo wydarzenie mogę zrobić;)kto chętny do prowadzenia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...