-
Posts
22256 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
12
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Anula
-
A może udało by się Lolusia wyekspediować z Patrycją z Radys? Patrycja dzisiaj zabiera psiaki z Radys w tym moje i zawozi do anecik a następnie chyba do Krakowa jeszcze jedzie ale to nie jest pewny Kraków.Jutro wraca do Warszawy(to jest raczej pewne).
-
Fajnie,że P.Ula co jakiś czas się do nas odzywa.A Roni,przepiękny a sierść powala taka błyszcząca.Ronisiowi trafił się fajny domek.
-
Tak,czekamy aby nic niespodziewanego się nie wydarzyło. Dziękujemy za kciuki i za pomoc.Oby Aleks znalazł jak najszybciej dom bo przecież czekają inne bidy.Będziemy czekać na wiadomości,zdjęcia i jak najszybciej ruszymy z ogłoszeniami.Kiyoshi pomożesz z ogłoszeniami? Praktycznie nie mamy zdjęć,te co są to są z napisem Radysy.Aleks musi być obcięty a więc będą zdjęcia obciętego jednak zawsze wstawiam jeszcze z długą sierścią dwa aby ludzie mieli pojęcie jaka rzeczywista jest sierść psa.
-
Post informacyjny: Hania: 23.10.18 - Czekamy na Aleksa, spa umówione na piątek(26.10.18), weta może uda się odwiedzić od razu w środę(24.10.18).Ma zaświadczenie o szczepieniu p/wściekliźnie. Aleks już w domku. Ledwo chodzi od tych dredów, wszystko go ciągnie, jego sierść jest w okropnym stanie. Aleks jest bardzo pozytywny, przywitał się chętnie, zrobił obchód po ogrodzie i położył się na legowisku. Wydaje się duży, ale jak obetniemy te 3 kg kołtunów, to może okazać się szczuplutkim chłopaczkiem. 24.10.18 -Aleks był dzisiaj u weta. Została pobrana krew do badań, uszy ma zdrowe, lekko zabrudzone, został zaczipowany i zaszczepiony na choroby zakaźne. Na wściekliznę był szczepiony w schronie, dostałam zaświadczenie dołączone do protokołu adopcji. Jutro odbiorę wyniki krwi, fakturę i umówię na kastrację, bo nie przechodził tego zabiegu. Aleks waży 17 kg, wysokości nie mierzyłam, bo zrobię to po obcięciu kudłów. 30.10.18 - Aleks to dusza towarzystwa, niestety bardzo skacze na nas, na inne psiaki, chce się bawić. Mamy podrapane nogi, uczymy go kulturalnej zaczepki :) Aleks waży 17 kg, tak jak pisałam wcześniej, w kłębie ma 48 cm. Wiek określony na 3 lata. Kastracja umówiona na 16 listopada. 16.11.18-kastracja Aleksa. Anecik: 23.10.18.Aleks to obowiązkowo musi odwiedzić spa bo wygląda masakrycznie. nie wiem nawet czy jest sens robienia mu zdjęć , ale coś tam jutro pstryknę. Sioo i koopa była od razu na podjeździe, na jedzenie nie rzucił się jak dziewczyny, dość popiskiwał i poszczekiwał. Na niego jest zaświadczenie o szczepieniach.Nieufności nie ma, jest radość :) Zachował czystość, kolację w nocy zjadł. Tekst: Aleks to około 3-letni piesek w typie teriera o dłuższej sierści. Przebywa w Hoteliku w Nowej Soli (woj.lubuskie).Aleks dał się poznać z bardzo dobrej strony.Jest to psiak szalenie kontaktowy,łagodny,ufny, radosny i bardzo przyjazny.Jednym słowem jest duszą towarzystwa.Ceni sobie bliskość człowieka ponad wszystko.Lubi towarzystwo dzieci a także zwierząt.Lubi aportowanie,piłeczki i inne psie zabawki.Potrzebuje sporo spacerów, ruchu.Zachowuje czystość w domu,ładnie chodzi na smyczy,nie jest szczekliwy,pozostawiony sam, nie wyje,nie niszczy. Aleks w kłębie ma 48cm,waży 16kg.Posiada pełny pakiet szczepień. Został obcięty ze względu na zaniedbaną sierść. Podaruj przesympatycznemu Aleksowi dom a zyskasz najwierniejszego przyjaciela na długie lata,który wprowadzi w Twoje życie wiele radości i uśmiechu na twarzy. Kontakt (godz.10-18): Hania Anula: OLX(Wrocław)-wyróżnione do16.11.18;24.11.18;02.12.18;02.12.18;10.12.18 zmienione z Wrocławia 10.12.18 na Opole.18.12.18 https://www.olx.pl/oferta/pokochaj-pieknego-aleksa-daj-mu-dom-CID103-IDxoGfP.html Alaskan malamutte: OLX(Poznań)-wyróżnione do19.11.18;27.11.18;06.12.18;15.12.18;23.12.18 https://www.olx.pl/oferta/poznaj-aleksa-daj-mu-dom-adoptuj-CID103-IDxql0T.html kiyoshi: OLX(Zielona Góra);(Katowice)-wyróżnione do 19.11.18;27.11.18;06.12.18;15.12.18;23.12.18 https://www.olx.pl/oferta/aleks-3-letni-uroczy-grzeczny-terierek-adopcja-CID103-IDxruAP.html https://www.olx.pl/oferta/piekny-sympatyczny-terierek-aleks-szuka-kochajacego-domu-CID103-IDxrtzZ.html zmienione z Zielonej Góry 06.12.18 na Gorzów Wlkp.15.12.18;23.12.18 Havanka:OLX(Wrocław) z imieniem Kleksik - wyróżnione do 15.12.18;23.12.18 https://www.olx.pl/oferta/kleksik-mlody-zywiolowy-piesek-czeka-na-nowy-dom-CID103-IDxN9aw.html 29.12.18 - Aleks/Frędzel pojechał do swojego DS w Zabrzu.
-
Post rozliczeniowy: DEKLARACJE STAŁE: 1.Bogusik - 20,00zł;wpł.26.10.18-20,00zł-X;wpł.02.11.18-20,00zł-XI;wpł.03.12.18-20,00zł-XII 2.Anula - 20,00zł;wpł.26.10.18-20,00zł-X;wpł.02.11.18-20,00zł-XI;wpł.03.12.18-20,00zł-XII 3.teresaa118 - 40,00zł;;wpł.26.10.18-40,00zł-X;wpł.12.11.18-40,00zł-XI;wpł.26.11.18-40,00zł-XII;17.12.18-40,00zł-I Deklaracje stałe - 80,00zł Wpłacone deklaracje stałe: +280,00zł DEKLARACJE JEDNORAZOWE: 1.Havanka - bazarek transportowy - Góra Siewierska-Nowa Sól - 400,00zł rozliczenie miedzy szafirką http://www.dogomania.com/forum/topic/347895-kanistry-z-paliwem-na-transport-lali-do-2410-godz-2000/ 2.Bogusik bazarek - wpł.14.11.18 - 433,64zł http://www.dogomania.com/forum/topic/347990-domowe-różności-zapraszam-od-241018-do-281018/ 3.Anula - bazarek - wpł.13.11.18 - 71,50zł http://www.dogomania.com/forum/topic/347979-zapraszamróżne-ciuszki-i-nie-tylko2410-18-281018/?tab=comments#comment-17369212 4.kiyoshi - wpł.29.10.18 - 10,00zł 5.b-b - wpł.07.11.18 - 10,00zł 6.Nesiowata - wpł.07.11.18 - 10,00zł 7.Anula - bazarek - wpł.28.11.18- 72,00zł http://www.dogomania.com/forum/topic/348409-malutki-bazarek-z-ciuszkami-dla-dzieci-i-z-markowymi-akcesoriami-dla-psiaków171118-241118/?tab=comments#comment-17381390 8.Bogusi - bazarek - wpł.14.12.18 - 457,65zł http://www.dogomania.com/forum/topic/348710-rozliczam-hohoho-bazarek-bożonarodzeniowy-zapraszam-do-071218/ Wpłacone deklaracje jednorazowe: + 1064,79zł WYDATKI: 1.Transport-Patrycja-Radysy-Góra Siewierska -wpł. 23.10.18 - 90,00zł 2.pobyt w hoteliku od 23.10.18 do 31.10.18 - 9x10,00zł = 90,00zł -wpł.24.10.18-90,00zł 3.SPA-80,00zł;wet-117,00zł= 197,00zł;wpł.26.10.18- 197,00zł 4.opłata za hotel za XI-wpł.02.11.18- 300,00zł 5.OLX - (Opole)-wyróżniony do 16.11.18-4,49zł;24.11.18 - 4,49zł;02.12.18-4,49zł;10.12.18-4,49zł 18.12.18-4,49zł;26.12.18-4,49zł (Poznań)-19.11.18-4,49zł;27.11.18-4,49zł;06.12.18-4,49zł;15.12.18-4,49zł;23.12.18-4,49zł (Katowice)-19.11.18-4,49zł;27.11.18-4,49zł;06.12.18-4,49zł;15.12.18-4,49zł;23.12.18-4,49zł (Zielona Góra/Gorzów Wlkp.)-19.11.18-4,49zł;27.11.18-4,49zł;06.12.18-4,49zł;15.12.18-4,49zł;23.12.18-4,49zł (Wrocław);15.12.18-4,49zł;23.12.18-4,49zł 6.kastracja - 160,00zł;wpł.21.11.18 7.opłata za hotel za XII-wpł.03.12.18-220,00zł (odjęto 80,00zł z kwoty pozostającej u Hani po Lemi i Holi) http://:http://www.dogomania.com/forum/topic/347989-lemi-i-holi-udało-sięsunie-już-poza-schronemjadą-do-hotelikuprosimy-o-pomoc-w-utrzymaniu-bid/ Ogólnie wydatki: - 1160,27zł ************************************************************************************************************** Podsumowanie: DEKLARACJE STAŁE: + 280,00zł + DEKLARACJE JEDNORAZOWE: + 1064,79zł = + 1344,79 - WYDATKI: - 1160,27zł = 19.12.18: +184,52zł 29.12.18 - u Hani pozostaje kwota 20,00zł z nadpłaty (pobyt w hoteliku za XII) - 01.01.19-20,00zł przekazane dla Mai i Sary za opłatę hoteliku za I. = 0,00zł ************************************************************************************************************** 22.01.19 kwota 184,52zł została przekazana dla Czestera z tego wątku: https://www.dogomania.com/forum/topic/349282-czester-z-radys-kudłatek-wypatrzony-przez-bogusik/?tab=comments#comment-17418466 Stan konta = 0,00zł
-
FRĘDZEL - może być polskim owczarkiem nizinnym (i nim chyba najbardziej), ale może też być sznaucerem, terierem, małym briardem... na co go zrobicie, w każdej fryzurze będzie się prezentował dobrze. Bo jak jest się ogólnie bardzo ładnym psem, to w każdej szacie dobrze. Frędzel początkowo był tak przestraszony, że już mieliśmy odpuścić namawianie go na opuszczenie kojca, ale na szczęście nie zrobiliśmy tego. Wyszedł - i od razu przemiana, zaczął ładować się na kolana i nie chciał odpuścić. Fantastyczny pies. Bardzo, niesamowicie kontaktowy, od pierwszych chwil przytula się i ani myśli przestać. Na smyczy daje radę całkiem dobrze, w człowieka zapatrzony. Czyli był domowy, ktoś go nauczył zaufania do ludzi. Po czym został: bez domu i bez człowieka. Frędzel ma ok. 3 lat. W schronisku przebywa od czerwca 2018r. Taka informacja została umieszczona na FB a także na wątku Psy z Radys.Bogusik i ja kochamy kudłatki i nie dało się przejść koło tego psiaka obojętnie.Mamy zarezerwowane miejsce w Hoteliku u Szafirki dla Aleksa.Aleks ma przyjechać transportem z Patrycją do Katowic 22.10.18 do anecik.Tam przenocuje i 23.10.18 szafirek odbierze Aleksa i przewiezie do hoteliku do Nowej Soli.Sporo zachodu to kosztowało aby dograć transport.Dzięki Sara2011,która okazała ogromną pomoc udało się. Koszt hoteliku - 300,00zł + wet.Dojdzie jeszcze transport,fryzjer,szczepienia i być może kastracja.Pomożecie Kochani? A oto Aleks: Aleks 29.12.18 pojechał do swojego domku w Zabrzu. Aleks 11.09.2020 odszedł za [TM*].
-
Żabka , czarna sunia u nas w BDT, w DS szytym na miarę.
Anula replied to Poker's topic in Już w nowym domu
Ja też zaglądam.Czy ogłoszenia już idą? -
Krabunio odszedl za Teczowy Mostek Domku Domeczku Krabusiowy-Dziekujemy sercem Klaniamy za Zycie Nowe! od 17 marca w wysnionym domku!3 lata w hoteliczku u papryczkow! Dziekuje wam Dogomaniacy za lata cale z Krabuniem! Sciskajmy ile sil za wszytko!
Anula replied to Nadziejka's topic in Już w nowym domu
Ja też dołączam się do życzeń dla cudownego domku Cyborgowego.Cudowny dom i cudowny Cyborg. -
OBSERWACJA PSA W KIERUNKU WŚCIEKLIZNY Informacje ogólne Obserwacja psa w kierunku wścieklizny dotyczy każdego zwierzęcia, które pogryzło, pokąsało czy podrapało człowieka. Obserwację wykonuje się zawsze gdy jest uzasadnione podejrzenie kontaktu śliny psa z krwią człowieka. Obserwacja dotyczy wszystkich psów, które ugryzły człowieka - zarówno tych, które mają aktualne szczepienia w kierunku wścieklizny, jak i tych, które z rozmaitych przyczyn nie były na czas zaszczepione. Czas trwania obserwacji Obserwacja trwa 15 dni od daty pogryzienia/pokąsania/podrapania i najczęściej polega na 4 wizytach ze zwierzęciem w lecznicy. Obserwację zwyczajowo przeprowadza się w dniu 0, 5, 10 i 15 od pogryzienia. W przypadku zwierząt szczególnie agresywnych, za dodatkową opłatą, w wyznaczonych lecznicach można przeprowadzić obserwację stacjonarną. Zwierzę zawozi się tam wówczas w dniu 0 - czyli w dniu pogryzienia człowieka, i jeśli obserwacja daje wynik negatywny, odbiera się je w dniu 15-tym. Obowiązki właściciela psa: Obowiązek dostarczenia zwierzęcia na obserwację spoczywa na jego właścicielu. W razie gdy właściciel psa/kota uchyla się od jego wypełnienia, może zostać ukarany mandatem i doprowadzony (dowieziony) wraz ze zwierzęciem przez Policję lub Staż Miejską do lecznicy weterynaryjnej. Właściciel obserwowanego zwierzęcia jest zobowiązany do podania danych osoby pogryzionej - imienia i nazwiska, adresu oraz numeru telefonu. Warto o tym pamiętać i zapisać sobie te informacje. Przez cały czas trwania obserwacji na właścicielu zwierzęcia spoczywa obowiązek zadbania o to, ogólnie rzecz ujmując, żeby zwierzęciu nic się nie stało i by zwierzę nie stanowiło zagrożenia dla innych osób. W przypadku śmierci zwierzęcia, należy zabezpieczyć zwłoki i dostarczyć je do ZHW (Zakładu Higieny Weterynaryjnej) w celu zbadania mózgu padłego zwierzęcia na obecność wtrętów wściekliznowych. Wystawiane zaświadczenia: Wystawia się zaświadczenie o rozpoczęciu obserwacji, następnie - zaświadczenia cząstkowe po każdej wizycie i zawsze na koniec - zaświadczenie o zakończeniu obserwacji w kierunku wścieklizny. Jeśli zwierzę nie było wcześniej szczepione, lub szczepienie się zdezakualizowało - w dniu zakończenia obserwacji podlega szczepieniu przeciwko wściekliźnie i dodatkowo dostaje zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie. Właściciel zwierzęcia, które pogryzło/pokąsało/podrapało człowieka dostarcza zaświadczenie o zakończeniu obserwacji w kierunku wścieklizny do rejonowego oddziału SANEPID'u, oraz zawiadamia o wyniku obserwacji osobę pogryzioną.
-
Jakie badania?