Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Prezydent podpisał ustawę,może coś się w końcu zmieni! [B]Informacja w sprawie ustawy z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.[/B] Celem ustawy jest zwiększenie prawnej ochrony zwierząt, szczególnie zwierząt bezdomnych. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt spowodowana jest koniecznością uregulowania kwestii praw zwierząt w obliczu zmian zachodzących w mentalności społecznej i braku zgody na dotychczasowe rozwiązania prawne. Zmiany zaproponowane w ustawie mają polepszyć urzeczywistnianie celu ustawy o ochronie zwierząt wyrażającego się w twierdzeniu, że zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Ustawa wprowadza m.in. definicję schroniska dla zwierząt, doprecyzowuje zakazy dotyczące zabijania zwierząt i pojęcie znęcania się nad zwierzętami, wprowadza nowe zasady odbierania zwierząt osobom, które się nad nimi znęcają, wprowadza przepisy regulujące miejsce sprzedaży zwierząt domowych, zmienia zasady odławiania zwierząt bezdomnych oraz dokonuje nowelizacji szeregu przepisów karnych. W szczególności ustawa wprowadza zakaz utrzymywania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby. Jednocześnie wprowadzono wymóg, aby długość uwięzi nie była krótsza niż 3 m. Zabroniono również puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Osoba, która napotka porzuconego psa lub kota, w szczególności pozostawionego na uwięzi, została zobowiązana do powiadomienia najbliższego schroniska dla zwierząt, straży gminnej lub Policji. Ustawa zawiera zakaz wprowadzania do obrotu oraz nabywania zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach, prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych oraz wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli. Po wejściu ustawy w życie zabronione będzie rozmnażanie psów i kotów w celach handlowych, z wyjątkiem hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów. Ponadto ustawa modyfikuje przepis uprawniający dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich do zwalczania zdziczałych psów i kotów przebywających na terenie obwodów łowieckich. Uchwalone zmiany polegają na rezygnacji ze zwalczania poprzez odstrzał. Ustawa doprecyzowuje również obowiązki samorządów gminnych w zakresie rozwiązywania problemu bezdomnych zwierząt. [B]Udało się! Dziękujemy posłowi Pawłowi Suskiemu, Magdalenie Kochan i Arturowi Duninowi oraz innym posłom za walkę o ustawę. [/B] [RIGHT] [/RIGHT]
  2. [quote name='Lumix']Łojejku już chciałam się brać za robienie banerka a tu dobre wieści.[/QUOTE] No widzisz!Dobrze,że namówiłam Koskę na założenie suni wątku.I nadeszła pomoc!
  3. Ja mam nadzieję,że odpowiednie władze dostaną do ręki tą ustawę i będą egzekwować to od ludzi!
  4. [quote name='Poker']Pani dzwoniła i jesteśmy umówieni dziś na 20. Pan już się dowiedział i podpowiadał jak dojść do ich budynku czyli w domyśle wyraża zgodę na adopcję. Czy ze względu na Liwię mam zwrócić uwagę na coś szczególnego?[/QUOTE] Sama nie wiem,na co zwrócić uwagę.Liwia jest bezproblemowym pieskiem.Jest spokojna,grzeczna,zachowuje czystość w domu,jest wciąż przy człowieku.Może jedynie zwrócić uwagę na to czy Państwo są przygotowani na przyjęcie Liwii,czy będzie miała legowisko,miseczki i czy Państwo są psiolubni i nie skrzywdzą Liwii,no i jeszcze,że Liwia w przyszłości będzie miała długi włos bo w tej chwili jest obcięta i aby nie sugerowali się fotkami i wiedzieli o tym,że trzeba ją będzie szczotkować.Jak wizyta wypadnie pomyślnie i Cioteczki decydujące o Liwii wyrażą zgodę na domek to ja skontaktuję się z Państwem i zawiozę Liwię do nowego domku.
  5. [quote name='lika1771']Dt o ktorym pisałam bardzo sie zastanawia nad daniem suni dt.Tylko teraz jaki jest stan zdrowia suni czy bedzie potrzebne wizyty u weta?Czy jest po sterylce,czy szczepiona,odrobaczona bo to tez koszty..... Jak sunia do innych psow i Koska bedzie potrzebna Twoja pomoc w adoptowaniu suni jak to ogarnac jezeli schronisko nie wydaje psiakow na dt ja bym mogła podpisac na siebie tylko teraz tez nie wiadomo czy tak mozna po psa przyjezdza ktos inny,a adoptuje inny. Cioteczka by podjechała po sunie za zwrot kosztow dt jest za darmo o ile jest zdrowa i tu bardzo prosze o prawde bo biore sunie na swoja głowe i nie chce problemow jak było z moja Sonia..... Wiec tak dt jest darmowy oczekuje tylko pomocy w szukaniu domu i finansowej jezeli zajdzie taka potrzeba w opłacaniu weta.[/QUOTE] Kochana Cioteczko!Wiedziałam,że od razu zareagujesz dlatego zwróciłam się do Ciebie o pomoc dla tej biednej suni.Teraz tylko pozostaje dograć sprawę z Koską,może z Lumix i jakoś uda się sunię wyciągnąć ze schronu.Jeżeli chodzi o transport i koszta weterynaryjne gdyby były to ja oferuję swoją pomoc i myślę,że inne Cioteczki,które są na wątku Zuzki też pomogą.Jeszcze raz bardzo dziękuję.Mam nadzieję,że Koska odezwie się na wątku i podejmie decyzję dla suni w jej przypadku zbawienną.
  6. Prezydent podpisał ustawę może się coś w końcu zmieni! Informacja w sprawie ustawy z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Celem ustawy jest zwiększenie prawnej ochrony zwierząt, szczególnie zwierząt bezdomnych. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt spowodowana jest koniecznością uregulowania kwestii praw zwierząt w obliczu zmian zachodzących w mentalności społecznej i braku zgody na dotychczasowe rozwiązania prawne. Zmiany zaproponowane w ustawie mają polepszyć urzeczywistnianie celu ustawy o ochronie zwierząt wyrażającego się w twierdzeniu, że zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Ustawa wprowadza m.in. definicję schroniska dla zwierząt, doprecyzowuje zakazy dotyczące zabijania zwierząt i pojęcie znęcania się nad zwierzętami, wprowadza nowe zasady odbierania zwierząt osobom, które się nad nimi znęcają, wprowadza przepisy regulujące miejsce sprzedaży zwierząt domowych, zmienia zasady odławiania zwierząt bezdomnych oraz dokonuje nowelizacji szeregu przepisów karnych. W szczególności ustawa wprowadza zakaz utrzymywania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby. Jednocześnie wprowadzono wymóg, aby długość uwięzi nie była krótsza niż 3 m. Zabroniono również puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Osoba, która napotka porzuconego psa lub kota, w szczególności pozostawionego na uwięzi, została zobowiązana do powiadomienia najbliższego schroniska dla zwierząt, straży gminnej lub Policji. Ustawa zawiera zakaz wprowadzania do obrotu oraz nabywania zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach, prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych oraz wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli. Po wejściu ustawy w życie zabronione będzie rozmnażanie psów i kotów w celach handlowych, z wyjątkiem hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów. Ponadto ustawa modyfikuje przepis uprawniający dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich do zwalczania zdziczałych psów i kotów przebywających na terenie obwodów łowieckich. Uchwalone zmiany polegają na rezygnacji ze zwalczania poprzez odstrzał. Ustawa doprecyzowuje również obowiązki samorządów gminnych w zakresie rozwiązywania problemu bezdomnych zwierząt. Udało się! Dziękujemy posłowi Pawłowi Suskiemu, Magdalenie Kochan i Arturowi Duninowi oraz innym posłom za walkę o ustawę.
  7. Prezydent podpisał ustawę,może się coś w końcu zmieni! [B]Informacja w sprawie ustawy z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.[/B] Celem ustawy jest zwiększenie prawnej ochrony zwierząt, szczególnie zwierząt bezdomnych. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt spowodowana jest koniecznością uregulowania kwestii praw zwierząt w obliczu zmian zachodzących w mentalności społecznej i braku zgody na dotychczasowe rozwiązania prawne. Zmiany zaproponowane w ustawie mają polepszyć urzeczywistnianie celu ustawy o ochronie zwierząt wyrażającego się w twierdzeniu, że zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Ustawa wprowadza m.in. definicję schroniska dla zwierząt, doprecyzowuje zakazy dotyczące zabijania zwierząt i pojęcie znęcania się nad zwierzętami, wprowadza nowe zasady odbierania zwierząt osobom, które się nad nimi znęcają, wprowadza przepisy regulujące miejsce sprzedaży zwierząt domowych, zmienia zasady odławiania zwierząt bezdomnych oraz dokonuje nowelizacji szeregu przepisów karnych. W szczególności ustawa wprowadza zakaz utrzymywania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby. Jednocześnie wprowadzono wymóg, aby długość uwięzi nie była krótsza niż 3 m. Zabroniono również puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Osoba, która napotka porzuconego psa lub kota, w szczególności pozostawionego na uwięzi, została zobowiązana do powiadomienia najbliższego schroniska dla zwierząt, straży gminnej lub Policji. Ustawa zawiera zakaz wprowadzania do obrotu oraz nabywania zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach, prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych oraz wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli. Po wejściu ustawy w życie zabronione będzie rozmnażanie psów i kotów w celach handlowych, z wyjątkiem hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów. Ponadto ustawa modyfikuje przepis uprawniający dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich do zwalczania zdziczałych psów i kotów przebywających na terenie obwodów łowieckich. Uchwalone zmiany polegają na rezygnacji ze zwalczania poprzez odstrzał. Ustawa doprecyzowuje również obowiązki samorządów gminnych w zakresie rozwiązywania problemu bezdomnych zwierząt. [B]Udało się! Dziękujemy posłowi Pawłowi Suskiemu, Magdalenie Kochan i Arturowi Duninowi oraz innym posłom za walkę o ustawę. [/B] [RIGHT] [/RIGHT]
  8. Prezydent podpisał ustawę,może w tym kierunku wreszcie się coś zmieni! Informacja w sprawie ustawy z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Celem ustawy jest zwiększenie prawnej ochrony zwierząt, szczególnie zwierząt bezdomnych. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt spowodowana jest koniecznością uregulowania kwestii praw zwierząt w obliczu zmian zachodzących w mentalności społecznej i braku zgody na dotychczasowe rozwiązania prawne. Zmiany zaproponowane w ustawie mają polepszyć urzeczywistnianie celu ustawy o ochronie zwierząt wyrażającego się w twierdzeniu, że zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Ustawa wprowadza m.in. definicję schroniska dla zwierząt, doprecyzowuje zakazy dotyczące zabijania zwierząt i pojęcie znęcania się nad zwierzętami, wprowadza nowe zasady odbierania zwierząt osobom, które się nad nimi znęcają, wprowadza przepisy regulujące miejsce sprzedaży zwierząt domowych, zmienia zasady odławiania zwierząt bezdomnych oraz dokonuje nowelizacji szeregu przepisów karnych. W szczególności ustawa wprowadza zakaz utrzymywania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby. Jednocześnie wprowadzono wymóg, aby długość uwięzi nie była krótsza niż 3 m. Zabroniono również puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Osoba, która napotka porzuconego psa lub kota, w szczególności pozostawionego na uwięzi, została zobowiązana do powiadomienia najbliższego schroniska dla zwierząt, straży gminnej lub Policji. Ustawa zawiera zakaz wprowadzania do obrotu oraz nabywania zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach, prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych oraz wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli. Po wejściu ustawy w życie zabronione będzie rozmnażanie psów i kotów w celach handlowych, z wyjątkiem hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów. Ponadto ustawa modyfikuje przepis uprawniający dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich do zwalczania zdziczałych psów i kotów przebywających na terenie obwodów łowieckich. Uchwalone zmiany polegają na rezygnacji ze zwalczania poprzez odstrzał. Ustawa doprecyzowuje również obowiązki samorządów gminnych w zakresie rozwiązywania problemu bezdomnych zwierząt. Udało się! Dziękujemy posłowi Pawłowi Suskiemu, Magdalenie Kochan i Arturowi Duninowi oraz innym posłom za walkę o ustawę.
  9. Prezydent podpisał ustawę,może coś w tym kierunku się wreszcie zmieni! [B]Informacja w sprawie ustawy z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.[/B] Celem ustawy jest zwiększenie prawnej ochrony zwierząt, szczególnie zwierząt bezdomnych. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt spowodowana jest koniecznością uregulowania kwestii praw zwierząt w obliczu zmian zachodzących w mentalności społecznej i braku zgody na dotychczasowe rozwiązania prawne. Zmiany zaproponowane w ustawie mają polepszyć urzeczywistnianie celu ustawy o ochronie zwierząt wyrażającego się w twierdzeniu, że zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Ustawa wprowadza m.in. definicję schroniska dla zwierząt, doprecyzowuje zakazy dotyczące zabijania zwierząt i pojęcie znęcania się nad zwierzętami, wprowadza nowe zasady odbierania zwierząt osobom, które się nad nimi znęcają, wprowadza przepisy regulujące miejsce sprzedaży zwierząt domowych, zmienia zasady odławiania zwierząt bezdomnych oraz dokonuje nowelizacji szeregu przepisów karnych. W szczególności ustawa wprowadza zakaz utrzymywania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby. Jednocześnie wprowadzono wymóg, aby długość uwięzi nie była krótsza niż 3 m. Zabroniono również puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Osoba, która napotka porzuconego psa lub kota, w szczególności pozostawionego na uwięzi, została zobowiązana do powiadomienia najbliższego schroniska dla zwierząt, straży gminnej lub Policji. Ustawa zawiera zakaz wprowadzania do obrotu oraz nabywania zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach, prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych oraz wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli. Po wejściu ustawy w życie zabronione będzie rozmnażanie psów i kotów w celach handlowych, z wyjątkiem hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów. Ponadto ustawa modyfikuje przepis uprawniający dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich do zwalczania zdziczałych psów i kotów przebywających na terenie obwodów łowieckich. Uchwalone zmiany polegają na rezygnacji ze zwalczania poprzez odstrzał. Ustawa doprecyzowuje również obowiązki samorządów gminnych w zakresie rozwiązywania problemu bezdomnych zwierząt. [B]Udało się! Dziękujemy posłowi Pawłowi Suskiemu, Magdalenie Kochan i Arturowi Duninowi oraz innym posłom za walkę o ustawę. [/B] [RIGHT] [/RIGHT]
  10. Prezydent podpisał ustawę,miejmy nadzieję,że coś w tym kierunku się zmieni! [B]Informacja w sprawie ustawy z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.[/B] Celem ustawy jest zwiększenie prawnej ochrony zwierząt, szczególnie zwierząt bezdomnych. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt spowodowana jest koniecznością uregulowania kwestii praw zwierząt w obliczu zmian zachodzących w mentalności społecznej i braku zgody na dotychczasowe rozwiązania prawne. Zmiany zaproponowane w ustawie mają polepszyć urzeczywistnianie celu ustawy o ochronie zwierząt wyrażającego się w twierdzeniu, że zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Ustawa wprowadza m.in. definicję schroniska dla zwierząt, doprecyzowuje zakazy dotyczące zabijania zwierząt i pojęcie znęcania się nad zwierzętami, wprowadza nowe zasady odbierania zwierząt osobom, które się nad nimi znęcają, wprowadza przepisy regulujące miejsce sprzedaży zwierząt domowych, zmienia zasady odławiania zwierząt bezdomnych oraz dokonuje nowelizacji szeregu przepisów karnych. W szczególności ustawa wprowadza zakaz utrzymywania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby. Jednocześnie wprowadzono wymóg, aby długość uwięzi nie była krótsza niż 3 m. Zabroniono również puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Osoba, która napotka porzuconego psa lub kota, w szczególności pozostawionego na uwięzi, została zobowiązana do powiadomienia najbliższego schroniska dla zwierząt, straży gminnej lub Policji. Ustawa zawiera zakaz wprowadzania do obrotu oraz nabywania zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach, prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych oraz wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli. Po wejściu ustawy w życie zabronione będzie rozmnażanie psów i kotów w celach handlowych, z wyjątkiem hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów. Ponadto ustawa modyfikuje przepis uprawniający dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich do zwalczania zdziczałych psów i kotów przebywających na terenie obwodów łowieckich. Uchwalone zmiany polegają na rezygnacji ze zwalczania poprzez odstrzał. Ustawa doprecyzowuje również obowiązki samorządów gminnych w zakresie rozwiązywania problemu bezdomnych zwierząt. [B]Udało się! Dziękujemy posłowi Pawłowi Suskiemu, Magdalenie Kochan i Arturowi Duninowi oraz innym posłom za walkę o ustawę. [/B] [RIGHT] [/RIGHT]
  11. Prezydent podpisał ustawę,może coś wreszcie w tym kierunku się zmieni! [B]Informacja w sprawie ustawy z dnia 16 września 2011 r. o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.[/B] Celem ustawy jest zwiększenie prawnej ochrony zwierząt, szczególnie zwierząt bezdomnych. Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt spowodowana jest koniecznością uregulowania kwestii praw zwierząt w obliczu zmian zachodzących w mentalności społecznej i braku zgody na dotychczasowe rozwiązania prawne. Zmiany zaproponowane w ustawie mają polepszyć urzeczywistnianie celu ustawy o ochronie zwierząt wyrażającego się w twierdzeniu, że zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Ustawa wprowadza m.in. definicję schroniska dla zwierząt, doprecyzowuje zakazy dotyczące zabijania zwierząt i pojęcie znęcania się nad zwierzętami, wprowadza nowe zasady odbierania zwierząt osobom, które się nad nimi znęcają, wprowadza przepisy regulujące miejsce sprzedaży zwierząt domowych, zmienia zasady odławiania zwierząt bezdomnych oraz dokonuje nowelizacji szeregu przepisów karnych. W szczególności ustawa wprowadza zakaz utrzymywania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby. Jednocześnie wprowadzono wymóg, aby długość uwięzi nie była krótsza niż 3 m. Zabroniono również puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Osoba, która napotka porzuconego psa lub kota, w szczególności pozostawionego na uwięzi, została zobowiązana do powiadomienia najbliższego schroniska dla zwierząt, straży gminnej lub Policji. Ustawa zawiera zakaz wprowadzania do obrotu oraz nabywania zwierząt domowych na targowiskach, targach i giełdach, prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych oraz wprowadzania do obrotu psów i kotów poza miejscami ich chowu lub hodowli. Po wejściu ustawy w życie zabronione będzie rozmnażanie psów i kotów w celach handlowych, z wyjątkiem hodowli zwierząt zarejestrowanych w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów. Ponadto ustawa modyfikuje przepis uprawniający dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich do zwalczania zdziczałych psów i kotów przebywających na terenie obwodów łowieckich. Uchwalone zmiany polegają na rezygnacji ze zwalczania poprzez odstrzał. Ustawa doprecyzowuje również obowiązki samorządów gminnych w zakresie rozwiązywania problemu bezdomnych zwierząt. [B]Udało się! Dziękujemy posłowi Pawłowi Suskiemu, Magdalenie Kochan i Arturowi Duninowi oraz innym posłom za walkę o ustawę. [/B] [RIGHT] [/RIGHT]
  12. Ja też dziękuję miriamc za pilotowanie akcji.Jesteś niesamowita w swoim działaniu.Wielki szacun.Może dla bid z Białogardu zaświeci jeszcze słoneczko!
  13. [quote name='Poker']Fajnie musi wyglądać po SPA. I tak jest ładna ,z co dopiero po takich szykanach. Ciekawe czy potencjalny DS zadzwoni jutro.[/QUOTE] Jak potencjalny DS nie zadzwoni to nic straconego to będzie znaczyło,że nie ten domek jest dla Liwii przeznaczony i będziemy dalej szukać domku,który Liwię pokocha na umór.Chociaż Asia pisała,że rozmowa telefoniczna przebiegła bardzo sensownie i rzeczowo z zadowoleniem dla dwóch stron.No zobaczymy!
  14. Ja osobiście bym była bardzo ostrożna jeżeli chodzi o operację.Na tym wątku co podałam wyżej ewidentnie widać,że została robota spartolona przez dwóch wetów.Biedny pies przeszedł dwie operacje łapki a to niby tylko łapka a co dopiero kręgosłup.Może być tak,że zostanie uszkodzony rdzeń kręgowy przy zabiegu i Kola może być do końca swojego życia sparaliżowany lub jeszcze gorsza wersja by go czekała o czym ani nawet nie chcę myśleć.Jedynie aby uspokoić swoje obawy i sumienie,że dla Koli zrobiło się wszystko to pojechać do weta do Grudziądza na wizytę i jedynie wysłuchać jego opinii.Jeżeli chodzi o TK to jest sens robić gdyby Kola miał szansę na operację ale operację w 100% powodzeniem zakończoną a to raczej zapewnienie ze strony weta jest niemożliwe. Mam pytanie,czy Kola jest nadal pod opieką Straży dla Zwierząt z Wrocławia (przepraszam może coś pokręciłam) bo na wątek nikt nie zagląda a praktycznie Koska jest tylko dla Koli DT i wszystkie stosowne decyzje powinna akceptować lub nie ta osoba,która jest odpowiedzialna za psa a my jedynie możemy sobie tylko popisać na wątku.
  15. [quote name='lika1771']Napisałam do pewnej cioteczki czekam trzymajcie kciuki[/QUOTE] Kochana Cioteczko!Serdeczne dzięki za zaglądnięcie na wątek i pomoc.Trzymam mocno z całych sił kciuki.Jeszcze raz bardzo dziękuję.
  16. [quote name='stokrotka.af']Witam pisałam na e-mail podany na Facebooku, szczegółów nikt mi niestety nie podał, tylko o tej wizycie, proszę bardzo chętnie się na takową umówię, jeśli ktoś mógłby wpaść do Wawy ;) może jakaś zaprzyjaźniona z Dogo Cioteczka na miejscu?[/QUOTE] Cioteczek z Warszawy jest sporo i myślę,że nie będzie problemu z wizytą.A dzwoniłaś do Schroniska i się umówiłaś co do piesia,że go zabierasz?
  17. Dzisiaj Liwia zaliczyła wizytę w domowym spa.Pańcia tymczasowa wykąpała Liwię w super szamponiku podarowanym przez Ewtos,był też masażyk ręczniczkiem no i suszonko suszareczką.Liwia najbardziej była zachwycona ciepełkiem z suszareczki,przeciągała się,podnosiła łapki,główkę do góry aby dobrze wysuszyć szyjkę,no i też bardzo podoba jej się czesanko nawet bez spa.Na koniec spa została podcięta grzyweczka i niektóre pazurki.Nasza księżniczka wygląda bosko tylko nie wiem jak długo będzie tak wyglądać bo pogoda fatalna-siąpi.Bardzo żałuję,że nie mogę zrobić naszej księżniczce foteczek,wysiadły baterie w aparacie.Fotki dopiero jutro będą jeżeli to tylko jest wina baterii.Nasza księżniczka jest cudna jednym słowem.
  18. Co słychać u Zuziolińskej!Tym samym podnoszę wątek może ktoś wypatrzy księżniczkę!
  19. A co się stało!!! Co jest powodem,że Rocky nie żyje!!! Tak nie miało być miał wrócić do domku!!! Rocky,Kasiu tak mi przykro!
  20. [quote name='paulaa.']Znalazłam te dwie bidy na allegro :-(: [URL]http://allegro.pl/cocker-spaniel-2-suczki-pilna-adopcja-lub-dt-i1888472989.html[/URL][/QUOTE] To są te bidy. [CENTER][B]Dzisiaj 20.10.11r. trafiły do schroniska dwa cocker spaniele (2 suczki!). Psiaki są wystraszone, zdezorientowane. Suczka 1 bardziej ufna, pozwoliła się pogłaskać, przytulała się. Suczka 2 trochę powarkiwała ale nie ma co się dziwić, te psiaki dużo już przeżyły. Zostały znalezione w jednej ze skierniewickich gmin, a wcześniej przywiązane do płotu i porzucone. Gmina nie miała podpisanej umowy na wyłapywanie psów z żadnym ze schronisk, więc psy zostały podrzucone do sąsiedniej gminy. Ostatecznie trafiły do schroniska w Skierniewicach. W tej chwili najważniejsze jest znalezienie domów (chociaż tymczasowych) dla psiaków. W boksie, podczas mroźnych nocy będzie im ciężko przetrwać.[/B][/CENTER] [CENTER] [/CENTER] [CENTER][B]Osoby zainteresowane adopcją proszone są o kontakt:[/B][/CENTER] [CENTER][B]Ola 530 501 430[/B][/CENTER] [CENTER][U][B]Miejsce pobytu psów: Schronisko Skierniewice[/B][/U] [U][/U] [U][B][IMG]http://img01.allegroimg.pl/photos/64x48/18/88/47/29/1888472989[/IMG][/B][/U] [IMG]http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/88/47/29/1888472989[/IMG] [IMG]http://img01.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/88/47/29/1888472989_1[/IMG] [U][/U] [U][/U] [U][/U] [U][/U][/CENTER]
  21. [quote name='plina']Ja tez sie pojawiam u Azki. Czemu kochana ma nowy wątek?[/QUOTE] Ja też jestem na zaproszenie i pytam o to samo. Azunia prześlicznościowa tylko teraz taki sam domek należy się Azie.
  22. [quote name='lika1771']Anula tylko tak moge pomoc,chciałam zeby szybko miał ogłoszenia i nie siedział w schronie.[/QUOTE] Kochana Cioteczko wiem,że pomagasz jak możesz.Fakt dobrze by było chociaż wiedzieć jak do psów się zachowuje bo może by się znalazło jakieś DT.A Blondasek chyba jest jeszcze na kwarantannie czy już nie?
  23. [quote name='lika1771']Pewnie masz racje,ale jak komus wpadnie w oko to zadzwoni i zapyta,czasami jest tak ze wszystko jest w ogłoszeniu,a ludzie i tak pytaja.[/QUOTE] Tak tylko czy ktoś odpowie na pytania jak nie zna faktycznie psa.On przebywa stosunkowo krótko w Schronisku,chyba nie był jeszcze nawet na spacerze,jeżeli takowe są.Kurcze by się przydał mu DT wtedy na spokojnie można by go poznać i szukać dobrego domu.Oby nie trafił na łańcuch.
  24. [quote name='misiek.d']Spoko, można porobić :) potem tylko podlinkowac, zebym nie dublował. Ja po prostu nie chciałem nikogo kłopotać... a nie mam teraz na to czasu Jesli Dogo07 ma czas i ochotę to będe wdzięczny za pomoc :) Pozdrawiam[/QUOTE] Jesteśmy na tym wątku aby w jakiś sposób pomóc temu psu.
  25. Koska wejdź na wątek mojego tymczasowiczka Fifka ostatnie posty,ja nic absolutnie nie sugeruję ale warto być na tym wątku. [url]http://www.dogomania.pl/threads/207570-Przekochany-przemi%C5%82y-Mi%C5%9B-znalaz%C5%82-sw%C3%B3j-domek-%29-%29?p=17878947#post17878947[/url]
×
×
  • Create New...