Jump to content
Dogomania

Madie

Members
  • Posts

    2372
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    5

Everything posted by Madie

  1. Hej, chcę wpłacić swoją Omegową 30 (zł), numer konta ten sam? Jeśli nie to poproszę na PW.
  2. Hej, wpłaciłam właśnie zaległe wpłaty i do końca roku:)
  3. Dziwne. 1,5 tygodnia temu kupiłam dwie obroże przez internet. W sensie, dwie duże foresto...
  4. Może Szariczek potrzebuje jakiegoś dobrego jedzonka, czy ma gotowane w hoteliku? Jakieś pilne opłaty (obroża p.kleszczowa, szczepienia?)? Czy "tylko" za hotelik zalega?
  5. Ja stosowałam parafinę żeby się dzieciaki nie czopowały robalami
  6. Dziwne trochę mi się wydaje, że tak mały pies jest odrobaczany 5 dni z rzędu... Dawno nie miałam kłopotów z takim szczylem ( 5 tygodni!), ale z tego co kojarzę są lepsze preparaty dla takich osesków niż aniprazol...
  7. I widać, że będzie lgnęła do człowieka. Ktoś będzie miał z niej megapociechę
  8. Co teraz się dzieje z psiakami?
  9. Karma już u kuriera, będzie w poniedziałek.
  10. Jeszcze nie. Zgodnie z radą weta (ponieważ Pandziocha to kawał psa) czekamy na 2 cieczkę. Cieczka tuż-tuż i potem sterylka. Panda ma 1,3 roku:)
  11. Tak z czystej ciekawości...Czemu półroczny pies nie może zostać przyzwyczajony do mieszkania w bloku?
  12. Hej, piszę z dość dziwnym tematem...:/ Otóż moja Panda ostatnio bardzo zaczyna się interesować swoimi narządami. To że się tam wącha i wylizuje to jedno ( ma zaczerwienione, ale lekarz kazał na razie nic nie robić i przyjść w następnym tygodniu), natomiast Panda się samozadowala (chociaż nie wiem czy to dobre słowo). Po prostu intensywnie się wylizuje i zaczyna "kopulować" z własnym językiem. Zaczęła 3 dni temu i z dnia na dzień to się nasila. Nie zwracamy jej na to uwagi, po prostu odciągamy ją czymś innym. Ale zdarza jej się zapomnieć i nie reagować np. na przywołanie. Ktoś miał taki kłopot? Lepiej zacząć zwracać uwagę? Czy poczekać aż przejdzie?
  13. No dobra, ale właściciele pod specjalnym nadzorem to zazwyczaj osoby hmm niezaradne życiowo, nie mogłam inaczej napisać. Innymi słowy, wiadomo jest, że sąd/prokuratura nie będą mogły od nich ściągnąć ani grzywny, ani nie da się takim osobom udowodnić działania z premedytacją - bo wierzcie bądź nie są ludzie, którzy po prostu nie myślą o takich rzeczach jak pies, a czasami nie myślą także o sobie. Ludzi uzależnionych także ciężko"ścigać". Ale to są odosobnione przypadki. I nie daję pod wątpliwość słowa prezes fundacji. Zastanawia mnie tylko czemu są równi i równiejsi, i za skrajne zagłodzenie jedni stoją przed sądem, a drudzy dostają "nadzór". Wszyscy wiemy ile jest nieszczęścia w naszym kraju związanego ze zwierzakami. Będzie mi ktoś w stanie udowodnić, że za 5, 10 lat kiedy będzie więcej podopiecznych, kiedy gorący temat przeminie, Ci te osoby nadal będą obserwowane? Sprawa sądowa może się wlec, być nieskuteczna, ale ślad po niej zostaje. W aktach, w papierach. 2 raz to już recydywa. Teraz właściciele pewnie odpowiednio się boją, ale charakter człowieka zmienia się rzadko i szkoda by było kolejnego zwierzaka.
  14. http://www.azyl-schronisko.pl/kontakt.html-> tam są dane kierownika, które wpisałam A adres doręczenia: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "AZYL" 21-500 Biała Podlaska ul. Olszowa 4
  15. Hej, dzięki za wszystkie odpowiedzi. Już kupiłam karmę.
  16. Musimy mieć na uwadze też, że taki osoby jak ja, które nawet chciałyby wziąć na BDT tą sunię, muszę myśleć o jej dobru. Zakładając nawet, że mam teraz możliwości (przeprowadzka) to Tiffany musiałaby się mierzyć z dwoma dużymi odkarmionymi sukami, w tym jedną z dominacyjnym charakterem. Nie wiem czy taki stres jej teraz potrzebny. Myślę, że póki co tam gdzie się znajduje ma wszystko co pozwoli jej wrócić w spokoju do formy, a potem... się zobaczy edit: oczywiście nie dotyczy to sytuacji kiedy znajdzie się dt z prawdziwego zdarzenia bez takich "niespodzianek" :)
  17. Czy pies podczas Twojego zostawania w domu był uczony bycia sam? Czy miał robione badania (mocz?krew?)? Jak wyglądają Wasze spacery? Kiedy pies jada?
  18. Hej, wysłałam karmę. Nie wiedziałam kogo mogę na szybko imiennie wstawić (zooplus wymaga tego) więc weszłam na Waszą stronę i podałam dane kierownika, oraz jego numer telefonu. Czerwony Orijen, będę wdzięczna za potwierdzenie dojścia:)
  19. Hej, chciałabym się zapytać jaką karmę (wysokoeneregetyczną i wysokobiałkową to jasne) polecilibyście dla zagłodzonego psa. Chciałabym kupić psu z tego wątku: http://www.dogomania.com/forum/topic/145882-ten-szkielet-to-tiffani-sunia-b%C5%82aga-o-pomoc/page-3 karmę na dobry początek. Docelowa waga psa to jakieś 20-25 kilo? Teraz waży 11,5. No i jestem w kropce. Nie mam pojęcia co takiemu psu kupić i jedyna co przychodzi mi do głowy to Taste of the wild albo orijen? Nie wiem też czy taki pies nie potrzebowałby czegoś na żołądek niezbyt mocnego na początek... Nie stać mnie na ziwipeak ale karmę w cenie orijena przeboleję.
  20. Ja tylko jeszcze dopowiem, że Dantego też badaliśmy pod kątem uszu. Trzepał głową cały czas i drapał je czasem go krwi. Oczywiście w uszach nic nie znaleźliśmy (ani na nich). Neurolog powiedział, że może to być kwestia bólu głowy (często wtedy zwierzaki ocierają się nią o coś albo właśnie drapią) bądź zbyt wysokiego ciśnienia wewnątrz głowy. My robiliśmy tomograf/rezonans, badania płynu rdzeniowego (była teoria, że to grzybicze zapalenie mózgu) nic te badania nie wykazały niestety...
  21. Madie

    Barf

    Ja tylko podzielę się przemyśleniami z ponad półrocznego barfowania. Dziewczyny od 7 miesięcy jadą tylko na barfie. Od czasu do czasu dostają trochę twarogu czy jogurtu (bo chcą) a oprócz tego samo mięso/kości. Warzyw dajemy bardzo mało, one po prostu nie chcą tego jeść. Najczęściej raz w tygodniu z podrobami dostają przemycone i zalane olejem z łososia. Sierść mają genialną, posiłki to jakieś 2% masy nadal, chociaż widzę że 25kg Sadza od tych 2 % zaczyna nabierać, więc powoli będziemy schodzić z tej ilości. Panda jako molos też wygląda idealnie. Ostatnio będąc na kontroli ze stawami Pandziochy usłyszeliśmy od Pana Doktora, czy nie rozważylibyśmy karmienia jej barfem...:) Zero robali, zero biegunek (nie pamiętam kiedy mieliśmy ostatnio), piękne zęby, wzorcowe wyniki badań. Dziękuję wszystkim, którzy przekonali mnie do zmiany diety. Najmniej ważne, ale jednak - cenowo wychodzi dla 25kg i 52 kg psa 3 razy taniej na miesiąc niż sucha karma.
  22. Hebulka z karm tańszych, a mimo wszystko służących moim psom kiedyś, polecam Black Angus. Ma trochę ryżu i dziwnych ziół, ale naprawdę sobie ceniliśmy. (Sadza ma alergię, na tej karmie się nie drapała, a Panda miała swego czasu megasyfiaste biegunki - po RC i Acanie- też przeszło) No i oczywiście polecam barf'a:)
×
×
  • Create New...