Jump to content
Dogomania

Uratowany ze schroniska Fuksik zasiedzial sie w dt NA ZAWSZE :)


kizimizi

Recommended Posts

Fuks miał dziś prywatną opiekunkę, która przyszła do nas kiedy poszliśmy do pracy:) nie odważyłam się zostawić go samego na prawie 5 godzin, będziemy próbować wychodzić na razie popołudniami i stopniowo zwiększać czas naszej nieobecności
dziś Fuks zaliczył kąpiel i smarowanie łap płynem p/grzybicznym, oba zabiegi zniósł z godnością
ogólnie to naprawdę fajny pies:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 624
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

podnoszę wątek bo coś u nas cichutko i puściutko się zrobiło:shake:
co nowego: zaliczyliśmy kolejną wizytę u weta (została jeszcze tylko kontrolna po skończonej kuracji), zapłaciłam tym razem 30 zł, postaram się wrzucić fotkę z potwierdzeniem ale jak mi się nie uda to wyślę do kory78 na maila
Fuks ma się bardzo dobrze, potrafi już zostać sam w domu i nic przy tym nie rozrabia:multi:przed naszym wyjściem zawsze dostaje smakołyk a potem jak już się z nim upora to czeka pod drzwiami, ale grzecznie, aż ktoś wróci do domu
na spacerach jest strasznie ciekawski, do innych zwierząt różnie - gołębie goni, koty też, na duże psy warczy i szczeka, na mniejsze reaguje raczej przyjaźnie
moje świnki go bardzo interesują - dopóki siedzą spokojnie w klatce to tylko im się przygląda, ale jak tylko zaczną ganiać - ekscytuje się bardzo i zaczyna piszczeć i próbuje się dobrać do klatek
chciałabym mu sprawić jakąś dłuższą smycz - coś na lince lub taśmie żeby sobie bardziej pobiegał w czasie spacerów, ale to spory wydatek - w moim zaprzyjaźnionym sklepie zoologicznym taka smycz flexi kosztuje 45 zł :shake: może ktoś chciałby się dołożyć i zrobić frajdę Fuksowi lub mógłby mi pożyczyć taką smycz:hmmmm:
popsuła się u nas pogoda, jak zrobi się słoneczko to pójdziemy na spacerek i zrobimy parę nowych fotek
[IMG]http://img824.imageshack.us/img824/9929/fuks012.jpg[/IMG]
[IMG]http://img689.imageshack.us/img689/9237/fuks.jpg%20[/IMG]
[IMG]http://img824.imageshack.us/img824/9929/fuks012.jpg%20[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

najpierw trzeba tekstu do ogloszen.
agnes, smycze linki 5m sa tutaj na dogomanii na bazarkach. w dziale bazarek. po tytule trzeba szukac, jakos psie akcesoria, cos dla psow, itp.
sa smyczki juz od 7zl, plus przesylka jakies 6zl. niepotrzeba orginalnej Flexi, ktora ma wysoka cene. ja mam z bazarku za 5zl smyczke Pedigreepal i sie super sprawdza. automatyczna, taśma, 5m, do 20kg psa.
ale jesli ciagnie na smyczy to na automatycznej jesczze bardziej bedzie sie czul nieskrepowany i jak do ds ze zwykla smycza pojdzie to sobie z nim nie poradza.

a zna komendy jakies?
co lubi jesc?
wytrzymuje sam bez siku? nie sika w domu?
szczekliwy jest, czy cichy pies?
reaguje na zakazy, typu-zejdz z lozka, zostaw-nie rusz-nie wolno, itp?
jest aktywny, lubi sie bawic i biegac, czy leniusz, spioch?
jak z zabawami u niego? uzywa zabawek, czy sie z Wami umie bawic w tarmoszenie jakies, czy za pilka biega?

takie rzeczy sie zawsze w tekscie pisze, te pozytywy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']najpierw trzeba tekstu do ogloszen.
agnes, smycze linki 5m sa tutaj na dogomanii na bazarkach. w dziale bazarek. po tytule trzeba szukac, jakos psie akcesoria, cos dla psow, itp.
sa smyczki juz od 7zl, plus przesylka jakies 6zl. niepotrzeba orginalnej Flexi, ktora ma wysoka cene. ja mam z bazarku za 5zl smyczke Pedigreepal i sie super sprawdza. automatyczna, taśma, 5m, do 20kg psa.
ale jesli ciagnie na smyczy to na automatycznej jesczze bardziej bedzie sie czul nieskrepowany i jak do ds ze zwykla smycza pojdzie to sobie z nim nie poradza.

a zna komendy jakies?
co lubi jesc?
wytrzymuje sam bez siku? nie sika w domu?
szczekliwy jest, czy cichy pies?
reaguje na zakazy, typu-zejdz z lozka, zostaw-nie rusz-nie wolno, itp?
jest aktywny, lubi sie bawic i biegac, czy leniusz, spioch?
jak z zabawami u niego? uzywa zabawek, czy sie z Wami umie bawic w tarmoszenie jakies, czy za pilka biega?

takie rzeczy sie zawsze w tekscie pisze, te pozytywy[/QUOTE]

[FONT=Tahoma]Dzięki za wskazówki, poszperam na bazarkach bo jednak chciałabym dla niego drugą smycz, właśnie najlepiej na lince do dłuższych spacerów do nas na działkę albo nad rzekę, żeby trochę mógł sią tam wyszaleć bo spuścić ze smyczy całkiem to ja się raczej nie odważę zbyt szybko a Fuks lubi sobie pobiegać jak ma okazję. Na krótkiej smyczy ciagnie tylko na początku spaceru,jak jest podekscytowany wyjściem na dwór, potem już jak ochłonie to jest całkiem ok.[/FONT]
[FONT=Tahoma]To teraz postaram się odpowiedzieć na pytania kory78, żeby mozna było pracować nad tekstem:[/FONT]
[FONT=Tahoma]1/ czy zna komendy - uczymy go, potrafi położyć się na komendę, przyjść na zawołanie - generalnie jest pojętny i szybko się uczy[/FONT]
[FONT=Tahoma]2/ jedzenie - u nas dostaje suchą karmę PURINA i jakieś psie smakołyki z zoologicznego, je chętnie, nie gotujemy mu nic w domu[/FONT]
[FONT=Tahoma]3/ bardzo ładnie wytrzymuje w domu, nic nie nasikał, rano wcale nie trzeba wstawać skoro świt, spokojnie czeka na spacer nawet do 9 rano[/FONT]
[FONT=Tahoma]4/ w domu potrafi zaszczekać na psa za oknem albo w telewizji:), jak ktoś puka do drzwi to najczęściej szczeka a tak to wszystko w normie - bez potrzeby nie szczeka[/FONT]
[FONT=Tahoma]5/ tak, reaguje na zakazy zejdź z łożka,zostaw - nie rusz - nie wolno to ma często powtarzane w odniesieniu do moich świnek bo pcha się do pokoju gdzie stoja ich klatki wtedy kiedy ja tam jestem i drapie w drzwi - jak wychodzę od świnek to zwracam mu uwagę, że nie wolno tak robić[/FONT]
[FONT=Tahoma]6 i 7/ pierwszą część dnia raczej przesypia, po południu i wieczorem aktywny, lubi się bawić szczególnie gania za gumową piłeczką albo tarmosi szmacianą kość, zacheca do zabawy - przynosi zabawki, zaczepia, potrafi oddać piłkę żeby mu rzucić[/FONT]
[FONT=Tahoma]8/ lubi dzieci i nie jest agresywny[/FONT]
[FONT=Tahoma]9/ inne zwierzęta - sugerowałabym raczej dom bez zwierząt - koty goni, nie lubi dużych psów, świnek bym przy nim nie puściła luzem z obawy o ich los:)[/FONT]
[FONT=Tahoma]zdjecia porobię na dniach i coś wrzucę a wy już możecie chyba coś mysleć nad tekstem[/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

no i super, o takie info chodzilo :) super wyczerpujace.

to kto sie za tekscik wezmie? wg mnie trzeba wspomniec, jaki byl biedny w schronie, ze zyl tam pol roku, ze byl smutny i nie mial checi do zycia i na tytulowe foto dac to, jakie ma oczy smutne. ktores z takich. bo na to sie ludzie biorą.
a pozniej pisac, jaki jest grzeczny, aktywny, to umie, to lubi, jest taki i taki.

tytul, mlody, zielonooki, domator, ktory mial Fuksa :) jakis zwiazek imienia z jego fartem polaczyc. ze tak szybko dt znalazl fajne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']
tytul, mlody, zielonooki, domator, ktory mial Fuksa :) jakis zwiazek imienia z jego fartem polaczyc. ze tak szybko dt znalazl fajne :)[/QUOTE]

oczy to on ma takie bursztynowe, bardzo wyjątkowy kolor, nie widziałam jeszcze psa z takimi oczami, zresztą dużo naszych znajomych i przypadkowych ludzi na spacerach zachwyca się tymi jego oczyskami:)

Link to comment
Share on other sites

agnes, czy macie juz smycz rozciagana? bo moge zalatwic pozyczke. poczta wysylka.

nikt sie za tekst nie wezmie? ehhh

to ja moze cos wypoce, bo sprawy cos stanely w miejscu i nieladnie tak, oj nie.



Fuks. Jestem Fuks. Prawdziwy ze mnie farciarz. Dlaczego? Bo po takim długim czasie, po 6 długich miesiącach, od śnieżnego przedwiośnia, po letnie upały mieszkałem za kratami. To się chyba nazywa schronisko dla psów. Daje schronienie porzuconym psom. Chociaż tyle i tylko tyle.
Tak bardzo rozpaczałem, że ktoś mnie porzucił zaraz przed Świętami Wielkiej Nocy. Czekałem, aż przyjdzie do schroniska i mnie odnajdzie. Z dnia na dzień byłem coraz bardziej smutny, leżałem w kąciku, wypatrywałem ich wciąż. Gdy przychodził ktoś obcy, wszystkie psy w kojcu szalały. Jedne się cieszyły, a inne, te złe na cały świat, broniły im się cieszyć, gryzły je z zawiści. Trzeba było uciekać, a i tak niejeden raz dostałem po ogonie :(
Moi ludzie nigdy po mnie nie przyszli. Zapomnieli o mnie. A teraz to ja już ich prawie nie pamiętam. Bo pierwszy raz w życiu miałem Fuksa i znalazła się rodzina, która mnie przygarnęła, chociaż tymczasowo. Wreszcie odzyskałem radość z życia. Ze smutnego, wyobcowanego psa zmieniłem się w jednej sekundzie, w aktywnego, chętnego zabaw pieszczocha i wiernego przyjaciela. Umiem jeździć autem, umiem chodzić na smyczy. Bardzo lubię się bawić z dziećmi, z moją małą ludzką przyjaciółką. Ganiamy się razem, przynoszę jej piłeczkę. Uwielbiam tak hasać. Aha, nie powiedziałem, że jestem młodziutki, mam dopiero 1,5 roku.
Czego nie lubię? hmm Nie lubię kotów i innych futrzastych stworów, które trzymają tu w klatce. Mówią na to: świnka morska. Mi taka świnka kojarzy się tylko z obiadem!
Jestem czystym psem domowym, wstrzymaję do spacerów swoje potrzeby. A do tego jestem bardzo mądry. Nie chwaląc się, znam podstawowe komendy. Mówią tu o mnie, że jestem pojętnym uczniem. Sam zaczepiam do zabawy przynosząc zabawki do ręki i grzecznie je oddając. Jestem też dobrym stróżem, bo szczekam, gdy ktoś obcy puka do drzwi.
Mógłbym tak pisać i pisać o swoich super cechach. Ale lepiej będzie, jak przyjedziecie mnie odwiedzić i poznać. Wiem, że beze mnie nie odjedziecie :)
Mieszkam w Jeleniej Górze, ale moi przyjaciele pomogą w organizacji transportu, jeśli nie możesz sam po mnie przyjechać.

Fuks ma około 1,5 roku, jest zaszczepiony na wściekliznę, odrobaczony i zdrowy. Posiada mikroczip na wypadek zaginięcia. Waży 15kg, ma budowę jamnika, jest niski i dłuuugi. Ma piękne, bursztynowe oczy, zwracające uwagę przechodniów.

kontakt w sprawie adopcji tel. 668 836 964
mailowo: [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...