-
Posts
23786 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
17
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Maciek777
-
Koty w potrzebie, które stanęły na mojej drodze...
Maciek777 replied to Ferox's topic in Kotki już w nowych domach
Chciałbym mieć taką gromadę :) Mam "tylko" dwa i musi mi to wystarczyć ;) -
Całe życie w betonowym boksie - Sonia ma dom:)
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Nie ma za co i proszę bardzo :) Wystarczy to skopiować i wkleić w podpis, ale przed zatwierdzeniem usunąć te dwie m@łpy - z przodu i z tyłu. Bez nich znowu widoczny by tu był normalny banerek. [url@=http://www.dogomania.com/forum/topic/147628-ca%C5%82e-%C5%BCycie-w-betonowym-boksie-%E2%80%93-pom%C3%B3%C5%BCmy-odmieni%C4%87-jej-los/] [img]http://i60.tinypic.com/2jiblx.jpg[/IMG@] [/URL] -
Obawiam się, że temat po czterech latach od założenia i z czteroletnią przerwą w postach może być już nieaktualny ;) Ale się wypowiem... To dlatego, że wielu ludzi kupujących psy w hodowlach i obracających się w towarzystwie ludzi posiadających psy z hodowli zwyczajnie żyje w innym świecie i nie w pełni rozumie co to znaczy uratować psa ze schroniska. To nie zabawa, ani jakieś puste słowa. Coś tam wiedzą z opowiadań, że w schroniskach jest źle, ale to takie ogólniki. Podobnie jak o psach z fundacji. Niestety bardzo ładnie krąży mit o psach bezdomnych, że skoro są po przejściach to na pewno będą z nimi problemy wychowawcze jak i zdrowotne więc takich nie chcą bo dzisiaj ludzie są wygodni. Nie ważne, że to mit zawierający tylko troszkę prawdy, a reszta jest dodana przez osoby, które nic o tym nie wiedzą. Z resztą "co by powiedzieli znajomi z rasowcami gdyby zobaczyli u mnie kundla?". Nie wkładam wszystkich do jednego wora bo znam ludzi, którzy mają rasowca i kundelka, jak i majętnych ludzi, którzy mają tylko mieszańca/e z adopcji. Czasem też kalekie. Jednak to taki sam procent ludzi spośród wszystkich gustujących w psach hodowlanych jak procent psów do adopcji z poważnymi problemami, których dotyczy powyższy mit. Na szczęście sytuacja w Polsce się zmienia i ludzie coraz częściej wolą adoptować bo widzą w tym sens. Zamiast bogacić hodowców. Mam nadzieję, że za raz mi ktoś nie napisze, że dobry hodowca nic na tym nie zarabia bo robi to z miłości do rasy, a zarabiają tylko pseudohodowcy :D Różnica w cenie tej samej rasy z pseudohodowli a z hodowli to jakieś 2,5 tys zł więc jak może na tym nie zarabiać on i wszyscy pozostali powiązani z wydawaniem rodowodów? :) Hodowla to biznes jak każdy inny, ale niektórzy niepotrzebnie zasłaniają się pseudomiłością do rasy. Co do argumentu, że pies z hodowli jest zdrowy, a adopcyjny niekoniecznie to wystarczy, że analogicznie w ten sposób pomyślimy o dzieciach. Własnych czy ogólnie. Ciekawe ilu ludzi nadaje się na rodziców i od paru pokoleń maja przekazywane tylko najlepsze geny bez możliwości wystąpienia choroby ;) Jak rasowiec zachoruje to się go do schronu wyrzuci i kupi kolejnego? Kończąc moje wywody powiem tylko tyle, że jak ktoś chce psa z hodowli to niech kupuje, ale niech ma świadomość co robi. Wyrządziliśmy wielką krzywdę tym zwierzętom mnożąc je na potęgę i przed zakupem polecam odwiedzić schronisko lub przejżeć choćby kilka wątków bezdomnych psów na dogo. Z resztą mój podpis mówi sam za siebie...
-
Sidnej-zapomniany,zrezygnowany 14-stoletni psiak- za TM :(
Maciek777 replied to caryca26's topic in Już w nowym domu
To by znaczyło, że czasem jakiś pożytek z nich jest. To dobrze :) -
Całe życie w betonowym boksie - Sonia ma dom:)
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Cieszę się, że banerki się spodobały :) Jest chyba jeszcze tylko jeden. Wklejenie go w podpis od podstaw (linki, kody itp). Jeśli chcesz to wybierz jeden, a ja Ci prześlę gotowca, którego tylko wkleisz w podpis. Tola, Twój banerek Soni prowadzi do...Lusi :unsure: -
Całe życie w betonowym boksie - Sonia ma dom:)
Maciek777 replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Zjawiam się na wątku z zamówionymi przez Tolę prezentami :) Jeśli nic do gustów nie przypadnie to proszę o jakieś podpowiedzi :) -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Maciek777 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Misio... [*] Mari, trzymaj się. Pewnie najgorsze i tak już za Tobą. W takich chwilach ciężko napisać coś pocieszającego, coś mądrego... -
Sidnej-zapomniany,zrezygnowany 14-stoletni psiak- za TM :(
Maciek777 replied to caryca26's topic in Już w nowym domu
W dalszym ciągu będę próbował bazarkowo pasożytować na Tobie i innych ;) -
Sidnej-zapomniany,zrezygnowany 14-stoletni psiak- za TM :(
Maciek777 replied to caryca26's topic in Już w nowym domu
Jasne, że jestem :) -
Sidnej-zapomniany,zrezygnowany 14-stoletni psiak- za TM :(
Maciek777 replied to caryca26's topic in Już w nowym domu
Dzięki :) Mi też będzie ich brakowało, już brakuje :( Jak będę miał o czym pisać to napiszę :) Z tego co wiem to ktoś przejmie moje obowiązki... -
Sidnej-zapomniany,zrezygnowany 14-stoletni psiak- za TM :(
Maciek777 replied to caryca26's topic in Już w nowym domu
Dziękuję i też żałuję, ale czasem tak po prostu wychodzi :( Zaglądać oczywiście tu będę :) Liczę też na jakieś swoje wycieczki do hotelu :) Dzięki, przydaje się czasem :) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
To prawda :) Taki ręcznik może też zostać wyniesiony przez wielkiego rudego stwora ;) U mnie i dzisiaj, i wczoraj były burze nad ranem. Takie średnie bym powiedział. Właśnie teraz zaczyna padać deszcz :) Jak fajnie masz, że jezioro tak blisko :) Dzięki za mizianko, przekażę i Ty również przekaż swoim :) Ale chłodno ;) U nas nie tyle, ale też pewnie niewiele mniej :unsure: Pozdrawiamy:) -
Tak, oczywiście, że dobra :D
-
Sidnej-zapomniany,zrezygnowany 14-stoletni psiak- za TM :(
Maciek777 replied to caryca26's topic in Już w nowym domu
Ale co? Nie wiem o co chodzi... Nie mam FB :unsure: -
Elenka już w DS :) Powodzenia sunieczko kochana :* :)
Maciek777 replied to Martika&Aischa's topic in Już w nowym domu
Takie tytuły i wiadomości to ja lubię :) -
Sara - owczarkowata sunia za Tęczowym Mostem [*]
Maciek777 replied to What May NN's topic in Już w nowym domu
Linienie Sary nie ma końca :unsure: Leci z niej jak z hasiora, tyle, że dłużej :D Chciałbym też poinformować, że Waszej karmy zostało już tylko ok 17 kg. -
Sidnej-zapomniany,zrezygnowany 14-stoletni psiak- za TM :(
Maciek777 replied to caryca26's topic in Już w nowym domu
Nie wiem co tu pisać ;) U Sida wszystko dobrze :) Ten weekend będzie upalny, ale i do tej pory ostatnie dni były bardzo ciepłe, a na Sidneju nie robiło to wrażenia :) Bardzo ładnie się trzyma :) -
Sidnej-zapomniany,zrezygnowany 14-stoletni psiak- za TM :(
Maciek777 replied to caryca26's topic in Już w nowym domu
Pierwsza na myśl przychodzi mi supergoga. Jest z Poznania i ma co najmniej dwa ONki do adopcji, ale już niemłode więc nie wiem czy to nie problem. Myślę jednak, że pewnie dałaby radę znaleźć odpowiedniego. -
Sidnej-zapomniany,zrezygnowany 14-stoletni psiak- za TM :(
Maciek777 replied to caryca26's topic in Już w nowym domu
Tak się złożyło, że znalazłem inną pracę więc jutro będę ostatni raz w Psanatorium. Bynajmniej jako pracownik:) Dziękuję za całą współpracę :) Pewnie jeszcze dzisiaj coś o Sidzie napiszę ;)