Jump to content
Dogomania

Pomóżmy !!! "NOWE" schronisko w Wieluniu!!!


MałGośka

Recommended Posts

przepraszam, że tak późno odpisuję :oops: . Wspominałam o wyjeździe, chciałam pojechać, ba, nadal chcę, mamy wszystko, co potrzeba: załadunek, samochód, nawet na benzynę by się znalazło, tylko...nie ma nas kto tam zawieźć, bo dotychczasowy wujek-kierowca już nie może, a nie ma osoby, która by go w tym zastąpiła. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

MałGośka - nie martw się. Jak się nic innego nie znajdzie to przywieziemy tyle ile się amieści do mojego Seata (tapczan tam wchodzi spokojnie). Daj tylko znać kiedy skończycie remont pomieszczeń biurowo-kuchennych, aby mozna było tam juz coś wstawiać. My teraz jedziemy na urlop na dwa tygodnie, a jak wrócimy i będzie wiadomo, że mozna jechać do Was to bedziemy kombinować.

azzie - co to za samochód, który możesz załatwić ? Chodzi mi o to jaka ładowność i czy wystarczy do jego prowadzenia prawo jazdy kat. B (czyli normalne) - jesli tak to spróbuje namówc Witka, chociaż do za-rozładunku on się nie nadaje - ma pozrywane ściegna w kolanach i lekarz mu zabronił dżwigać, ale prowadzic może.

Link to comment
Share on other sites

MałGośka - nie martw się. [...] jak wrócimy i będzie wiadomo, że mozna jechać do Was to bedziemy kombinować.

Taaaaaaak jest! 8)

spróbuje namówc Witka, chociaż do za-rozładunku on się nie nadaje

Nie wiem ja z załadunkiem, a jeżeli będzie trzeba, to do rozładunku zorganizuję ekipę super-hiper silnych mężczyzn :grins:

Link to comment
Share on other sites

chip wyżej wspomnianym samochodem jest Iveco, nie wiem w tej chwili, co to za kategoria.

Twój pomysł mógłby skutecznie rozwiązać nasz problem, gdyby nie to, że to jest bardziej skomplikowane, niż się może wydawać.

Chodzi o to, że jak wujka znam, nie będzie chciał porzyczyć samochodu osobie, której dobrze nie zna, (choć przecie bym Was pilnowała :wink: ) i w tym cały problem, choć spróbuję go do tego przekonać. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Azzie z tego co wiem, to IVECO jest samochodem ciężarowymm, Twój może być nawet o mniejszym tonażu (np. do 2,5T) ale na prowadzenie go potrzebne jest i prawo jazdy na samochód ciężarowy, jak również świadectwo kwalifikacji i pewnie to ostatnie stracił (skończyła się jego ważność) Twój wujek.

Bo o Ivecach nieciężarowych to ja nie słyszałam :roll: Chyba że wy jakies cudo nowe macie, którego nie znam :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Aktualnie nie mamy własnego dostawczaka. Najtaniej jak mi się udało ,,wypożyczyć" to było/ w Wwie/ 1 zł za kilometr= policzyć łatwo :-? Załóżmy, ze pojedzie dostawczak załatwiony ,,za darmo"...to i tak nie jest darmo=ok 200/300 zł za samą benzynę...policzcie teraz kochani ile można za to kupić w hurcie jedzenia i różności 8) Przy takiej odległości jaka nas niestety dzieli uważam, ze to bez sensu. Jeszcze raz ponawiam prosbę: MałGosiu: rozejrzyj się u Was na miejscu (po firmach, pogadaj z Burmistrzem, pogadaj w Gminie,pogadaj z ludżmi wokoło itd). Przecież idą z Wielunia samochody do Wwy z towarem itd...może być tak (i jest tak na bank), że wracają np puste lub prawie puste 8)

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz ponawiam prosbę: MałGosiu: rozejrzyj się u Was na miejscu

Beatko - myślisz, że ja o tym cały czas nie pamietam? :roll: Ale jakos nie trafiam na odpowiednich ludzi :-(

Ale dziewczynki - sprawa chyba się częściowo roziązała: Ewa ok. 20-go sierpnia będzie w okolicach Warszawy. I teraz jej pytanko - czy ewentualnie mógłby ktoś te rzeczy, które by się zmieściły, podrzucić gdzieś pod W-wę? Tak by nie mysiała sie przez miasto przebijać, moze do Janek (to wszystko byłoby jeszcze do uzgodnienia)?

Ona najprawdopodobniej podjechałaby Hyunday-em Sonata Combi - nie wiem ile sie tam zmieści, najcenniejsza byłaby ta wersaleczka :oops:

Link to comment
Share on other sites

Są wakacje i moje samochody domowe się ,,rozjechały". Nie umiem powiedzieć jaka będzie sytuacja np 20go sierpnia Ale gdy będzie wiadomo na bank (termin i miejsce) to napewno sobie jakoś poradzimy. MałGosiu: musimy wiedzieć wcześniej. Ta wersaleczka u mnie w magazynie stoi i czeka 8)

Link to comment
Share on other sites

Czyli wstepnie jesteśmy umówione :-) Jak tylko będę cosik więcej wiedziała, zaraz napiszę!

Azzie - to po prostu kombiak, jak sie złoży siedzenia to parę rzeczy upchnąć można, tylko faktycznie niezbyt dużych. Zresztą co do auta też jeszcze nie jestem pewna, więc poczekajmy :-D

Link to comment
Share on other sites

MałGosiu - a może tak porozmawiać z burmistrzem na temat transportu?

Domyślam się ,że gmina posiada jakieś większe autka .Może p. burmistrz ma zaprzyjaźnioną jakąś firmę/ludzi , chętnych do takiej pomocy?

Wiem że to rozsądny pan i może coś podpowie - doradzi.

Domyślm się że i wy poszukujecie takich dojść ale może jemu z racji zajmowanego stanowiska będzie łatwiej?

Z naszej strony "krucho'' z transportem a i troszkę szkoda wydawać tyle pieniążków na transport - za tą kwotę możemy kupić masę jedzonka lub przesłać wam na konto .

Pisz kochana jak tam remont, jak psiaki i czego wam najbardziej potrzeba na "już'.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Szantinka - ja o tym burmistrzu pamietam :-) I zdaję sobie sprawę z tego ile forsy trzeba w taki transport wpakować - a mogłaby przecież pójść na cos innego... :roll:

A co do schroniska - z tego co Ewa mi mówiła już bliżej końca remontu niż dalej :D A co za tym idzie - bedziemy mieć wreszcie prawdziwe biuro. I kuchnię!

Szkoda tylko, że teren jest tak mały - bo cały czas bedzie nam ciężko rozwiązać problem izolacji psów chorych, szczeniaków. Ale mam nadzieję, że coraz wiekszymi krokami zbliżamy sie do rozpoczęcia strylizacji :roll: bo jak pomyśle, że na razie te wszystkie sunie wyadoptowywane mogą później rodzić co cieczkę to mnie zimny pot oblewa :(

A co potrzeba? Tak na już to chyba...pieniążków, bo one ZAWSZE są potrzebne... Ale wiadomo jak z pieniędzmi jest krucho...

A z darów - sądzę, że te rzeczy co zwykle. Czyli ryż (który jest teraz bardzo drogi), puszki, suche, metalowe miski, ręczniki, prześcieradła, preparaty przeciwpchelne (ale te skuteczne czyli - droższe tez niestety), koce, itd.

Wiadomo, że teraz to już nie jest sprawa zycia lub śmierci, ale - przydałoby się. Bo nawet jeżeli coś w tej chwili nie jest potrzebne - nauczyłam sie już, że za parę chwil może być niezbędne.

To tak na szybko. Wiem, że Ewie do biura marzą się fotele, ale moze ta wersaleczka od Chip starczy? Bo też miejsce mamy ograniczone, więc nie ma co zapychać niepotrzebnie.

Link to comment
Share on other sites

nawiazujac do zarelka do schronisk, to wszyscy pisza o ryzu, ktory faktycznie kosztuje powyzej 3zl/kg, chociaz ostatnio widzialam w Real po 2,4zl/kg. A co z kasza i makaronami czy to tez mozna podsylac do schroniska? Ja swoim psiakom do mieska dodaje raczej kasze, ale moze popelniam jakis blad, o ktorym wiedza osoby prowadzace schroniska.

podpowiedzcie o co chodzi z tym ryzem

pzdr

eury

Link to comment
Share on other sites

Koruś - popytaj, jak najbardziej :-D ale może na razie się wstrzymajmy z wysyłką, bo po pierwsze nie za bardzo widzę by jeszcze fotel Ewie sie zmieścił do auta, a po drugie wydaje mi się, że najlepiej zobaczyć jak sama wersalka bedzie się prezentować - tam jest naprawdę strasznie mało miejsca.

A oto zdjęcia :-)

Tak wyglądał postępujący remont 1,5 tyg. temu - teraz podobno jest jeszcze lepiej. Dla tych co byli u nas (i nie byli też) - biuro zostało odcięte od kuchni, wejście do niego jest teraz z zewnątrz, nie trzeba przechodzić przez całe schronisko. Dla kogos kto nie widział tego wszystkiego wczesniej - nadal całośc może wygląda nieciekawie, ale dla nas - to niesamowity po prostu postęp :o

Został zrobiony dach, a od wewnatrz sufit (były dotychczas tylko dechy i folia, zeby na głowy nie kapało :-( ), komin, rynna, drzwi wejściowe, okna niedługo będą wstawione, są kafelki !!!!!, brodzik - to z rzeczy, które widziałam, a pewnie teraz jest jeszcze więcej :D

To kuchnia:

kuchnia1.jpg

kuchnia2.JPG

A to biuro:

biuro2.JPG

Widok z zewnątrz na biuro:

biuro.jpg

Eurydyka - nie jestem specem od żywienia, ale wg mnie kasza jest ciążkostrawna, ryż przeciez jest nawet polecany po jakiś problemach pokarmowych. Sama prywatnie stosowałam kaszę jako wypełniacz przez pare lat, po czym przestawiłam się na ryż - i widzę zmianę: ładniejsze kupy, brak gazów. Ale może zapytaj na żywieniu?

Co do schroniska, przynajmniej naszego :-) - ryż byłby najlepszy, ale jeżeli ktoś ma własnie kaszę czy makaron - też super!!! Wszystko przyjmiemy :-D

Link to comment
Share on other sites

Czyli ryż (który jest teraz bardzo drogi

Malgosiu a czy myslalyscie o ziemniakach one sa tanie. Moze mieszac ryz z ugniecionymi dobrze ziemniakami. Zamniaki sa zalecane w diecie psow-tylo musza byc pure :roll:

ostatnio tez czytam,ze jako wypelniacz pieczywo-no mam mieszane uczucia ale moze bulki np... bo jakos chleb 'to mi nie lezy' :wink:

Czasmi moim 'bestiom' daje takie przylepki z bulki ususzone, jako smakolyk do pogryzienia :roll:

Link to comment
Share on other sites

ostatnio tez czytam,ze jako wypelniacz pieczywo-no mam mieszane uczucia ale moze bulki np... bo jakos chleb 'to mi nie lezy' :wink:

Arka tu nie chodzi o białe pieczywo, ale to tzw razowe wszelkiej maści.

Teraz Ci lezy? :D

No tez nie bardzo :wink: jakos mi sie wydaje,ze chleb bialy szybciej sie skisi niz bulka(jak chory zaladek np.)-ale to takie moje wyobrazenie, zadnych podstaw naukowych :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziewczynki!

Myślałam, że z tego wyjazdu Ewy nic nie wypali, bo okazało się, że nie ma już autka do swej dyspozycji :-( ale Ewa się sprężyła i zorganizowała kolegę z busikiem.

I teraz jak to zgrać? Marzeniem byłoby gdyby nie musieli wjeżdżać do W-wy, najlepiej w Jankach :roll: Termin - ten piątek lub sobota.

Czy to realne?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...