Jump to content
Dogomania

*Pabianice* bernardynka Lusia BEZ OCZU !!!!!!!!!!!!!!!!


piechcia15

Recommended Posts

  • Replies 523
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dziś Fundacja Bernardynów była u suni z wizytą, ale owoców tej wizyty nie znam.
Ponoć jak zobaczył te zdjęcia jakiś wet to stwierdził, że potrzebne będzie kupę kasy miesięcznie na leczenie tego psa:( ale oczywiście nikt nie stawia diagnozy po zdjęciach, dlatego potrzebna jest wizyta u weta, wiem że miały też dziś rozmawiać z Garncarzem.

a więc ja juz rozpoczynam zbiórkę funduszy na koto naszej Pabianickiej Skarpety jak zawsze, a jeśli fundacja przejmie psiaka to przeleję to na ich konto. Dane do przelewu wklejam do 1 posta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='piechcia15']dziś Fundacja Bernardynów była u suni z wizytą, ale owoców tej wizyty nie znam.
Ponoć jak zobaczył te zdjęcia jakiś wet to stwierdził, że potrzebne będzie kupę kasy miesięcznie na leczenie tego psa:( ale oczywiście nikt nie stawia diagnozy po zdjęciach, dlatego potrzebna jest wizyta u weta, wiem że miały też dziś rozmawiać z Garncarzem.

a więc ja juz rozpoczynam zbiórkę funduszy na koto naszej Pabianickiej Skarpety jak zawsze, a jeśli fundacja przejmie psiaka to przeleję to na ich konto. Dane do przelewu wklejam do 1 posta[/QUOTE]



trzebaby rozreklamowac sunie

Link to comment
Share on other sites

Byłam, wrażenie koszmarne. Ja tam gałek ocznych nie widziałam, ale może gdzieś są głęboko albo w zaniku. To wygląda na jakąś chorobę autoimunnologiczną i jeśli faktycznie to finansowo też koszmar. Jeśli teraz jest o niebo lepiej niż początkowo to cieszę się, że oszczędzono mi widoku. Pomógł chwilowo jakiś steryd, który dostawała w schronisku, ale bez leczenia wszystko znowu zaogni się i z czasem będzie pewnie coraz gorzej. Sprawia wrażenie, jakby ją to bolało.
Zabierzemy pojutrze, musimy się przygotować. Schronisko potwierdziło eutanazję, jeśli nie będzie innego wyjścia.
Psychicznie sunia tak sobie, ale o to się nie martwimy, jest chętna tylko boi się. Medycznie niech myślą lekarze. W czwartek pojedzie prosto ze schroniska do lecznicy na diagnostykę. Nie sądzę, że wszystko od razu się zrobi, ale jakiś obraz tego będzie. W lecznicy nie zostanie, od razu zabierzemy do nas, żeby jak najmniej stresować.
Nie mamy dużo pieniędzy, nie jesteśmy opp, mamy dużo zwierząt bezpośrednio u siebie w domach. Chwilami jest ciężko, bo nie starcza na wszystko, a musi.
Dla suni zrobimy wszystko co trzeba, nie w miarę naszych możliwości ale dokładnie wszystko, co będzie potrzebne. Jeśli pomożecie to może uda się zrobić naprawdę dużo.
Na każdym etapie leczenia jest wskazany mądry i odpowiedzialny dom tymczasowy lub stały, z indywidualną opieką i odpowiednimi warunkami. Jeśli znalazłyby się osoby, które oddałyby serce tej małej i zastąpiły nas w fachowej opiece i leczeniu to jako fundacja na pewno pomożemy.
Pozdrawiamy wszystkich i zobaczymy co nas czeka...

Link to comment
Share on other sites

Guest Ciocia Gosia

Fundacjo, wielkie dzięki za to co robicie. Mam nadzieję, że leczenie przyniesie jakieś pozytywne skutki.

Pierwszy raz w życiu widziałam psa w takim stanie. Serce pęka. Ciężko było nie uronić łzy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fundacja BERNARDYN']Byłam, wrażenie koszmarne. Ja tam gałek ocznych nie widziałam, ale może gdzieś są głęboko albo w zaniku. To wygląda na jakąś chorobę autoimunnologiczną i jeśli faktycznie to [B]finansowo też koszmar[/B]. Jeśli teraz jest o niebo lepiej niż początkowo to cieszę się, że oszczędzono mi widoku. Pomógł chwilowo jakiś steryd, który dostawała w schronisku, ale bez leczenia wszystko znowu zaogni się i z czasem będzie pewnie coraz gorzej. Sprawia wrażenie, jakby ją to bolało.
[/QUOTE]

To zalezy co jest z tymi oczętami. To wygląda na niewykształcone oczy ale to musi lekarz specjalista się wypowiedzieć. Może być, że to zwykły stan zapalny w tym momencie i po kropelkach przejdzie. Gałki nie są duże, więc ciśnienie pewnie jest normalne, a to już duży plus.

Ja mam psa od urodzenia ślepego psa (z niewykształconymi do końca oczętami) i tylko raz podawałam krople bo coś się stało i przez 7 lat nic więcej nie trzeba było robić.

Po diagnozie będzie wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='modliszka84']allegro cegiełkowe może wystawić wyłącznie fundacja[/QUOTE]

Wcale nie kazdy moze wystawic allegro cegiełkowe tylko bardziej wiarygodnie jest jezeli robi to fundacja niz osoba prywatna.
Selega robi swietne allegra cegiełkowe poproscie Ja napewno nie odmowi

Link to comment
Share on other sites

to nie będzie zwykły stan zapalny, spójrzcie na brak pigmentacji i w ogóle stan nosa, nie oglądałam poduszek na łapach. My zakładamy oczywiście najgorsze, żeby przygotować się w miarę najlepiej, psychicznie również. Z każdym chorym psem jest tyle roboty, że szkoda nawet pisać. Pewnie większość tutaj wie to doskonale. Mamy nadzieję, że to okaże się coś łatwiejszego i trwale do wyleczenia, że zostanie "tylko" ślepota, bo jeśli nie, to jakie szanse ma dalej ta sunia? U nas jest w tej chwili sześć ślepych psów, kolejki nie ma. Jeśli do tego musiałaby mieć podawane do końca życia leki to kto dźwignie ten ciężar?
Nie wiadomo ile pieniędzy jest potrzebne. Właściwie na razie niewiele wiadomo. Zbiórki jeszcze żadnej nie robimy, ponieważ sunia prawnie nie jest jeszcze pod naszą opieką. Jutro dużo się wyjaśni. Liczymy na Waszą pomoc bardzo, bo przy tylu zwierzętach nie mamy po prostu czasu. Teraz, gdy piszę, one czekają...pozdrawiam i idę do roboty, będziemy zaraz szorowali dokładnie kojec i budę dla dziewczynki, będzie miała u nas dobre warunki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...