Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. A może udało by się Lolusia wyekspediować z Patrycją z Radys? Patrycja dzisiaj zabiera psiaki z Radys w tym moje i zawozi do anecik a następnie chyba do Krakowa jeszcze jedzie ale to nie jest pewny Kraków.Jutro wraca do Warszawy(to jest raczej pewne).
  2. Dzięki Bogusik za zdjęcia.Dzisiaj sądny dzień.Mam nadzieję,że Aleks wyruszy dzisiaj po nowe życie.
  3. Dziękuję za informację.My mamy ozonator ale stosujemy go w akwarium,stąd moje pytanie było.
  4. Zagląda,zagląda tylko co tu pisać.Teraz czekam na poprawę tych biednych oczek,może to autentycznie powodem są zapchane kanaliki łzowe.
  5. Fajnie,że P.Ula co jakiś czas się do nas odzywa.A Roni,przepiękny a sierść powala taka błyszcząca.Ronisiowi trafił się fajny domek.
  6. Teraz najważniejsze to dobre,ciepłe miejsce dla Oneczki wykombinować.Czy macie coś na oku już?
  7. Tak,czekamy aby nic niespodziewanego się nie wydarzyło. Dziękujemy za kciuki i za pomoc.Oby Aleks znalazł jak najszybciej dom bo przecież czekają inne bidy.Będziemy czekać na wiadomości,zdjęcia i jak najszybciej ruszymy z ogłoszeniami.Kiyoshi pomożesz z ogłoszeniami? Praktycznie nie mamy zdjęć,te co są to są z napisem Radysy.Aleks musi być obcięty a więc będą zdjęcia obciętego jednak zawsze wstawiam jeszcze z długą sierścią dwa aby ludzie mieli pojęcie jaka rzeczywista jest sierść psa.
  8. Też często o tym myślę.Czy te wszystkie psiaki w schronach,w przytuliskach,wyrzucone w lasach,w rowach,ginące pod kołami samochodów zasłużyły sobie na taki los? Czy tak powinno być? My ratujemy tylko cząstkę a większość nigdy nie zazna takiego życia jak Nella i Joy.Ta myśl mnie prześladuje.
  9. Post informacyjny: Hania: 23.10.18 - Czekamy na Aleksa, spa umówione na piątek(26.10.18), weta może uda się odwiedzić od razu w środę(24.10.18).Ma zaświadczenie o szczepieniu p/wściekliźnie. Aleks już w domku. Ledwo chodzi od tych dredów, wszystko go ciągnie, jego sierść jest w okropnym stanie. Aleks jest bardzo pozytywny, przywitał się chętnie, zrobił obchód po ogrodzie i położył się na legowisku. Wydaje się duży, ale jak obetniemy te 3 kg kołtunów, to może okazać się szczuplutkim chłopaczkiem. 24.10.18 -Aleks był dzisiaj u weta. Została pobrana krew do badań, uszy ma zdrowe, lekko zabrudzone, został zaczipowany i zaszczepiony na choroby zakaźne. Na wściekliznę był szczepiony w schronie, dostałam zaświadczenie dołączone do protokołu adopcji. Jutro odbiorę wyniki krwi, fakturę i umówię na kastrację, bo nie przechodził tego zabiegu. Aleks waży 17 kg, wysokości nie mierzyłam, bo zrobię to po obcięciu kudłów. 30.10.18 - Aleks to dusza towarzystwa, niestety bardzo skacze na nas, na inne psiaki, chce się bawić. Mamy podrapane nogi, uczymy go kulturalnej zaczepki :) Aleks waży 17 kg, tak jak pisałam wcześniej, w kłębie ma 48 cm. Wiek określony na 3 lata. Kastracja umówiona na 16 listopada. 16.11.18-kastracja Aleksa. Anecik: 23.10.18.Aleks to obowiązkowo musi odwiedzić spa bo wygląda masakrycznie. nie wiem nawet czy jest sens robienia mu zdjęć , ale coś tam jutro pstryknę. Sioo i koopa była od razu na podjeździe, na jedzenie nie rzucił się jak dziewczyny, dość popiskiwał i poszczekiwał. Na niego jest zaświadczenie o szczepieniach.Nieufności nie ma, jest radość :) Zachował czystość, kolację w nocy zjadł. Tekst: Aleks to około 3-letni piesek w typie teriera o dłuższej sierści. Przebywa w Hoteliku w Nowej Soli (woj.lubuskie).Aleks dał się poznać z bardzo dobrej strony.Jest to psiak szalenie kontaktowy,łagodny,ufny, radosny i bardzo przyjazny.Jednym słowem jest duszą towarzystwa.Ceni sobie bliskość człowieka ponad wszystko.Lubi towarzystwo dzieci a także zwierząt.Lubi aportowanie,piłeczki i inne psie zabawki.Potrzebuje sporo spacerów, ruchu.Zachowuje czystość w domu,ładnie chodzi na smyczy,nie jest szczekliwy,pozostawiony sam, nie wyje,nie niszczy. Aleks w kłębie ma 48cm,waży 16kg.Posiada pełny pakiet szczepień. Został obcięty ze względu na zaniedbaną sierść. Podaruj przesympatycznemu Aleksowi dom a zyskasz najwierniejszego przyjaciela na długie lata,który wprowadzi w Twoje życie wiele radości i uśmiechu na twarzy. Kontakt (godz.10-18): Hania Anula: OLX(Wrocław)-wyróżnione do16.11.18;24.11.18;02.12.18;02.12.18;10.12.18 zmienione z Wrocławia 10.12.18 na Opole.18.12.18 https://www.olx.pl/oferta/pokochaj-pieknego-aleksa-daj-mu-dom-CID103-IDxoGfP.html Alaskan malamutte: OLX(Poznań)-wyróżnione do19.11.18;27.11.18;06.12.18;15.12.18;23.12.18 https://www.olx.pl/oferta/poznaj-aleksa-daj-mu-dom-adoptuj-CID103-IDxql0T.html kiyoshi: OLX(Zielona Góra);(Katowice)-wyróżnione do 19.11.18;27.11.18;06.12.18;15.12.18;23.12.18 https://www.olx.pl/oferta/aleks-3-letni-uroczy-grzeczny-terierek-adopcja-CID103-IDxruAP.html https://www.olx.pl/oferta/piekny-sympatyczny-terierek-aleks-szuka-kochajacego-domu-CID103-IDxrtzZ.html zmienione z Zielonej Góry 06.12.18 na Gorzów Wlkp.15.12.18;23.12.18 Havanka:OLX(Wrocław) z imieniem Kleksik - wyróżnione do 15.12.18;23.12.18 https://www.olx.pl/oferta/kleksik-mlody-zywiolowy-piesek-czeka-na-nowy-dom-CID103-IDxN9aw.html 29.12.18 - Aleks/Frędzel pojechał do swojego DS w Zabrzu.
  10. Post rozliczeniowy: DEKLARACJE STAŁE: 1.Bogusik - 20,00zł;wpł.26.10.18-20,00zł-X;wpł.02.11.18-20,00zł-XI;wpł.03.12.18-20,00zł-XII 2.Anula - 20,00zł;wpł.26.10.18-20,00zł-X;wpł.02.11.18-20,00zł-XI;wpł.03.12.18-20,00zł-XII 3.teresaa118 - 40,00zł;;wpł.26.10.18-40,00zł-X;wpł.12.11.18-40,00zł-XI;wpł.26.11.18-40,00zł-XII;17.12.18-40,00zł-I Deklaracje stałe - 80,00zł Wpłacone deklaracje stałe: +280,00zł DEKLARACJE JEDNORAZOWE: 1.Havanka - bazarek transportowy - Góra Siewierska-Nowa Sól - 400,00zł rozliczenie miedzy szafirką http://www.dogomania.com/forum/topic/347895-kanistry-z-paliwem-na-transport-lali-do-2410-godz-2000/ 2.Bogusik bazarek - wpł.14.11.18 - 433,64zł http://www.dogomania.com/forum/topic/347990-domowe-różności-zapraszam-od-241018-do-281018/ 3.Anula - bazarek - wpł.13.11.18 - 71,50zł http://www.dogomania.com/forum/topic/347979-zapraszamróżne-ciuszki-i-nie-tylko2410-18-281018/?tab=comments#comment-17369212 4.kiyoshi - wpł.29.10.18 - 10,00zł 5.b-b - wpł.07.11.18 - 10,00zł 6.Nesiowata - wpł.07.11.18 - 10,00zł 7.Anula - bazarek - wpł.28.11.18- 72,00zł http://www.dogomania.com/forum/topic/348409-malutki-bazarek-z-ciuszkami-dla-dzieci-i-z-markowymi-akcesoriami-dla-psiaków171118-241118/?tab=comments#comment-17381390 8.Bogusi - bazarek - wpł.14.12.18 - 457,65zł http://www.dogomania.com/forum/topic/348710-rozliczam-hohoho-bazarek-bożonarodzeniowy-zapraszam-do-071218/ Wpłacone deklaracje jednorazowe: + 1064,79zł WYDATKI: 1.Transport-Patrycja-Radysy-Góra Siewierska -wpł. 23.10.18 - 90,00zł 2.pobyt w hoteliku od 23.10.18 do 31.10.18 - 9x10,00zł = 90,00zł -wpł.24.10.18-90,00zł 3.SPA-80,00zł;wet-117,00zł= 197,00zł;wpł.26.10.18- 197,00zł 4.opłata za hotel za XI-wpł.02.11.18- 300,00zł 5.OLX - (Opole)-wyróżniony do 16.11.18-4,49zł;24.11.18 - 4,49zł;02.12.18-4,49zł;10.12.18-4,49zł 18.12.18-4,49zł;26.12.18-4,49zł (Poznań)-19.11.18-4,49zł;27.11.18-4,49zł;06.12.18-4,49zł;15.12.18-4,49zł;23.12.18-4,49zł (Katowice)-19.11.18-4,49zł;27.11.18-4,49zł;06.12.18-4,49zł;15.12.18-4,49zł;23.12.18-4,49zł (Zielona Góra/Gorzów Wlkp.)-19.11.18-4,49zł;27.11.18-4,49zł;06.12.18-4,49zł;15.12.18-4,49zł;23.12.18-4,49zł (Wrocław);15.12.18-4,49zł;23.12.18-4,49zł 6.kastracja - 160,00zł;wpł.21.11.18 7.opłata za hotel za XII-wpł.03.12.18-220,00zł (odjęto 80,00zł z kwoty pozostającej u Hani po Lemi i Holi) http://:http://www.dogomania.com/forum/topic/347989-lemi-i-holi-udało-sięsunie-już-poza-schronemjadą-do-hotelikuprosimy-o-pomoc-w-utrzymaniu-bid/ Ogólnie wydatki: - 1160,27zł ************************************************************************************************************** Podsumowanie: DEKLARACJE STAŁE: + 280,00zł + DEKLARACJE JEDNORAZOWE: + 1064,79zł = + 1344,79 - WYDATKI: - 1160,27zł = 19.12.18: +184,52zł 29.12.18 - u Hani pozostaje kwota 20,00zł z nadpłaty (pobyt w hoteliku za XII) - 01.01.19-20,00zł przekazane dla Mai i Sary za opłatę hoteliku za I. = 0,00zł ************************************************************************************************************** 22.01.19 kwota 184,52zł została przekazana dla Czestera z tego wątku: https://www.dogomania.com/forum/topic/349282-czester-z-radys-kudłatek-wypatrzony-przez-bogusik/?tab=comments#comment-17418466 Stan konta = 0,00zł
  11. FRĘDZEL - może być polskim owczarkiem nizinnym (i nim chyba najbardziej), ale może też być sznaucerem, terierem, małym briardem... na co go zrobicie, w każdej fryzurze będzie się prezentował dobrze. Bo jak jest się ogólnie bardzo ładnym psem, to w każdej szacie dobrze. Frędzel początkowo był tak przestraszony, że już mieliśmy odpuścić namawianie go na opuszczenie kojca, ale na szczęście nie zrobiliśmy tego. Wyszedł - i od razu przemiana, zaczął ładować się na kolana i nie chciał odpuścić. Fantastyczny pies. Bardzo, niesamowicie kontaktowy, od pierwszych chwil przytula się i ani myśli przestać. Na smyczy daje radę całkiem dobrze, w człowieka zapatrzony. Czyli był domowy, ktoś go nauczył zaufania do ludzi. Po czym został: bez domu i bez człowieka. Frędzel ma ok. 3 lat. W schronisku przebywa od czerwca 2018r. Taka informacja została umieszczona na FB a także na wątku Psy z Radys.Bogusik i ja kochamy kudłatki i nie dało się przejść koło tego psiaka obojętnie.Mamy zarezerwowane miejsce w Hoteliku u Szafirki dla Aleksa.Aleks ma przyjechać transportem z Patrycją do Katowic 22.10.18 do anecik.Tam przenocuje i 23.10.18 szafirek odbierze Aleksa i przewiezie do hoteliku do Nowej Soli.Sporo zachodu to kosztowało aby dograć transport.Dzięki Sara2011,która okazała ogromną pomoc udało się. Koszt hoteliku - 300,00zł + wet.Dojdzie jeszcze transport,fryzjer,szczepienia i być może kastracja.Pomożecie Kochani? A oto Aleks: Aleks 29.12.18 pojechał do swojego domku w Zabrzu. Aleks 11.09.2020 odszedł za [TM*].
  12. Ja też zaglądam.Czy ogłoszenia już idą?
  13. A jakie zadanie będzie spełniał ozonator? Nadeszły wpłaty za X - b-b;helli;jaguska.Ślicznie dziękuję.
  14. OBSERWACJA PSA W KIERUNKU WŚCIEKLIZNY Informacje ogólne Obserwacja psa w kierunku wścieklizny dotyczy każdego zwierzęcia, które pogryzło, pokąsało czy podrapało człowieka. Obserwację wykonuje się zawsze gdy jest uzasadnione podejrzenie kontaktu śliny psa z krwią człowieka. Obserwacja dotyczy wszystkich psów, które ugryzły człowieka - zarówno tych, które mają aktualne szczepienia w kierunku wścieklizny, jak i tych, które z rozmaitych przyczyn nie były na czas zaszczepione. Czas trwania obserwacji Obserwacja trwa 15 dni od daty pogryzienia/pokąsania/podrapania i najczęściej polega na 4 wizytach ze zwierzęciem w lecznicy. Obserwację zwyczajowo przeprowadza się w dniu 0, 5, 10 i 15 od pogryzienia. W przypadku zwierząt szczególnie agresywnych, za dodatkową opłatą, w wyznaczonych lecznicach można przeprowadzić obserwację stacjonarną. Zwierzę zawozi się tam wówczas w dniu 0 - czyli w dniu pogryzienia człowieka, i jeśli obserwacja daje wynik negatywny, odbiera się je w dniu 15-tym. Obowiązki właściciela psa: Obowiązek dostarczenia zwierzęcia na obserwację spoczywa na jego właścicielu. W razie gdy właściciel psa/kota uchyla się od jego wypełnienia, może zostać ukarany mandatem i doprowadzony (dowieziony) wraz ze zwierzęciem przez Policję lub Staż Miejską do lecznicy weterynaryjnej. Właściciel obserwowanego zwierzęcia jest zobowiązany do podania danych osoby pogryzionej - imienia i nazwiska, adresu oraz numeru telefonu. Warto o tym pamiętać i zapisać sobie te informacje. Przez cały czas trwania obserwacji na właścicielu zwierzęcia spoczywa obowiązek zadbania o to, ogólnie rzecz ujmując, żeby zwierzęciu nic się nie stało i by zwierzę nie stanowiło zagrożenia dla innych osób. W przypadku śmierci zwierzęcia, należy zabezpieczyć zwłoki i dostarczyć je do ZHW (Zakładu Higieny Weterynaryjnej) w celu zbadania mózgu padłego zwierzęcia na obecność wtrętów wściekliznowych. Wystawiane zaświadczenia: Wystawia się zaświadczenie o rozpoczęciu obserwacji, następnie - zaświadczenia cząstkowe po każdej wizycie i zawsze na koniec - zaświadczenie o zakończeniu obserwacji w kierunku wścieklizny. Jeśli zwierzę nie było wcześniej szczepione, lub szczepienie się zdezakualizowało - w dniu zakończenia obserwacji podlega szczepieniu przeciwko wściekliźnie i dodatkowo dostaje zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Właściciel zwierzęcia, które pogryzło/pokąsało/podrapało człowieka dostarcza zaświadczenie o zakończeniu obserwacji w kierunku wścieklizny do rejonowego oddziału SANEPID'u, oraz zawiadamia o wyniku obserwacji osobę pogryzioną.
  15. Też jestem ciekawa ale musimy cierpliwie poczekać na wiadomości. Stosunkowo i tak jest ich sporo.Nie każdy domek tak się fajnie odzywa.
  16. No,no,a ładnie to tak? Wywieziona na wózku z kanapy.Nutka na wózku a pańcio wyeksmitowany na podłogę.Niech szybko przyjeżdża i zaprowadzi porządek.Gdy kota nie ma to myszy harcują.
  17. Jakie badania?
  18. To cudowna wiadomość,szczęśliwie dojechała Nutka do swojego domku.A jak ładnie pozuje! Cudna jest.A Nelcia chyba ma w nosie Nutkę. Na kanapie robi się ciasno.A gdzie P.Wojtek się będzie wylegiwał po pracy chęę?
×
×
  • Create New...