Jump to content
Dogomania

Anula

Members
  • Posts

    22256
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    12

Everything posted by Anula

  1. Ja bym też zabrała to maleństwo tym bardziej,że szykuje się transport szczeniaczków ale nie mamy funduszy na utrzymanie w sumie by było 4 psiaków.Przekracza to nasze możliwości. Czy nie ma możliwości na jakieś BDT za karmę i weta tak mikroskopijnej suni? Zapewne sunia jest wysterylizowana skoro przebywa na boksach ogólnych.Wykąpać,zrobić przegląd weterynaryjny i malutką ogłaszać.Powinna migiem znaleźć dom.Hotelikowanie już dość znacznie powiększy koszty. Ja mogę dołożyć się do karmy.Na dzień dzisiejszy nie wiem ile ale pomogę.
  2. Raczej nie zaznała bo wynika z tego,że jako półroczne szczenię trafiła do Radys a wcześniej może siedziała w przechowalni do momentu wywiezienia do schronu.Boi się bo nie zna normalnego życia.Poznała tylko boks i kraty.Całe szczęście,że nie reaguje agresją.Musimy dać Kolii czas,niech pozna głos ludzki i ciepło człowieka bo tego raczej nie miała.
  3. Tak,tam nie ma wyciągnięcia ręki do osób,które by chciały pomagać psiakom.Wystarczyło by zmienić przez siebie narzucone przepisy i było by okey. Nawet się tu pisze,że nie można robić bazarków i podejrzewam,że też założenia wątku psu to niby jak można go utrzymać w hoteliku czy w PDT? Nikt nie jest z gumy pod względem finansowym i nie weźmie po cichu psa na siebie aby go finansować prywatnie i jeszcze do tego w tajemnicy.
  4. Oczywiście,że to wygląda na wyłudzanie pieniędzy,ludzie bardziej wrażliwi są na chore psy,po wypadkach itd.Ja bym też tak reagowała nie znając dokładnie tematu.Przetrzymywanie psa w hotelu,utrzymywanie ze zbiórki za cudze pieniądze,nie szukanie mu domu przez tyle miesięcy,fajna sprawa.Ludziom w głowie nie mieści się,że tak piękny psiak nie znalazł domu jeszcze. I jeszcze coś,tak sobie głośno myślę,że u p.Kasi nie było raczej ani jednego incydentu aby się rzucił do gryzienia.Być może to było jednorazowa akcja agresji w stosunku do guccio.W zasadzie bez powodu pies nie reaguje agresją.No ale tylko są to takie moje przemyślenia.
  5. Więcej spacerków na samym początku w te same miejsca i skończy się posikiwanie.Jak zaznaczy sobie nowy teren swój to skończy się.Samce tak mają.
  6. Na razie nie dam rady pomóc nawet finansowo.Czekając na szczeniaczki zabrałyśmy dodatkowo z Radys Kolię,którą musimy utrzymać w hoteliku.Wystarczy spojrzeć w post rozliczeniowy aby ocenić finanse Kolii.Musimy się liczyć z tym,że będziemy ją utrzymywać prywatnie.Ze szczeniaczkami też krucho bo pieniądze idą przede wszystkim na leczenie maluszków.
  7. Chciałyśmy kiedyś zabrać się za pomoc także psiakom z Wojtyszek ale po rozeznaniu sytuacji to wręcz było to nie możliwe,ponieważ po psiaka trzeba było jechać osobiście do schronu ze swoimi dokumentami.Jeżeli chodzi o DT czy hotel to też jest na "nie" odpowiedziano,że pies ma hotel u nas.Miałyśmy już nagrany fajny transport z jubu,który mieszka k/Łodzi i by mógł nam przewozić psiaki ale nie wydadzą mu psiaka bo trzeba osobiście odebrać.Gdyby nie te jakieś dziwne uwarunkowania narzucone przez schron,pomoc na pewno by była o dużo lepsza,korzystniejsza dla psiaków. Kiedyś był wątek pomocowy założony przez dziuniek ale umarł śmiercią naturalną bo nie dało się przeskoczyć uwarunkowań nałożonych przez Siemińskiego.I tak sobie tysiące psów tam wegetuje bez szansy pomocy im.
  8. Są cudne i wreszcie na właściwym miejscu a nie na zimnym betonie.Tym psiakom się udało,miały ogromne szczęście,a inne masakra.Z jednej strony się cieszę a z drugiej strony ogarnia mnie potworny smutek.
  9. No to teraz Aleś ma swoją prawdziwą kanapę.Widać,że na niej się czuje swobodnie.I to kanapa jest jego tylko jego,własna. Aleś z zimnego betonu na kanapie własnej.Ale mi dobrze.Być może w Radysach marzył o takiej kanapie i jednak marzenia się spełniły. Cudny Alesiu bądź szczęśliwy na zawsze. A my pod opiekę wzięłyśmy następną bidulkę z Radys.Smutną Kolię.Prawdopodobnie Kolia jako szczenię półroczne trafiła do schronu.Tam przebywała 1,5 roku.Mam nadzieję,że ujrzę Kolię roześmianą,radosną u szafirki. Zapraszam na wątek smutnej Kolii: https://www.dogomania.com/forum/topic/349489-kolia-smutna-i-zrezygnowana-sunia-z-radyspomóżmy-jej-uwierzyć/?tab=comments#comment-17432861
  10. A Tysia by dorobiła ogłoszeń? A może by mogła napisać świeży tekst,taki konkretny z wymogami do jakiego Toffi ma trafić domu. I kontakt np.na Hotelik bo opiekunka może o wiele więcej powiedzieć o Toffiku.Jeżeli rodzina będzie gdzieś z daleka to raczej nie bedzie kilka razy jeździć aby poznać Toffika.A widocznie gdzie Toffik przebywa to nie ma zainteresowania adopcją.
  11. Haniu a co ze sterylizacją.Jest wysterylizowana,czy nie? Zaraz przeleję pieniążki za weta.
  12. A Aureliusz jest śliczny.Nie mam pomysłu jak mu pomóc!
  13. A nie można do państwa zadzwonić i się spytać o adopcję? Przecież byli zdecydowani chyba na 100%. Ja mam na OLX zapytania o Toffika ale odsyłam do telefonicznej rozmowy. Np. Ania Toffi - śliczny,mały piesek szuka domu. podgląd edycja ID ogłoszenia: 468312329 Wysłane z telefonu 18 lut, 19:52Beata Dzień dobry ja bym chciała Toffika adoptować tylko że ja mam dwie córki jedna ma 11 lat a druga 14. Mieszkam w Lądku Zdroju i czy by pani mogła z Toffikiem przyjechać ja bym oczywiście zapłaciła. Zablokuj użytkownika Wysłane z telefonu 18 lut, 19:52Beata ??? Zablokuj użytkownika 18 lut, 20:28Twoja odpowiedź Witam.W sprawie adopcji Toffika proszę się kontaktować w podanym nr.tel.w ogłoszeniu.Ta osoba decyzyjna jest.Ja tylko ogłaszam Toffika grzecznościowo. Pozdrawiam Ania Przeczytana 18 lut
  14. Dzisiaj wizyta u weta a więć fajnie,że Blusia pojedzie czyściutka a nie śmierdziuszek.
  15. To chyba jest wnusio p.Hani.Czesterek lubi dzieci a więc wszystko jest okey.Cudny Czester i cudny ma domek,który jest w kontakcie z Bogusik.Bardzo to cenię.
  16. Pamiętam Ulę,kibicowałam jej mocno.Znalazła domek jeden z najlepszych u Ciebie.Mijka jest szczęśliwa u Ciebie,cieszę się ogromnie.
  17. Wystawiłam na moim bazarku dodatkowo kurtkę na leczenie maluszków.Uzyskałam kwotę 55,00zł oraz dodatkowo 20,00zł od znajomej Besia11.Całość 75,00zł przelałam na konto Alaskan malamutte.Bardzo proszę o potwierdzenie na wątku bazarkowym jak nadejdą pieniążki. https://www.dogomania.com/forum/topic/349435-zakończonyrozliczanydołożony-fantz-jednej-szafy-do-drugiej-szafykurtkibuty-itd-110219-160219/?tab=comments#comment-17427817
  18. Dzięki Haniu,zaraz zrobię przelew.Odliczę 15,00zł pozostające u Ciebie i będziemy rozliczone.Okey?
  19. Dziękuję ślicznie,przelew już jest na moim koncie.Zaraz zapiszę w post rozliczeniowy.
  20. To ona wczoraj też miała głodówkę? Biedna Miłeczka.Jeżeli sunia schudła to jak dojdzie do siebie po leku trzeba zwiększyć porcje.Czy suchy pokarm jest nasypany do miseczki cały czas aby sobie dojadała?
  21. Jeżeli wiek się zgadza to Kolia do schronu trafiła jako półroczne szczenię.Bardzo to smutne.
×
×
  • Create New...