-
Posts
23786 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
17
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Maciek777
-
Zgadnijcie u kogo byłem wczoraj na (rzecz jasna) niezapowiedzianej wizycie PA! :D Od adopcji minęło półtora roku, a mi dopiero teraz się to udało zrobić :unsure: Na swoje usprawiedliwienie powiem tylko, że wcześniej raz próbowałem, ale nikogo w domu nie zastałem ;) Pani mi otworzyła drzwi, a z tyłu na schodach stała ONA by sprawdzić kto przyszedł :D Zdjęcie niestety z telefonu bo nie planowałem tej wizyty, a że przechodziłem obok... :) W każdym razie Quetka/Tita za raz do mnie podeszła, domagała się głaskania - byłem w szoku, że tak do (bądź co bądź) obcego człowieka idzie :) Jak widać - nie głoduje ;) Tak naprawdę jest okrąglutka, ale nie aż tak jak by mogło się wydawać ze zdjęcia ;) Jest wybredna jeśli chodzi o jedzenie, ale jak już coś zasmakuje to widać, że lubi zjeść :D Zdrowie jej dopisuje, ale oko trochę ropieje - jest pod kontrolą weta. Coś wszystkie koty (w tym moje), które znam mają teraz z tym problem. Wizytę zrobiłem tak standardowo - bez konkretnej przyczyny - i teraz jestem o nią jeszcze spokojniejszy :)
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Z tym, że FB jest zbyt ogólne by być zwierzęce to się jak najbardziej zgadzam i dlatego mnie tam jeszcze nie ma :) Co u nas? Można powiedzieć, że stare nudy. Raczej nic się nie dzieje i dobrze, dzięki :) Jedynie z Aresem byłem u weta 3 dni temu bo brzuch dostał większy. Okazało się, że trochę przesadzam - woda była, ale nie aż tyle więc nie przekłuwał mu brzucha, a jedynie skończyło się na Furosemidzie w zastrzyku. P.S: Jako, że po zeszłorocznych zmianach na dogo wątek "mojej" Quetki opustoszał, a część z Was u niej wcześniej było to przypominam kocicę i chętnych zapraszam na krótką relację z...wizyty poadopcyjnej :) http://www.dogomania...im-domu/page-12 -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Nie wiadomo czy dogo pozostanie chociaż pod inną postacią. Tak jak "dbają" o nas na PWP tak "dbają" na wszystkich działach. Od roku (czyli od zmian na dogo) robi się coraz gorzej. Nawet modów już nie ma, a admin jeśli zareaguje to zamiast dać bana to usuwa wątek. Trolle mają raj :angry: Wspomniana przez Ciebie nieudolność coraz bardziej się pogłębia tworząc coraz większe straty finansowe ;) Co do alternatywnego forum to pewnie nie wypali. Już słyszałem dwie takie propozycje ostatnio, ale pewnie nic z tego bo konkurencji z FB nie przetrwają. Z dogo też większość osób się tam przenosi, jak i z małych portali poświęconych konkretnej rasie. Chyba, że będzie to małe forum z kameralną atmosferą, ale pewnie nic poważniejszego. -
mestudio, masz rację z tym ZUSem itd. Wiadomo, że jest to niesprawiedliwe jak ktoś ma zarejestrowana działalność, a ktoś inny robi to samo na czarno i oszczędza na tych obowiązkowych i niemałych opłatach dla państwa. Jednak patrząc tylko pod kątem "bogacenia się DT na bezdomniakach" to może budzić to jakiś niesmak bo skoro ktoś bierze pieniądze za to, że pogłaszcze psa to może w ogóle jest to nieodpowiednie miejsce dla zwierzaka. Z drugiej strony pies to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki i o ile dla własnego zwierzaka można się poświęcać to dla cudzego już to chyba tak łatwo nie przychodzi. Można lubić dzieci, co nie znaczy, że się będzie prowadziło bezpłatne przedszkole ;) Ale są ludzie, którzy pomagają za darmo, ale jest ich stosunkowo niewiele, a reszcie trzeba płacić by zachęcić do pomocy. Tak to niestety wygląda i przynajmniej mam nadzieję, że w większości przypadków te zwierzęta dostają to wszystko co DT deklarują, a nie widzą człowieka tylko w czasie podania miski. Bo odpłatnie nabrać psów do kojców, opowiadać cudowne historie, a tak naprawdę w ogóle się nimi nie zajmować to złoty interes :( Tyczy się to i DT, i hoteli.
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Cieszy mnie to :) Nie wiem czy wiecie, ale od miesiąca ludzie nie mogą na dogo utworzyć nowego konta. Do tego poznikały zdjęcia z niektórych stron, przez które można je było wstawiać. Czyżby ostatnie podrygi tego portalu? :( W sumie było to do przewidzenia :wacko: Czy jesteście już na innych portalach społecznościowych? By pomagać jak na dogo, a nie tak "prywatnie" :) Macie w planach opuścić dogo w najbliższym czasie? Jeśli tak to gdzie się przeniesiecie? Facebook, Google+, Tweeter... O ile w ogóle gdzieś. Nie jest to sonda uliczna, ale tak tylko pytam bo nigdy nie wiadomo kiedy dogo po prostu przestanie działać i już nie będzie czasu na to pytanie :P -
Gdzieś mi wątek uciekł, a tu kolejny wypad nad morze :) Nadrabiam informacje i podziwiam zdjęcia psio-przyrodnicze :) Jotper, co do Twojej teorii o robakach to jak najbardziej możliwe. Nawet w trudniejszych przypadkach stosuje się trzydniówki, czyli trzy dni odrobaczania i za dwa tygodnie znowu trzy dni. Z tym, że nie każdy preparat działa na każdego robala i pamiętam, że z włosogłówką kiedyś (w hotelu) nieźle się namęczyliśmy. Mies chudł, omalże nie umarł* i nic nie pomagało. Nawet tak skuteczne tabletki jak Aniprazol czy Dehinel Plus, które wybijają nawet tasiemce, co wcale nie jest standardem. Pomogło dopiero określenie gatunku robaka i zastosowanie Zipyran'u Plus. Murzynek chyba nie chudnie, ale wersję z robakami obalić może najprędzej badanie kału. Nie wiem czy miał? Skoro dolegliwość się powtarza co jakiś czas to warto się dowiedzieć co to :) *Dog niemiecki poniżej 50 kg to już wszystkie kości na wierzchu :rolleyes:
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
A ja z kolei zazdroszczę widoków jak u Ciebie :) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Dzięki :) Aresikowi znowu zaczęła nachodzić woda do brzucha. W połowie tygodnia byłem z nim u weta. Tym razem nie było jej aż tak dużo. Okazało się też, że jego zastawki już w ogóle się nie zamykają. Ma zwiększony do maksimum Cardisure na serce. Kiedy mu się pogorszy to już nie będzie wyjścia i wiadomo... Samopoczucie ma jednak dobre. Nie wiem dlaczego, ale ta dziurka po igle w brzuchu mu się nie zrosła i widziałem, że czasem kapie mu z niej woda. Też dobrze. W jego wieku nie można liczyć na kolejne lata życia. Kiedyś trzeba odejść. Jakoś mnie na to przygotował, ale i tak pewnie będzie to zaskoczenie. Każdy robi to co lubi :D A koty mało lubią robić i już Julian waży 4,7 kg, a Saszka 4,4 kg i jest prawdziwym klopsem, co widać na zdjęciach, ale tłumaczę to długotrwałym braniem przez nią sterydu (na dziąsła) :unsure: Dziękuję :) Las mam za raz za płotem wiec mogę mówić o szczęściu :) Nie licząc chwil kiedy dziki ryją przy płocie ;) Tutaj na odwrót i mało jest obszarów lasu z krzakami. Dębowa puszcza? Ale tam musi teraz wyglądać! Jeśli masz jakieś fotki to poproszę :) Nigdy nie widziałem górskiego lasu od środka, ale od zewnątrz wygląda niesamowicie :) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
W swojej "norze" :) -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Pozdrawiamy wczorajszymi zdjęciami :) U nas złota polska jesień, a u Was? :) -
jamnikowata, rudziudka Pandorka już w hoteliku,czeka na DS!
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Proszę bardzo :) -
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Proszę bardzo :) -
MałyDiabeł - chcesz oddać psa, jak rozumiem? Napisałaś, że stosowałaś tak wiele sposobów. A może zbyt szybko z jednego przechodziłaś na drugi? Wszystko wymaga czasu by zadziałało...
-
KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(
Maciek777 replied to kinga_kinga7's topic in Już w nowym domu
Skany dostałem. Wstawię pewnie jutro :) -
Jest dokładnie tak jak piszesz bou. Nie wiem co gorsze - to, że to tym agresorom sprawia przyjemność czy to, że są na tym portalu zupełnie bezkarni odkąd skończyło się banowanie. Jeśli na nowym dogo miał miejsce choćby jeden ban to proszę o taką informację, a odzyskam wiarę w ten portal :) Beatrx, można się nie przejmować jeśli temat wątku dotyczy koloru obroży, ale będąc niemalże tylko na dziale PWP (psy w potrzebie) widzę jak bezmyślnie rujnowane są wątki psów, których życie zależy od osób tam będących, którzy czasem nie wytrzymują już tego i opuszczają wątek :(
-
MałyDiabeł, padło już tu kilka pomysłów. Któryś do Ciebie przemawia? Co dalej zamierzasz?
-
Możesz jeszcze zainwestować w taką kamizelkę: http://helpmydog.pl/artykuly/1,anxietywrap/17,jedyne_opatentowane_okrycie_uciskowe_na_rynku_dziala_uspokajajaco_i_powoduje_zwiekszenie_rownowagi_emocjonalnej_psa Do tego feromony uspokajające (dostępne np na allegro) + coś do obgryzania czy kulę smakulę. Wszystko na raz powinno dać jakiś efekt. Jakiś da na pewno, ale pytanie czy wystarczający. Najważniejsza z tego wszystkiego to ta kamizelka. Ja tylko na pozór piszę tak pesymistycznie bo nie chcę obiecywać cudów, ale ludzie (w tym behawioryści) sobie te kamizelki chwalą więc coś w tym musi być :)
-
To faktycznie mały diabeł :wacko: A próbowałaś zmęczyć psa umysłowo? Zabawki na inteligencję, odpowiednie zabawy, nauka komend itd?
-
Jeszcze się nie poddawaj i póki się nie nauczy to nie wymieniaj kanapy. Gryzienie + załatwianie to najprawdopodobniej oznaka, że psu się nie podobają te rozłąki. Takie rady przez internet też nie zawsze są trafione. Najlepiej jakbyś nagrała filmik tą wspomnianą kamerką i pokazała komuś kto się zna. Niekoniecznie musi mieć do tego tytuł behawiorysty. Może być tutaj i wspólnie dojdzie się do jakiegoś wniosku. To wygląda na lęk separacyjny choć trudno ocenić na odległość. Np mój pies właśnie w tym wieku hurtowo gryzł książki i inne rzeczy gdy był sam, a jako takiego lęku separacyjnego nie miał, a przynajmniej innych oznak. Wyglądało to na szczenięce zabawy, na które mógł sobie pozwolić gdy nikt mu nie przeszkadzał :) Przeszło mu samo w wieku ok 1,5 r. ;) Jest opcja by nie wchodziła do tego pokoju? Wtedy jest ryzyko, że pogryzie inne meble, ale przynajmniej wykluczy się wyjątkowość tej kanapy. Jakieś jest w tym pocieszenie ;) Gdy jesteś w domu to chodzi za Tobą krok w krok? Jakoś przeżywa moment opuszczania przez Ciebie domu? A jest w typie jakiejś rasy? Jeśli tak to jakiej?
-
Sleepingbyday, czyli generalnie mamy podobne zdanie :) Kagańce (zwaszcza nylonowe) to temat rzeka i nie nie będę się rozpisywał bo nie tego dotyczy wątek, ale masz rację, że jakieś podobieństwo w tym jest. Cena klatki jest i tak dużo niższa niż cena skórzanej sofy ;)
-
Wszystko poprawnie. O ile pies jest nauczony siedzieć w klatce. Kupić i zamknąć w niej psa na 9 h to nie sztuka. Średniej wielkości pies bez problemu tę klatkę zniszczy i wyjdzie gdy bardzo będzie chciał. Przy okazji może się przy tym poranić. Te, które nie będą tak zdeterminowane to będą w niej nieszczęśliwe. Zupełnie jak ze smyczą - jeśli pies jest nieprzyzwyczajony to będzie się szarpał lub zamrze na niej ze strachu, a dla innych to przyjemność. Do wszystkiego trzeba przyzwyczaić bo pies to nie człowiek, że mu się powie, że to pomoże i on posłucha. Tak jak wszystko jest dla ludzi tak i wszystko jest dla psów i nie można z jednej skrajności wpadać w drugą. Z czasem drzwiczki staną się zbędne. Chociaż i tak klatkę wolałbym zostawić gdzieś jako jeden z ostatnich sposobów rozwiązywania problemu. Psy i tak pod naszą nieobecność głównie śpią, ale i tak źle bym się z tym czuł, że siedzi zamknięty. Chyba, że inne sposoby zawiodą to wtedy tak jak napisałem powyżej...
-
Mi nasuwa się taki wniosek, że pies próbuje ją w ten sposób otworzyć by wyciągnąć pościel, która z kolei jest pełna Twojego/Waszego zapachu. Może zwyczajnie tęsknić za Tobą/Wami. Sprawdź co się stanie gdy złożysz kanapę, ale poskładaną pościel położysz gdzieś obok by pies miał do niej dostęp, mógł się ewentualnie położyć na niej. Tak jak już ktoś tu wcześniej wspomniał - przydałaby się kamerka internetowa, ale i bez niej będzie widać czy pies spał na pościeli, ale niestety już nie zauważysz innych zachowań.
-
Jak się dzieje to wszystko na raz :( A Murzynek dostaje ostatnio coś innego do jedzenia? A może to nic fizycznego? Może to przez stres, który odbiera od Was i sam jest niespokojny? Dla Bariego wyjazdy do weta to pewnie nic - najgorsza ta głodówka ;) Oczar zakwitł? :wacko: Nie spodziewałem się, że cokolwiek jeszcze zakwitnie bo to na zimę idzie, a nie wiosnę :) U mnie też były ostatnio przymrozki i to dość solidne jak na październik. Teraz jest cieplej, ale mokro.
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
Maciek777 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Wszędzie zima :wacko: Aż wierzyć mi się nie chce :) U mnie nie ma śniegu. Jest zimny wiatr, ale ok 10*C, a w nocy lekkie przymrozki. Od jutra trochę cieplej bo zaczną się deszczowe dni :unsure: Zwierzaki w sumie nie widzą różnicy bo pogoda brzydko-jesienna na razie :)