Jump to content
Dogomania

ONEK Niko już w DS mocno TRZYMAMY KCIUKI!


ewelinka_m

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

takich psiaków jest niestety mnóstwo:-( na innym osiedlu krąży krótkowlosy psiak...nie dość, ze chodzi głodny to na dodatek "chłopcy urządzili sobie rozrywkę pt. który najwięcej w niego trafi zakrzywionymi haczykami z procy:placz: a jeden jełop rzuca w niego czym popadnie - np. kawałem metalowego drąga - jak tylko bidulek ułoży się pod jego balkonem...

Link to comment
Share on other sites

Dlatego właśnie aż prosi się o otwarcie schroniska w Kielcach.
Dziś Dobcio z Dyziem pojedli solidnie, potem tradycyjna porcja głasków , trochę wspólnej zabawy i niestety zaczęło padać. Chlopaki nie mają gdzie się schronić, zaraz zaczęło wiać i Dobciowi zrobiło się zimno.

[IMG]http://img28.imageshack.us/img28/525/p1140219r.jpg[/IMG]

[IMG]http://img834.imageshack.us/img834/5311/p1140242a.jpg[/IMG]

[IMG]http://img16.imageshack.us/img16/9359/p1140202b.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Mortes - otwarcie schronu niewiele zmieni...będzie na okresloną - ściśle przez powiatowego - liczbę psów, a skoro gminy problem bezdomnych psow mają w 4 literach, to wsioki swoje i nie tylko swoje psy będa przywozić i wywalać w Kielcach i tak będzie non stop - schron nie zmieści wszystkich bezdomnych psów z całego wojewodztwa niestety...

Link to comment
Share on other sites

Ale może chociaż dla takich Dobciów i Dyziów które koczują na peryferiach kielc albo dla takich olbrzymów jak Niko i Nuka które też koczowały jeszcze w Kielcach znajdzie się miejsce... Liczę na to ze będzie chociaż tak jak w niektórych województwach...w końcu po coś manifestowaliśmy - a czekamy już baaardzo długo

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłam im tak na szybko na małopolskę pakiet 20 serwisów. Przydałby się na przyszłość też może [U]adres mailowy[/U] jakiś,zeby można było w treść ogłoszonka wstawić.
[url]http://krakow.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-DOBCIO-i-DYZIO-bezdomne-psiaki-PILNY-dom-staly-lub-tymczasowy-W0QQAdIdZ321049565[/url]
Wszelkie informacje dodatkowe na temat psiaków do przyszłych ogłoszeń mile widziane. Jaki wielkościowo jest Dyzio?

Link to comment
Share on other sites

a może przewieść je w miejsce gdzie trafiły by do schroniska kiedyś znalazłam na wiosce psa i koleżanka doradziła żeby zabrać go do miasta i tam poinformować odpowiednie służby że błąka się duży pies i tak też zrobiłam przyjechali po niego za 5 dni pies w tym czasie był u mnie a jak przyjechali to go wypuściłam nie mogłam powiedzieć że jest u mnie bo by go nie zabrali to była śliczna suczka owczarka niemieckiego w kiepskim stanie i ciąży młode usuneli a suczka za miesiac pojechała do nowego domu może i w tym przypadku udałoby się coś takiego zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Elza22 u nas takie rozwiązanie nie wchodzi w grę. W naszym województwie nie ma zadnego czynnego schroniska :( W świętokrzyskim bezdomne zwierzęta tak naprawdę nikogo nie interesują ( moze oprócz grupki szalonych ludzi). U nas na widok potrąconego a jeszcze zywego psa odwraca się glowę tak samo jak na widok rodzącej suki w rowie.

Savahna bardzo dziękuję za ogloszenia :) Dyzio jest taki mniejszy- średni. Na moje oko tak ok 12 - 15 kg

Aisak wspaniała wiadomośc!!! Ale ja niestety nie mam gdzie psiaka przechować i druga sprawa co z kasą ? No i jeszcze taki malutki problem : jak zostawić tam samego Dyzia???

Link to comment
Share on other sites

zapytałam Aisak o finanse, ile miałoby to miejsce dla dobka kosztować. Może dalibyśmy radę uzbierać na hotelik dla Dyzia, gdyby Dobek nie potrzebował za dużo kasy. Szkoda byłoby zmarnować szansę. Biedak nie przetrzyma zimy. Ja wcześniej proponowałam żeby może zabrać go do katowickiego schronu ale schron to zawsze tylko schron i chyba propozycja aisaK jest lepsza.

Link to comment
Share on other sites

Może wczesniej rodzina odbierze tego dobeczka, to będzie krócej, cały czas w to wierzę...
Sądzę, że za kilka dni kasa się jakos znajdzie, może nawet z fundacji (musze omówic z dziewczynami).
Tylko na kilka dni...
Ja mam miejsce tylko dla dobermana :(:(:(
I za to miejsce już my płącimy. Tylko te parę dni...
myślcie co z Dyziem, on sam nie może tam zostać!!!

Link to comment
Share on other sites

AisaK z radości aż się poryczałam :) Toż to dla Dobcia wygrany los na loterii!!!!!! Nie wiem jak Ci dziękować... jak Wam wszystkim dziękować... Już dziś przekaże mu tą wiadomośc...żeby tylko biedak dotrwał do tej wspaniałej chwili... A w sprawie Dyzia zaraz porozsyłam maile z prosbą o pieniążki na hotel , moze choć częśc uzbieram...Nie może zostac tam sam. Dziewczyny jesteście Wielkie!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mortes, pomyśl lepiej gdzie dobka przechować te parę dni, bo dopiero by było jakby się gdzieś rozpłynął...Bywały już takie przypadki na dogo, że pomoc się udało zorganizować, a psa wcięło. Może choć jakaś działka ogrodzona i dojeżdżać do niego na karmienie ?J
Jestem za daleko, żeby pomóc.

Link to comment
Share on other sites

dokłaadnie, Toyota ma rację. trzeba gdzies chłopaków w bezpieczne miejsce ewakuować. aisaK jak bedziesz wiedziała dokładnie od kiedy masz wolne miejsce to daj zaraz znać. może jak bedzie informacja jak długo trzeba chłopaka przechowac to uda sie łatwiej znaleźć jakieś miejsce. napiszcie czy mamy jakiś pomysł na transport i dokąd trzeba go bedzie dowieźć

Link to comment
Share on other sites

Zabierajcie dziewczyny psy,bo znikną.
Ja tego lata przegapiłam dwa przypadki.Zrobiłam zdjęcia i rozesłałam po znajomych myśląc,że psy poczekają,bo są bezpieczne.
Suczkę gospodarze oddali złomiarzom a pies stracił życie tak jakby odszedł we śnie.
Do dziś żle się z tym czuję.
Jak będzie coś wiadomo to dajcie znać.Deklaruję 30 zł stałych.

Link to comment
Share on other sites

Mortes, rozejrzyj sie za jakąś bezpieczną przechowalnią dla biedaków. Musimy ich uratować. Jest miejsce dla Dobcia i pierwsza deklaracja dla Dyzia:multi:. Damy radę im pomóc, żeby tylko nie zniknęli, żebyśmy zdążylli. trzeba też rozejrzeć się za hotelikiem dla Dyzia. W Sarnowie, niedaleko Katowic mamy dogomaniacki hotelik - 10 zł + karma. Mogę zapytać o miejsce. Daj znać czy pytać czy macie coś taniej.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem, czy właściwie zrozumiałam: na dobka ND organizuje fundusze a my musimy pokombinować jedynie z Dyziem?
Jeśli chodzi o fundusze to jedynie mogę wspomóc bazarkiem na obu biedaków- stąd mój apel: [B]JEŚLI DYSPONUJECIE JAKIMIŚ FANTAMI TO PROSZĘ SŁAĆ DO MNIE ZDJĄTKA WRAZ Z OPISAMI I PROPONOWANYMI CENAMI[/B] (chyba, że któraś z Was chciałaby się pobawić z bazarkiem- wówczas ja podeślę :-))

i proszę o założenie obu psiakom nowego wątku (najlepiej wspólnego)

Link to comment
Share on other sites

Weszłam właśnie na wątek i strasznie się przejęłam. Wybaczcie rady z daleka ale mieszkam na Śląsku i nie jeżdżę autem więc fizycznie nie pomogę:(( Wiem tylko ze psiaki trzeba natychmiast zabrać . Znam niestety tamte wsie i zwyczaje:(( Myślę,że nawet schronisko jest lepsze od śmierci z zimna lub od łopaty.W Bodzentynie jest hotelik Pani Stelli.
Skontaktujcie się z nią, może pomoże[I]:[/I][I]Stella Kałamajska[/I] Celiny 45A, 26-010 [I]Bodzentyn[/I], woj. świętokrzyskie; mail: EMAIL tel.kom.: 609-828-529. Telefon: 609-828-529 [B]...[/B]
Szkoda psiaków. Ja mam 9 stałych deklaracji ale obiecuję coś wyskrobać. Nie zostawcie ich tak a tym bardziej samotnie jednego....
Przyślijcie adres na pw - wyślę jutro fanty na bazarek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...