Jump to content
Dogomania

Pomóżmy !!! "NOWE" schronisko w Wieluniu!!!


MałGośka

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Malawaszka - nie mam doświadczenia z obróżkami ale wydaje mi się,ze te tańsze na warunki schroniskowe mogą być za słabe.

Poczekamy,może odezwie się ktoś kto coś więcej wie na temat.

Osobiście polecano mi ( w sklepie) obroże firmy Beaphar - podobno nieźle działają i mają przystępną cenę( płaciłan ok 15 zł)

Link to comment
Share on other sites

[b]Dziewczyny [/b]- przepraszam, za opóźnienie w odpowiedzi - trochę mnie zniosło w stronę łóżka (bez skojarzeń :wink: - nie byłam tym uszczęśliwiona...)

Więc - jest tak jak mówi Szantinka: nie ma zbyt dużego odzewu, obróżki przysłało paru opiekunów wirtualnych, paru ma to w planach, może ostatecznie nawet z 15-20 sztuk się uzbiera, ale psów jest ok. 60...

Co do ceny, firm - napiszę to co poprzednio - wiem na pewno, że obróżki ziołowe są w warunkach schroniska nieskuteczne, a to one chyba są najtańsze. Tyle co porozglądałam się w necie - widzę, że cena wyjściowa to jakieś 12-15 zł...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szantina']Osobiście polecano mi ( w sklepie) obroże firmy Beaphar - podobno nieźle działają i mają przystępną cenę( płaciłan ok 15 zł)[/quote]

Kupiłam te obroże. Ich zadaniem jest odstraszanie kleszczy. Zobaczymy. O założenia swoim psiakom wyciągnęłam 3 kleszcze, ale moje do tej pory w ogóle ich nie miały. Dziś założyłam psiakom u rodziców więc za kilka dni będę wiedzieć jaki efekt. Do tej pory mam wyciągała po kilka kleszczy dziennie :evil: .

Link to comment
Share on other sites

są np takie za 12: [url]http://www.zwierzaczek.pl/shop/?p=2&id_product=632[/url]

ale są też takie za mniej i nie jest napisane że biologiczne - wtedy można by więcej kupić (biologiczne tez tam są z tych firm):
[url]http://www.zwierzaczek.pl/shop/?p=2&id_product=648[/url]
[url]http://www.zwierzaczek.pl/shop/?p=2&id_product=611[/url]

no to teraz macie konkretne i proszę o instrukcję które lepiej :oops:

Link to comment
Share on other sites

[b]Malawaszka [/b]- nie powiem Ci które, bo sama nigdy nie używałam :-? Może zapytaj swego weta?

Najważniejsze - muszą odstraszać [b]pchły[/b], działanie przeciwkleszczowe jest mniej ważne, bo na terenie schroniska nie ma traw, ani drzew - mogą jedynie załapać kleszcza na spacerze, a one raczej po chaszczach się nie odbywają.

Link to comment
Share on other sites

Odradzam Hiltona. Poza tym to Hilton właśnie ma te obróżki ziołowe (nie wszystkie) - ale jest to zdecydowanie firma "hipermarketowa".

W zeszłym roku miałam tą obróżkę (nie na sobie :P ) i niemile to wspominam :o

W tym roku kupiłam właśnie wymienianą przez Was firmy Beaphar - i wydaje mi się dobra :) Pani w sklepie polecała bardziej niż Bayera za 32 zł :o i mówiła, że tą najczęściej ludzie kupują (z roku na rok Ci sami też). A Hilton stał obok i się kurzył :>

W każdym razie Fifek i Reksio takie dostali ;) Ale.. kupiłam je taniej niż to pokazujecie w internetowym sklepie, bo za 7cośtam - 50cm.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie kochani podaje link do sklepu internetowego Psia Łapa i tam owe obrozki mozna nabyc w cenie 8.30zl.
Sklep jest w Krakowie wiec jak co moge sprawe popilotowac tu na miejscu ewentualnie mozna zadzwonic do nich (przemila sympatyczn osoba odbiera telefon) i w przypadku jakiejs zbiorowej akcji umowic sie na wyslanie jednej pzresylki wprost do Wielunia na ręce Ewy, MałGośki czy Pana Janka. Ja osobiscie kupowalam w sklepiku i jestem bardzo zadowolona towar przywiezli mi do domku i bez dodatkowych oplat.
[url]http://www.psialapa.strefa.pl/modules.php?name=Asers_Shop&s_op=viewproductdetails&lid=815&cid=15[/url]

Dlatego moj pomysl taki jesli ktos faktycznie chetny na pomoc wielunskim ogona w gryzacej ich sprawie moze faktycznie zamowic tu w tym sklepiku ja zobowiazuje sie pogadac z (wlascicielka czy sprzedawczynia - nie wiem kto odbiera telefon) i ustale z nia ze jakby przyszly wplaty na obrozki z dopiskiem Wielun co by oni powiedzmy w jakims okreslonym terminie wyslali przesylke (wtedy bedzie taniej bo nie trzeba bedzie oplacac kilkakrotnej wysylki) Bardzo powiedzcie co na ten temat myslicie Jak co moge przynajmniej telefonicznie to pilotowac. Chyba ze ktos z dogomaniakow ma blizej sklep taki normalny znajduje sie na placu w Bieńczycach - Nowa Huta ( Ja mam spory kawalek do sklepu z Kurdwanowa to jakies 30km)

Link to comment
Share on other sites

GeBa - ale ta o której mówisz za 8.30 jest [url=http://www.psialapa.strefa.pl/modules.php?name=Asers_Shop&s_op=viewproductdetails&lid=815&cid=15]biologiczna[/url]

a za 7 zł jest taka z jakimś aktywnym Diazinin [url]http://www.psialapa.strefa.pl/modules.php?name=Asers_Shop&s_op=viewproductdetails&lid=794&cid=15[/url]

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie moja pomylka mowa o tej za 7-zl a za 8,30 mieli w sklepie tez nie ziolowa wlasnie dzwonkalam do pani i o nia pytala i mowi ze chwilowo jej na sklepie brak ale ponoc ma byc.
Jak mowia dziweczyny ze schroniska glownie chodzi o pchly bo kleszcze trafiaja im sie sporadycznie

Link to comment
Share on other sites

[b]GeBa[/b] super pomysł!! :klacz:

To co? Rozumiem, że zadzwonisz i "pilotujesz"? :D ;)

Czyli podsumowywując:

Obróżki Beaphar za 7zł/szt. [url]http://www.psialapa.strefa.pl/modules.php?name=Asers_Shop&s_op=viewproductdetails&lid=794&cid=15[/url]

Zamawiamy z dopiskiem "Dla Schroniska dla Zwierząt w Wieluniu".

A paczka pójdzie pod ten adres jak już się zbierze kilka sztuk:

Schronisko dla Zwierząt w Wieluniu
Ewa Kulik
ul. Zielona 22 A
98-300 Wieluń

Link to comment
Share on other sites

Malawaszka trza wyslac kaske do sklepu tak bedzie najprosciej a ja popilotuje sprawe tz umowie sie z kobieta - wstepne rozmowy juz byly i jesli kobietka dostanie wplate na obrozki z dopiskiem Wielun to poleci tam paczuszka. MOge sie z nia umowic czy wysyla jak np bedzie 5 szt czy raz na tydzien to chyba zalezy od nas i od naszych pieniazkow a sprawa przeca pilna co by nam pchelki ogonow nie zjadly

Wlasnie jestem po rozmowach z Psią Łapą i ustalilismy tak ze kazdy kto ma chec wesprzec wielunskie ogony wplaca na konto sklepu 7zl (jest to koszt 1 obrozki) oczywiscie jak kto chce wplaca wiecej bedzie wtedy wiecej obrozek a oni ze sklepiku dowiaza obrozki i liste darczyncow do mnei i poleca do Ewy.
Namiary na konto :
[b] konto: INTELIGO 50 10205558 1111122736000096 z dopiskiem obroza dla schroniska Wieluń - [/b]
Ja deklaruje tu zakup 3 obrozek i czekam na reszte :o) Szantinka tez dala kaske na kolejne 3 (to juz mamy 6) i MAlawaszka pisala o nastepnych 5-ciu czyli 11 ogonkow niebawem bedzie bezpiecznych.
W razie jakis niejasnosci prosze o PW ewentualnie moja gg 1095325 (jestem z reguly do zlapania miedzy 10-14- nawet jesli sie nie swiece ze jestem)

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie pierwsza kaska na 11 obrozek juz jest. Do poludnia w poniedzialek maja przyjechac na Kurdwanow i pewniekiem jeszcze w poniedzialek poleca do Wielunia.
Kto jeszcze dolancza ?? Czyli jeszcze jakies 50 sztuk trza zakupic no jak to mawiaja ziarko do ziarka i wszystkie ogony beda miec obroze na szyjach. :lol:

Link to comment
Share on other sites

E atm zaraz swietne kurcze o tym to powiemy jak wsztstkie ogony beda zaobrozkowane i wtedy nawet ja wypije an to konto :popcorn:

Mam obrózki jak tylko Jasio- moj syn wstanie idziemy je wyslac niech ogony maja przynajmniej czesc ogonow.
Poki co bedzie tego 12 sztuk dobre i tyle ale moze by jeszcze cos udalo sie wykombinowac moze ktos chetny

Link to comment
Share on other sites

[b]GeBuś [/b]- obróżki od Was dotarły :-D

Poza tym wpłynęły pieniądze, całe 100 zł :-o od [b]Maćka z Poznania[/b] :angel:
Nie mam pojęcia kim Maćku jesteś i jak się o naszych potrzebach dowiedziałeś - ale dzięki wielkie!!

Ewa za te pieniążki kupi obróżki, sądzimy że ponad 10 sztuk (może 12?) z tego będzie :-D

Czyli łącznie będzie jakieś 28-30 sztuk, czyli połowa psiaków "na stanie" zostanie zabezpieczona :-D

Super, nie? Jesteście wspaniali... :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

DZis za 150zl przywiezione zostana obrozki - nawet nei wiem ile ale mnei wychodzi ze cos kolo 23 czyli kolejne 23 ogony przestaja sie drapac.

Ludziska moze ktos jeszcze chetny w koncu 7 zl to 2 piwka a tak przynajmniej ogoniasty nie bedzie mial stada gryzacych paskud an sobie. Kto chetny do pomocy??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jestem w stanie doręczyć pomoc rzeczową wielunianom. Moi rodzice mieszkają pod Wieluniem, więc jeśli ktoś z Krakowa lub okolic chciałby coś przekazać to fajowo. Założę osobny wątek. Małgoś napisz proszę czego najbardziej potrzebujecie: gary, szmaty? Zabiorę każdą ilość. Aha i kilka obróżek na początek też przywiozę.

Link to comment
Share on other sites

Super :D

Na stronie schroniskowej jest cały dział z wypisanymi rzeczami, które się przydają w schronisku :) Wiem, że przydałyby się też zwykłe obróżki i smycze, więc jeżeli ktoś ma niepotrzebne w domu to jesteśmy chętni :D

[url]www.schronisko.wielun.pl/pomoc.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tarantino100'] Małgoś napisz proszę czego najbardziej potrzebujecie: gary, szmaty? Zabiorę każdą ilość. Aha i kilka obróżek na początek też przywiozę.[/quote]
Wspaniale!!! :angel:

[b]Tarantino [/b]- tak jak [i]Amie [/i]Ci odpisała - zajrzyj na naszą stronkę :-D

Ale przyda się właściwie wszystko - jak nie teraz to za jakiś czas, nie znamy przecież dnia ani godziny ;-)
Miski, smycze, obroże, koce, ręczniki, przescieradła, duże szmaty, garnki, itd. itp....

Link to comment
Share on other sites

Jestem i zyje i przepraszam za dlugie milczenie i nie pojawianie sie w temacie o czuje sie tak :oops: Juz wszystko pisze i wyjasniam . Camara obrozki dotarly i juz polecialy do wielunia i kobito cale szczescie ze dotarly od Ciebie bo wyjasnilo sie "male" zamieszanie jakie zafundowala mi Poczta Polska :x . Ale jak mowie juz wszystko ok wiec mam nadzieje ze dzis - Panie mnei zapewnialy ze jak prioritet to nosza tez w sobote 28 obrozek bedzie na szyjach Wieluńskich podopiecznych.

No własnie MałGośka jak tam po Dniach Wielunia zyjecie ??

Tarantino100 musimy sie jakos spiknac bo u mnei w domu full rzeczy dla wielunia ino ze z transportem krucho poki co. Na priva wysylam namiary do mnie i jak tylko znajdziesz chwileczke odezwij sie to ustalimy co i jak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...