Jump to content
Dogomania

Pomóżmy !!! "NOWE" schronisko w Wieluniu!!!


MałGośka

Recommended Posts

Ten post pisałam strrrrasznie dawno temu... ;) Obecnie - a piszę te słowa 20-10-2008r. - wiele się zmieniło w naszym życiu, głównie na lepsze na szczęście.

Wszystkich zapraszam na naszą stronkę (oraz na forum):

Schronisko dla Zwierząt w Wieluniu

baner1.jpg

Aktualności - od strony 112 niniejszego topiku :)

***********************************************************

Pamietacie tragiczną sytuację wieluńskiego schroniska, o której pisałam w wakacje? Jeżeli ktos ma ochotę sobie przypomnieć: http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=6405

Ale wreszcie udało się!!!!!

Sama w to nie wierzę, ale od 2 stycznia schronisko jest NASZE :-)

Prowadzi je Ewa - młoda i bardzo energiczna, a jednocześnie wrażliwa dziewczyna. Do pomocy ma pracowitego i miłego pana Janka oraz doraźnie paru przyjaciół.

Po raz pierwszy zdażyło mi się po powrocie ze schroniska płakać nie z bezsilości i wściekłosci, a ze szczęścia :-)

Na razie jednak nie jest jeszcze zbyt wesoło - po przejęciu schron. okazało się, że psy najprawdopodobniej przez 2 dni nie jadły. Trzeba było na gwałt załatwiać jakiekolwiek jedzenie - i tu wielki ukłon i podziękowania dla Was: dzięki Waszym paczkom, które na ten moment czekały u mnie w domku, mieliśmy czym wypełnić psie brzuszki.

Psów jest około 30-40. Nosówkę (odpukać) udało sie zwalczyć, psy są teraz szczepione, Ewa postara się zwalczyć również pchły, których olbrzymie stada siedzą na psiskach. Zima daje sie porządnie we znaki - teraz wreszcie 2 razy dziennie zwierzaki dostają ciepłe jedzonko, budy będą ocieplone lub wymienione (do tej pory jest jeszcze parę metalowych!!)

Ponieważ Ewa leci po każdego błąkającego sie psa, i również o każdego walczy z całych sił - pewnie niedługo zacznie w schronisku brakowac miejsca...

Najwiekszym problemem w tej chwili jest brak środków - schronisko nie wygląda tak jak sobie pewnie wiekszość z Was wyobraża - to po prostu niewielki budynek ze ściankami, którymi wydzielono miejsce na pseudo biuro, reszta przypomina stodołę. Nie ma nawet pożądnych drzwi. Poprzedni "opiekun" zabrał praktycznie wszystko, więc teraz trzeba było załatwic wszystko: od garnków, misek po biurko czy piec. Wprawdzie do wakacji burmistrz obiecał przeprowadzić remont, ale w tej chwili tam praktycznie nic nie ma... Należałoby wydzielić wreszcie miejsce na izolatkę, zagospodarować jakoś ten kawałek terenu. Potrzebne jest oprzyrządowanie do łapania psów, a sam tzw.poskrom kosztuje około 2 tys. zł. !!! Trudno sobie to wyobrazić, ale schronisko nie ma samochodu - ciężko więc się gdziekolwiek dostać.

Jeżeli więc zechcielibyście jakos pomóc - przyda się wiele rzeczy: najbardziej pieniądze, ale i puszki, karmy, kasze, ryż, koce, metalowe miski, obroże, smycze.

Może macie możliwośc załatwienia darmowych dostaw kaszy, ryżu czy makaronu?

Uwaga! Nastąpiła zmiana konta!

Podam numer konta, na który mozna przesłać nawet symboliczną kwotę:

Fundacja "ZWIERZYNIEC" w Wieluniu.

Bank Pekao S.A. I O. w Wieluniu 17 1240 3291 1111 0010 0558 5244

Paczki można przesyłać na adres schron.:

Schronisko dla zwierząt

ul. Zielona 22 A

98-300 Wieluń

ewentualnie skontaktować się ze mną - może uda sie załatwic odebranie paczki.

Oczywiscie na terenie Wielunia sami staramy sie cos załatwiać, ale każdy gest przyjmę z wdzięcznością.

Trzymajcie kciuki :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

MałGośka przesla mi zdjecia "nowego" Schroniska.

Zobaczcie jak czysto wyglada budynek, teren wokolo niego i boksy.

Pewna jestem, ze Schronisko startujace pod nowa flaga ma ogrooomne potrzeby.

Teraz kazdy pomagajacy bedzie mial przynajmniej pewnosc, ze wszystkie przekazane srodki wydatkowane sa na rzeczywiste potrzeby zwierzakow.

Ze swojej strony zycze powodzenia w pomaganiu psiakom i wielu udanych adopcji.

_195690_n.jpg

_195691_n.jpg

_195692_n.jpg

_195694_n.jpg

_195695_n.jpg

_195697_n.jpg

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Teraz kazdy pomagajacy bedzie mial przynajmniej pewnosc, ze wszystkie przekazane srodki wydatkowane sa na rzeczywiste potrzeby zwierzakow.

Dokładnie :-)

A na zdjęciach widać te nowe (obiecane przez burmistrza) kojce - to te ładniejsze, czerwone. Niestety niektórych rzeczy sie nie przeskoczy - kojce są małe, całe schronisko leży za blisko zabudowań... Ale najważniejsze, że zaczyna stawać na nogi! Wiem, że jest już wyznaczona przez gminę ziemia pod budowe nowego, ale to na pewno troche potrwa - trzeba zdobyć sponsorów :roll:

Link to comment
Share on other sites

Małgosiu:

SUPER! Cieszę się, że wszystko ruszyło z kopyta (a przynajmniej z łapki :)), mam nadzieję, że powoli uporacie się z najważniejszymi sprawami. Jesli ktokolwiek z Was będzie w Warszawie albo będzie stąd jechał transport do Was dajcie proszę znać - zawsze się uzbiera coś potrzebnego :)

Gorąco życzę powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny Brawo. Nio i się udało. :lol:

Co do patronatu, z wielką przyjemnością OOPZ obejmie Was swoim wsparciem i pomocą.

Mam możliwość załatwienia dużej ilości rzeczy na ocieplenie bud dzięki Acie od nas z Dogomanii tylko jest potrzebny transport na trasie Gniezno _ Wieluń, lub Gniezno _ Radom

Link to comment
Share on other sites

Arka: dzięki wielkie. Super by było :-)

Jagódka, Grześ: jesteście wielcy :angel: Czyli już oficjalnie: dziekuję Ci - OOPZ-cie! ;-)

Transport (Jovka, Grześ)

Już kiedyś wspominałam, że mam możliwość (ale niestety nie na 100 %) załatwienia transportu z różnych miast Polski. Kwestia dogadania - wielkość przesyłki itd. No i raczej tylko na trasie Wieluń - X - Wieluń.

I tak:

-Środa Wlkp.- Gniezno jest dość blisko, gdyby można było tam dowieźć - do Wielunia chyba załatwię;

- Lublin - możliwe, że z kierowca jadący z Lublina przejeżdża właśnie przez Radom;

- Jawczyce - one są chyba pod sama Warszawą? Więc też mogę popytać.

Dziękuję Wam wszystkim :-)

Link to comment
Share on other sites

Jagódka: cz Ty aby nie przesadzasz? :oops: 8)

Kora: Ewa już prowadzi tę sprawę - i cos mi sie wydaje, że na tym naprawdę schronisko skorzysta. Więc :buzi:

Grześ: coś mi się wydaje, że Ty nadal sądzisz, że Wieluń jest pod Warszawą... :wink: A poważnie - kiedyś Ciapa oferowała się z transportem do Wielunia. Wprawdzie dotyczyło to przewozu psa a nie ludzia ;-) ale może zebrało by sie Was parę sztuk i zbiorczo byście obejrzeli schronisko (choć prawdę mówiąc nie ma za bardzo co oglądać...) i mnie 8) :lol: No i Ewa mogłaby poznać ludzi. którym tyle zawdzięczam...

Tylko Ciapa gdzieś zniknęła....

Link to comment
Share on other sites

MalGosiu to cala ciezarowa tak okolo 1,5 tony :roll:

rzeczy , ktore kiedys palono a teraz ze wzgledu na ochrone srodowiska robic tego nie wolno :) nikt nawet nie pomyslal ,ze moze sie to przydac zwierzakom :wink:

ja jutro bede prosic o transport ,ale nie gwarontuje ze uda mi sie go zalatwic (po kosztach bylo by nie wiecej niz 200zl)

prosze o szybki i pewny kontakt :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze wczoraj rozmawialam z MalGoska ona byla zaskoczona iloscia tych rzeczy :o na razie stoimy w miejscu szkodaby bylo zmarnowac taka okazje :( :roll:

@ grzesio a co u ciebie co z transportem?? :roll: wiem ze to kawal drogi ale chyba sie oplaca :wink:

rozmawiales z zematem?? moze on.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

@ Malgosia

Taki poskrom (do lapania psow) jest az taaaki drogi?

Ja zalatwilam owy dla schroniska w Pabianicach - ich stary sie zepsul a mowili, ze nowy jest bardzo drogi. Drogi.... myslalam ze z 800 zlotych, ale nie 2.000 tysiace!

Moja znajoma (prowadzi nasze zaprzyjaznione schronisko) zamowila mi go u firmy ktora go produkuje - ale juz nie pamietam dokladnie ile kosztowal, zreszta... ona to zasponsorowala.

Napisze do niej zapytam o cene, moze bede mogla w tej kwestii pomoc.

Link to comment
Share on other sites

grzesio --po rozmowie z malgoska musze czekac okazalo sie ze ona jest w stanie zalatwic niewielki samochod a tego towaru jest sporo , w takim wypadku ja nie moge pomoc :(

czekam na telefon z poznania moze ktos z tamtad przyjedzie chociaz po czesc towaru i podzieli sie np ze schroniskiem w wieluniu :roll:

Link to comment
Share on other sites

Terzia:

Faktycznie ceny tych poskromów są niższe - ale takie informacje otrzymałam z innych schronisk. Mam teraz przed sobą oferty z dwóch różnych firm (Poznań i Warszawa) i ceny nie przekraczają 1tys. zł Co nie zmienia faktu, że ten tysiąc też trzeba zdobyć :roll:

No i dziekuję za ten list do burmistrza - niech wie, że nadal jest pod "obstrzałem"... 8)

Grześ:

Tak jak napisała Ata - tego jest za dużo, żebym ja mogła jakoś pomóc. Poza tym pomyśałam, że skoro wojsko ma takie ilości rzeczy, które i tak wyrzuci - może udałoby się załatwić by również to przywieźli. Przecież to chyba wojsko pomaga ludziom w różnych sytuacjach? Może by i psiakom pomogli... Nie znasz Grzesiu kogoś, kto mógłby to z nimi załatwić? A potem np. od Ciebie można byłoby próbować rozwieźć te rzeczy po różnych schroniskach.

Link to comment
Share on other sites

Czy ktos może mi powiedzieć ile z Warszawy jest do Wielunia może mogłabym coś pomóc z tym transportem tylko musze wiedziec jak to jest daleko zeby przekabacić męża by dał mi swoje Dukato i zeby troszkę lód stopniał bo mnie nie puści daleko samą za kierownicą . a tak na stanie mam xare kombi zawsze cos sie załaduje robię zbiórkę z Beą jak tylko bedzie pełen samochodzik to wyruszamy ale to penie jeszcze chweilkę potrwa :-?

Link to comment
Share on other sites

Witam ogórkowo i cieplutko :angel: Jestem znowu z Wami :D

Zabrałam się w tym momencie za zbieranie kaski na poskrom ( to chyba najpilniejsze), no i oczywiście żarełko. Saiduniu, tam są tabuny pcheł (może ktoś doradzi jaki preparat jest tani/dobry- nazwa?) to postarałybyśmy się zbajerować ( jak zwykle hi,hi :wink: )kogoś w hurtowni? Saiduniu: pogadaj z mężem w sprawie Ducato :D on jest przecież cool;)))))).

Kochani Dogomaniacy z Wwy ( i okolic) :laola: : ruszamy z akcją- zbieramy z Saidą dary by załadować samochód :D piszcie na pv co macie- umówimy się, podjadę i odbiorę.

Grzesiu: sto ogórkowych całusów :D

Jagódko: odezwij się do mnie :angel: na pv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...