Jump to content
Dogomania

inga.mm

Members
  • Posts

    8496
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by inga.mm

  1. no to fajnie se macie. U mnie Maciejka zacieczyła i cuda wyczynia.
  2. Przepraszam za wskok, ale nie jest dla mnie jasne co sie stało z zębami? Czy powybijano jej, czy straciła na skutek niedożywienia? Bo na pewno nie ze starości. Kto będzie monitorował stan Saby, gdy Gosia wyprowadzi sie z Tomaszowa? I to, jak zrozumiałam, juz niedługo. Co sie dzieje ze szczurami? Ajlii opiekuje sie szczurami. Ma coś w rodzaju szczurocińca. Hamaczki im szyje, bajery różne zapewnia.
  3. znaczy ciąża urojona? O rany, to dość kłopotliwe i źle wpływa na psychę psiczki.
  4. winter, doskonale Cię rozumiem. Wyrzuty sumienia są gorsze od najgorszej kary. Towarzyszą Ci wszędzie i wyłażą na wierzch w chwilach słabości, skojarzeń, wyluzowania, najmniej oczekiwanych. Wprawdzie do śmierci Tuli przyczynił się pośrednio mój tz, ale do tej pory mam poczucie winy, że nie wyszłam z nią - ja. Że wysłałam tzta, a przecież to tylko ratlerek, więc wieczorny spacer niezbyt długi, mogłam pójść, tyle siły miałabym. Ale niestety - poszedł Piotr i stało się. Dla mnie - ból nieuleczalny, smutek nieukojony, rozpacz nie do opisania, poczucie winy niemierzalne. I strach. O każde następne zwierzątko panicznie się boję. Że źle zapięłam szelki, że pęknie smycz, że karabińczyk się odepnie, że wysunie mi się z ręki. To szaleństwo, ale kto tego nie przeżył, nie zrozumie.
  5. jak tłumaczyć? Nie można tłumaczyć, ale też nie można obwiniać nikogo. Świetnie, że ockhama ma tyle psów. Tym bardziej powinna rozumieć problem z psem agresywnym. Nie można winić nikogo, kto chce zapewnić bezdomnemu psu jakąś przyszłość, ale pies nie nadaje się do życia w stadzie. Może, rzeczywiscie, winter, po pierwszych sygnałach powinna podjąć radykalne kroki i oddać psa do schroniska? Może nikt nie odsądziłby jej od czci i wiary za taki krok. Teraz można gdybać. Jednak to co się stało powinno być przestrogą dla innych, że nie można ryzykować utrzymywania w stadzie psa ze skłonnością do agresji. To była chwila, którą trudno było przewidzieć. Nawet u osób mających duże doświadczenie w prowadzeniu psów, takie wydarzenia, niestety, mają miejsce.
  6. Po wczorajszym szoku, chciałabym podzielić się z Wami refleksja na temat podłości ludzi na dogo. Mam w domu na bdt "ONkę". Znaleźną, bardzo skrzywdzoną. Niestety miewa bardzo agresywne zachowania. Sponiewierała mi starszego pudelka. Nie zagryzła, ale sponiewierała jak szmaciankę. Napisałam na wątku, że niestety, Birma musi iść do schroniska, bo zagraża pozostałym moim zwierzętom. Wpadła niejaka ockhama i zwymyślała mnie od najgorszych, że psa chcę oddać, że nie jestem lepsza od jej poprzedniego domu i tego typu inwektywy. Bardzo jestem ciekawa, jak ona poradziłaby sobie z sytuacją jaka zaistniała u winter czy u mnie. Ma AŻ jednego buldożka. Jestem ciekawa, jak poradziłoby sobie całe stado rożnych osób, które potrafią trzaskać w klawiaturę, ale bdtu nie dadzą. O problemach bdtów wiedzą ile chcą i zawsze wytłumaczeniem jest tekst: ja nie mogę wziąć/zatrzymać, bo mam już JEDNEGO psa i zasłaniają się jego agresywnością, najczęściej nieprawdziwą. Mam nadzieję, że wpis Elzy22 nie jest atakiem na winter, choć w moich oczach tak właśnie wygląda. Winter - trzymaj się. Bardzo trudno sobie wybaczyć. Ciągłe gdybanie dobija. Poczucie bezsensu tej tragedii gotuje krew, a bezsilność kompletnie osłabia. Jakbyś była w potrzebie terapeutycznej pisz na pw i dawaj telefon. Spróbujemy poradzić sobie z tą tragedią.
  7. [quote name='Lobaria']Aż dziwne, w końcu to facet...[/QUOTE] Nie każdy facet musi być wielogamistą.
  8. Nie umiem powiedzieć co czuję, poza straszliwym żalem i złością
  9. czy można prosić o jakieś informacje?
  10. No to musiałaby wybrać sobie coś z mojego bazarku, którego jeszcze nie uruchomiłam. Luknijcie w różowe buciki
  11. jak to????????????????????????????????????
  12. Do wpisu Ewy. Mam sporo przetworów, które Ciocia zrobiła dla wujka, ale niestety, on juz z nich nie skorzysta. Miała oddac je do któregoś MOPSa, ale moze lepiej dac Julkowym?
  13. Rany, ale Dorota nie powinna dźwigać!!!!!!!!!!
  14. przejrzę rzeczy. Z pewnością coś znajdę. Jeszce rozmiar butów poproszę. Co to znaczy: potrzebne wszystko? Jakoś konkretniej poproszę.
  15. rany, jest tyle młodziaków, których nikt nie chce, to kto weźmie starą psicę[B] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/218114-FUGA-straszliwie-zaniedbana-z%C5%82ota-starsza-spanielica-kto-da-jej-dom"]FUGA - straszliwie zaniedbana złota starsza spanielica - kto da jej dom?????[/URL][/B]
  16. jak to gorzej. Noemi nic o tym nie wie, a rozmawiała z Dorota przedwczoraj. Coś sie wydarzyło?
  17. ja sie tez dorzucę na 10 zetów. A co?! Niech sie Kajtun resocjalizuje. Tak miedzy nami i na ucho: czytając o wyczynach Kajtuna, ciesze się, ze nie przyjechał do mnie na tymczas. Inka - jesteś grosse Babe. Znaczy duchem! nie ciałem!
  18. materno! Toż majaki to bardzo zły znak. Co lekarz na to mówi? Znasz holenderski? To strasznie pokręcony język.
  19. jasne! [email][email protected][/email]
  20. mam koc do oddania. Może być do schronu. Może komuś z Was się przyda?
  21. No to powodzenia. W razie czego znajdź mnie. Do psów oczywiście też
  22. To co? zamykamy wątek?
  23. Pewnie za rok będę mogła dawać kocie tymczasy, ale dopóki żyje Vito - nie ma mowy.
  24. magdyska, nie dołuj się. Latam trochę po dogo i NA PRAWDĘ adopcje są nieliczne i nie zawsze dobre
×
×
  • Create New...