-
Posts
23786 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
17
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Maciek777
-
Elenka już w DS :) Powodzenia sunieczko kochana :* :)
Maciek777 replied to Martika&Aischa's topic in Już w nowym domu
Niech przyniosą szczęście :) -
Miło Cię tu gościć :) Wpraszanie jak najbardziej mile widziane :D Dogomaniaczka, którą mi poleciłaś w sprawie Olena niestety się nie odzywa. Teraz sprawdziłem, że ostatni raz logowała się na początku września ;) To nic bo Dana dotarła do wolontariuszki, która bezpośrednio się nim zajmuje :) Bardzo dziękujemy :) Niech Ci służy ;)
-
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
I ja! Mam nadzieję, że w miarę szybko się tu pojawią :) -
Może faktycznie za rzadko ją zostawiacie. Zwłaszcza, że tego nie lubi. Proponowałbym codzienne wyjścia, ale na krócej. Na początku nawet na kilka sekund jeśli jest taka potrzeba i z biegiem dni przedłużać czas nieobecności, ale tylko jeśli jest na to gotowa. Jeśli nie usiedzi dziesięciu minut to się nie zwiększa do jedenastu, a raczej zmniejsza do dziewięciu. Zgadzam się z Margo3011. To dobre ćwiczenie w domu. Z tym, że nagradzanie powinno być tylko prawidłowe zachowanie przez cały pobyt w zamknięciu. Jeśli nie jest spokojna to jest to co pisałem wyżej w tym poście.
- 15 replies
-
- lek separacyjny
- lęk
-
(and 5 more)
Tagged with:
-
Nie chcę się czepiać słówek, ale nie jest to tak, że kong i "cześć" stało się rytuałem przed wyjściem? ;) Ogólnie widzę jednak, że macie o tym pojęcie :) Mam nadzieję, że lęk nie jest aż tak wielki, a tylko gdzieś robicie małe błędy, które przekreślają szanse na sukces, a behawiorysta Wam je pokaże i będzie dobrze :)
- 15 replies
-
- lek separacyjny
- lęk
-
(and 5 more)
Tagged with:
-
Dziękuję:) Jednak Ci się udało z banerkiem, a tak narzekasz na cudne dogo :D Jako, że jesteś współzałożycielką wątku to chyba nie mam co Cię witać :lol: Miło Cię widzieć :) Cały czas mamy taką nadzieję. Zbiera same ochy i achy za swój wyraz "twarzy", ale jeszcze nie urzekł nikogo na tyle by mógł się przeprowadzić :P O właśnie :) Ma tam na tyle dobre warunki, że za bardzo nie ma sensu go wyciągać. Chyba, że w jakieś wyjątkowe miejsce. Najlepszy byłby DS... Witamy :) Zaproszenia nikt nie dostał. Czekamy na osoby, które przyjdą same, a jak będzie zbyt pusto to się pomyśli ;) A Olena nie myślała nad adopcją Olena? :rolleyes:
-
Co do behawiorysty to przyznaję, że się pomyliłem, ale zmyliły mnie słowa, że już nic więcej nie jest w stanie wymyślić, a czytałem trochę na szybko. Co do ćwiczeń węchowych/intelektualnych to wykonuje się je z psem, a nie zostawia go z nimi. Ma to na celu wymęczenie umysłowe. Rozwiąż za jednym podejściem "200 Panoramicznych", a też będziesz miała dość na resztę dnia ;)
- 15 replies
-
- lek separacyjny
- lęk
-
(and 5 more)
Tagged with:
-
Coś napisałem o tych zabawkach intelektualnych, ale skasowałem. Nie ma sensu pisać tu czegokolwiek bo zawsze znajdzie się osoba, która niczego od siebie nie doda, ale za to skrytykować potrafi. Tak dla zasady. Nawet coś czego (jak się okazało) zupełnie nie rozumie, jak np szczegóły dotyczące ćwiczeń intelektualnych - kiedy, jak i po co.
- 15 replies
-
- lek separacyjny
- lęk
-
(and 5 more)
Tagged with:
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Może Murzynka mogłabyś karmić tymi kulkami? ;) Zwierzyniec dziękuje za mizianie :D Korzystając z okazji, zapraszam Was do mojego banerku, do Olena. Nie zbieramy pieniędzy ;) Póki co to jeszcze nie ma na co. Zajrzyjcie proszę bo może Olen Was urzeknie lub znacie kogoś kogo mógłby urzec i ma możliwość adopcji :) Szukamy domu dla staruszka... -
A ćwiczycie zostawianie jej zamkniętą w innym pokoju, gdy jesteście w domu? Zmieńcie rytuały przed wyjściem - kolejność ubierania się itd. Można się ubrać jak do wyjścia i pozostać w domu na godzinę czy cały dzień. Grunt by nie stresowało jej ubieranie się jako zapowiedź rozłąki. Poza tym ćwiczenia węchowe wyciszają, a już tym bardziej ćwiczenia intelektualne - np zabawki dla inteligentnych, które z resztą można zrobić samemu w 5 minut. W tej książce jest dużo przykładów: http://www.ravelo.pl/Madry-pies-Outlet-Immanuel-Birmelin,p100249021.html?p_action=3205020203&gclid=CKOBqODMosMCFUr4wgod9g8AYQ Spacery w zróżnicowanym środowisku też pozwalają lepiej sobie radzić ze stresem. A na koniec to może warto zmienić behawiorystę skoro pomysły mu się skończyły ;)
- 15 replies
-
- lek separacyjny
- lęk
-
(and 5 more)
Tagged with:
-
Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy
Maciek777 replied to Maruda666's topic in Kotki już w nowych domach
Właściwe koty na właściwym miejscu :D Zawsze mogło być gorzej ;) http://lovemeow.com/wp-content/uploads/2012/03/chillcat59.jpg -
Taka piękna, siwa mordeczka czeka w schronisku na dom: Im więcej osób zapozna się z info o Nim, tym większe mogą być szanse Olenka na dom. Dlatego z wielką nadzieją zakładamy Mu ten wątek :) Informacja schroniska o Olenie: http://schronisko.czestochowa.pl/animals.php?GroupId=1&AnimalId=582 Olen ma ogłoszenia: http://alegratka.pl/ogloszenie/olen-podarujmy-mu-kochajacy-dom-25530895.html?h=a8a344279a1c9d53 Olen ma też założony wątek na PRIMIE: http://www.fundacjaprima.pl/forum/57-informacje-o-psach-w-schroniskach/191706-olen-pies-czarny-16-lat-czestochowa Wolontariuszka zaangażowana w poszukiwania domu zrobiła Olenkowi event na FB: https://www.facebook.com/events/753200221382504/?ref_newsfeed_story_type=regular Olenkiem na dogomanii zajmują się: Maciek777 i Dana i Muszkieterowie :) Powyższy tekst (z niewielkimi zmianami) : Dana i Muszkieterowie ;) Banerek:
-
Olen został dowieziony do schroniska poprzez interwencję 22 grudnia 2013 z ulicy Bohaterów Katynia w Częstochowie. Aktualnie przebywa w ogrzewanym wewnętrznym boksie w Schronisku w Częstochowie, ale … schronisko to przecież nie dom Czym zawinił Olen - starszy, piękny i dostojny czarny labrador, że najpierw błąkał się po ulicy, a potem znalazł się w schronisku ? Dlaczego taki zrównoważony pies, z ufnością wpatrujący się w człowieka, nie ma domu ? Na te pytania zapewne nigdy nie poznamy odpowiedzi… Ale … możemy spróbować pomóc Olenowi znaleźć prawdziwy dom. Taki dom, w którym będzie już na zawsze, z ludźmi, którzy Go nie zawiodą. Ten skrzywdzony pies dość już wycierpiał… Olen jest kochanym spokojnym psiakiem, z utęsknieniem czeka na spacery, kocha ludzi i lubi się przytulać. Jest łagodny i niekonfliktowy, chętnie i szybko nawiązuje kontakt z człowiekiem. Olen nie jest wykastrowany, jest zdrowy, ma czasem niewielkie problemy ze stawami, jak to bywa u starszych psiaków ;), ale jak pisze wolontariuszka zaangażowana w poszukiwania Mu domu, Olen to pies, który zupełnie nie wygląda i nie zachowuje się jak na swój wiek. Na spacery chodzi bardzo chętnie, ale spokojnie i nie w głowie mu jakieś wariacje. Olen to mix labradora, jest psem starszym i bardzo spokojnym, i naprawdę pilnie potrzebuje domu - już, od zaraz … Czasu nie mamy zbyt wiele, dlatego znajdźmy mu dom, nie pozwólmy, żeby swoje ostatnie lata ... miesiące … spędził za kratami Mając wielką nadzieję, że pewnego dnia Olen znajdzie się w swoim bezpiecznym domu na zawsze, zakładamy Mu wątek na dogomanii. Poruszający jest ten dojmujący smutek na pysku Olena, ten pies już dość nasiedział się w schroniskowym boksie i najwyższy czas, żeby znalazł odpowiedzialny dom. Nie pozwólmy, aby ten starszy labrador w potrzebie pozostał bez pomocy. Szukamy zatem pilnie Olenkowi domu. Może znajdzie się u kogoś miejsce dla tego wspaniałego labradora? A może … stateczny Olen czeka właśnie na Ciebie ? Numer karty Olena: 926/13 Boks: KWB 15 Kontakt w sprawie adopcji: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie ul. Gilowa 44/46, 42-202 Częstochowa, tel. 34 361-65-66 [email protected]<script cf-hash='f9e31' type="text/javascript"> /* */</script>
-
Jestem wstrząśnięty i zmieszany :blink: :wacko: :unsure:
-
Moje i nie moje śmietnikowe kocie biedy
Maciek777 replied to Maruda666's topic in Kotki już w nowych domach
Ja już ze wszystkimi życzeniami spóźniony, ale dziękuję i też dużo szczęścia w każdej dziedzinie życia życzę Tobie i wszystkim odwiedzającym :) Ale Ci się siłacz trafił ;) Że Cię nie wstyd, że Guciowi taką taniznę kupujesz ^_^ A jemu jeszcze nie smakuje... A mokrej z tego gatunku nie ma? -
Cieszę się, że wszystko na dobrej drodze :D Pewnie, że normalne :) Nienormalne by było gdybyście podchodziły do tego na luzie ;) Ja podobnie i dlatego nie lubię robić wizyt i jestem w pewnym sensie szczęśliwy jak nikt nie dzwoni po zwierzaka :lol:
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Życzę spełnienia marzeń :) Chyba nigdy nie słyszałem o tym pomyśle z doniczkami :) Podobnie jak Ty i terra, uważam, że karmnik za oknem to świetna sprawa! Jeraz jest dużo różnych modeli karmników na przyssawki do szyby :) Po takiej wyżerce ze słonecznika ptakom pewnie cholesterol skacze ;) Rybki kiedyś miałem i potwierdzam :) Teraz to pewnie miałbym koty z nosami przy akwarium ;) -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Współczuję tego tygodnia :( Straszna sprawa z tymi zwierzakami-sierotami :( Są chociaż adopcyjne? Daj proszę znać jak się dalej sprawa z nimi ma. Biedny hasiorek... Kolejne nieszczęście. I co z nim dalej? Jego "rodzina" już go nie chce czy tylko nie wie, ze się znalazł? Dobrze, że najprawdopodobniej uda się wysterylizować na czas tę sunię. Zawsze to o kilka nieszczęść mniej :( Widzę, że w domu też niewesoło :( Ciebie nie może im zabraknąć. Postaraj się nie brać na siebie zbyt dużo choć to się tylko łatwo mówi. Nie wiem co powiedzieć... -
I tak się stało??? :) Ale jesteś prawdomówna :D Po prostu staram się czytać ze zrozumieniem ;) Doskonałe :lol: To juz jakas plaga w necie i smsach nie uwazasz chociaz faktycznie dziwne ze uzyto tam polskich znakow na szczescie na dogo jakos nie widac tak kreatywnych umyslow Brawo, brawo, brawo!!! Zdaje się, że wizyta PA odwołana. Zdaje się też, ze będziesz miała pielgrzymki poadopcyjne ^_^ I jak się Owca sprawuje w nowym domu? :rolleyes: