Jump to content
Dogomania

Maciek777

Members
  • Posts

    23786
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    17

Everything posted by Maciek777

  1. Miała/ma krwistek (chyba rodzaj krwotoku) w lewym oku. Przy ostatniej wizycie u weta jest szerszy opis.
  2. Też dzisiaj o tym pomyślałem:)
  3. I tak trzymać:) Zastanawiam się czy Kluska nie potrzebowałaby badań:( Ona dużo pije i dużo sika. Zdaje się, że nie zawsze to kontroluje. Np dzisiaj leżała (nie spała), a gdy do niej przyszedłem to się podniosła z małej kałuży moczu i chodząc, jeszcze jej kapało. Mam nadzieję, że to jakieś nietrzymanie moczu, a nie Coushing. Nie chcę straszyć bo na razie nie ma ku temu powodów. Oprócz tego sikania to ma jeszcze chyba tylko jeden objaw ewentualnego Coushunga, a mianowicie dołki po obu stronach głowy. Być może tuż tak ma bo wcale nie jest za gruba. Widziałem ją chudszą i mała większe dołki. Poza tym nie ma chyba więcej objawów charakterystycznych dla tej choroby. To chyba byłby najgorszy scenariusz, ale wiadomo, że to może być 10 innych schorzeń.
  4. A tu dzisiejsze fotki :) Pandi dzisiaj średnio chętna do focenia... Jednak Kluska nadrabiała :)
  5. Wstawiam dzisiejszą fotkę Klusinego oka. Jest całkiem fajnie. Krople i tabletki działają. Może nawet będzie ciut lepiej wdziała. Czas na podliczenie wydatków. Cenę za karmę i przysmaki dzielę na pół między sunie: Kluska: Stan z 19 maja: 197,50 zł 25 maja: -61,85 zł za karmę i przysmaki Stan na chwilę obecną: +135,65 zł Pandi: Stan z 19 maja: 105,19 zł 25 maja: -61,85 zł za karmę i przysmaki Stan na chwilę obecną: +43,34 zł
  6. Wszystko jest OK. Kluskowe oko ma się już całkiem nieźle:) Tylko ok 30% jest zaczerwienione. Ne myślałem, że to tak będzie wyglądało, ale ta krew schodzi z gałki ocznej jak z naczynia - tylko dół jest czerwony, Dotarła karma i przysmaki. Jutro wstawię zdjęcia.
  7. Nie, dzięki! Mają jeszcze spory zapas:)
  8. Zamówiłem tę Joserę i kilo przysmaków za 15 zł. Pojutrze dojdą...
  9. Tylko, że "wpłata za miesiąc" też brzmi jakbym pobierał opłatę za mieszkanie, ale, że ciężko to jakoś inaczej nazwać to chyba tak musi być:) A może ma tu ktoś inny pomysł? Chyba możesz jedynie podawać nr strony z aktualnym rozliczeniem, ale czy to nie skomplikuje całości? Ktoś w końcu zapyta "na które rozliczenie patrzeć?":/ Smakować im będzie na pewno skoro nawet Ekonomika tak lubią:) nie był to zupełnie dzień leniucha bo póki jeszcze nie było tak gorąco (przed południem) to sunie zaliczyły spacer:)
  10. I jeszcze mam prośbę:) W pierwszym poście (w rozliczenie) piszesz, że prowadzę hotelik i tak to wygląda jakby jakaś kwota szła na opłacenie tego hoteliku. Mogłabyś to inaczej nazywać?:) Co do karmy to kierując się kompromisem między jakością, a ceną to poleciłbym Joserę Balance (Senior/Light) bo ma całkiem dobry skład: Cena 107,90 zł z przesyłką to najtaniej jak mi się udało znaleźć. Nie wiem czy to jakaś promocja czy ZooArt ma dobre dojście bo pamiętam, że normalnie jest droższa. Przy następnych zakupach oczywiście można wybrać inna karmę. Ja moim za każdym razem kupuję w dwupaku (bo taniej) i za każdym razem inną by nie powtarzać dwa razy w roku tej samej. U suń wszystko OK:) Dzisiaj tu prawdziwy upał i nic się nikomu nie chce:)
  11. Miło czytać ;) Dziękuję, ale nie jestem, a jedyne staram się naśladować tych niesamowitych :) Ogólne zapoznane poszło szybko i sprawne. Z samcami byłoby trudniej:) Wiadomo, że na początku, przed pierwszym kontaktem, były pomruki bo co obce psy robią na naszym terenie???:) Nie bawiłem się w zapoznawanie na neutralnym terenie itd bo wiedziałem, że nikt z całej czwórki nie ma w głowie jakichś zaczepek względem odmiennej płci. Po 2-3 minutach już wszystkie chodziły razem:) Bajutek bardzo się zainteresował Pandą i cały czas za nią chodził, wąchał po grzbiecie i oczywiście ślinił ją przy tym:) Musiała kilka razy się odszczeknąć by pozbyć się natręta, który odskakiwał na bok i znowu zaczynał swoje:) Po paru godzinach mu przeszło. Jednak do końca dnia Baj jeszcze uciszał tę która akurat szczekała więcej niż on by sobie tego życzył - porządek musi być:) Teraz już się dostosowały do zasad, że nie szczeka się bez sensu:) Teraz Baj z Alfredem nie zwracają na nowe uwagi. Kluska nie widzi i zdarza jej się wejść na któregoś z nich to kończy się jakimś warknięciem czy szczeknięciem. Krzywdy sobie nie robią, a to najważniejsze. Budy były i są już podporządkowane do swoich właścicieli, którzy w 99% zawsze wybierają tę samą, a na noc w 100%. Lewa jest Baja, środkowa Alfreda, a prawa Pandy i Kluski, ale Kluska jakoś nie lubi leżeć w budzie (nawet sama) więc leży poza nią. Rozłożyłem jej koc i też nie chce więc nic nie poradzę:/ W każdym razie nie ma żadnych konfliktów o budę.
  12. Kilka informacji. Pandi pilnuje Kluski cały czas. Nie zawsze jest przy niej, ale zawsze gdy coś się dzieje sprawdza czy wszystko u niej OK:) Kluska oczywiście lubi jej towarzystwo:) Kluska coś dużo pije i pewnie to ona sika w środku. Często ją widzę pijącą, ale nie wiem dokładnie ile litrów wypija bo zdarza jej się tej wejść w miskę i ją wylać:( W każdym razie codziennie schodzi jakieś 5 l wody (nie licząc tej, którą wylewam zmieniając wodę), a moje psy o tej porze roku wypijały ok 1-2 l dziennie. Mam nadzieję, że to tylko sprawa gęstego futra, a nie choroby:/ A tu szybki wypad do lasu:)
  13. Właśnie sprawdziłem konto i oświadczam, że wpłynęło na nie 500 zł (do podziału na obie sunie) od Danusidanusi. Dziękuję:) No to rozliczam. Wydatki będę pisał na czerwono, a wpłaty na zielono Kluska: Stan sprzed tego rozliczenia: 0 zł 14 maja: -40 zł za wizytę u weta i -25 zł za transport do weta 17 maja: -60 zł za wizytę u weta , -25 zł za transport do weta i -20,89 zł za leki 18 maja: -8,81 zł za krople na pchły 19 maja: -8,80 zł za leki 19 maja: +386 zł wpłaty od danusiadanusia Stan na chwilę obecną: +197,50 zł Pandi: Stan sprzed tego rozliczenia: 0 zł 18 maja: -8,81 zł za krople na pchły 19 maja: +114 zł wpłaty od danusiadanusia Stan na chwilę obecną: +105,19 zł
  14. To niech będzie Ovo. W końcu Ty przeczytałaś więcej książek ode mnie:) Pozdrawiam również:)
  15. Dzień dobry:) Super fotki:) Napatrzeć się nie mogę! Zwierzaki żyją pełnią życia:) niech jeszcze tylko zdrowie dopisuje... Pozdrawiam:)
  16. Się przywitam:) Patrzę na powyższe zdjęcia Ovo (Ovy?) i wiedzę, że decyzja o adopcji mogła być tylko jedna:D Doskonale psina trafiła:)
  17. Niestety nie mam. Nie wiem kiedy wysyłałaś, ale może jeszcze dojdą po południu. Lepiej sprawdź swoje konto co się stało z tymi pieniędzmi:(
  18. A tak przy okazji to od soboty mam dwie tymczasowiczki mieszkające z Bajem i Alfredem:) Staruszki już, ale pełne życia. Jakoś tak się złożyło, że z okolic Baja - z lubelskiego. Jeśli ktoś ma jeszcze czas i siłę na dodatkowe wątki to zapraszam:)
  19. Jak się zemścił? Ta sprawa robi się coraz gorsza:( Co do tego wystraszonego psa to współczuje i podziwiam za cierpliwość. Sporo pracy przed Tobą, ale efekty cieszą:) Do adopcji z wyglądu niczego mu nie brakuje, ale niech się tylko uspokoi, a będą z niego...psy:)
  20. Ale miejsce na majówkę i w ogóle na życie!:) A może ci Państwo jeszcze chcieliby mnie adoptować, warto zapytać...:)
  21. I zapomniałem dodać, że oprócz skórzanej:) Klusce niewiele zębów zostało, a po zabiegu będzie jeszcze mniej:/ Ale ja jej moczę karmę więc nie ma problemu. Tylko tę karmę za ile mniej więcej kupić? Im droższa karma (też bez przesady) tym tańsze leczenie więc trzeba by się zastanowić. Jednak to nie ja decyduję:) OK, kupię smaczki razem z karmą i też poczęstuje swoje. Dziękuję:) Zdaje się, że na oko. W sumie to nie pytałem bo cały czas o oku rozmawialiśmy. Kupiłem drugie opakowanie Unidoxu, ale zamiast paragonu zabrałem potwierdzenie przelewu , ale pokazuję, że mam już drugie pudełko. O ogólnym rozliczeniu pamiętam:) Zrobię je jak pieniądze dojdą (przed chwilą nie było) bo nie chcę zaczynać od minusów;)
  22. Na razie sobie zapisałem wątek, a jutro mam trochę więcej czasu to przejrzę, ale już widzę, że mi się tam spodoba:) Te usunięte zdjęcia to jakaś porażka:/ Jeśli ktoś już ich w kompie nie ma to jedynym sposobem jest szukanie przez googla bo on nie zapomina:) Ale to chyba normalne, że gdy pies trafia do DS to ludzie jakby zapominają o nim i idą ratować kolejnego:) Tutaj też zostały tylko najwytrwalsze osoby:) Administracja dogo ma swój świat - nielogiczny, ale własny;) Dzięki i miło, że zaglądasz:) Też zapisałem i też widzę, że będę tam częstym gościem:) Pewnie jutro się odezwę...
  23. Co do Unidoxu to wczoraj farmaceuta miał problemy z odczytaniem ilości podanej na recepcie i doszedł do wniosku, że chodziło o jedno opakowanie. Później dzwoniłem do weta i powiedział, że miały być dwa opakowania. Dlatego jeszcze muszę dokupić. Paragon wstawię. Przed chwilą sunie zostały zakropione na pchły i kleszcze. Kupiłem niedawno 3 opakowania dla dużych psów z przeznaczeniem właśnie na Kluski i Pandy. Jedno opakowanie dzielę na pół. Będę doliczał co miesiąc każdej z nich po 8,81 zł przez 3 miesiące, a później zobaczymy za ile uda mi się kupić. Co do ogólnych rozliczeń to Klusce wyjdzie 189 zł, a Pandzie 9 zł jako stan na dzisiaj. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem. To tak w przybliżeniu bo co do grosza rozliczę pewnie jutro jak już będę miał drugie opakowanie antybiotyku i wpłatę. Doliczasz kwotę za tzw hotelowanie, którą ja (jak uzgadnialiśmy wcześniej) i tak przeznaczam na potrzeby suń bo za to, że u mnie mieszkają nic nie biorę - prowadzę BKT - Bezpłatny Kojec Tymczasowy;) Żeby pieniądze nie rosły zbyt szybko proponuję zastanowienie się nad karmą Zostało im tam niecałe 7 kg Josery Economy i warto pomyśleć nad kolejną. I nie ma co ukrywać, że lepszą, dla seniorów. Można by to od razu im pomieszać. I teraz pytanie w jakim przedziale cenowym miałbym szukać? Do 100 zł? Między 100 a 130, między 130 a 160 czy jeszcze droższą? Mowa o worku 12-15 kg. I jeszcze obroża Kluski. Miała w złym stanie więc pierwszego dnia ją wyrzuciłem i założyłem jej awaryjnie po moim psie, ale ona jest zbyt szeroka. Chyba wygodniejsza byłaby cieńsza. Nie jest to żaden pilny wydatek bo może mieć tę ode mnie, ale jeśli może ktoś z tu obecnych ma jakąś zbędną w domu, która by jej pasowała to Kluska z chęcią przyjmie:) Może być używana, jeśli o mnie chodzi. Zawsze też mogę kupić jakąś niedrogą. Czyli tę nadwyżkę (62 zł) doliczyć do konta Kluski? Więc dla Kluski przelewasz 386 zł, a Pandi 114? Pytasz jak minęła noc. Mi dobrze, dziękuję:) Suniom chyba też dobrze:) W każdym razie wyglądają na szczęśliwe i zadowolone:) Kluska ma rozłożony koc, ale może raz widziałem by na nim się położyła. Zwykle śpi gdzie chce mimo, że wieczorem ją odprowadzą na koc. Pandi śpi normalnie, w budzie.
×
×
  • Create New...