Jump to content
Dogomania

Nowość"Związek hodowli domowej"


megi82

Recommended Posts

[quote name='panbazyl']to prosze powiedz jakie Twoje psy mają badania? I u kogo robione.
[/QUOTE]
czekam na odpowiedź
[quote name='pudelek78']Sama podciągasz zwierzęta pod rzeczy takie jak płyty czy oprogramowanie.
A czyli rozumiem jeżeli kupię psa od ciebie i zapłacę ci żądana kwotę to on dalej nie jest mój tylko związku a ciekawe ciekawe z takim myśleniem polecam Białoruś .[/QUOTE]
Ty u mnie bys psa nie kupil. Z wielu powodów. A głównym jest to, ze ja muszę znać kupujących :) i mieć do nich zaufanie. Jestem bardzo wybredna w tym punkcie. Poza tym musial bys podpisac umowę w której jest sporo klauzuli w których zobowiązujesz się do nierozmnażania psów poza FCI. Ja bez umowy psa nie wydam. Tak samo jak bez odpowiedniego poznania nowego właściciela mojego psa.
a Białoruś wiesz jest całkiem piękna. Znam wielu opozycjonistów z tego kraju :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='panbazyl']czekam na odpowiedź

Ty u mnie bys psa nie kupil. Z wielu powodów. A głównym jest to, ze ja muszę znać kupujących :) i mieć do nich zaufanie. Jestem bardzo wybredna w tym punkcie. Poza tym musial bys podpisac umowę w której jest sporo klauzuli w których zobowiązujesz się do nierozmnażania psów poza FCI. Ja bez umowy psa nie wydam. Tak samo jak bez odpowiedniego poznania nowego właściciela mojego psa.
a Białoruś wiesz jest całkiem piękna. Znam wielu opozycjonistów z tego kraju :)[/QUOTE]

Ostatnio miały robione badania w kierunku dysplazji z czystej ciekawości ( kolega ze szkolnej ławy jest wetem i ma bardzo dobrze wyposażony gabinet ) i wyszło że obydwoje mają stawy biodrowe jaki łokciowe czyste no i jeszcze było badanie kału na obecność pasożytów koszt wszystkiego 380zł . Jak chcesz to ci tel mogę podać do kolegi skoro nie masz do mnie zaufania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Ostatnio miały robione badania w kierunku dysplazji z czystej ciekawości ( kolega ze szkolnej ławy jest wetem i ma bardzo dobrze wyposażony gabinet ) i wyszło że obydwoje mają stawy biodrowe jaki łokciowe czyste no i jeszcze było badanie kału na obecność pasożytów koszt wszystkiego 380zł . Jak chcesz to ci tel mogę podać do kolegi skoro nie masz do mnie zaufania.[/QUOTE]
niby dlaczego mam mieć do Ciebie zaufanie? A kolega ma prawo opisu i wpisu takiego badania w rodowód? pewnie nie.
A co to znaczy "stawy czyste" bo ja nie wiem.
A cos więcej poza badaniami kupy?
I jak na kolegę to cena niezbyt koleżeńska.... Sporo taniej płaciłam za takie badania bez "koleżeństwa".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']
A czyli rozumiem jeżeli kupię psa od ciebie i zapłacę ci żądana kwotę to on dalej nie jest mój tylko związku a ciekawe ciekawe[/QUOTE]
i kto tu traktuje zwierzę jak rzecz? Sam używasz słów "kupię", "zapłacę", "nie jest mój"...
[quote name='pudelek78']Ostatnio miały robione badania w kierunku dysplazji z czystej ciekawości [/QUOTE]
no i tu jest ta różnica...Ty to robiłeś z czystej ciekawości, a powinno to być obligatoryjne, jak nie będzie, to nie każdy się pokusi o taką ciekawość...psiaki juz miały szczeniaki? A nie wiedziałeś czy są "czyste" wtedy...
Swoją drogą za dwa psy (badania w kirunku dysplazji stawów i sprawdzenie kału) zapłaciłeś 380zł? Zweryfikuj sobie kolegów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']i kto tu traktuje zwierzę jak rzecz? Sam używasz słów "kupię", "zapłacę", "nie jest mój"...

no i tu jest ta różnica...Ty to robiłeś z czystej ciekawości, a powinno to być obligatoryjne, jak nie będzie, to nie każdy się pokusi o taką ciekawość...psiaki juz miały szczeniaki? A nie wiedziałeś czy są "czyste" wtedy...
Swoją drogą za dwa psy (badania w kirunku dysplazji stawów i sprawdzenie kału) zapłaciłeś 380zł? Zweryfikuj sobie kolegów...[/QUOTE]

Sama sobie zweryfikuj swoich bo większość moich kolegów nie należy ani do ZKwP ,PZPN,ORMO,PO i jeszcze długo by wymieniać gdzie można by spotkać ludzi niegodziwych.

Link to comment
Share on other sites

Nie bądzcie dziećmi, nie było żadnych prześwietleń. Pisać można wszystko, zwłaszcza że sprawdzić nie można. Zaraz się okaże, że zdały super dobrze testy psychiczne, a z egzaminu IPO mają doskonały. A prawda wygląda tak:

[FONT=Calibri][SIZE=3][quote name='pudelek78']… sam jestem właścicielem pary DONmoja suczka ma 5 lat 2 x miała szczeniaki które znalazły nabywców w całej Polscedo dziś z większą częścią z nich mam kontakt tel i mail a w 4 przypadkach osobisty . U żadnego z piesków nie ujawniła się żadna choroba , dobierającpartnera dla mojej suczki kierowałem się jego użytkowością co znalazłopotwierdzenie u potomków mojej psinki. A teraz ustawodawca wrzuca mnie dojednego wora z ludźmi którzy max eksploatują swoje suki w celach finansowych ijeszcze wyzywa od pseudu-chów. [/QUOTE][/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3][quote name='Brezyl']Interesujace, pewnie wszystkie mają też doskonałe wyniki z prześwietlenia na tył i przód, a użytkowoscią biją rasowce. Może zdradzisz jeszcze te zawody, gdzie wygrywają lub chociaż wyniki egzaminów choćby najniższego IPO-V, no bo jakoś tą "użytkowość"wypadało potwierdzić.[/QUOTE][/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3][quote name='pudelek78']Wyniki z prześwietlenia nie wiemjakie mają , z prostego powodu bo żaden z piesków który pochodzi odemnie nie maproblemów natury zdrowotnej, aby trzeba było takie badanie wykonywać. Chociażwcale się ich nie boje i jeżeli nabywca życzy sobie takie badanie zrobić to ok-jak wyjdzie że coś jest nie tak zwracam koszty prześwietlenia.[/QUOTE][/SIZE][/FONT][quote name='pudelek78']
[SIZE=3][FONT=Calibri]A co do wyników to mógłbyś się zdziwić dwa z moich psiaków to psy pracującejeden przy ochronie imprez masowych drugi zaś pilnuje terenu hurtowni i zpewnością są to psy pod względem psychiki niejednokrotnie przewyższające swoichbraci z rodowodami . A IPO nie jest jak dla mnie miarodajne gdyż są to zawodysportowe, gdzie pies reaguje w dużej mierze na bodziec jakim jest rękawszkoleniowy , a gdy podczas codziennego życia zdarzy się sytuacja,,podbramkowa'' pies widząc napastnika bez rękawa w ogóle nie reaguje.[/FONT][/SIZE][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Odpowiadam żeby potwierdzić że są zdrowe bo zapisuję sie właśnie do nowego związku gdzie takie badania są wymagane.
Teraz ty mi odpowiedz na nurtujące mnie pytanie co robicie z psami w typie rasy z tych jak to wy nazywacie pseudo hodowli- bo jakoś na żadnej stronie organizacji dbających o dobro psiaków nie widziałem nic co by się dało pod jakąś rasę podciągnąć ?Na stronach fundacji są psy w nowych domkach i nic rasowego też tam nie widać!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Nie bądzcie dziećmi, nie było żadnych prześwietleń. Pisać można wszystko, zwłaszcza że sprawdzić nie można. Zaraz się okaże, że zdały super dobrze testy psychiczne, a z egzaminu IPO mają doskonały. A prawda wygląda tak:

[FONT=Calibri][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

[FONT=Calibri][SIZE=3][/SIZE][/FONT]

Sprawdź datę kiedy to było pisane Brezylku a pieski były badane w ubiegły czwartek. Nie wszyscy kłamią jak u was w związku pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

To proste, psy tego typu są z reguły "rozprowadzane" na forach danej rasy. Staramy się nie obciążać tym normalnych fundacji. Wystarczy wejśc na forum charcie, belgowe, świat owczarka, cocker spanieli.
Największa akcja na belgowym, gdzie z pseudo uratowano kilka psów [URL]http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&threadID=1526[/URL]

[URL]http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&threadID=3538&pageNo=1[/URL]

[URL]http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&threadID=4078[/URL]

[URL]http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&threadID=4159[/URL]

Edited by Brezyl
Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Odpowiadam żeby potwierdzić że są zdrowe bo zapisuję sie właśnie do nowego związku gdzie takie badania są wymagane.
Teraz ty mi odpowiedz na nurtujące mnie pytanie co robicie z psami w typie rasy z tych jak to wy nazywacie pseudo hodowli- bo jakoś na żadnej stronie organizacji dbających o dobro psiaków nie widziałem nic co by się dało pod jakąś rasę podciągnąć ?Na stronach fundacji są psy w nowych domkach i nic rasowego też tam nie widać![/QUOTE]?
Po pierwsze nie jestem zrzeszona w żadnej organizacji prozwierzęcej, wiec nie wiem czy godnam odpowiadać, ale niech tam;-)
Po drugie na jakie Ty strony wchodziłeś? Są organizacji zajmujące sie glownie pomocą zwierzętom w typie jakiejs konkretnej rasy, tam też nie widziałeś psów rasowym bąsz w typie? Wejdz sobie na strone CC w potrzebie, na strone fundacji Koci Świat, na strone fundacji boksery w potrzebie, na strone fundacji Prima pomagajacej labradorom, na strone EkoStraży, na strone Lubelskiej strazy dla zwierzat, mało Ci??

Ja mam dwa yorki z ADOPCJI. Jeden jest w typie rasy, drugi rodowodowy. Pies jest juz po kastracji, suka na dniach będzie sterylizowana - to właśnie robią fundacje z tymi psami, oddają do adopcji do domów, w których nikt nie potraktuje ich jak maszynki do rodzenia szczeniaczkow i okazji do dorobienia troche pieniazkow na boku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']?
Po pierwsze nie jestem zrzeszona w żadnej organizacji prozwierzęcej, wiec nie wiem czy godnam odpowiadać, ale niech tam;-)
Po drugie na jakie Ty strony wchodziłeś? Są organizacji zajmujące sie glownie pomocą zwierzętom w typie jakiejs konkretnej rasy, tam też nie widziałeś psów rasowym bąsz w typie? Wejdz sobie na strone CC w potrzebie, na strone fundacji Koci Świat, na strone fundacji boksery w potrzebie, na strone fundacji Prima pomagajacej labradorom, na strone EkoStraży, na strone Lubelskiej strazy dla zwierzat, mało Ci??

Ja mam dwa yorki z ADOPCJI. Jeden jest w typie rasy, drugi rodowodowy. Pies jest juz po kastracji, suka na dniach będzie sterylizowana - to właśnie robią fundacje z tymi psami, oddają do adopcji do domów, w których nikt nie potraktuje ich jak maszynki do rodzenia szczeniaczkow i okazji do dorobienia troche pieniazkow na boku.[/QUOTE]

A świstak siedzi i zawija je w te sreberka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']To proste, psy tego typu są z reguły "rozprowadzane" na forach danej rasy. Staramy się nie obciążać tym normalnych fundacji. Wystarczy wejśc na forum charcie, belgowe, świat owczarka, cocker spanieli.
Największa akcja na belgowym, gdzie z pseudo uratowano kilka psów [URL]http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&threadID=1526[/URL][/QUOTE]

Czyli psów w typie które doznają bezdomności jest tylko mały promil w stosunku do kundelków które nie są podobne do żadnej rasy. Więc skąd moje Panie ta wasza zaciętość w walce z hodowlami nie zrzeszonymi? A może wam chodzi o zupełnie coś innego co ma taki wygląd$$$$$$$$$$$ CO?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']. Więc skąd moje Panie ta wasza zaciętość w walce z hodowlami nie zrzeszonymi? A może wam chodzi o zupełnie coś innego co ma taki wygląd$$$$$$$$$$$ CO?[/QUOTE]
Dlaczego sądzisz po sobie ? Ja psów nie rozmnażam, jak dotąd tylko do nich dokładam, co zreszta sprawia mi dużą przyjemność.
A Ty obudziłaś się i po dwóch miotach robisz psu prześwietlenia, u weta za rogiem. Odczytać zdjęcia nie jest łatwo i w każdym kraju niewielu wetów ma uprawnienia do wpisów do rodowodów, bo nie jest to proste. No ale masz super użytkowe psy, więc i na pewno sąsiad weterynarz jest specjalistą ortopedą na sklalę krajową. I pewnie 3 krycie będzie powtórką poprzednich - własna suka, własnym psem, pod egidą nowego związku. I szczenięta znów na łańcuch do ochrony następnej hurtowni. Warto dla tych paru stówek ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']To proste, psy tego typu są z reguły "rozprowadzane" na forach danej rasy. Staramy się nie obciążać tym normalnych fundacji. Wystarczy wejśc na forum charcie, belgowe, świat owczarka, cocker spanieli.
Największa akcja na belgowym, gdzie z pseudo uratowano kilka psów [URL]http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&threadID=1526[/URL]

[URL]http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&threadID=3538&pageNo=1[/URL]

[URL]http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&threadID=4078[/URL]

[URL]http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&threadID=4159[/URL][/QUOTE]

Dzięki za linki tam wpadłem na kolejny przykład super socjalizowanych i wychuchanych
piesków z hodowli FCI
[url]http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&threadID=4373[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl'] Ja psów nie rozmnażam, tylko do nich dokładam, co zresztą sprawia mi dużą przyjemność.
[/QUOTE]

Witaj w klubie, Brezyl.:smile:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Dlaczego sądzisz po sobie ? Ja psów nie rozmnażam, jak dotąd tylko do nich dokładam, co zreszta sprawia mi dużą przyjemność.
A Ty obudziłaś się i po dwóch miotach robisz psu prześwietlenia, u weta za rogiem. Odczytać zdjęcia nie jest łatwo i w każdym kraju niewielu wetów ma uprawnienia do wpisów do rodowodów, bo nie jest to proste. No ale masz super użytkowe psy, więc i na pewno sąsiad weterynarz jest specjalistą ortopedą na sklalę krajową. I pewnie 3 krycie będzie powtórką poprzednich - własna suka, własnym psem, pod egidą nowego związku. I szczenięta znów na łańcuch do ochrony następnej hurtowni. Warto dla tych paru stówek ?[/QUOTE]

Też mogę powiedzieć że twoje belgi mają osiągnięcia przez jakieś tam koneksje jeżeli rzeczywiście je maja ?Mówiłem ci już też że hodowla nie jest dla mnie źródłem dochodu a satysfakcji i ja nie wykożystuję swoich psiaków tak jak ty to próbujesz wszystkim wmówić ? Skąd w tobie tyle podejrzliwości może ktoś kiedyś ciebie W....Ł i dlatego tak ziajesz jadem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']Dzięki za linki tam wpadłem na kolejny przykład super socjalizowanych i wychuchanych
piesków z hodowli FCI [url]http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&threadID=4373[/url][/QUOTE]

Gdybyś dokładnie przeczytał wątek, który sam wkleiłeś, to zauważyłbyś że ludzie ci likwiduja hodowlę, właśnie dzięki nowelizacji. Nigdy nie logowali się na żadnym z belgowym forów. Niestety takie wyjątki znajdą się wszędzie, a wśród takich "hodowców" jak Ty to przecież norma. Ostatecznie więc powinieneś być zadowolony, że i w hodowlach związkowych niektórzy są na Twoim poziomie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Gdybyś dokładnie przeczytał wątek, który sam wkleiłeś, to zauważyłbyś że ludzie ci likwiduja hodowlę, właśnie dzięki nowelizacji. Nigdy nie logowali się na żadnym z belgowym forów. Niestety takie wyjątki znajdą się wszędzie, a wśród takich "hodowców" jak Ty to przecież norma. Ostatecznie więc powinieneś być zadowolony, że i w hodowlach związkowych niektórzy są na Twoim poziomie.[/QUOTE]

Czy leci z nami MODERATOR?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiwiadams']zależy czy robione przez weta z uprawnieniami zkwp czy nie bo to spora różnica w cenie.[/QUOTE]
coś nie tak. badanie czyli w tym przypadku TYLKO prześwietlenie może robic kazdy wet który ma uprawnienia nadane mu przez lata studiów i egzaminy lekarskie które zrobił w danym kierunku. A tylko niektórzy weci mają uprawnienia do wpisu w rodowód. A ten konkretny przypadek przeciez rodowodu nie posiada.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pudelek78']A świstak siedzi i zawija je w te sreberka.[/QUOTE]

[quote name='pudelek78']Mówiłem ci już też że hodowla nie jest dla mnie źródłem dochodu a satysfakcji i ja nie wykożystuję swoich psiaków tak jak ty to próbujesz wszystkim wmówić ? Skąd w tobie tyle podejrzliwości może ktoś kiedyś ciebie W....Ł i dlatego tak ziajesz jadem.[/QUOTE]
pozwolisz, ze odpowiem tym samym: a świstak siedzi i zawije je w te sreberka.

[quote name='pudelek78']Czy leci z nami MODERATOR?[/QUOTE]
a po co Ci moderator? Bo ktoś tobie nie wierzy w czystą satysfakcje? Ty mnie też nie uwierzyłeś. Tylko ja w przeciwieństwie do Ciebie nigdy nie miałam żadnych szczeniat (poza tymi wyciaganymi ze schroniska, ktore socjalizowałam/leczyłam i znajdywałam im domy) i nikomu nie oddałam/sprzedałam psa za nawet symboliczne pieniadze. Wiec kto tutaj robi coś TYLKO dla satysfakcji, ja czy ty? Oddaj szczenieta za darmo, skoro tylko o satysfakcje Ci chodzi a nakładów poza badaniami już PO którymś miocie nie masz większych niz wyżywienie...

Link to comment
Share on other sites

No to samo by musieli robić hodowcy Z ZKwP bo po jakimś czasie też już kosztów nie ponoszą a wszyscy to robią dla satysfakcji.KAŻDY pies kosztuje gdyby tak nie było to po co te organizacje zbierające 1% podatku (no chyba ,że dla swoich przyjemności i lekkiego życia?).Naprawdę mnie ta ustawa się nie podoba i podejście do hodowli też mi się nie podoba .Co by mi się podobało to czipowanie wszystkich psów i podatek od sprzedaży (byłoby na te kundelki których nie chce nikt)A nie walka ten związek lepszy od tamtego.Każdy może mieć własną koncepcję hodowli ,a czas zweryfikuje czy to było dobre.I żadne związki nowe by nie powstawały gdyby nie idiotyczna ustawa.Gdyby każdy sprzedawany pies (nawet oddawany miałby czipa),a ten sprzedawany ponadto byłby obłożony podatkiem to byłoby o wiele lepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']pozwolisz, ze odpowiem tym samym: a świstak siedzi i zawije je w te sreberka.


a po co Ci moderator? Bo ktoś tobie nie wierzy w czystą satysfakcje? Ty mnie też nie uwierzyłeś. Tylko ja w przeciwieństwie do Ciebie nigdy nie miałam żadnych szczeniat (poza tymi wyciaganymi ze schroniska, ktore socjalizowałam/leczyłam i znajdywałam im domy) i nikomu nie oddałam/sprzedałam psa za nawet symboliczne pieniadze. Wiec kto tutaj robi coś TYLKO dla satysfakcji, ja czy ty? Oddaj szczenieta za darmo, skoro tylko o satysfakcje Ci chodzi a nakładów poza badaniami już PO którymś miocie nie masz większych niz wyżywienie...[/QUOTE]

Uważam że dyskusja z tobą jest bezcelowa gdyż twoja wiedza nt hodowli piesków jest ........żadna. W tej chwili nie mam żadnych piesków i będę miał gdzieś na początku maja 2013r.Nie masz pojęcia o kosztach poniesionych na wychowanie szczeniaków i nie mam zamiaru się na ten temat rozwodzić bo wychowanie szczeniaka to nie tylko pokarm który zjada !!! Swoja droga współczuje twoim psiakom tego że nie są szczepione,odrobaczane , socjalizowane bo mam chyba prawo tak sądzić czytając twoje wypociny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pantolini']No to samo by musieli robić hodowcy Z ZKwP bo po jakimś czasie też już kosztów nie ponoszą a wszyscy to robią dla satysfakcji.KAŻDY pies kosztuje gdyby tak nie było to po co te organizacje zbierające 1% podatku (no chyba ,że dla swoich przyjemności i lekkiego życia?).Naprawdę mnie ta ustawa się nie podoba i podejście do hodowli też mi się nie podoba .Co by mi się podobało to czipowanie wszystkich psów i podatek od sprzedaży (byłoby na te kundelki których nie chce nikt)A nie walka ten związek lepszy od tamtego.Każdy może mieć własną koncepcję hodowli ,a czas zweryfikuje czy to było dobre.I żadne związki nowe by nie powstawały gdyby nie idiotyczna ustawa.Gdyby każdy sprzedawany pies (nawet oddawany miałby czipa),a ten sprzedawany ponadto byłby obłożony podatkiem to byłoby o wiele lepiej.[/QUOTE]
jak masz taka listę życzeń to prosze dopisz do niej jeszcze jedną rzecz - wspolna baza zachipowanych zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...