Jump to content
Dogomania

RUDY odnaleziony, poszedł za TM


Noemi1

Recommended Posts

nie wiem, jak reszta. ja jestem wykończona psychicznie tym po dzisiejszym ALARMIE :/

alarm około 16 - Rudy jest w Równem. to wieś dalej za Kurami, Sulejowem i Białką... przy krajowej 50tce :( pojechaliśmy, za 10-15 minut byliśmy na miejscu - nie byo ani Rudego ani nikt go nie widział! :( o co kaman? :( boze serce mi waliło, byłam pewna, że to już, że mamy go... :( gdybym miała siłę to bym ryczała w poduszkę teraz...


anyway: byliśmy dziś od 11-12. była też Dorota, Ania - w sumie chyba min. 7 osób i ze 3 auta... nie wiem jak tam kinia z Wami? my jeździliśmy znów [B]w okolicach Kur[/B] i dalej - [B]Franciszków, Kąty Wielgie, Grabszczyzna, Krawzowizna, Białki. [/B]A także:[B] Miąse, Ostrówek, Klembów i trasą Krusze, Kozły, Wólka Kozłowska. [/B]Dorota obskoczyła okolice [B]Postolisk/Fiukał [/B](dokładnie nie wiem gdzie, gdzieś dalej w tamte kierunki...)

w wielu z tych miejsc plakaty już wisiały. pod sklepami były dziś tumany tumanów :(

generalnie: staramy się wieszać plakaty w miejscach strategicznych: [B]przy sklepach, na tablicach info[/B] (głównie we wsiach są przy posesjach sołtysa, ale nie tylko!) i [B]na przystankach [/B](na wsiach nikt nie zrywa). [B]Oprócz tego na drzewach.[/B] w lasach było trochę tzw "letników" dziś...

[B]plakaty się nam skończył. jutro trzeba dodrukować tych z nagrodą i kwotą i [COLOR=red]wieszać [/COLOR][SIZE=3][COLOR=red]wieszać[/COLOR][/SIZE][SIZE=4][COLOR=red]wieszać[/COLOR][/SIZE][SIZE=5][COLOR=red]WIESZAĆ![/COLOR][/SIZE][/B]


[SIZE=4][B]proszę, nie poddawajmy się :( [/B][/SIZE]wyobraźcie sobie Rudego idącego polem, wsią... z główką na bok :( on nas potrzebuje!


na FB ktoś napisał, ze nie wie czy Rudy się odnajdzie.... [B][SIZE=4]mam taki apel:[/SIZE][/B] proszę nie piszmy takich rzeczy. to nam odejmuje sił i bardzo rozdrażnia. my potrzebujemy motywacji i siły, takie przemyślenia zostawmy dla siebie. ja też mam różne myśli w ciągu dnia i nocą. wiem o co chodzi, widzę po jakich miejscach jeżdżę... i nam wieś... :( ale szukać Rudego będę nadal, nie ważne jakie mam przeczucia. spędzam w Tłuszczu i okolicach po kilka godzin dziennie i naprawdę im więcej widzę tym bardziej chcę Rudego znaleźć. mam nadzieje, ze inni też...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 903
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja dzisiaj jak dowiedziałam się że widzieli go w Równem to serce mi zabiło mocniej. Pojechałam tam pełna nadzieji ale nic, znowu nic..Pewnie się zdziwicie ale wiarę w Boga tracę. Jak wreszcie Rudy znalazł dom a ja przyjaciela niedoli to zły los nas rozdzielił a jego na tułaczke skazał (oboje mamy tyle za sobą,myślałam ze sobietak razem swoich dni dożyjemy w ciepłym domku). Ciesze że was poznałam, wspaniali z was ludzie. Brak mi słów żeby to przekazać. W miare moich sił i finansów będe wspierać fundacje.DZIĘKUJE ŻE JESTEŚCIE

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota-Rudy']Ja dzisiaj jak dowiedziałam się że widzieli go w Równem to serce mi zabiło mocniej. Pojechałam tam pełna nadzieji ale nic, znowu nic..Pewnie się zdziwicie ale wiarę w Boga tracę. Jak wreszcie Rudy znalazł dom a ja przyjaciela niedoli to zły los nas rozdzielił a jego na tułaczke skazał (oboje mamy tyle za sobą,myślałam ze sobietak razem swoich dni dożyjemy w ciepłym domku). Ciesze że was poznałam, wspaniali z was ludzie. Brak mi słów żeby to przekazać. W miare moich sił i finansów będe wspierać fundacje.DZIĘKUJE ŻE JESTEŚCIE[/QUOTE]

Takich psów jak Rudy jest tysiące, dziesiątki tysięcy-giną, gniją w schroniskach i komórkach..zdychają "jak psy" (Boga tam już dawno nie ma) Rudy to szczęściarż, najpierw wydostany ze schroniska. Potem dom znalazł, a teraz tyle osób go szuka. I znajdzie! Trzeba wierzyć.

Link to comment
Share on other sites

mam rodzinę w Nowinkach (za Sulejowem), dzisiaj tam bylam, rozejrzalam sie, pojezdzilam z tzem ale tez nic. jutro jesli bede miala wolną chwile to podjadę. kurcze tam jest duzo lasow, łąk, moze tak przeczesać te tereny, najbardziej oddalone. ja sie skupiam na terenach gdzie są domy a moze powinnam poszukac w bardziej oddalonych miejscach, juz sama nie wiem. Rudy byl typem niesmialym czy raczej bedzie chcial isc do ludzi? przepraszam za te pytania ale probuje sobie wyobrazic czym kieruje sie Rudy... nie mozna sie poddac! wielkie uznanie dla waszego zaangazowania!

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie ,pytanie : czy zostały zawiadomione Koła Łowieckie w tym rejonie ?(o ile coś takiego tam jest) oraz służby porządkowe/sprzątające z Tłuszcza i okolic? ( jeśli tam wogóle coś takiego jest) To najgorsza opcja ale niestety i to trzeba brać pod uwagę.
Jeśli idzie lasem to myśliwi mają szansę , może leśnictwo ?
I wszędzie trzeba trąbić o nagrodzie, nie liczyć na to że ktoś przeczyta, mówić prosto z mostu ,że za psa jest kasa . Nie liczę na to ,że ktoś z dobrego serca się nim zajmie ale na hasło "nagroda" ludzie zaczynają pilniej słuchać.
Dorota poproś synów żeby wrzucili ogłoszenie na Facebooka na forum szkoły, gimnazjum itd w Tłuszczu i okolicach. Często dzieciaki w gimnazjum zakładają grupy swojej szkoły lub klasy. Za tysiąc złotych gimnazjaliści się rozejrzą.
Może jest też forum kibiców lokalnej drużyny piłkarskiej ( widziałyśmy chłopców z szalikiem łks Tłuszcz )- trzeba próbować wszędzie i zaczynać od tego , że jest nagroda.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam Was i ciebie Rudy biedaku...dzis mialam mysleniówy bo wczoraj ktos wywalil mi na osiedlu szczeniaka mix laba...wywalajac go nabil mu krwiaka giganta na łapinie...albo go kopnął solidnie...(mru wyslalam ci jego wydarzenie), po calym dniu udalo mi sie znalezc jakies schronienie na pare dni...

Rudy się znajdzie...musi!!! i mru nie pisz o tej przekrzywionej główce bo ja zaraz widze naszego Skarbunia(*) tez po przedsionkowym i sobie wyobrazam jak sobie idzie zziebniety i glodny...i mi sie wyc chce...:(

On się znajdzie!!

bajk21 z tego co wiem to Golanski powiadomiony...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajk21.']Czy dowiadywałyście się u Golańskiego? to jego teren na odławianie, w Wólce Kozłowskiej jest przytulisko, jutro podjadę i zapytam czy tam niema, a w Klembowie sprawdzałyście?[/QUOTE]

Golański wie!
Klembów też wie!
do Wólki Dorota dzwoniła też zdaje się


[quote name='exploit-oi']Słuchajcie ,pytanie : czy zostały zawiadomione Koła Łowieckie w tym rejonie ?(o ile coś takiego tam jest)[/QUOTE]

Dorota powiadomiła nadleśnictwo z tego co wiem!


[quote name='exploit-oi']oraz służby porządkowe/sprzątające z Tłuszcza i okolic? ( jeśli tam wogóle coś takiego jest) To najgorsza opcja ale niestety i to trzeba brać pod uwagę.[/QUOTE]

tam chyba jest ten zakład gosp komunalnej ale nie wiem czy działa na całą gminę - faktycznie można by tam zadzwonić...



[quote name='Kinia1984']
Rudy się znajdzie...musi!!! i mru nie pisz o tej przekrzywionej główce bo ja zaraz widze naszego Skarbunia(*) tez po przedsionkowym i sobie wyobrazam jak sobie idzie zziebniety i glodny...i mi sie wyc chce...:(

On się znajdzie!!
[/QUOTE]

musi! musi!


[quote name='inga.mm']I leśniczych powiadomić!
[/QUOTE]

z tego co wiem, to wiedzą. nie wiem jak myśliwi - czy jest tam jakieś koło myśliwskie? ambony stoją... :/

Link to comment
Share on other sites

kurde, widzę ze tam działają takie koła łowieckie jak TROP i CZAJKA ale nie mają swoich stron an nigdzie nie widzę danych teleadresowych... może trzeba zadzwonić do gminy/nadleśnictwa o to zapytać...

myślicie, ze... ekhm panowie pomogą? [URL]http://www.tluszcz.pl/galeria/grabow/5.jpg[/URL] sporo ich tam... :/

Link to comment
Share on other sites

Jutro zadzwonię do takiego chłopaka z Tłuszcza, który zajmuje się bezdomniakami, może on coś wie i porozwieszam plakaty, czy zawiadomione lecznice w Tłuszczu? W Kruszu na pewno takiego psa niema, bo bym o tym wiedziała. Codziennie robię po kilka razy dziennie trasę Stary Kraszew - Krusze, przez Klembów, jest tam bezdomny Husky, ale Rudego nie widziałam, będę się pilnie przyglądała i powiem kobitkom w lecznicy w Radzyminie, one też z tych okolic.

Link to comment
Share on other sites

Info o Rudym wrzucone na stronę facebookową lokalnej drużyny TKS BÓBR TŁUSZCZ. Plus info o nagrodzie .

[URL]https://www.facebook.com/tksbobrtluszcz[/URL]

Teraz szukam forów szkół.

[B][B][SIZE=2][COLOR=black]Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu[/COLOR][/SIZE][/B][/B]

[url]http://www.facebook.com/pages/Gimnazjum-im-Kr%C3%B3lowej-Jadwigi-w-T%C5%82uszczu/134589976569808?sk=wall&filter=1[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bajk21.']Jutro zadzwonię do takiego chłopaka z Tłuszcza, który zajmuje się bezdomniakami, może on coś wie i porozwieszam plakaty, czy zawiadomione lecznice w Tłuszczu? [/QUOTE]

Rafał. wie. to od niego wyszło info o Równem, ale w Równem ani śladu Rudego a o samym zgłoszeniu Rafał nic więcej nie powiedział... sama nie wiem...

w każdym razie on wie, działa.


[quote name='morisowa']Rudzielcu kochany, Ty zahartowany chłopak, dasz radę, wytrzymasz!

jutro mam wreszcie wolne, ale jestem bez samochodu, jeśli mogę się z kimś zabrać i przydać, to chętnie[/QUOTE]

mam nadzieje, uważam że samo zimno to nie takie dla niego straszne. gorzej co mu się może stać :( kuuurde byle go znaleźć, przytulić, zabrać do domu.

my jutro jedziemy w dzień, ale jeszcze nie wiem o której dokładnie!

Link to comment
Share on other sites

Proszę niech ktoś wrzuci ogłoszenie na
[URL]http://nasz-rewir.pl/[/URL]

Wrzuciłam też na stronę burmistrza Tłuszcza
[URL="http://www.facebook.com/pages/Pawe%C5%82-Bednarczyk/185890108090053"]http://www.facebook.com/pages/Pawe%C5%82-Bednarczyk/185890108090053[/URL]

Na swojej stronie
[URL]http://servbm.nazwa.pl/moje_strony/pawelb/[/URL]
burmistrz apeluje o przygarnięcie dwóch bezdomnych psów- może by do niego uderzyć


Z kolei na tej stronie są numery do dzielnicowych
[url]http://kppwolomin.policja.waw.pl/portal/pw/1546/13048/Dzielnicowi_Zespolu_Dzielnicowych_miasta_i_gminy_Tluszcz_oraz_gminy_Klembow.html[/url]

Jeśli jeszcze nie są powiadomieni to może też warto spróbować pogadać z tymi z wiosek na trasie Rudego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='exploit-oi']Proszę niech ktoś wrzuci ogłoszenie na
[URL]http://nasz-rewir.pl/[/URL]
[/QUOTE]

moja siostra dodała :)

faktycznie, burmistrz prosił o pomoc dla tych psów - niestety z tego, co wiem nic się nie udało znaleźć :( ....

Link to comment
Share on other sites

[/QUOTE]faktycznie, burmistrz prosił o pomoc dla tych psów - niestety z tego, co wiem nic się nie udało znaleźć :( ....[/QUOTE]

ale prosił, nawet jeśli pod publiczkę może warto spróbować pogadać, no i Ci dzielnicowi ... Nie mamy nic do stracenia a może któreś z chaotycznych działań da rezultat. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...