Jump to content
Dogomania

Mistrzostwa Świata Agility 2007


Robull

Recommended Posts

[quote name='Sajko']a ja patrzę na agility jive i nadal nie mogę się moralnie zdecydować czy przed tunelem dałabym odmowę czy nie... pies wyraźnie nie poszedł z linii prostej do tunelu, ale z drugiej strony niewiele zboczył...[/quote]Ja nie widziałam tego filmu [SIZE=1]więc powinnam siedzieć cicho...[/SIZE], ale pierwsze słyszę, że wybranie drogi innej niż po linii prostej zasługuje na odmowę... Często przecież prowadzi się nawet psa po linii innej niż prosta od przeszkody do przeszkody, żeby dać mu lepszy nabieg na kolejną... A Witch w pewnym momencie nawet zrobiła kółko wokół własnej osi i też nie miał odmowy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 868
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='yassue']
piekne strefy 2on2off robilo naprawde wielu zawodnikow z czolowki i dobrze zreszta na tym wychodzili - sedzia nie zaliczal wielu slabo zaznaczonych zbieganych w niedzielnych finalach, przez co najlepsi z jumpingu po agility czesto konczyli w polowie stawki z jednym bledem...[/quote]
O, widzę, że nasi kibice wrócili! :)

Link to comment
Share on other sites

Ja też chciałabym pogratulować wszystkim naszym zawodnikom dobrych wyników!
I cieszę się, że WSZYSCY jesteście znowu z nami!!!! :loveu::loveu:
Strasznie sie denerwowałam waszym wyjazdem.
KCIUKI TRZYMAŁAM!!! JAK OBIECAŁAM!!! :p
[SIZE=1]Przykro tylko, że drużyny niekompletne :mad:(ta sprawa się wyjaśni!)[/SIZE]

Wy, godnie rerezentowaliście nasze środowisko!!!
Podczas zawodów nie pisałam, a wiele emocji które mnie dopadlły, zablokowały mnie dosłownie!

[SIZE=3][COLOR=red][B]Brawo biało-czerwoni![/B][/COLOR][/SIZE]

Mam nadzieję, że Renfri udostępni mi trochę filmików :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik'].......i wkurza mnie ,ze znalazł się ktoś tam na miejscu kto dopatrzył się smaków na ringu przygotowawczym i doniósł, pewnie konkurencja wykorzystała błąd Słowenki, to jest żenujące....[/quote]

Nie, nikt na nikogo nie doniósł, na ringu przygotowawczym także były zainstalowane kamery [I](o czym oficjalnie poinformowano na spotkaniu team leaderów, jak i o tym, że, jak zawsze na MŚ, niczego na tenże ring wnosić i dawać psom nie wolno).[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Davie'][I](o czym oficjalnie poinformowano na spotkaniu team leaderów, jak i o tym, że, jak zawsze na MŚ, niczego na tenże ring wnosić i dawać psom nie wolno).[/I][/QUOTE]
co wiecej Sylvia nie raz byla na MŚ i zapewne swiadomie zlamala ta zasade, podobnie jak jeden zawodnik z czolowki small na czwartkowym trenigu karmil psa na strefie, a potem nawet upuscil przypadkiem kawalek parowki na wykladzine :roll: to dopiero bylo zenujace

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yassue']co wiecej Sylvia nie raz byla na MŚ i zapewne swiadomie zlamala ta zasade[/quote]

Domysły domysły.... to co tygryski lubia najbardziej :roll:

Majac chwilke zeby postukac w kalwiature Gratuleje CAŁEJ Naszej Reprezentacji mysle ze kazdy z zawodnikow pokazał od siebie COŚ .
Czy łącznie czy w jumpingu czyw samym agility..to chyba nie wazne moim zdaniem Reoprezentacja spisała sie na medal.:)

Wydaje mi sie ze z roku na rok poziom Polskiej reprezentacji idzie w gore...
mysle ze takze w ogole Poslkie agility mocno sie rozwineło co bardzo mnie cieszy :) [SIZE=1]( cieszy mnie jeszcze bardziej bo chyba w dobrym momencie psa wziełam :D:D:D)[/SIZE]
[SIZE=1][SIZE=2]Jeszcze Raz wieklkie gratulacje[/SIZE] [/SIZE][SIZE=2]!!!![/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ojej, ale chyba powinnam zacząć od czegoś innego...:hmmmm: :)

[B]Dziękuję wszystkim -
dzielnie walczącym zawodniczkom :loveu:,
towarzyszącym mi w podróży współklubowiczkom :cool3:,
i reszcie współmieszkańców ;),
i kibiców, oczywiście też [/B]:Poland:[B],
za te parę fajnie spędzonych i baaardzo emocjonujących dni!
[/B][SIZE=1]I już nie mogę doczekać się Helsinek! :cool3:
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sajko']Flaire, na stronie organizatora jest odnośnik (jak się obejrzy którykolwiek filmik, to pojawią się 'related' miniaturki, i tam jest bieg jive o którym mówię). [/quote]
A no tak. :oops: A więc moja opinia (podkreślam, że ja sędzią nie jestem) jest taka, że tutaj decydujące jest, czy pies przebiegł światło przeszkody - w tym przypadku, linię wejścia do tunelu. Ewidentnie w opinii sędziego - nie, ale wygląda na to, że sędzia był w wyjątkowo złej pozycji, żeby móc to zaobserwować. ;)

Muszę przyznać, że przebieg tej pary w jumpingu podobał mi się bardziej. :) Natomiast wynik Carries Jones w agility był o 0,01 sek za Magdą - więc przynajmniej wiemy, gdzie tę 0,01 sek (i więcej) straciła. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yassue']no domysly, domysly, nie widzialam ale tak sobie logicznie wnioskuje, zreszta zwatpilam troche w fair play zawodnikow po tym co widzialam w czwartek ;)[/quote]

Domyslalm sie ze nawet na takich zawodach trafia sie tacy co specjalnie cos tam gdzies.:) Ale po co tak odrazu "zapene specjalnie"... mozliwe nie mowie ze nie , ale pytam po co ;)

Moze wreszcie za rok przejade sie poogladac . Kasiorki uzbieram w wakacje nie bedzie za duzo wydatkow ... w sumie fajnie by bylo gdyby Polcy kibice byli liczniejsi ... bo u nas to tak skromnie chyba ...:(
A ponoc kibocowanie pomaga ..takze moze za rok znow podniesiemy .. podniosa ;) wyniki nasi reprezentanci i wtedy bedzie dopiero:D
rozmarzyłam sie;)

Link to comment
Share on other sites

bardzo dziękuję za zdjęcia Blusia :loveu:
Bardzo dziękuję kibicom na miejscu oraz kibicom przed komputerami (i przesyłającym SMS) :loveu:
dziękowałam osobiście ale również dziękuje tutaj na forum Leszkowi za opiekę na wyjeździe :Rose:

dziękuję Justynie,Darii i Uli - moim pierwszym trenerkom oraz bardzo dziękuję Magdzie - dzięki Wam mogłam przeżyć tę fantastyczną przygodę jaką jest start na MŚA :Rose::Rose::Rose:

gratuluję KAŻDEGO indywidualnego przebiegu wszystkim startującym - bez znaczenia klasyfikacji łącznej, bo jak można było zobaczyć dzięki jednemu błędowi czy DIS można spaść ww rankingu nawet z pierwszego miejsca baaardzo nisko.

dziękuję mojemu Blusiowi, który biegał bardzo dobrze, wyluzowany był totalnie (na żadnych zawodach w Polsce nie biegaliśmy na takim luzie jak tam:Dog_run:)

............

wiem, że w klasyfikacji ogólnej nie jesteśmy wysoko i .... chromolę to (sorki za słowo), wiem, że jest to wynikiem tylko i wyłącznie detki, która wynikła z większej niż zakładałam szybkości Blusia - i tylko to się dla mnie liczy.(zresztą lepsi ode mnie polegli w tym samym miejscu :eviltong:)
............

podsumowując - w przyszłym roku będzie lepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie wytrzymałam i na pociechę wykupiłam sobie dostęp do filmików Erica - co prawda wczoraj mi nie zadziałały, ale dzisiaj już zadziałały :)
Silvia ma niezaliczone strefy zejściową na palisadzie - ewidentny zeskok i zejściową na kładce, ale tego nie widać dokładnie, bo od strony kamery Silvia zasłoniła psa.

Przebieg Magdy agilitowy tak ładny, jak to wynikało z wyniku :)

Ola, detka z uwagi na większą niż się przewidywało prędkość psa, to najlepsza detka na świecie, taka dobrze rokująca na przyszłość :) więc faktycznie wszystko pozwala nam wierzyć, że będzie jeszcze lepiej :)

Mam na półce samouczek do fińskiego, to się za niego biorę :) wierząc, że w przyszłym roku jako kibic czy jako zawodnik się w tych Helsinkach znajdę :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Davie tylko nie mów ze poszłaś spać :mad:
Gadaj co z tymi strefami. Zbiegane czy zatrzymywane :cool3:
I które zawaliła Sylvia? No i czy pies wydłużył tylko krok i sie nie załapał na strefe, czy ewidentnie zeskoczył?[/quote]

Sorry, ale po prostu odpadłam...:sleep2:

[B] Co do stref, to w L-kach zdecydowanie 2on/2off.[/B] I tak jak już napisała Justyna - w przypadku najlepszych w trakcie przebiegów psy są baaardzo szybko zwalniane.
Jeśli chodzi o Sylvię, to już wyręczyła mnie Rauni.;) La dwa razy przeskoczyła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Davie']Sorry, za pierwszym razem napisałam że zbiegane, mając na myśli oczywiście zatrzymywane.;) :lol:[/quote]
Byłas tam kilka dni i tylko tyle masz do powiedzenia? :cool3:
A ja słyszałam ze tam Ci sie buzia nie zamykała. :eviltong:
Napisz kto Ci sie tam wyjatkowo spodobał, oczywiscie na torze.
Czy jakies super prowadzenia? Zwalnianie ze strefek było głosem, czy bardziej ciałem?
No i gdzie ci Francuzi sie podziali z largów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...