-
Posts
23786 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
17
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Maciek777
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Tak, to akurat jest dobre i leki faktycznie działają :) Jednak nie da się nie zauważyć, że chudnie i zaczyna powoli słabnąć. U nas ogólnie dobrze, dzięki :) Baj z Alfredem, jak na myśliwych przystało, tropią wszelką zwierzynę na spacerach, a jak coś zobaczą hałasu nie ma końca - Alfred szczeka, a Baj "śpiewa" :) Saszka z Julianem właśnie się gonią :) Roger średnio ciekawy świata i dalej woli siedzieć pod gałęziami ;) Ares jest dość ciężki do wyżywienia bo nigdy nie wiadomo czy to co jadł rano będzie mu jeszcze smakowało wieczorem. Ogólnie jednak normalnie funkcjonuje. Chodzi nawet na spacery po lesie, z tym, że pięciominutowe. Bardzo dużo śpi. Zdarza mu się kuleć - pewnie jakieś zwyrodnienia stawów się od czasu do czasu odzywają. -
Istny kot :D Jakie kolory :) Najważniejsze, że cały czas na lepsze :) Zwał jak zwał ;) Te temperatury idealnie komponują się z tymi kwiatami :D Zazdroszczę :) Moja brzoskwinia miała w tym roku całą masę owoców, ale przez te upały, mimo podlewania, urosły tylko do wielkości jajka, po czym zaczęły usychać :(
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dziękuję, że tu jesteście. Ares dzisiaj czuje się nadzwyczaj dobrze :) Póki co, woda się nie zbiera, a przynajmniej nie widać :) Z apetytem jest różnie. Dostając dwa razy dziennie, czasem nie zje nic lub trochę, a czasem rzuci się na jedzenie. Jak np dzisiaj rano. Dana, nie oszukamy psów bo to jakby oszukać samego siebie :) Wody było mniej, ale też nie wiem jak długo nachodziła ta pierwsza. Tola, Ares nigdy nie zwracał uwagi na leki. teraz się zrobił takki ostrożny :( -
>>> BOGUŚ odszedł... MA JUŻ SWÓJ DOM - HOTELIK , W KTÓRYM JEST<<<
Maciek777 replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Zgadzam się z Tobą. Krytykowanie przychodzi łatwo, ale by ta sama osoba miała znaleźć lepsze rozwiązanie to już z tym gorzej. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Ci. Ares pięknie walczy. Na prawdę jestem pod wrażeniem. U nas właśnie zaczyna się burza. Dobrze bo się powietrze oczyści i wszyscy będziemy mieli czym oddychać. Bajutek siedzi cicho i ani nie piśnie co jest dużym wyczynem :) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
W zasadzie każde rozwiązanie byłoby pozytywne. Na swój sposób. Staram się przy nim nie martwić, ale nie wydaje mi się bym mógł oszukać psa. W każdym razie wróciliśmy z dwoma kolejnymi lekami. Miał zrobione badanie krwi w poszukiwaniu jeszcze innej przyczyny (niż serce) tego wodobrzusza, ale wszystko wyszło OK. Za wyjątkiem podwyższonego mocznika na 106 (norma 50). Wet mówił, że w tym wieku nie ma się co dziwić. Ares miał upuszczoną wodę z brzucha. Tym razem miał jej mniej niż ostatnio bo 600 g. Wet powiedział jeszcze, czym mnie nie zaskoczył, że jeśli te leki nie będą działać i nie przyhamują odkładania się wody to wtedy będziemy musieli porozmawiać bo on, jak i ja, nie jest zwolennikiem "leczenia na siłę" i utrzymywania zwierząt przy życiu za wszelką cenę i najczęściej kosztem ich niepotrzebnego cierpienia. Ale to dopiero zobaczymy jeśli te leki nie pomogą, a mam nadzieję, że pomogą. -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Na pewno sobie poradzicie :) A ja jutro rano jadę z Aresikiem do weta. Znowu mu brzuch rośnie i traci apetyt. A to zaledwie 3 dni minęły. Nie wiem co myśleć. Spodziewam się najgorszego. I co tu jeszcze pisać... -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dzięki i Wy się trzymajcie. Też macie już niemłode psiaki :( Dobrze, że Ares właściwie niewiele sobie z tego robi. -
Sidnej-zapomniany,zrezygnowany 14-stoletni psiak- za TM :(
Maciek777 replied to caryca26's topic in Już w nowym domu
Właśnie :) Lepiej zweryfikować informacje ;) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Wtedy kiedy ma apetyt to leki zjada bez problemu w karmie. Jeden jest smakowy więc zjada go nawet "na sucho", tym bardziej, że musi być podawany na czczo. W dni ze słabszym apetytem, w którym coś karmy zje, ale leków już nie to ma je podawane do gardła. Dzięki i również się trzymajcie. -
Sidnej-zapomniany,zrezygnowany 14-stoletni psiak- za TM :(
Maciek777 replied to caryca26's topic in Już w nowym domu
Również pozdrawiamy :) A żadnego zdjęcia nie dostaniemy? Jak mamy uwierzyć? ;) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Byłem w piątek z Aresem u weta na kontroli. Pokomplikowało się. Serce bez zmian, ale już zaczęła mu się zbierać woda w brzuchu. Przy jego wadze 12,2 kg (już bez wody) miał jej wtedy spuszczonej prawie 2 litry. Muszę mu ograniczyć dostęp do wody (do 0,5 l dziennie) i podawać codziennie Furosemid by spowolnić ten proces. O tyle dobrze, że widać wyraźną poprawę jego samopoczucia bo właśnie większy brzuch zaczął dostawać jakieś pięć dni temu i wtedy było ciężko z apetytem, a piątkową kolację wciągnął od razu :) Wet opowiadał, że kilka psów regularnie przyjeżdża do nich na upuszczanie wody z brzucha i jednego rottweilera zważyli przed i po i okazało się, że zeszło z niego 6 kg wody w ciągu jednego zabiegu. Niby jestem tego świadomy, że Ares jest chory, że ma swoje lata, że lepiej nie będzie, ale przeraża mnie to, że będą dochodzić kolejne dolegliwości... -
To już niedługo się ucieszysz :) A najbardziej właśnie cieszy jak zwierzak przechodzi taką metamorfozę :) Czyli zmieniłaś życie temu ONkowi, brawo :D Ja kompletnie nie ogarniam "mojej zawartości". Jeśli któregoś wątku zapomnę śledzić to jedyne co mi pozostaje to odnaleźć go w historii przeglądarki. Odszukanie starej wersji dogo nic nie daje bo jest już ona niektywna :( Przed chwilą właśnie próbowałem skoro mi tak na ambicję weszłaś :lol: Co do zdjęcia to świetne :) Właściwa "osoba" we właściwym miejscu ;)
-
I te oczy!!! Trzymam kciuki by ten telefon to było TO :)
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Cieszę się, że się podobało:) To tylko niewielka część z oferowanych przez Bajutka dźwięków :D Sapania? Uwierz mi, że ten telefon jest nienormalny pod tym względem i odbiera wszelkie ruchy powietrza :unsure: Oborę masz w domu? :D Na szczęście u mnie w pobliżu nikt nie ma krów:) Raz widziałem jak się Alfred w króliczych bobkach wytarzał ;) Jednak idąc lasem muszę uważać bo wszelkie dzikie qpy są dla nich bardzo atrakcyjne ;) -
A widzisz i jednak wszystko z Barim jest OK :) A dietę musi jakoś przeboleć ;) Murzynek jaki troskliwy o niego :) Skoro już mowa o dogo to ja dzisiaj dostałem powiadomienie na maila o otrzymanym PW. Jednak nie doszło do mnie na dogo, a jedynie przeczytałem je z podglądu w mailu, a gdy chciałem skorzystać z dodanego tam linka by zobaczyć konwersację to wyskakuje mi błąd:/ Taki stróż to skarb :) http://i61.tinypic.com/2qwhlpx.jpg Dana, bardzo mądre cytaty :) Prawdziwe niestety... Murzynek na pewno wie kim dla Was jest, tak samo Bari :) Dwa szczęśliwe psiaki :)
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Jeszcze otrucia brakowało :( Z tego co piszesz, otrucie jest całkiem prawdopodobne. Ludzie posuną się do wszystkiego dla kilku złotych :/ Ale michu :D Oby jej nie odnaleźli, choć z drugiej strony skoro chcą to i tak wezmą innego psa. Prawo jest bezsilne :( Takie fotogeniczne,a zdjęć nie lubią :) Gratuluję :) Jak dobrze, że w ogóle gmina się na to zgodziła :) No tak, na takiej powierzchni nawet tanie rzeczy pustoszą kieszeń :unsure: -
>>> BOGUŚ odszedł... MA JUŻ SWÓJ DOM - HOTELIK , W KTÓRYM JEST<<<
Maciek777 replied to Olena84's topic in Już w nowym domu
Wątek już zapisałem. Zobaczę jak sprawa się rozwinie. Póki co, finansowo nie jestem w stanie pomóc :( Na razie pokibicuję bo chociaż tyle mogę...