Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Czułam,że ma fajny charakter.Aneciku Kochana dzięki za fotki i informacje.
  2. Szafirek wyjechał już po Aleksa.Zajedzie do mnie 17-18.Czekam. Transport z Radys do Góry Siewierskiej na 3 psiaki 280,00zł.Zrobiłam przelew. Podzieliłam transport i 90zł przypada na Aleksa a 190zł za Lemi i Holi.Uzupełnię rozliczenie później.
  3. Jak wynika z opisu z Radys,Aleks na początku był nieufny nie chciał wyjść z boksu do dziewczyn ale jak już wyszedł to byla w nim sama radość i zachowywał się super,lgnął bardzo do człowieka.Wygląda na roztropnego chłopczyka,nie ma fiu-bździu w główce.
  4. Ja też dziękuję bardzo za przybycie do naszych suń.Patrycji za transport,anecik za użyczenie miejsca i zaopiekowanie się suniami,Sara2011 za wstawienie zdjęć. Szafirek już w drodze od ponad godziny,zajedzie do mnie aby pokazać sunie 17-18.Czekam i także dziękuję szafirkowi za pomoc. Anecik czy mamy się jakoś rozliczyć z Tobą za opiekę? Transport Patrycji wyniósł 3 psiaków 280,00zł.Zaraz zrobię przelew.
  5. Każdy lek na stawy się bardzo przyda Oneczce.Fajnie,że będzie miała zapas. Jeszcze piszę tu.U Szafirków są dwa transporterki zamojskie.Szafirek dzisiaj jedzie do anecik a więc mógłby je zabrać a Arek jutro do Zamościa i przekazać.Dzisiaj mnie oświeciło i przypomniałam sobie o tym.Za dużo teraz się dzieje.Czy Tola pomyślała o tym? Wysłalam do Hani rano sms ale nie wiem czy przypadkiem już szafirek nie wyjechał.
  6. Tak będe trzymać i czekać na wiadomości.2 tygodnie temu wysłałam całe opakowanie tabletek na stawy innemu Oneczkowi chyba Rublowi.No nic jak trzeba będzie to się kupi.
  7. Oneczka powinna trafić zaraz do weta.Zapewne uszy i nie wiadomo co jeszcze w niej siedzi jeżeli chodzi o choroby.Powinna dostawać suplementy na stawy praktycznie jak starszy każdy Onek.
  8. No faktycznie to trochę za długa podróż.W pociągu spokojnie wytrzyma te 2,5 godziny.Gorzej z Tobą bo prawie cały dzień poza domem.
  9. Dzięki Haniu za informację. Umaszczenie ma Holi podobne ale sierść nie koniecznie.U foksiów jest bardziej kręcona.Dla mnie to Lemi i Holi to psiaki w typie teriera bardziej. Dzięki kiyoshi za pomoc.Niech trochę psiaki odetchną.Nie wiadome nic jest o sterylizacji ale niebawem dowiemy się,no i jakie mają charaktery.Zawsze możemy na Ciebie liczyć.Dziękuję.
  10. Dziękuję za informacje Haniu.Mam nadzieję,że jakoś wytrzymacie do piątku ze śmierdziuszkami.A u weta niech sprawdzi wet dobrze uszy bo zazwyczaj u długowłosych psiaków coś lubi siedzieć i dokuczać.Ciekawe czy wet przy badaniu nie zemdleje od zapaszku?
  11. Dziękuję,że też zaglądnęłaś do Lemi i Holi.Sama widzisz,że ciężko nam było podjąć decyzję,którą sunię miałyśmy tam zostawić.
  12. To jeszcze zapraszam serdecznie do dwóch szczęśliwców sunieczek-Lemi i Holi: http://www.dogomania.com/forum/topic/347989-lemi-i-holi-udało-sięsunie-już-poza-schronemjadą-do-hotelikuprosimy-o-pomoc-w-utrzymaniu-bid/ Fajnie,że będziesz zaglądać do Aleksa.Dziękuję.
  13. Post informacyjny: Anecik: 23.10.18 Dziewczynki już zabezpieczone :) Lemi na zdjęciach wydaje się mniejsza niż jest w rzeczywistości. Taka kluseczka troszkę, na smyczy szła bardzo jako tako, trochę wystraszona. Zjadła kolację, apetyt dopisuje :)Nie popiskuje, nie szczeka. Za to Holi to psiak gotowy do adopcji :) Ogonek chce się urwać z radości, przytula się, rozdaje buziaki, Chyba Lapiś poznał swoją wielką milość hahaha..szkoda że na tak krótko. Holi jest z kolei mniejsza niż wydawało mi się na zdjęciach - jest wielkości naszej Baksi. Jedzenie wtrąbiła w 3 sekundy :) i jeszcze dostała dokładkę. Też była cichutko - zobaczymy jak będzie jutro. Holi jest super :) Dziewczyny nie mają żadnych zaświadczeń - Pati mówiła że mają dosłać. Hania: 26.10.18 - Dziewczyny były dzisiaj w spa. Były grzeczne i cierpliwe. Wet umówiony na poniedziałek. Dowiedziałam się, że między szczepieniami na zakaźne musi być odstęp przynajmniej 3 tygodnie, zatem czekamy na książeczki. Holi jest pełna energii, szczeka dobrą chwilę, jak wychodzimy z domu, zaczepia wszystkich do zabawy, tzn. inne psy i ludzi :) Lemi najlepiej czuje się leżąc i obserwując w pewnej odległości od wszystkich. Nie bierze udziału w zabawie, ale nie jest agresywna na zaczepki Holi, albo Aleksa. Lubi sobie pojeść i robi to z wielkim skupieniem. Ma śliczny ogonek, mam nadzieję, że wreszcie uda mi się go uchwycić na zdjęciu. 30.10.18 - Lemi - Badania krwi prawidłowe, jest bardzo spokojną sunią i zastanawiałam się, czy aby nic ją nie boli. Powiedziałam o tym wetowi, który postanowił zrobić usg. Lemi nic nie jest, jest zdrowa, przy okazji okazało się, że nie ma widocznej macicy, zatem jest wysterylizowana. Uszy zdrowe. Sunia została określona na 7 lat, waży 15,3 kg, w kłębie ma 38 cm. Holi - Badania krwi prawidłowe, nie jest wysterylizowana, termin zabiegu ustalony na 16 listopada. Uszy zdrowe. Holi jest w wieku ok 3 lata, waży 5,2 kg, w kłębie ma 35 cm. Dziewczyny odrobaczone, zabezpieczone przeciwko kleszczom, zaczipowane. Czekamy na info Sary o książeczkach. Daję Holi karmę suchą zmieszaną z puszkami, ponieważ jest za chuda. Mamy jeszcze na dzień dzisiejszy 5 puszek. 08.11.18 - Lemi jest sunią ugodową, przy spotkaniu nowego pieska warknie cichutko pod noskiem, ale prędzej się wycofa, niż zaatakuje. Do człowieka podchodzi ze spokojem, z dystansem, kiedy się przekona podejdzie powoli i da się pogłaskać, skubnie smaczka, ale jest to bardzo ostrożne. Na nasz widok merda ogonem tak, że dupka jej chodzi, ale podchodzi mimo że chętnie, to ostrożnie. Toleruje dzieci, koty. Nie bawi się zabawkami, ale zaczyna biegać z innymi psiakami na dworze. Jest typem domatora, kanapowca. Utrzymuje czystość w domu, nie wyje, nie szczeka, nie niszczy pozostawiona w domu. 08.11.18 Holi trudno okiełzać, chwilami jest wszędzie, jak się jej pozwoli, to będzie skakać nam nawet po plecach. Psiaki inne też zaczepia, skacze po nich, gania, podgryza delikatnie. Z kotami różnie, czasem nie zwraca na nie uwagi, czasem obszczeka. Uwielbia dzieci. Jest otwarta na nowe znajomości, potrzebuje minuty - dwóch na zapoznanie z osobą. Utrzymuje czystość, nie szczeka, nie wyje jak zostaje sama, lubi sobie czasami coś podgryźć, więc nowy dom będzie musiał zapewnić jej dużą ilość zabawek głównie twardych. 16.11.18 - sterylizacja Holi. Tekst dla Lemi: Lemi to spokojna, przesympatyczna, mądra, mała suczka o przepięknej dłuższej sierści.Sierść została obcięta ze względu na zaniedbanie.W stosunku do człowieka bardzo łagodna,spokojna, uległa, przyjazna ale ostrożna.Jest typem domatora,kanapowca.Potrzebuje spokojnego domu.Lubi się wylegiwać w swoim legowisku i obserwować otoczenie.Akceptuje dzieci, psiaki i kotki.Zachowuje czystość,nie szczeka,nie niszczy,nie wyje.Lemi nie bawi się psimi zabaweczkami ale sądzę,że z czasem polubi je.Wiek Lemi określiło dwóch weterynarz: 3 lata i 7lat a więc można przyjąć średnią 5 lat. Waży ok 15 kg, ma 38 cm w kłębie. Jest wysterylizowana,posiada czip i pełny pakiet szczepień a także książeczkę zdrowia. Aktualnie przebywa w Hotelu dla Zwierząt w Nowej Soli(woj.lubuskie).Pokochaj długowłosą,spokojną Lemi a ona wniesie do Twojego domu wiele radości.Kontakt (godz.10-18):Hania OLX(Wrocław)- wyróżnione do 16.11.18;24.11.18 https://www.olx.pl/oferta/lemi-mala-dlugowlosa-pieknosc-szuka-domu-CID103-IDxoLq6.html Tekst dla Holi: Holi to radosna, przesympatyczna, mądra, nieduża,filigranowa suczka o przepięknej dłuższej sierści(w tej chwili została obcięta ze względu na zaniedbaną sierść ).Sunia jest typową, mieszanką teriera. W stosunku do człowieka bardzo łagodna, uległa, towarzyska i przyjazna.Jednym słowem ogromna przytulanka.Kocha wszystko i wszystkich. Na spacerach interesuje ją - od szyszki po najmniejszy liść Jest ciekawa świata i ludzi, lubi spacery.Zdecydowanie kocha obcowanie z ludźmi. Bardzo lubi się przytulać,być głaskana i być blisko człowieka. Także lubi dzieci (w wieku powyżej 7 lat), potrafi się pięknie z nimi bawić.Kocha psie zabaweczki,których musi mieć mnóstwo koło siebie bo inaczej nudzi się.Mile widziany dom z ogrodem,ponieważ tam dopiero czuje się swobodnie z dużą dawką ruchu.Holi ma 3 lata, waży ok 5,2 kg, 35 cm w kłębie.Ładnie chodzi na smyczy, nie szczeka,nie wyje pozostawiona sama w domu,zachowuje czystość.Posiada czip i pełny pakiet szczepień a także książeczkę zdrowia. Aktualnie przebywa w Hotelu dla Zwierząt w Nowej Soli(woj.lubuskie).Więcej informacji o cudnej Holi można uzyskać pod podanym numerem telefonu w ogłoszeniu. Kontakt (godz.10-18):Hania Anula: OLX(Wrocław) wyróżnione-Holi;lLemi do 16.11.18;Lemi do 24.11.18 https://www.olx.pl/oferta/pokochaj-sliczna-holi-daj-suni-dom-CID103-IDxoOQI.html https://www.olx.pl/oferta/lemi-mala-dlugowlosa-pieknosc-szuka-domu-CID103-IDxoLq6.html halszka: Zrobiłam i wyróżniłam Lemi na OLX na Poznań-wyróżnienie do 25.11.18 https://www.olx.pl/oferta/urocza-spokojna-sunia-do-adopcji-CID103-IDxq1pR.html https://www.gumtree.pl/a-psy-i-szczenięta/nowa-sól/urocza-spokojna-sunia-do-adopcji/1003495107170910474847609?activateStatus=pendingAdActivateSuccess http://www.przygarnijzwierzaka.pl/ogloszenia/Urocza,spokojna-sunia-do-adopcji-id186131.html https://nowa-sol.lento.pl/urocza-spokojna-sunia-do-adopcji-,7345939.html http://sellit.pl/ogloszenie.php?id=187683 http://zwierzaki.a4z.pl/objects/show/id/22123/name/oddam-do-adopcji-urocza-spokojna-sunia-do-adopcji.html https://gratka.pl/zwierzeta/urocza-spokojna-sunia-do-adopcji/oi/7343797 http://zwierzeta.hiperogloszenia.pl/psy/ogloszenie/610048-urocza-spokojna-sunia-do-adopcji--oferta-lubuskie/ http://www.ogloszenia.kotypsy.pl/anons,13889,Urocza_spokojna_sunia_do_adopcji___Nowa_Sol___woj__lubuskie.html http://www.morusek.pl/ogloszenie/399450/Uroczaspokojna-sunia-do-adopcji/#.W-hEPh_djcc http://adopcjapsa.pl/adopcja-psa-pies-szuka-domu,ogloszenie,169645,Lw==.html# http://www.pupil.com.pl/ogloszenie-13654/uroczaspokojna-sunia-do-adopcji-.html#http://www.pupil.com.pl/uploads/images/13654-big-1-1541949927.jpeg Alaskan malamutte: Lenka na Katowice- wyróżnione do 17.11.18;27.11.18 https://www.olx.pl/oferta/bede-cie-kochac-calym-sercem-tylko-mnie-przytul-adoptuj-CID103-IDxquke.html Sunia cudna, skradła moje serce...Kciuki za domek, na jaki zasługuje ta kochana istotka.
  14. Post rozliczeniowy: Deklaracje stałe: 1.Bogusik - 20,00zł;wpł.26.10.18-20,00zł-X;wpł.02.11.18-20,00zł-XI;wpł.03.12.18-20,00zł-XII 2.Anula - 20,00zł;wpł.26.10.18-20,00zł-X;wpł.02.11.18-20,00zł-XI;wpł.03.12.18-20,00zł-XII 3.teresaa118 - 80,00zł;wpł.26.10.18-80,00zł-X;wpł.12.11.18-80,00zł-XI;wpł.26.11.18-80,00zł-XII Deklaracje stałe: 120,00zł Wpłacone deklaracje stałe: + 360,00zł Deklaracje jednorazowe i inna pomoc: 1.Havanka - bazarek kilometrowy - Góra Siewierska-Nowa Sól -400,00zł rozliczenie między szafirką. http://www.dogomania.com/forum/topic/347895-rozliczamy-kanistry-z-paliwem-na-transport-lali-do-2410-godz-2000/?tab=comments#comment-17365141 2.Anula - bazarek - wpł.13.11.18 - 100,00zł http://www.dogomania.com/forum/topic/347979-zapraszamróżne-ciuszki-i-nie-tylko2410-18-281018/?tab=comments#comment-17369212 3.Bogusik - bazarek - 401,36zł http://www.dogomania.com/forum/topic/347990-domowe-różności-zapraszam-od-241018-do-281018/ 4.kiyoshi - wpł.29.10.18 - 20,00zł 5.P.Wojtek od Neli i Nutki-wpł.29.10.18 - 45,00zł 6.P.Jola od Destino-wpł.02.11.18-30,00zł http://www.dogomania.com/forum/topic/336889-alis-wróciła-z-adopcji-po-półtora-rokujest-już-w-swoim-nowym-domku-od-070618-destino-w-swoim-cudownym-domku/ 7.b-b - wpł.07.11.18- 20,00zł 8.Nesiowata - wpł.07.11.18 - 20,00zł 9.Anula - bazarek - wpł.28.11.18- 144,00zł http://www.dogomania.com/forum/topic/348409-malutki-bazarek-z-ciuszkami-dla-dzieci-i-z-markowymi-akcesoriami-dla-psiaków171118-241118/?tab=comments#comment-17381390 10.P.Jola od Destino/Joszki - 30.11.18 - 30,00zł http://www.dogomania.com/forum/topic/336889-alis-wróciła-z-adopcji-po-półtora-rokujest-już-w-swoim-nowym-domku-od-070618-destino-w-swoim-cudownym-domku/ 11.Bogusik - bazarek - wpł.14.12.18 - 457,65zł Wpłacone deklaracje jednorazowe: + 1268,01zł Wydatki: 1.transport - Patrycja-Radysy-Góra Siewierska - wpł.23.10.18 - 190,00zł 2.pobyt w hoteliku od 23.10.18 do 31.10.18 -(9x20,00zł =180,00zł) - U Hani pozostała nadpłata po Sindi-166,60zł-(180,00zł-166,60zł= 13,40zł) - wpł.24.10.18- 13,40zł 3.SPA - 140,00zł;wpł.26.10.18 - 140,00zł 4.wet,odpchl.'odrobacz,badania - wpł.30.10.18 - 197,00zł 5.pobyt w hoteliku za XI-wpł.02.11.18-600,00zł (pobyt w hotelu do 26.11.18 - nadpł.80,00zł-przechodzi na Aleksa za pobyt XII) http://www.dogomania.com/forum/topic/347957-aleksfrędzel-ma-szansę-na-opuszczenie-radys-pomożecie/?tab=comments#comment-17366593 6.OLX(Wrocław)-wyróżnione do 16.11.18 dla Lemi i Holi - 8,98zł;Lemi-24.11.18-4,49zł;Katowice do 17.11.18-4,49zł;do 27.11.18-4,49zł 7.Sterylizacja Holi,leczenie-209,00zł;wpł.21.11.18 8.Holi-antybiotyk - wpł.26.11.18 - 17,95zł Ogólnie wydatki: - 1389,80zł Podsumowanie: Deklaracje stałe: + 360,00zł + deklaracje jednorazowe: + 1268,01zł - wydatki: - 1389,80zł = 14..12.18: +238,21zł 14.12.18 - Kwota 238,21zł została przekazana na Maję i Sarę z tego wątku: http://www.dogomania.com/forum/topic/348843-sara-i-maja-dwie-pudlowate-sunie-w-schronisku/ Stan konta = 0,00zł
  15. Jak zwykle nic nie ma normalnego,wszystko załatwia się w ostatniej chwili i na wariackich papierach bo otrzymane zdjęcia,bo okazja, transport nadarzający się,bo miejsce jest zarezerwowane w hoteliku. W sobotę tj.20.10.18 otrzymałyśmy od Sara2011 dwa zdjęcia suczek-kudłatek,które przebywają w Radysach a których jeszcze nie ma na stronie Radys. Tak pisze Sara2011: Na szybko mi dziewczyna podesłała takie zdjęcia. Ruda sunia ma ok.3 lata, tri colorka 1-2 lata. Obie śliczne :(. Tej pierwszej nie mam przy nodze człowieka, tylko tę drugą. Dziewczyna co ją trzyma jest niska, ma 160cm wzrostu. W zasadzie chciałyśmy pomóc jednej z tych suczek i zabrać ją z tego strasznego miejsca ale nie mogłyśmy,naprawdę nie mogłyśmy wybrać,którą zostawić tam.Postanowiłyśmy dać szansę normalnego życia dla Lemi i Holi a o finanse będziemy się później martwić.Mamy cichą nadzieję,że ktoś zauważy te biedne istotki i wspomoże nas w utrzymaniu ich. Oto Lemi: I Holi: Bardzo prosimy chociaż o jak najmniejszą pomoc,ponieważ nie zakładałyśmy pomocy aż trzem psiaczkom(Aleks,który był wcześniej zarezerwowany i też jedzie tym transportem) bo zwyczajnie nas nie stać. Koszty to hotelik 300,00zł x 2 + wet i inne koszty. Lemi i Holi pojechały 26.11.18 do wspólnego domku do Sobina k/Polkowic.
  16. Anecik jesteś Kochana i tak bardzo pomocna.Dziękuję. Mam ogromną prośbę o zrobienie kilku zdjęć dwóm sunieczkom (sunie mają po jednym tylko zdjęciu).Aleks wprawdzie ma zdjęcia ale radysowskie.Bardzo proszę może uda się rano zrobić. To wspaniała wiadomość,jednak udało się wydrzeć te dwie sunie. Zaraz założę im wątek.
  17. Dziękujemy.Rozgrywa się także los dwóch suniek kudłatych z Radys.Sunie nie są rezerwowane ale może uda się i im pomóc.Czekamy na wiadomości od Patrycji.Hotelik jest zarezerwowany a także transport u Patrycji. Pędzę robić bazarek bo utopimy się w długach.
  18. O tym wydarzeniu wie więcej anecik bo psiaki dzisiaj w nocy trafią do niej. Patrycja 698 616 250 https://www.facebook.com/psyzradys/
  19. Ode mnie też 50zł jednorazowej na początek.Przelew pójdzie jeden z Bogusik.
×
×
  • Create New...