Jump to content
Dogomania

Mistrzostwa Świata Agility 2007


Robull

Recommended Posts

[QUOTE]Lesley Olden mówiła, że w zeszłym roku na MŚ obserwowała trening Silvii z La, i że La przeskakiwałą strefę za strefą. :-( [/QUOTE]

[QUOTE]I to mnie definitywnie przekonalo do porzucenia mysli o cwiczeniu stref zbieganych.
[/QUOTE]
To ja już nie wiem co robić ;-) Zaczęłam zbiegane i mam zamiar się ich trzymać, ale wcześniej były DOSKONAŁE, a teraz się okazuje, że już nie jest tak pięknie :eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przy zbieganych strefach jest jeszcze jedno prawdopodobieństwo ze sedzia nie zauwazy bo jest zbyt szybko. I tu zostaje : A/ dać strefę bo nie było się pewnym, B/ nie dać bo nie było się pewnym C/ zdażyc być pewnym.
Chyba jednak elektroniczne strefy by sie przydały. Tylko czy technicznie jest to możliwe i ile by to kosztowało. A zostaje jeszcze fotokmórka. NA wyścigach kiedy zwyciestwo było o nos, kolejnosć rozstrzygano na podstawie fotokomórki;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paskuda_Bandzior']To ja już nie wiem co robić ;-) Zaczęłam zbiegane i mam zamiar się ich trzymać, ale wcześniej były DOSKONAŁE, a teraz się okazuje, że już nie jest tak pięknie :eviltong::eviltong:[/quote]Paskuda, powtarzam - są inne metody uczenia zbieganych stref niż z metoda, który przedstawiła nam Silvia. Ja nie ukrywam, że nie wierzę, że metoda przedstawiona przez Silvię może działać. I w tym nie jestem odosobniona - ja jestem nikim i się nie znam, ale nie wierzy w to sporo ekspertów. Jedni mówią, że Silvia naprawdę uczy inną metodą ni z ta, którą przedstawia na seminariach, inni - że La nie umie stref. Ja nie wiem - ale prawa fizyki mi dyktują, że metoda przez nią przedstawiona nie ma prawa działać... ;) Więc gdybym ja się brała za zbiegane strefy, to na pewno nie tak. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Nie tylko możliwe, ale nawet stosunkowo proste. W sprzedaży widziałam gadżety do klikerowego uczenia stref, które klikały, gdy pies nastąpił na strefę - więc coś niemal identycznego już istnieje.[/quote]
HMMM czyli cos jak stół?
Tylko pytanie czy jezeli pies nadepnie opuszkiem czy bedzie w stanie właczyć piszczyk no i kolejna rzecz, jezeli jest to ułamek sekundy, czy wogóle sedzia to usłyszy. No chyba ze na błysk. Pamietajmy ze to chodzi o strefy zaliczone mała czescia łapy na ułamek sekundy.

[QUOTE]Ja nie ukrywam, że nie wierzę, że metoda przedstawiona przez Silvię może działać. I w tym nie jestem odosobniona - ja jestem nikim i się nie znam, ale nie wierzy w to sporo ekspertów. Jedni mówią, że Silvia naprawdę uczy inną metodą ni z ta, którą przedstawia na seminariach, inni - że La nie umie stref. Ja nie wiem - ale prawa fizyki mi dyktują, że metoda przez nią przedstawiona nie ma prawa działać... [/QUOTE]

Mysle ze jest mała grupa psów która poprostu zaczyna zbiegać sama z siebie. U mnie trafiły się dwa takie psy. Nuka- ON i Viola - bc. Ale dotyczy to tylko palisady, niezależnie gdzie i jak nie skacze tylko zbiega. Problem zaczyna sie pojawiać na kładce.
Dla mnie bardzo przemawia metoda przedstawiona przez Iana i szkoda ze nie mogłam widziec na video tylko jednego psa. I nie widziec ich codzienne przygotowania. Ale faktycznie z tych które widziałam do tej pory, ta przemawia do mnie najbardziej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']
Tylko pytanie czy jezeli pies nadepnie opuszkiem czy bedzie w stanie właczyć piszczyk no i kolejna rzecz, jezeli jest to ułamek sekundy, czy wogóle sedzia to usłyszy. No chyba ze na błysk. Pamietajmy ze to chodzi o strefy zaliczone mała czescia łapy na ułamek sekundy.[/quote]Nie musi nic piszczeć ani błyskać na ułamek sekundy - można łatwo zrobić tak, że dotknieta strefa (nawet pazurkiem) zapala światełko na stałe. Kolejna strefa zapala kolejne światełko. Na przykład. Są dziesiątki sposobów na to - to jest naprawdę proste.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']Nie musi nic piszczeć ani błyskać na ułamek sekundy - można łatwo zrobić tak, że dotknieta strefa (nawet pazurkiem) zapala światełko na stałe. Kolejna strefa zapala kolejne światełko. Na przykład. Są dziesiątki sposobów na to - to jest naprawdę proste.[/quote]Oczywiście problem pozostaje ten, że taka strefa "zaliczałaby się" przez każde dotknięcie - np. nosem czy ogonem, nie koniecznie łapą. Więc dla sędziego pozostawałoby zdecydować, czy dotknięcie było łapą.

Link to comment
Share on other sites

Brawo Magda i Mac :klacz: :laola:


[quote name='LALUNA']Chyba jednak elektroniczne strefy by sie przydały. Tylko czy technicznie jest to możliwe i ile by to kosztowało. [/quote]

W firmie, z której pochodzi stół użyty na MŚA, robią takie nakładki na strefy, które piszczą. Można je zobaczyć [URL="http://www.alexanderweiss.nl/bbk/matriaalen.php/producten"]tutaj[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Paskuda, powtarzam - są inne metody uczenia zbieganych stref niż z metoda, który przedstawiła nam Silvia. Ja nie ukrywam, że nie wierzę, że metoda przedstawiona przez Silvię może działać. I w tym nie jestem odosobniona - ja jestem nikim i się nie znam, ale nie wierzy w to sporo ekspertów. Jedni mówią, że Silvia naprawdę uczy inną metodą ni z ta, którą przedstawia na seminariach, inni - że La nie umie stref. Ja nie wiem - ale prawa fizyki mi dyktują, że metoda przez nią przedstawiona nie ma prawa działać... ;-) Więc gdybym ja się brała za zbiegane strefy, to na pewno nie tak. :smile: [/QUOTE]
zaczynałam tak jak to Silvia radzi, ale na razie doszłam do deski niewiele podniesionej z jednej strony (kilka cm?) :roll: No i na razie Wena niby zbiega do końca i jestem z tego zadowolona, ale co będzie przy bardziej stromje desce? :lol: a potem przy całej kładce? Mam coraz większe obawy! dość długo zastanawiałm się JAK robić te strefy... Zobaczymy, jak nam sie zepsuje zbieganie do końca to będzie trzeba obrać inną metodę :cool3: Ryzyk fizyk :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Wow! Magda i Mac na 13stym! Super! I Danka z Funny na 19stym :)) Tego nie bylo w mych najsmielszych snach. Liczylam na pierwsza trzydziestke - to wszystko ;-)

Strasznie sie ciesze ze zwyciestwa Adeli i Baby - zasluzyly na to stuprocentowo :)) Pamietam jak zobaczylam ja kilka lat temu po raz pierwszy - zastanawialam sie jak taka mala dziewuszka moze tak super biegac, ze chyba od urodzenia smiga (i ciekawa bylam ile ona moze miec lat - stawialam, ze teraz ma max 15scie - w sumie prawie trafilam ;-)) Od tego czasu obserwowalam ja troszke i zawsze sie cieszylam z jej sukcesow - jest swietna! Z przyjemnoscia sie na nia patrzy :)

Martin i Pebbles od na pewno trzech lat nie moga rozstac sie z pudlem msa - fajowi sa! Tez ich lubie ;)

Co do Silvii, La i nie zaliczonych stref, to chcialabym po prostu zobaczyc filmik z tego przebiegu. Zaluje, ze nie zostaly po raz trzeci Mistrzyniami Swiata - byly by chyba pierwszymi z takim rezultatem, co? :) Ale jak to mowia - co sie odwlecze, to nie uciecze ;-) Wiem, ze w koncu dadza rade :-)

Metoda metoda, sposob sposobem. Wszystko to kwestia tych malutkich szczegolow, o ktorych mam wrazenie, ze wiekszosc z nas zapomina. Ja uwazam, ze kazdy pies jest inny, jedyny, wyjatkowy i nauka powinna byc dostosowywana do niego, a nie on do nauki. Zreszta to samo tyczy sie ludzi.
Silvia mowi, ze uczyla La w taki sposob - ok, ja jej wierze (zreszta nie mam najmnijeszych powodow, by sadzic, ze nie mowi prawdy). Natomiast nawet jezeli ktos powie Ci krok po kroku, co robil i jak, z dokladnoscia do wielkosci chrupek jakie dawal w nagrode, to i tak nie znaczy to, ze w przypadku innego psa sie to sprawdzi, bo - patrz wyzej ;-)
A jezeli masz watpliwosci co do nauki sposobu pokonywania przeszkod i toru, to moze warto sie jeszcze troche zastanowic, co dla Twojego psa bedzie najlepsze i najczytelniejsze? Dla jego budowy, psychiki, temperamentu itp itd I tez - jakie masz ambicje, plany i checi do ilosci poswieconego czasu na dany element. Ot moje skromne zdanie w duzym skrocie ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ja polecam zalogowanie sie na blogu Erica, uwazam ze oplata nie jest duza, ja siedze niemal caly weekend i ogladam filmiki, a sfilmowane sa niemal wszystkie przebiegi.

Magda z Maczkiem na prawde super! Gratulacje! Szkoda strasznie ze nie biegali w druzynowych:angryy:Bardzo piekny, super ciasny pierwszy zakret po 3-jce. Troche szeroko im wyszla za to linia 6-7. No ale strefy piekne, porzadnie zaliczone. No to jak teraz wszyscy w Polsce zaczniemy tak biegac to powinnismy wypasc przyzwoicie na nastepnych MS.:)


Ogolnie to duzo Largow - miedzy innymi Brit i Back- wylozylo sie po 6-tce (psy lecialy do tunelu).

Co do Silvii do faktycznie dwie strefy zejsciowe na palisadzie i kladce kompletnie nie zaliczone. Na druzynowym przebiegu tez ta na kladce taka moim zdaniem na slowo honoru. Moze jej nie podpasowaly strefowki z Premiera?;)

Do Mudika: Sja nie zaliczyla strefy wejsciowej na hustawke, no i stracila czas przy wejsciu do slalomu. Suczka biega na prawde niesamowicie i na pewno predkosciowo stac ja by stanac na podium.:)

[SIZE=1]Ok, musze sie pakowac.[/SIZE][SIZE=1][SIZE=1]O 12-tej wreszcie zobacze swoje psy w realu[/SIZE]:-)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Renfri']Ja polecam zalogowanie sie na blogu Erica[/quote]A ja ostrzegam - przed zapłaceniem sprawdzić, czy darmowe filmiki odgrywają się na Waszym kompie - zresztą Eric tak radzi w swoim blogu również. Bo jeśli z darmowymi jest problem, to z płatnymi będzie ten sam problem. Sposób, w jaki Eric przetworzył filmy przed wstawieniem do netu był, delikatnie powiedziawszy, nienajlepszy i spowodował, że u mnie te filmiki odtwarzają się bardzo dziwnie - tak, że nie ma sensu oglądać. Nawet u kuzyna z nowoczesnym kompem jest lekko dziwnie - filmik samowolnie przyspiesza i zwalnia - ale do oglądania. Tak więc ja bym bardzo chciała móc się zarejestrować, ale w obecnej sytuacji byłtbt to wyrzucone pieniądze. Więc tylko mocno zazdraszczam...

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje dziewczyny!!Magda iMac super wynik :multi::loveu::multi::loveu::multi:
dzięki Wanda za dane o biegu Shii,tylko ja nie mam możliwości zalogowania na ten płatny blog ,możesz mi na PW podesłać ten JEDEN TYLKO jej przebieg PLEEEEESE?!?

Link to comment
Share on other sites

Brawo dla Magdy za jeden przebieg na super poziomie (na czysto i 13 czas robi wrażenie), ale bez przesady… 95 lokata, to chyba nie powód do piania z zachwytu? Z tego, co widzę w wynikach na oficjalnej stronie organizatora, które przecież nie kłamią, to gorsza od Magdy z Maczkiem była tylko Ola z Blue i Nina z Corsą. No, ale widać na wyniki można patrzeć jak na statystyki i na sondaże przedwyborcze - nawet sztab Leppera znajdzie w nich dla siebie coś (jakiś wycinek), czym będzie mógł się chwalić.
[SIZE=3][B]Według mnie na prawdziwe uznanie zasługuje Danuta Woźniak z Funny Girl! Ich 30 lokata w łącznej klasyfikacji, to jest coś! [/B][/SIZE]
[B][SIZE=4]A na największe brawa, z całej naszej tegorocznej reprezentacji, bez wątpienia zasługują Ania Makosz i Melisa, które wyciągnęły się z 47 miejsca po pierwszym biegu i ostatecznie uplasowały się na 26 lokacie!!! [/SIZE]

Ale widać Ania i Danusia mają gorszy PR :roll:[/B]
Nie można przecież zapominać, że tu nikt nie daje nagrody za zaliczoną 1 strefę, za np. szybki slalom, za udany jakiś fragment toru, wreszcie za nawet bardzo szybki czysty [B]jeden przebieg[/B]. Tu liczy się wyłącznie dwubieg i [B]Ania Makosz po raz kolejny pokazała, że biega bardzo pewnie i równo[/B], co jakoś nie zostało specjalnie zauważone.

Link to comment
Share on other sites

O Robull miło że przynajmniej na jeden dzień nie zakłócałeś atmosfry. :p
[quote]Brawo dla Magdy za jeden przebieg na super poziomie (na czysto i 13 czas robi wrażenie), ale bez przesady… 95 lokata, to chyba nie powód do piania z zachwytu? Z tego, co widzę w wynikach na oficjalnej stronie organizatora, które przecież nie kłamią, to gorsza od Magdy z Maczkiem była tylko Ola z Blue i Nina z Corsą. No, ale widać na wyniki można patrzeć jak na statystyki i na sondaże przedwyborcze - nawet sztab Leppera znajdzie w nich dla siebie coś (jakiś wycinek), czym będzie mógł się chwalić. [/quote]
Coś masz do Magdy? Bo z tego co piszesz,to chyba musisz ją nie lubić.
Magda z Maczkiem widać że walczyła o czołówkę. A wtedy trzeba zaryzykować, bo zachowawcze bieganie da średni wynik. A z takim psem nie ma co biegać zachowawczo. Wiec srodkowa lokata czy na końcu już nie ma znaczenia gdy się walczy o czołówkę. W druzynowych mozna sobie pozwolić na zachowawcze bieganie aby dac czysty wynik. W indywidualnych wszyscy biegaja na maksa.
A jak wyszkolisz jakiegoś psa na takim poziomie jak Maczek to będziesz mógł krytykować jego występ i miejsce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Coś masz do Magdy? Bo z tego co piszesz,to chyba musisz ją nie lubić. ... A jak wyszkolisz jakiegoś psa na takim poziomie jak Maczek to będziesz mógł krytykować jego występ i miejsce.[/quote]Podałem wyłącznie suche fakty i w życiu bym sobie nie pozwolił na krytykę Magdy i Maczka. Wręcz przeciwnie, wyraziłem uznanie za ten ich super bieg, jednocześnie chwaląc dwie najlepsze polskie pary: [SIZE=2]Danuta Woźniak z Funny Girl i Ania Makosz z Melisą. Czyżbyś ich nie lubiła?

P.S.
Guzik ci do tego, czy coś mam do kogoś:eviltong:
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Gratulacje dla wszystkich zawodników tych lepszy i gorszych, tych ze sztabem wyborczym i bez niego, tych którzy się wyyyciągnęli i tych którzy utooonęli za dotarcie na miejsce i wzięcie udziału w tej imprezie:eviltong:
Mam nadzieję, że podzielą się wrażeniami po powrocie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Robull']Podałem wyłącznie suche fakty i w życiu bym sobie nie pozwolił na krytykę Magdy i Maczka[/QUOTE]

To nie sa jedynie suche fakty, ale ubrane w watpliwej jakosći złośliwe komentarze
[quote name='Robull']Brawo dla Magdy .....................,ale bez przesady… [/QUOTE]

[quote name='Robull']to chyba nie powód do piania z zachwytu? [/QUOTE]

[quote name='Robull']No, ale widać na wyniki można patrzeć jak na statystyki i na sondaże przedwyborcze - nawet sztab Leppera znajdzie w nich dla siebie coś (jakiś wycinek), czym będzie mógł się chwalić. [/QUOTE]

[quote name='Robull']jednocześnie chwaląc dwie najlepsze polskie pary: Danuta Woźniak z Funny Girl i Ania Makosz z Melisą. Czyżbyś ich nie lubiła?
[/QUOTE]
A gdzie to wyczytałeś?
Nie przeszkadza mi ze wychwalasz Anię i Dankę. Przeszkadzaja mi Twoje złośliwe komentarze którymi próbujesz umiejszać występ Magdy z Maczkiem.

Link to comment
Share on other sites

Robull, Magdy nikt nie gratulował całokształtu występu, bo nie było czego. Gratulowaliśmy jej JEDNEGO przebiegu, który był super, na światowym poziomie.

[quote name='Robull']Nie można przecież zapominać, że tu nikt nie daje nagrody za zaliczoną 1 strefę, za np. szybki slalom, za udany jakiś fragment toru, wreszcie za nawet bardzo szybki czysty [B]jeden przebieg[/B].[/quote]Nie wiem, czy dają nagrodę za jeden przebieg, czy nie, ale na stronie organizatora PODAJĄ WYNIKI każdego jednego przebiegu, a nie tylko łączne. Więc można śmiało być dumnym i gratulować jednego przebiegu, podczas gdy gratulowanie fragmentu toru czy szybkiego slalomu nie miałoby sensu, bo takich wyników organizator nie podaje. :eviltong:

Niemniej gdyby podkomisja kiedyś zdecydowała, że na MŚ mają jechać przede wszystkim psy, które kończą wszystkie przebiegi to polecam się z Misią! ;) :lol: Jak już pisałam, biegaliśmy wczoraj torek jumpingowy, ten, na którym Magda miała detkę i poszło nam super - nawet czas nie zasłużyłby na detkę [SIZE=1][COLOR=White]t[/COLOR][COLOR=White]ylko na 17 punktów karnych. [/COLOR]:evil_lol:

[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że wynik Magdy z Maczkiem w biegu agility pokazuje, na co ich stać - osobiście uważam, że jest to najlepsza para, jaka kiedykolwiek z Polski na MŚ pojechała, i chyba jedyna, która miała realną szansę na znalezienie się w pierwszej dziesiątce.
I zdaje się, że nigdy przed nimi żaden polski team nie zmieścił się w indywidualnym biegu [B]w pierwszej piętnastce najlepszych zawodników świata[/B]?

Co bynajmniej nie ma na celu deprecjonowania pozostałych zawodników ani odbierania im zasług, ale po prostu zasługuje na uznanie i na podkreślenie.

Cieszmy się, że taki team z Polski na MŚ pojechał, zamiast babrać się w polskim piekiełku, bo naprawdę się przykro robi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']
Co bynajmniej nie ma na celu deprecjonowania pozostałych zawodników ani odbierania im zasług, [/quote]Dokładnie tak - ja jestem bardzo dumna z wysokich lokat Ani i Danusi - pomimo że nie znam ich zbyt dobrze. Wszyscyśmy tu z zapartym tchem obserwowali ich przebiegi i naprawdę zrobiły nam dziewczyny super imprezę swoimi występami! Szkoda tylko, że następne MŚ dopiero za rok! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...