Jump to content
Dogomania

Madie

Members
  • Posts

    2372
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    5

Everything posted by Madie

  1. Tak, ale na początku ta biegunka była po prostu. Więc nie wykłuczałabym trzuski od razu. ;)
  2. No to spróbuję dziś jeszcze, ale marnie to wygląda. Pies ma pecha być w jakimś trójkącie bermudzkim pomocy zwierzętom w Polsce...Cud, że założycielka wątku go w ogóle wypatrzyła tam.
  3. Dokładnie jak napisała Bou. Rozszerzona morfologia, biochemia, mocz + usg. To na dziś podstawa. Piesek powinien dostawać leki przeciwkrwotoczne (najlepiej w kroplówce)+ antybiotyki + osłonę na jelita/żołądek. O wecie Twoim się nie wypowiadam, bo jeszcze mnie zbanują za używanie słów poniżej poziomu... Może masz jeszcze szanse ocalić psiaka, ale trzeba działać natychmiast. Hmm, czy ta biegunka jest "tłusta"? No i to co mówi Bou - może to pokleszczowe... Koniecznie skontatuj się z hodowczynią. Ma obowiązek pomagać Ci tym bardziej, że to może wyglądać na jakąś chorobę wyniesioną z domu/wrodzoną.
  4. Cześć Sandra, przychodzę z powodu Twojego pytania na moim wątku. Bardzo mi przykro z powodu Twojego Maxia. To na początek. A teraz garść pytań - im konkretniej na nie odpowiesz, tym więcej doświadczeni userzy tego forum będą w stanie pomóc. Nic oczywiście nie zastąpi jednak konsultacji u weta, która jak już piszesz ma miejsce. 1. Jakie badania - krwi, usg, moczu etc miał robione Maxiu przez weta wcześniej? Teraz? 2. Co je piesek na co dzień? 3.Rozumiem, że pies ma wszystkie potrzebne szczepienia, odrobaczenia etc? 4. Czy porozumiałaś się z hodowcą od którego masz pieska na temat trapiących Was kłopotów? Może okazać się, że nie tylko Max ma kłopoty gastrologiczne, ale inne pieski z miotu także. Na razie tyle. Trzymam kciuki i powodzenia.
  5. Zrobiłabym też badania krwi podstawowe w tym profil trzustkowy. Miałam owczarka z nabytą zewnątrzwydzielniczą niewydolnością trzustki i bez leczenia sierść była właśnie taka.
  6. niedobrze :((( Zadzwonię do tej babki z TOZu, ale to potworne żeby pies w takim stanie tyle się męczył:/ edit: dzwoniłam, póki co bez skutku. Ale ludzie także mają własne kłopoty i życie więc może ktoś oddzwoni...
  7. Dokładam się także w razie jakiegoś hotelu/dt. Duży ten piesek? Mały? Może go na tymczas wziąć...ale do tego musiałabym mieć więcej informacji...
  8. Pytałam ogólnie, bo straszna cisza na wątku zaległa. A po niemiłościach bezczelnych na miau chciałam się dowiedzieć jak samopoczucie i czy wszystko ogólnie OK
  9. kudłata, staruszek maleńki jest, Zapytaj w Fundacji Mikropsy - najlepiej tam zadzwonić i nie dać się zastraszyć/zbyć Pani Magdzie. Wydaje się w 1 kontakcie chamska i niemiła, ale zaręczam, że ma złote serce dla zwierząt i widziała wiele
  10. A skoro o kotach mowa, to Bezik vel Boston, kot od Kudłatej ze wsi, który zamieszkał u mojej Mamy wraz z koteczka od Krystyny. Pozdrawiają.
  11. U nas dobrze. Sadza kończy brac swoje leki wątrobowe. 15 mamy USG i badanie krwi kontrolne. Trochę słabiutko u dziewczyny z siercią (matowa, krucha i wypada mocno) ale czeszemy, suplementujemy i jakoś będzie.
  12. Zakladki są p r z e ś l i c z n e
  13. Zaznaczam sobie wątek, bo znów gdzieś zaginął...
  14. sleeping by day, wyjasniło Wam sie z tymi oponami? W sensie kupione?
  15. No właśnie wczoraj Pani doktor mówiła żeby się nie martwić, a dzis przeczytałam to. Najwyraźniej mam inną definicję "nie jest źle" niz lekarz. oczywiście Sadza (która de facto czuje sie dobrze) będzie monitorowana w okreslonym czasie (krew i usg)
  16. Dobrze, też tak myślałam. Wklejam opis USG Wynik Data badania 19/01/2016 Opis zmian (OPIS_ZM_US) Badanie usg j brzusznej: Watroba niepowiekszona, brzegi odcinkowo pofałdowane nieznacznie, echogenicznosc miazszu niejednorodna, wzmozona w przewadze. Przebudowa wieksza jak pozapalna przewlekla, bez cech typowo zwyrodnieniowych, nieuwidocznione zmiany ogniskowe/rozrostowe, ew deformujace miazsz. Koniecznosc bad kontrolnego, za ok 4tyg? wg stanu klin suni. Pecherzyk zolciowy wypelniony aechogennie, torebka gr ok 2-2,5mm, silniej echogenna, komponenta pozapalna, przewlekla, wewn drobne zageszczenia echogennej zolci, bez silnego zalegania błotka, niewielka il osadu przysciennie. Ukl zolciowy nieposzerzony. W ok przywnekowej niezauwazalne powiekszone ww chłonne, pojedyncze, wyrazne wezły chłonne w srodbrzuszu, w ok korzenia krezki, wzdłuz unaczynienia, doogonowo, takze zaotrzewnowo, w ok biodrowej przysrodkowej, ich gr w srodbrzuszu do ok 5-6mm, zaotrzewnowo do ok 8-9mm. Bez rozlanego nacieku zapalnego w j otrzewnej. Sledziona niepowiększona, brzegi miernie pofałdowane, echogenicznosc miazszu nieznacznie niejednorodna, zmniejszona, przerostowo/pozapalnie. Niezauwazalne zmiany ogniskowe, ew deformujace miazsz. Bez zastoju w krazeniu zylnym miazszowym, w lozysku naczyniowym. Bez wolnego płynu aechogennego w j otrzewnej. Płaty trzustkowe nieznacznie podraznione, bez nasilonego zapalenia, komponenta pozapalna przewlekla, do gr ok 16mm, echogenicznosci nieznacznie niejednorodnej, zmniejszonej. Zatarcie brzegow z okoliczna tk tluszczowa/siecia. Przewod pokarmowy wypelniony pewna iloscia tresci płynnej, echogennej, w zoladku, przez j cienkie. Nieregularne zgazowanie, w tresci, przysciennie. W j grubym masy echogenne, raczej juz jak uformowane, bez zalegania, nieznaczna ilosc. Pasma/pecherzyki gazu w masie, przysciennie. Swiatlo przew pok bez ew cech niedroznosci, perystaltyka prawidłowa/przyspieszona. Sciana widocznych odc zoladka, przez j cienkie, j grube, o cechach pozapalnych, bez stanu nasilonego zapalenia, przebudowa przewlekla. Sciana zoladka, ok dna, przedodźwiernikowo, pofałdowana, niewielkie rozpulchnienie warstwy sluzowej, widoczna strukturalnosc, gr do ok 6-7mm. Nieuwidocznione typowe zmiany nadzerkowo owrzodzeniowe sciany, do ew kontroli. Odźwiernik bez wyraznych zmian, nieposzerzony, przez j cienkie zachowana strukturalnosc sciany, gr do ok 5-5,3mm. Ujscie bso nieposzerzone, bez wyraznych zmian, sciana j grubego do gr ok 2,5-3mm, pozapalne zatarcie. Nerki wielkosci, kształtu zachowanego prawidłowo, ok 62x35mm, strukturalnosc kora rdzen zachowana prawidłowo, lewa nerka bez zmian, prawa o niewielkiej niejednorodnosci w echogenicznosci, podraznienie pozapalne, przewlekle, niewielkie zatarcie. Bez przebudowy trwałej miazszu, zwyrodnieniowo zwłoknieniowej. Bez zastoju, nieposzerzone miedniczki, zatoki nerkowe, ok moczowodow bez zmian. Niezauwazalne wewn mineralizacje. Nadnercza bez zmian, lewe sr ok 5,7-6mm, prawe ok 6,2mm. Pecherz moczowy wypelniony aechogennie, sciana bez zmian, wewn mala ilosc zageszczen echogennych, tkankowych, bez zalegania osadu. Niezauwazalne mineralizacje. Widoczny odc ujscia, cewki moczowej, bez zmian, nieposzerzone. Kikut macicy sr ok 8-8,7mm,
  17. Tez sie ciesze, chociaz nie chce zapeszac, było juz 1,5 dnia, że było lepiej i znów pogorszenie. Za to zastanawiam sie jak ja potem z tego ryzu i gotowania na barfa znow przestawic. Od razu?
  18. Aaaa i na drugiej stronie były jeszcze albuminy i globuliny oraz glukoza - wszystkie 3 w normie. Dziś kupa bez krwi.
  19. USG jeszcze mi mailowo nie przesłali, ale badania krwi już mam. Dodam jeszcze, że Młoda najbliższe 10 dni ma jeść Hepatic Forte 2x dziennie zeby te watrobe wspomóc.
  20. Krew zrobiona, hemoglobina obniżona, wkleje wieczorem. W USG wątroba po zapaleniu, antybiotyk odstawiony, reszta leków do soboty. Dieta przez następne 1,5 tygodnia. Chyba wychodzimy na prostą.
×
×
  • Create New...