Jump to content
Dogomania

Mistrzostwa Świata Agility 2007


Robull

Recommended Posts

  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nosz kurde :shake: Silvia dwa błędy :-( Szkoda. Hehe, ale popatrzcie na jej czas w porównaniu z numerem uno :)
Coś czuję nadejście sezonu na małe bordery :evil_lol:

To teraz kibicuję Adelce w smallikach :multi:

Tak, na MŚ zawsze porządek przebiegów w drugim biegu jest odwrotny do lokat, najlepsi biegną na końcu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']A ja się cieszę z 12 miejsca drugiej Słowenki ,jakby nie załapała błędu na agility załapała by się na podium miała lepszy czas od drugiego psa WOW BRAWO !!!! :-D :-D[/quote]Albo może - jakby nie załapała błędu, to i czas byłby nieco gorszy ;). W agility tak jest, że błędy często idą w parze z szybszymi czasami (w odróżnieniu od odmów, które nie tylko, że kosztują w punktach karnych, to jeszcze wydłużają czas).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='myriad']Oj, szkoda Silvii. Ciekawe na czym sie potknela [quote name='LALUNA']Dwie strefy[/quote][/quote]
No byc nie moze..mistrzyni stref potyka sie na strefach?:cool1:
[SIZE=1][COLOR=wheat]To nie jest zlosliwosc ino zdziwienie, zeby mnie tu nikt nie pogryzl zaraz....[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote] p.s. Lo ma 'ciety' ogon, o co biega?[/quote]W Norwegii w żadnych zawodach ani wystawach nie mogą brać udziału psy z kopiowanymi uszami lub ogonami, dla MŚ wyjątku nie zrobili.

[quote] o byc nie moze..mistrzyni stref potyka sie na strefach?:cool1:[/quote]
No właśnie, ciekawe których. To jest zdjęcie z indywidualnego przebiegu agility:
[URL]http://www.agility-wc2007.no/sfiles/4/82/2/picture/1u4y1938.jpg[/URL]

Jak dla mnie wygląda, jakby właśnie dotykała lewą przednią, a za chwilę powinna dotknąć prawą - czyli zejściową na kładce chyba zaliczyła?

Mam nadzieję, że jakiś filmik się wkrótce gdzieś pojawi.

BTW, widzieliście przebieg Adelki? Miodzio.
Zamierzam się bezczelnie chwalić, że na zawodach w Ostravie stałam z Adelką na jednym podium, ona na pierwszym, ja na drugim. Litościwie nie mówmy o różnicy czasu między nami... :P Ona miała wtedy ze swoim smallikiem czas najlepszy ze wszystkich psów we wszystkich kategoriach :)


[B][COLOR=Red]Magda z Maczkiem za sam przebieg agility na 13 miejscu!!! Super przebieg!!![/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']No byc nie moze..mistrzyni stref potyka sie na strefach?:cool1:
[SIZE=1][COLOR=wheat]To nie jest zlosliwosc ino zdziwienie, zeby mnie tu nikt nie pogryzl zaraz....[/COLOR][/SIZE][/quote]

No własnie i tu zaczynam mieć wątpliwosci co do zbieganych stref o ile nawet mistrzyni się to zdaża. Chyba zaczynam sie przychylac do zdania Iana z seminarium w Pruszkowie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni'][B][COLOR=Red]Magda z Maczkiem za sam przebieg agility na 13 miejscu!!! Super przebieg!!![/COLOR][/B][/quote]W tej chwili dotarłam do domu z treningu - i TAKA wiadomość! Super!!! Brawo!!! :)

A myśmy dzisiaj biegali sobie tor jumpingowy Large. Było pod koniec dnia, psy były zmęczone. Ale Misia była u nas jedynym psem, która nie miała detki przy pierwszym podejściu, a jej zmierzony czas był 55 sekund. Pewnie myślicie, ale żółw! Ale dla mnie to bardzo satysfakconujące, bo... Misia zmieściła się, i to z bardzo dużym marginesem (10 sekund!), w maksymalny czas tego torku. Tak więc niech się wypchają sędziowie, którzy ustawiają czasy tak, że Misia przekracza maksymalne - na mistrzostwach świata by się zmieściła! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']I to mnie definitywnie przekonalo do porzucenia mysli o cwiczeniu stref zbieganych.[/quote]PATI, ale są inne metody na zbiegane strefy, które ponoć działają... :)

A propos stref - właśnie sobie obejrzałam zwycięzki przebieg Agility Large - była tam ta strefa na kładce, czy nie? :niewiem: Bo mi wyglądało, jakby sama zawodniczka myślała, że strefy nie było... (Morał: zawodnik nie powinien dawać po sobie takich rzeczy poznać, chociaż w tym przypadku nie zaszkodziło ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Każdy sobie musi wybrać - zapewne dobrze nauczone 2on2off są niezawodne i niezależne od takich czynników jak nieco inna przeszkoda (na przykład inna długość rampy i kąt na kładce) ale jednak się te ułamki sekund traci (i nie wiem, kiedy ostatni pies tak uczony stał na podium MŚ - Leslie Olden była 4, najwredniejsze możliwe miejsce... choć trzeba przyznać, że Beenie strefy robiła pięknie). No i mnie ciągle nurtuje pytanie, czy każdy pies może robić 2on2off równie dobrze - bo takie naprawdę ładne widziałam jedynie w wykonaniu borderów, wszystkie inne psy, które widziałam, zaczynały zwalniać dużo wcześniej.

A to, że La strefy przestała robić, musi mieć jakąś przyczynę - jednak Silvia z nią wygrywała niemal każde zawody, na jakich się pojawiła i to od ładnych paru lat (w tym te najważniejsze - 2 razy MŚ, 2 razy EO - w tym roku po dwóch biegach też prowadziła, a w finałowym miała detkę).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire']A propos stref - właśnie sobie obejrzałam zwycięzki przebieg Agility Large - była tam ta strefa na kładce, czy nie? :niewiem: Bo mi wyglądało, jakby sama zawodniczka myślała, że strefy nie było... (Morał: zawodnik nie powinien dawać po sobie takich rzeczy poznać, chociaż w tym przypadku nie zaszkodziło ;) ).[/quote]

No właśnie, nawet jeśli była ta strefa, to taka wątpliwa.
Zresztą kurka kolejny rok z rzędu taki myk, że na podium stają psy sprawiające wrażenie, jakby im się fuksło, jeśli o strefy chodzi...

EDIT:
Spauzowałam filmik i wyszło mi, że nie zrobił, odbił się tylnymi nogami ładnych parę cm przed strefą, a przednimi tez nie dotknął.

Ergo: najnowsza wersja planu treningowego: chromolić strefy, a nóż się uda :)

Link to comment
Share on other sites

Blagam, wrzucajcie linki do filmow, o ktorych piszecie, bedzie latwiej oceniac czy gadacie prawde czy zmyslacie ;p
A tak serio to ja tu mam tak wolny net, ze samo otwarcie you tube zajmuje mi kolo 3 minut, a wyszukiwanie filmow to juz wogole masakra.
Jakby byl link, byloby mi latwiej.

dziekuje ,
PATI na zeslaniu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...