Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Wiem Bogduniu.Trzeba będzie pomyśleć aby się nie zmarnowało i wstawić innego psiaka.Poczekajmy do jutra,niech pojedzie do DS.
  2. Kochani na moim bazarku jeszcze został dołożony jeden bardzo fajny fant nr.30.Całość z licytacji tego fantu chciałabym przeznaczyć na leczenie i surowicę dla szczeniaczków.Zapraszam i zachęcam do licytacji a tym samym do pomocy szczeniaczkom. https://www.dogomania.com/forum/topic/349435-dołożony-fantz-jednej-szafy-do-drugiej-szafykurtkibuty-itd-110219-160219/
  3. Kochani na moim bazarku jeszcze został dołożony jeden bardzo fajny fant nr.30.Całość z licytacji tego fantu chciałabym przeznaczyć na leczenie i surowicę dla szczeniaczków.Zapraszam i zachęcam do licytacji a tym samym do pomocy szczeniaczkom. https://www.dogomania.com/forum/topic/349435-dołożony-fantz-jednej-szafy-do-drugiej-szafykurtkibuty-itd-110219-160219/
  4. Kochani na moim bazarku jeszcze został dołożony jeden bardzo fajny fant nr.30.Całość z licytacji tego fantu chciałabym przeznaczyć na leczenie i surowicę dla szczeniaczków.Zapraszam do licytacji a tym samym do pomocy szczeniaczkom. https://www.dogomania.com/forum/topic/349435-dołożony-fantz-jednej-szafy-do-drugiej-szafykurtkibuty-itd-110219-160219/
  5. Takie marzenia i ja mam dlatego ogłaszajmy Miłeczkę gdzie się da.Odnawiajmy ogłoszenia.Musi się udać.
  6. Nadeszły deklaracje za II od jaguska i MikAga.Ślicznie dziękuję. Przypomnę,że rozliczenie finansów Czesterka jest na pierwszej stronie w moim pierwszym napisanym poście. Warto by było napisać informację w pierwszym poście.
  7. Po jedzeniu powinny przejść wymioty.Niech dostaje 3 razy jedzonko po małych porcjach rozłożonych na całą dzienną porcję.
  8. Można autentycznie.Ponury wstrętny dzień i ponure wiadomości,jedynie u Czesterka trochę prześwituje słoneczko.Dobrze,że P.Hania już na dobre zaopiekuje się Czesterkiem no i najważniejsze co własny domek to własny. Czesterek będzie jedynakiem. Będziemy w kontakcie i dalej będziemy pilotować sprawę tego robala.
  9. Jak dzisiaj się Czuje Czester.Czy po kastracji nie ma jakiś problemów?
  10. Anica wymioty białą pianą to jest to,że jest pusty żołądek i Miłkę mdli,jest jej nie dobrze.Koniecznie szybciutko ugotować osobno ryż i dodać ugotowane pogniecione widelcem warzywa+pierś z kurczaka może być indyk+wywar,chodzi o to aby mięso nie zawierało tłuszczu.Karmić 3 razy w małych ilościach.Można nagotować więcej,włożyć do woreczka przeznaczonego do żywności i zamrozić,wyciągać sobie woreczek,dać spokojnie jemu czas aby sam się odmrażał. Pisałam wcześniej o Nifuroksazicie100 bo to jest dawka dla dzieci.Nie wiem czy 2x100g nie jest za duża dawka.Nifuroksazid100 podaje się 2xdz rano i wieczorem.Jezeli jest silne rozwolnienie to 3xdz.Trzeba podawać aż do normalnej konsystencji kupy.Zazwyczaj wystarczy przez 2-3 dni i ustępuje biegunka.Jeżeli kupa jest dalej nie taka to przedłużyć podawanie o kolejny dzień/dni. Ja tak gotuje na cały tydzień albo wychodzi nawet do dwóch tygodni dla mojego psa.Z tym,że ja kupuję duże ćwiartki z kurczaka,na jedno gotowanie daję 2 ćwiartki+kawałek piersi z indyka+ średnia marchewka obrana+korzeń pietruszki mały+kawałek mały selera to wszystko bez przypraw.Osobno gotuję ryż na sypko.Jak się ugotuje,wyjmuję do pojemnika(najlepiej garnka) jarzyny-drobię widelcem następnie wyciągam po ćwiartce obieram ze skóry(wyrzucam ją) i kości i też drobię widelcem a pierś z indyka kroję.W tym czasie w osobnym garnku sparzam dobrze wątróbkę drobiową aby nie było krwi,kroję,siekam.Na końcu dodaję ryż przelany wodą i zalewam to 4 chochelkami wywaru o mieszam wszystkie składniki.Marchewka powinna iść na spód bo po wymieszaniu bardzo dobrze widać czy składniki są wymieszane.Jak wystygnie to przekładam po 5 łyżek do woreczka.Przeważnie wychodzi 8 porcji a woreczek mam na dwa dni.Oczywiście można dodać inne jeszcze podroby ale trzeba gotować osobno.Aby woreczki nie zajmowały dużo miejsca w zamrażalniku to z woreczka tworzę prostokąt i przyklepuję. Z reszty wywaru mam wspaniały rosołek doprawiając go albo inną zupę a więc wszyscy jesteśmy zadowoleni i syci.
  11. Brak słów i siły na to wszystko.Czy te szczeniaczki,które są w domkach są zawiadomieni właściciele aby szczególnie zwrócić uwagę,obserwować psiaki.Ta podstępna choroba może też nie ominąć ich.
  12. Też tak myślę,koniecznie trzeba zasięgnąć porady u innego weta bo po tak długim braniu antybiotyku,ropy powinno już nie być.Jeżeli jest to zielona albo szara ropa to jest źle.W moim przekonaniu trzeba pobrać tą wydzielinę i zrobić antybiogram i dopasować lek,który działa na tą bakterię.Szkoda kici,jest cudna.Męczy się.Nie wiem czy też przy antybiotyku dostaje jakąś osłonę na żołądek i wątrobę.Są takie papki do podawania jak np.Darmiflora Liguits czy inne..
  13. To może skonsultować się z innym wetem.Co dwie głowy to nie jedna.Być może antybiotyk nie działa.
  14. Ja jestem wciąż myślami i żyję nadzieją,że będzie lepiej.Dzisiaj rano były w miarę optymistyczne wiadomości bo podana surowica i Mini nie miała objawów parwo a wieczór po wpisie Toli mnie zwalił z nóg.
  15. Tak, dużo sił dla maluszków i dla Wszystkich,którzy opiekują się nimi i którzy śledzą ich losy. Przecież dzisiaj dostały kroplówki, surowicę,która zwalcza ten wirus.Jadły w małych ilościach ale jadły.Może to chwilowe załamanie?
×
×
  • Create New...