Jump to content
Dogomania

Maciek777

Members
  • Posts

    23786
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    17

Everything posted by Maciek777

  1. Ale się tam porachunki załatwia :/ Myślałem, że po prostu ktoś chciał go sprzedać. 100 zł to żadna kara, ale już lepsze to niż pouczenie... Papillon po wizycie u fryzjerki wygląda...hmm...powiedzmy, że wolałem go w nienaruszonym stanie :D Ale rozumiem, że stan sierści tego wymagał :)
  2. Chciałbym mieć taką gromadę :) Mam "tylko" dwa i musi mi to wystarczyć ;)
  3. Nie ma za co i proszę bardzo :) Wystarczy to skopiować i wkleić w podpis, ale przed zatwierdzeniem usunąć te dwie m@łpy - z przodu i z tyłu. Bez nich znowu widoczny by tu był normalny banerek. [url@=http://www.dogomania.com/forum/topic/147628-ca%C5%82e-%C5%BCycie-w-betonowym-boksie-%E2%80%93-pom%C3%B3%C5%BCmy-odmieni%C4%87-jej-los/] [img]http://i60.tinypic.com/2jiblx.jpg[/IMG@] [/URL]
  4. Obawiam się, że temat po czterech latach od założenia i z czteroletnią przerwą w postach może być już nieaktualny ;) Ale się wypowiem... To dlatego, że wielu ludzi kupujących psy w hodowlach i obracających się w towarzystwie ludzi posiadających psy z hodowli zwyczajnie żyje w innym świecie i nie w pełni rozumie co to znaczy uratować psa ze schroniska. To nie zabawa, ani jakieś puste słowa. Coś tam wiedzą z opowiadań, że w schroniskach jest źle, ale to takie ogólniki. Podobnie jak o psach z fundacji. Niestety bardzo ładnie krąży mit o psach bezdomnych, że skoro są po przejściach to na pewno będą z nimi problemy wychowawcze jak i zdrowotne więc takich nie chcą bo dzisiaj ludzie są wygodni. Nie ważne, że to mit zawierający tylko troszkę prawdy, a reszta jest dodana przez osoby, które nic o tym nie wiedzą. Z resztą "co by powiedzieli znajomi z rasowcami gdyby zobaczyli u mnie kundla?". Nie wkładam wszystkich do jednego wora bo znam ludzi, którzy mają rasowca i kundelka, jak i majętnych ludzi, którzy mają tylko mieszańca/e z adopcji. Czasem też kalekie. Jednak to taki sam procent ludzi spośród wszystkich gustujących w psach hodowlanych jak procent psów do adopcji z poważnymi problemami, których dotyczy powyższy mit. Na szczęście sytuacja w Polsce się zmienia i ludzie coraz częściej wolą adoptować bo widzą w tym sens. Zamiast bogacić hodowców. Mam nadzieję, że za raz mi ktoś nie napisze, że dobry hodowca nic na tym nie zarabia bo robi to z miłości do rasy, a zarabiają tylko pseudohodowcy :D Różnica w cenie tej samej rasy z pseudohodowli a z hodowli to jakieś 2,5 tys zł więc jak może na tym nie zarabiać on i wszyscy pozostali powiązani z wydawaniem rodowodów? :) Hodowla to biznes jak każdy inny, ale niektórzy niepotrzebnie zasłaniają się pseudomiłością do rasy. Co do argumentu, że pies z hodowli jest zdrowy, a adopcyjny niekoniecznie to wystarczy, że analogicznie w ten sposób pomyślimy o dzieciach. Własnych czy ogólnie. Ciekawe ilu ludzi nadaje się na rodziców i od paru pokoleń maja przekazywane tylko najlepsze geny bez możliwości wystąpienia choroby ;) Jak rasowiec zachoruje to się go do schronu wyrzuci i kupi kolejnego? Kończąc moje wywody powiem tylko tyle, że jak ktoś chce psa z hodowli to niech kupuje, ale niech ma świadomość co robi. Wyrządziliśmy wielką krzywdę tym zwierzętom mnożąc je na potęgę i przed zakupem polecam odwiedzić schronisko lub przejżeć choćby kilka wątków bezdomnych psów na dogo. Z resztą mój podpis mówi sam za siebie...
  5. I mu się życie ułoży :) Ktoś go ukradł? Cena bycia rasowym :( U mnie to dość częste niestety... Dobrze, że udało się go odzyskać.
  6. To by znaczyło, że czasem jakiś pożytek z nich jest. To dobrze :)
  7. Cieszę się, że banerki się spodobały :) Jest chyba jeszcze tylko jeden. Wklejenie go w podpis od podstaw (linki, kody itp). Jeśli chcesz to wybierz jeden, a ja Ci prześlę gotowca, którego tylko wkleisz w podpis. Tola, Twój banerek Soni prowadzi do...Lusi :unsure:
  8. Zjawiam się na wątku z zamówionymi przez Tolę prezentami :) Jeśli nic do gustów nie przypadnie to proszę o jakieś podpowiedzi :)
  9. Nie ma za co :) Zatem trzymam kciuki za DT i dalsze postępy:) Danych niestety ciągle nie mam. Widzę, że maiałaś jakieś problemy z logowaniem. Przypominam tylko zanim się za bardzo przyzwyczaję do tych pieniędzy ;)
  10. Misio... [*] Mari, trzymaj się. Pewnie najgorsze i tak już za Tobą. W takich chwilach ciężko napisać coś pocieszającego, coś mądrego...
  11. W dalszym ciągu będę próbował bazarkowo pasożytować na Tobie i innych ;)
  12. Dzięki :) Mi też będzie ich brakowało, już brakuje :( Jak będę miał o czym pisać to napiszę :) Z tego co wiem to ktoś przejmie moje obowiązki...
  13. Dziękuję i też żałuję, ale czasem tak po prostu wychodzi :( Zaglądać oczywiście tu będę :) Liczę też na jakieś swoje wycieczki do hotelu :) Dzięki, przydaje się czasem :)
  14. To prawda :) Taki ręcznik może też zostać wyniesiony przez wielkiego rudego stwora ;) U mnie i dzisiaj, i wczoraj były burze nad ranem. Takie średnie bym powiedział. Właśnie teraz zaczyna padać deszcz :) Jak fajnie masz, że jezioro tak blisko :) Dzięki za mizianko, przekażę i Ty również przekaż swoim :) Ale chłodno ;) U nas nie tyle, ale też pewnie niewiele mniej :unsure: Pozdrawiamy:)
  15. Tak, oczywiście, że dobra :D
  16. Ale co? Nie wiem o co chodzi... Nie mam FB :unsure:
  17. Takie tytuły i wiadomości to ja lubię :)
  18. Linienie Sary nie ma końca :unsure: Leci z niej jak z hasiora, tyle, że dłużej :D Chciałbym też poinformować, że Waszej karmy zostało już tylko ok 17 kg.
  19. Nie wiem co tu pisać ;) U Sida wszystko dobrze :) Ten weekend będzie upalny, ale i do tej pory ostatnie dni były bardzo ciepłe, a na Sidneju nie robiło to wrażenia :) Bardzo ładnie się trzyma :)
  20. Nie wiem co tu pisać ;) U Azorka wszystko dobrze :) Ten weekend będzie upalny, ale i do tej pory ostatnie dni były bardzo ciepłe, a na Azorku nie robiło to wrażenia :) Bardzo ładnie się trzyma :)
  21. Nie wiem co tu pisać ;) U Dory wszystko dobrze :) Ten weekend będzie upalny, ale i do tej pory ostatnie dni były bardzo ciepłe, a na Dorze nie robiło to wrażenia :) Bardzo ładnie się trzyma :)
  22. Pierwsza na myśl przychodzi mi supergoga. Jest z Poznania i ma co najmniej dwa ONki do adopcji, ale już niemłode więc nie wiem czy to nie problem. Myślę jednak, że pewnie dałaby radę znaleźć odpowiedniego.
  23. Tak się złożyło, że znalazłem inną pracę więc jutro będę ostatni raz w Psanatorium. Bynajmniej jako pracownik:) Dziękuję za całą współpracę :) Pewnie jeszcze dzisiaj coś o Sidzie napiszę ;)
×
×
  • Create New...