-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
Dredzik - znaleziona skołtuniona kulka już w nowym domu!!!!!!
Anula replied to koelka's topic in Już w nowym domu
[quote name='Kajusza']ostatnia fotka świetna :-)[/QUOTE] Nie tylko ostatnia ale i wszystkie. Koelka jak dajesz sobie radę z Dredzikiem?Czy dałaś radę bo może już jest w schronisku? -
Dredzik - znaleziona skołtuniona kulka już w nowym domu!!!!!!
Anula replied to koelka's topic in Już w nowym domu
[quote name='koelka']Dziewczyny, dzięki za tak wielką pomoc. To ja dziś działam, zabieram Dredzika do siebie (jeśli tylko w schronisku się zgodzą), bo mam 2 psy, więc jakiś test to będzie. Dokładam resztę do kastracji - jej koszt to ok. 180 zł (100 zł zadeklarowała Anula, 50 zł asia-s - bardzo dziękuję:) i umówię go na zabieg, jak się da to już w poniedziałek. A potem mogę gdzieś też na trasie go dowieźć.[/QUOTE] Ale cudowne wieści!Koelka dziękuję za pomoc Dredzikowi.Teraz bądźmy dobrej myśli.Czekam na informacje o zachowaniu Dredzika i działamy dalej jeżeli one będą pozytywne. -
Afra walczyła o życie - juz wszystko dobrze. Jest własny dom!
Anula replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Ja też czekam na wieści oby były optymistyczne i Afra już była w domku.Jednak jeszcze kilka dni będziemy żyli w niepewności czy wszystko dojdzie do normy aż Afry stan się ustabilizuje. -
No i wyjaśnione.Gonzi nie jest taki groźny jakiego go malują.Boi się psów ostrzegając ich warczeniem.Myślę,że musi trochę pobyć w kontakcie z psem aby się przekonać,że nic mu nie grozi z jego strony.
-
Dredzik - znaleziona skołtuniona kulka już w nowym domu!!!!!!
Anula replied to koelka's topic in Już w nowym domu
Dziewczyny bardzo proszę podejmijcie jakieś kroki może wspólnie aby sprawdzić Dredzika na relację z samcem.Może ktoś by sobie wypożyczył Dredzika do domu na jeden ,dwa dni i sprawdził relacje.Jest wiadome,że jest coś nie tak z Dredzikiem skoro przebywa sam w kojcu ale też często się zdarza,że pies tak zachowuje się w schronie a w domu jest okey.Ja daję termin do 16.11,ponieważ mija dwutygodniowa rezerwa na wyadoptowaną sunię.Po tym terminie będę rozglądać się za tymczasowiczkiem bo szkoda bid aby gniły za kratami a ja będę miała wolny BDT.Jeszcze wchodzi w grę kastracja,którą też trzeba przeprowadzić.Mam zapytania w związku z BDT ale wstrzymuję się z odpowiedzią bo nie mogę ciągnąć kilka srok za ogon.Jeżeli chodzi o zapoznanie psów to przeważnie odbywa się przy odbieraniu psa z trasy,jazdy wspólnej do domu,pobycia razem na ogrodzie a w końcowym finale wprowadzenie do domu.Zabawki niestety są schowane na czas pobytu tymczaska ponieważ mój rezydent uważa je za swoje i broni ich.W późniejszym czasie są wprowadzane ale to zależy jak zachowują się psy. -
Astaroth musi przemyśleć dajmy jej trochę czasu.Myślę,że małego nie odda do schronu.
-
Afra walczyła o życie - juz wszystko dobrze. Jest własny dom!
Anula replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Przelew poszedł.Oby tylko Afra wróciła do zdrowia bo chyba zejdę na zawał a swoje lata też już mam.Zdrowiej Afruniu ty moja perełko wśród perełek! -
Afra walczyła o życie - juz wszystko dobrze. Jest własny dom!
Anula replied to Tola's topic in Już w nowym domu
[quote name='Tola'][B]Anula[/B] - bardzo dziękuję - nr konta dla osób, ktore chca cos wpłacic na Afre cały czas jest na 1 stronie. Chociaz kwota, jaką trzeba będzie zapłacic za pobyt suni w klinice przeraża - nie ma mam sumienia narażac Cię na dodatkowe koszty - wiem, jaki masz problem ze swoim tymczasowieczem i ze tam potrzebna ogromna suma, zeby ratowac psiaka:( Na razie czekamy, az polepszy sie stan suni - a w miedzyczsaie bardzo prosimy - moze ktos pomoze zrobic bazarek. na Afrę i opłacenie operacji, transfuzji i opieki....[/QUOTE] Tak tylko to jest taka moja perełka wśród piesiów!Trudno z TZ,z Mikusiem będziemy jeść suchy chleb i też przetrwamy.Przeleję 50zł bo wiem jak będzie ciężko spłacić dług w lecznicy.Kochana Afruniu mam nadzieję,że będzie dobrze. -
Ja też czekam na Astaroth co postanowi,może jednak przetrzyma psiaka.
-
Loluś, kudłaty staruszek po przejściach, dt sie zakochalo i zostalo ds
Anula replied to kora78's topic in Już w nowym domu
[quote name='Poker']Anula, słabo mi się zrobiło[/QUOTE] Ja czytając tą wiadomość nie mogę uwierzyć,że takie coś może zaistnieć.Już nie pisałam na wątku Braszki bo wiem,że wchodzisz na wątki dolnośląskie.Uważaj na sunię. -
Afra walczyła o życie - juz wszystko dobrze. Jest własny dom!
Anula replied to Tola's topic in Już w nowym domu
Tola podaj nr.konta coś wpłacę na sunię.Oby tylko przeżyła!Zaglądałam do Afry tylko nie pisałam.Tak się cieszyłam,że sunia ma dom a tu takie przykre wieści. -
Dolnośląskie schronisko-nadzieja umiera ostatnia.
Anula replied to michelle04's topic in Już w nowym domu
A ja chcę podzielić się taką wiadomością: [INDENT] [INDENT] [B][COLOR=red]UWAGA![/COLOR][/B] Rodzina W.....ze Świętochłowic z ulicy Hanki Sawickiej(dane podamy na priv) jest podejrzana o przyjmowanie psów bezdomnych na mięso. Jest zgłoszenie, że w krótkim czasie przez ten dom przewinęło się dużo psów, a dzieci z tej rodziny mówią jedzeniu mięska z psów. Nasza Fundacja prowadzi interwencję w tej sprawie. Schroniska okoliczne są powiadomione, ale staramy się nagłośnić sprawę w całym regionie. Prosimy osoby i organizacje, które wyadoptowały tej rodzinie psa o kontakt z Fundacją. [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/INDENT] [/INDENT] -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
Anula replied to mari23's topic in Psy do adopcji
A ja chcę się podzielić taką wiadomością: [INDENT] [INDENT] [B][COLOR=red]UWAGA![/COLOR][/B] Rodzina W.....ze Świętochłowic z ulicy Hanki Sawickiej(dane podamy na priv) jest podejrzana o przyjmowanie psów bezdomnych na mięso. Jest zgłoszenie, że w krótkim czasie przez ten dom przewinęło się dużo psów, a dzieci z tej rodziny mówią jedzeniu mięska z psów. Nasza Fundacja prowadzi interwencję w tej sprawie. Schroniska okoliczne są powiadomione, ale staramy się nagłośnić sprawę w całym regionie. Prosimy osoby i organizacje, które wyadoptowały tej rodzinie psa o kontakt z Fundacją. [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/INDENT] [/INDENT] -
Psy z Wrocławskiego Schroniska potrzebują swojego Domku
Anula replied to alvina's topic in Już w nowym domu
A ja chcę się podzielić taką wiadomością: [INDENT] [INDENT] [B][COLOR=red]UWAGA![/COLOR][/B] Rodzina W.....ze Świętochłowic z ulicy Hanki Sawickiej(dane podamy na priv) jest podejrzana o przyjmowanie psów bezdomnych na mięso. Jest zgłoszenie, że w krótkim czasie przez ten dom przewinęło się dużo psów, a dzieci z tej rodziny mówią jedzeniu mięska z psów. Nasza Fundacja prowadzi interwencję w tej sprawie. Schroniska okoliczne są powiadomione, ale staramy się nagłośnić sprawę w całym regionie. Prosimy osoby i organizacje, które wyadoptowały tej rodzinie psa o kontakt z Fundacją. [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/INDENT] [/INDENT] -
A ja chcę się podzielić taką wiadomością: [INDENT] [INDENT] [B][COLOR=red]UWAGA![/COLOR][/B] Rodzina W.....ze Świętochłowic z ulicy Hanki Sawickiej(dane podamy na priv) jest podejrzana o przyjmowanie psów bezdomnych na mięso. Jest zgłoszenie, że w krótkim czasie przez ten dom przewinęło się dużo psów, a dzieci z tej rodziny mówią jedzeniu mięska z psów. Nasza Fundacja prowadzi interwencję w tej sprawie. Schroniska okoliczne są powiadomione, ale staramy się nagłośnić sprawę w całym regionie. Prosimy osoby i organizacje, które wyadoptowały tej rodzinie psa o kontakt z Fundacją. [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/INDENT] [/INDENT]
-
Loluś, kudłaty staruszek po przejściach, dt sie zakochalo i zostalo ds
Anula replied to kora78's topic in Już w nowym domu
A ja chcę się podzielić taką wiadomością: [INDENT] [INDENT] [B][COLOR=red]UWAGA![/COLOR][/B] Rodzina W.....ze Świętochłowic z ulicy Hanki Sawickiej(dane podamy na priv) jest podejrzana o przyjmowanie psów bezdomnych na mięso. Jest zgłoszenie, że w krótkim czasie przez ten dom przewinęło się dużo psów, a dzieci z tej rodziny mówią jedzeniu mięska z psów. Nasza Fundacja prowadzi interwencję w tej sprawie. Schroniska okoliczne są powiadomione, ale staramy się nagłośnić sprawę w całym regionie. Prosimy osoby i organizacje, które wyadoptowały tej rodzinie psa o kontakt z Fundacją. [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/INDENT] [/INDENT] -
A ja chcę się podzielić taką wiadomością: [INDENT] [INDENT] [B][COLOR=red]UWAGA![/COLOR][/B] Rodzina W.....ze Świętochłowic z ulicy Hanki Sawickiej(dane podamy na priv) jest podejrzana o przyjmowanie psów bezdomnych na mięso. Jest zgłoszenie, że w krótkim czasie przez ten dom przewinęło się dużo psów, a dzieci z tej rodziny mówią jedzeniu mięska z psów. Nasza Fundacja prowadzi interwencję w tej sprawie. Schroniska okoliczne są powiadomione, ale staramy się nagłośnić sprawę w całym regionie. Prosimy osoby i organizacje, które wyadoptowały tej rodzinie psa o kontakt z Fundacją. [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/INDENT] [/INDENT]
-
Wątek zbiorowy zwierzaków przebywających pod opieką GSPZ Amicus
Anula replied to Drzagodha's topic in Już w nowym domu
A ja chcę się podzielić taką wiadomością: [INDENT] [INDENT] [B][COLOR=red]UWAGA![/COLOR][/B] Rodzina W.....ze Świętochłowic z ulicy Hanki Sawickiej(dane podamy na priv) jest podejrzana o przyjmowanie psów bezdomnych na mięso. Jest zgłoszenie, że w krótkim czasie przez ten dom przewinęło się dużo psów, a dzieci z tej rodziny mówią jedzeniu mięska z psów. Nasza Fundacja prowadzi interwencję w tej sprawie. Schroniska okoliczne są powiadomione, ale staramy się nagłośnić sprawę w całym regionie. Prosimy osoby i organizacje, które wyadoptowały tej rodzinie psa o kontakt z Fundacją. [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] [/INDENT] [/INDENT] -
Loluś, kudłaty staruszek po przejściach, dt sie zakochalo i zostalo ds
Anula replied to kora78's topic in Już w nowym domu
Ale piesio jest cudowny.Szkoda,że nie ma jeszcze imienia,może w schronisku jakieś mu nadali imię.Jak będzie wyleczony z tego paskudztwa pomimo swojej ślepoty na pewno znajdzie dom,tylko potrzeba mu trochę czasu w domowych warunkach. -
Dredzik - znaleziona skołtuniona kulka już w nowym domu!!!!!!
Anula replied to koelka's topic in Już w nowym domu
[quote name='koelka']Anula proponuje BDT dla Dredzika, ale ma jednego psiaka, a Dredzik ponoć nie zgadza się z innymi. Na spacerach jest ok, ale przy przepełnionym schronisku sam zajmuje cały boks, więc chyba sie nie zgadza z innymi. Może warto zaryzykować u Anuli, może jakoś się dogadają, ale jeśli nie, to powrót do schronu:( I potrzebne byłyby pieniądze na kastrację - u nas to koszt ok. 180 zł.[/QUOTE] Tak mam pekinka samca,miałam pięć tymczasowiczków,trzy samce i dwie sunie,pieski ze schronisk.To co zauważyłam mój rezydent bardziej zaprzyjaźnia się z suczkami ale to normalka,natomiast samców toleruje i nigdy nie było jakiś spięć.To tak z mojej strony.Nie wiem jak Dredzik zapatruje się na samce bo to przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę.Może w Schronisku jest możliwość jak najdokładniej sprawdzenia Dredzika tylko z jakimiś łagodnymi samcami i wtedy można podjąć na 100% decyzję bo rzeczywiście by było niezręcznie odwozić Dredzika do schronu po wielkim zaangażowaniu aby go wyrwać ze schronu.Proszę przemyśleć to co napisałam,jeżeli Dredzik by miał przyjechać do mnie to pokryję koszta kastracji w kwocie 100zł. -
[quote name='togaa']Z tego co udało sie ustalić; Baba jest koszmarna. Z typu " głośnomówiacych". Nie ma najmniejszego zamiaru poprawic bytu psów, bo jej zdaniem psy 'mają sie u niej lepiej niz niejedno dziecko". Psy zawsze miała, ma i miec bedzie bo je kocha. Wszystkie, to psiaki jej podrzucone lub przez nią przygarniete. Sunia na łańcuchu siedzi 'dla swojego dobra", gdyż 'paskudzi". W języku tubylców 'paskudzic" nie oznacza walenia kup ,a psocenie , robienie czegoś na złosc. Sunia ma ponoć tendencje do ucieczek. Robi podkopy pod ogrodzeniem i idzie w długą.... W dodatku wyprowadza na te spacery drugą suczkę. Przy ostatniej takiej akcji młodsza rozerwała sobie o siatkę bok i potrzebna była interewencja weta. Z tego to powodu sunia wylądowała latem na łańcuchu. (Faktycznie, płot to sypiaca sie stara siatka przerosnieta krzakami, bez podmurówki. Mniejsze dziury pozastawiane blachami, deskami.) Zimową porą sunia jest z łańcucha spuszczana gdyż zmarznieta ziemia i snieg uniemozliwia podkopy.W duże mrozy obie zabierane sa do piwnicy, w mniejsze baba podobno otwiera im przyczepę. Nowej budy ew. ocieplenia istniejacych bud baba nie chce, "bo budy sa dobre". W jednej sunie razem śpią a do drugiej wstawia im miski z woda i jedzeniem. Słomy do budy ani firanek z koca tez nie chce, bo sunia i tak wszystko to by wyszarpała i zniszczyła. Powodem 'płaczu" suni są podchodzace jeże albo widok wnuczki za którą oba psy przepadają... Sasiedzi z piętra, zreszta mocno skóceni z babą niestety nie potwierdzili że psom dzieje sie jakaś drastyczna krzywda. Owszem, boli ich że sunia jest uwiazana, ale według nich wnuczka baby dosc często zabiera obie psice na spacery.Psy są karmione, mają wodę. Innego zdania jest sąsiadka z bloku obok,, z którą rozmawiała [B]tamb.[/B] Psy sa szczepione i mają ksiażeczki zdrowia. Nie wspomne o tym co tam sie dzieje na posesji. O porozwalanym żelastwie, blachach, szkle i ogólnym dziadostwie. Rzekomo to zbieractwo uprawiał nieżyjacy maż baby, a ona nie ma ani środków , ani sił by to uporządkować. Tak więc póki co , sytuacja jest patowa.[/QUOTE] A nie da się tej Pani pomóc w naprawieniu płotu i zabezpieczeniu przed podkopem i uporządkowaniu jakoś terenu,może wtedy sunia by mogła być uwolniona z tego łańcucha i pozostać u Pani.
-
DENIS nasz kochany, po wielu latach w schronisku, ma wspaniały DOM!!!
Anula replied to asia-s's topic in Już w nowym domu
Kochane Cioteczki zaglądnijcie na ten wątek. [url]http://www.dogomania.pl/threads/217512-Co-zostaje-gdy-odejdzie-nadzieja[/url] -
Zakołtuniony, kulejący biały piesek KOLA w nowym domu! !!
Anula replied to xmartix's topic in Już w nowym domu
Bardzo proszę Cioteczki zajrzyjcie na wątek i pomóżcie! [url]http://www.dogomania.pl/threads/217512-Co-zostaje-gdy-odejdzie-nadzieja[/url] -
Zakołtuniony, kulejący biały piesek KOLA w nowym domu! !!
Anula replied to xmartix's topic in Już w nowym domu
Fotki Kolinka powalające i sierść już odrasta w ekspresowym tempie.To jest nasz po prostu Mały Książe!! Koska dziękuję za tak wspaniały DT, nasz Mały Książe wreszcie cieszy się normalnym życiem.Ech!żeby tak wszystkie piesie mogły się cieszyć takim życiem!