Jump to content
Dogomania

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt


JJD

Recommended Posts

[quote name='Ada-jeje']Ja mam przygarniete bezdomniaki, ktorych nie rozmnazam a vat tez place i nikt mi go nie zwraca bo przeciez zwierzeta zeby zyc jesc musza.
Z Twojego wpisu mozna wywnioskowac ze nie stac Cie na zwierzeta, skoro sprzedaz szczeniakow ma Ci zwracac koszty zywienia.[/QUOTE]
Nie rozmnażam moich psów tylko dlatego , żeby zwróciły mi sie koszty utrzymania psów . Nie rozumiem tylko dlaczego miałabym płacic ZUS skoro prowadzę hodowlę amatorsko , a nie zarobkową . Mam też pieska w typie rasy którego nie rozmnażam i jakos na jego utrzymanie kasy nie żałuję , pomagam bezdomniakom w schronisku i nie wiem dlaczego po jednym poście tam mnie oceniłas ze niby nie stac mnie na utrzymanie moich psów . Jeśli płacę sporo kasę na zakup suczki jeżdzę po całej Polsce i za granicę na wystawy , płace składki i koszty metryk i tym podobnych rzeczy w związku kupuję małym karmę szczepie je to niby te koszty nie powinny mi sie zwrócic chociaż cześciowo . Oddałam jednego szczeniaka fundacji aby był szkolony do dogoterapii i pomagał chorym dzieciom i jakos nie chociałam za niego ani grosza . Nie hoduje psów dla kasy ,ale z miłosci do rasy i z chęci wychodowania psów jak najlepszych eksterierowo ,aby dac radosc tym ktorzy chca jezdzic na wystawy i pokazywac swego pupila jak również dla tych ktorzy chca posiadac zdrowego psiego przyjaciela o okreslonych cechach charakteru dla danej rasy . Jak to łatwo kogoś ocenic na znajac go dobrze ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Ludzie,pseuduchy te prawdziwe,rozmnazacze ,ktorzy trzymali po paredziesiat psow przeciez nie beda sie zrzeszac w zwiazkach! no bez przesady![/QUOTE]

Owszem, tzw. "puppy mills" pewnie istnieć nie będą. Ale ogłoszenia np. na allegro, w yorkach, to nie były tylko puppy mills - to przede wszystkim osoby, które mają 2-3 suczki i je dopuszczają, bo "yorecki są takie słitaśne i do torebecki". I ci się będą zrzeszać. Jakby nie patrzeć - dupa z tyłu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shila1404']Nie rozmnażam moich psów tylko dlatego , żeby zwróciły mi sie koszty utrzymania psów . Nie rozumiem tylko dlaczego miałabym płacic ZUS skoro prowadzę hodowlę amatorsko , a nie zarobkową . Mam też pieska w typie rasy którego nie rozmnażam i jakos na jego utrzymanie kasy nie żałuję , pomagam bezdomniakom w schronisku i nie wiem dlaczego po jednym poście tam mnie oceniłas ze niby nie stac mnie na utrzymanie moich psów . Jeśli płacę sporo kasę na zakup suczki jeżdzę po całej Polsce i za granicę na wystawy , płace składki i koszty metryk i tym podobnych rzeczy w związku kupuję małym karmę szczepie je to niby te koszty nie powinny mi sie zwrócic chociaż cześciowo . Oddałam jednego szczeniaka fundacji aby był szkolony do dogoterapii i pomagał chorym dzieciom i jakos nie chociałam za niego ani grosza . Nie hoduje psów dla kasy ,ale z miłosci do rasy i z chęci wychodowania psów jak najlepszych eksterierowo ,aby dac radosc tym ktorzy chca jezdzic na wystawy i pokazywac swego pupila jak również dla tych ktorzy chca posiadac zdrowego psiego przyjaciela o okreslonych cechach charakteru dla danej rasy . Jak to łatwo kogoś ocenic na znajac go dobrze ...[/QUOTE]
Trudno bylo odnies sie inaczej do Twojego wpisu gdzie powolujesz sie na placenie vatu przy zakupie karmy. Wogole to nigdy was nie zrozumie, nawet tych najuczciwszych pasjonatow, bo dla mnie zwierze ktore wchodzi do mojego domu staje sie czlonkiem rodziny i nie pojme jak moglabym rozmnozyc moja suke, trzymac przez 8 tygodni jej szczeniaki a pozniej oddac w inne rece, nawet gdybym wiedziala ze to wspanialy DS, to tak jak bym oddala czlonka rodziny. Tylko z tych powodow, kiedy nie mialam jeszcze tyle wiedzy co dzis nie moglam sobie tego wyobrazic i nie rozmnozylam swojej suni ktora kupilam przed 17 laty w pseudo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Trudno bylo odnies sie inaczej do Twojego wpisu gdzie powolujesz sie na placenie vatu przy zakupie karmy. Wogole to nigdy was nie zrozumie, nawet tych najuczciwszych pasjonatow, bo dla mnie zwierze ktore wchodzi do mojego domu staje sie czlonkiem rodziny i nie pojme jak moglabym rozmnozyc moja suke, trzymac przez 8 tygodni jej szczeniaki a pozniej oddac w inne rece, nawet gdybym wiedziala ze to wspanialy DS, to tak jak bym oddala czlonka rodziny. Tylko z tych powodow, kiedy nie mialam jeszcze tyle wiedzy co dzis nie moglam sobie tego wyobrazic i nie rozmnozylam swojej suni ktora kupilam przed 17 laty w pseudo.[/QUOTE]
pytanie do ciebie ?
jak bys sie czuła gdyby ktos żałowałby Ci psa o którym marzysz , gdyby wszyscy tak do tego podchodzili za kilka lat psy wyginęłyby

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Issa']I niech się zrzeszają :) Będzie przynajmniej oręż do kontroli ;)[/QUOTE]

Ta, jak oni się sami zaczną kontrolować, to niedługo będzie trzeba zakładać stowarzyszenia ratujące yorki, shih-tzu, maltany...

[quote name='Ada-jeje']Trudno bylo odnies sie inaczej do Twojego wpisu gdzie powolujesz sie na placenie vatu przy zakupie karmy. Wogole to nigdy was nie zrozumie, nawet tych najuczciwszych pasjonatow, bo dla mnie zwierze ktore wchodzi do mojego domu staje sie czlonkiem rodziny i nie pojme jak moglabym rozmnozyc moja suke, trzymac przez 8 tygodni jej szczeniaki a pozniej oddac w inne rece, nawet gdybym wiedziala ze to wspanialy DS, to tak jak bym oddala czlonka rodziny. Tylko z tych powodow, kiedy nie mialam jeszcze tyle wiedzy co dzis nie moglam sobie tego wyobrazic i nie rozmnozylam swojej suni ktora kupilam przed 17 laty w pseudo.[/QUOTE]

Czyli co, nawet jeśli hodowla jest dobra, DS jest dobry, to hodowanie samo w sobie jest objawem zła?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Owszem, tzw. "puppy mills" pewnie istnieć nie będą. Ale ogłoszenia np. na allegro, w yorkach, to nie były tylko puppy mills - to przede wszystkim osoby, które mają 2-3 suczki i je dopuszczają, bo "yorecki są takie słitaśne i do torebecki". I ci się będą zrzeszać.[B] Jakby nie patrzeć - dupa z tyłu[/B].[/QUOTE]

wykladni jeszcze nie ma zadnej,ustawa jest calkowicie niezrozumiala,moim zdaniem,zobaczymy kiedy wreszcie bedzie czarno na bialym.Wtedy mozemy cos mowic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']wykladni jeszcze nie ma zadnej,ustawa jest calkowicie niezrozumiala,moim zdaniem,zobaczymy kiedy wreszcie bedzie czarno na bialym.Wtedy mozemy cos mowic.[/QUOTE]

Wniosek do Biura Analiz Sejmowych został złożony tydzień temu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shila1404']pytanie do ciebie ?
jak bys sie czuła gdyby ktos żałowałby Ci psa o którym marzysz , gdyby wszyscy tak do tego podchodzili za kilka lat psy wyginęłyby[/QUOTE]
Masz racje ale ja inaczej nie potrafie, a jak widac wyginiecie ras i rasopodobnych nie grozi za naszego zycia
Byc moze zmienilam bym moje poglady gdybym nie musiala na codzien spotykac sie z beztialstwem jakie nas otacza i nasze zwierzeta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']Jutro jest posiedzenie zespołu - dowiem się - nie wiem po prostu.[/QUOTE]

Dzieki.Tu mi w tym momencie kazdy przyzna chyba racje,ze na razie to w tym zapisie nie wiadomo o co chodzi.I to jest problem.

Jakby sie nie stalo badzmy ludzmi,nie robmy podzialow,chyba,ze podzial-na uczciwych,kochajacych zwierzeta i tych,ktorym zalezy tylko na zysku.Tak mozemy sie podzielic.A inaczej nie ma sensu przeciez.I robmy swoje w walce o TO SAMO,czy to rodowodowe,czy nie-tepmy pseudohodowle a prawdziwe DOMY chwalmy i pokazujmy jako wzor do nasladowania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='N_i_e_do_W_I_A_R_Y']Dzieki.Tu mi w tym momencie kazdy przyzna chyba racje,ze na razie to w tym zapisie nie wiadomo o co chodzi.I to jest problem.

Jakby sie nie stalo badzmy ludzmi,nie robmy podzialow,chyba,ze podzial-na uczciwych,kochajacych zwierzeta i tych,ktorym zalezy tylko na zysku.Tak mozemy sie podzielic.A inaczej nie ma sensu przeciez.I robmy swoje w walce o TO SAMO,czy to rodowodowe,czy nie-tepmy pseudohodowle a prawdziwe DOMY chwalmy i pokazujmy jako wzor do nasladowania.[/QUOTE]

podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']Ta, jak oni się sami zaczną kontrolować, to niedługo będzie trzeba zakładać stowarzyszenia ratujące yorki, shih-tzu, maltany...



Czyli co, nawet jeśli hodowla jest dobra, DS jest dobry, to hodowanie samo w sobie jest objawem zła?[/QUOTE]
Nie absolutnie tak nie mysle, wyrazilam tylko swoje zdanie. Gdyby wszystkie hodowle byly dobre nie bylo by tej dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...