-
Posts
8383 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ewanka
-
Wyjątkowy wspaniały Wiśnia zamieszkał w swoim domu :))))
Ewanka replied to mysza 1's topic in Już w nowym domu
Każdy by chętnie zerknął na nową 'NIĄ' ;) -
Psy z Ostatniej Szansy - Pomoc wciąż potrzebna!!!
Ewanka replied to Zofia.Sasza's topic in Już w nowym domu
mestudio, wydaje mi się, że to wspaniała propozycja :) .. ja proponowałam, ewentualnie na krótki, określony czas, żeby sunia nie wracała prosto ze szpitalu do schroniska , ale u Ciebie, jak rozumiem długotrwały DT , zanim znajdzie się DS, to chyba wymarzona sytuacja :):):) -
Psy z Ostatniej Szansy - Pomoc wciąż potrzebna!!!
Ewanka replied to Zofia.Sasza's topic in Już w nowym domu
Najważniejsze, że sunia czuje się dobrze, oby to się nie zmieniło ... poczekajmy do soboty . -
Psy z Ostatniej Szansy - Pomoc wciąż potrzebna!!!
Ewanka replied to Zofia.Sasza's topic in Już w nowym domu
Ufff, bardzo się cieszę, że sunia ma to już za sobą i że wszystko jest w porządku :):):) Myślę, że to nie jest komentowanie decyzji doświadczonego weta, tylko zwykły niepokój o zdrowie suni, to chyba każdemu wolno. Rozsyłam wątek i w sumie niewiele więcej mogę zrobić ... pytałam w poście 4138, czy krótkotrwały tymczas wchodzi w grę .... ale dostałam odpowiedź, że nie. -
Psy z Ostatniej Szansy - Pomoc wciąż potrzebna!!!
Ewanka replied to Zofia.Sasza's topic in Już w nowym domu
Hotelik byłby dobry, ale sunia nie ma deklaracji ... skąd tak szybko wziąć na pokrycie kosztów??? -
Dosia jest słodka i zupełnie niekłopotliwa (!!!) ... oprócz randek w panieńskim pokoiku z Mr Q. ale to minie, taką mam wielką nadzieję, ale u nas niestety nie może zostać ... może jeszcze jakaś inna psia bida uwierzy w siebie i pobiega sobie wśród róż ;) a patrzyłaś pod: 'grawerowana adresówka' ?
-
Teraz jest jakiś zastój w adopcjach, na róznych wątkach czytam, że zero telefonów :( ... ale próbować trzeba, bo ten jej wymarzony domek gdzieś przecież na nią czeka :) Myślę, że do listy info o Dosi można jeszcze coś dopisać, ja to napisałam tak 'na szybko'.
-
[quote name='tripti']ok, to ja suche dane poproszę w jednym miejscu, taki zwykły opis profilu, bez upiększeń :) To jedno z trudniejszych zadań jakie dostałam :placz: Dosia miała: bardzo trudne życie: ... najpierw dom z ukochaną panią, która ją rozpieszczała, przypuszczalnie traktowała jak własne dziecko, z pewnością spała z nią w łóżku (u nas tego nie robi) i dostawała ludzkie jedzenie zupełnie dla niej nieodpowiednie .... potem pani poważnie się rozchorowałą i nagle zniknęła z życia Dosi. ... sunia poszła do schroniska, co bardzo przeżyła, nie potrafiła odnaleźć się w sporej grupie, w hałasie i konkurencji ... mieszkała w budzie na dworze (?) może dlatego teraz galopem wraca do domu, gdy tylko się załatwi .... potem pojechała do domowego DT, gdzie jest traktowana jak własny pies, a nawet lepiej ;) , po stosunkowo niedługim czasie wielkiej ostrożności, zaufała jednej osobie, wszystkich lubi, ale gdy znika z oczu jej pani, sunia jest nieszczęśliwa, płacze i bardzo się żali , najchętniej czas spędza na dywanie u nóg ulubionej pańci Dosia jest: zero agesji, wrażliwa, delikatna, nieśmiała, słodka, kochana i kochająca, troszkę zazdrosna o swoją panią, tęskni za swoim ludziem gdy traci go z oczu, jest zawsze metr od nóg swojej pańci, ale nie jest namolna, lezy cichutko wpatrzona w swojego ludzia, jak w obrazek. ....... ale potrafiła zawalczyć z drugą suczką o rzuconą piłkę (co mnie baaardzo zaskoczyło) Zdrowie: chudzinka cierpiąca na ... prawdopodobnie alerigia pokarmowa i dość wrażliwe jelita ... lekarstwem jest niezbyt kosztowna karma, wyniki badam krwi wszystkie w normie, wątroba, trzustka, nerki zdrowe, morfologia w normie. Jest zaszczepiona i odrobaczona, planowana jest sterylizacja. Dosia poszukuje: bardzo spokojnej osoby, chyba w średnim lub starszym wieku(?), która może poświęcić jej sporo czasu, zdecydowanie nie jest psem dla młodych ludzi o sportowym, aktywnym trybie życia, dobrze by było, gdyby cały czas ktoś był w domu, lub przynajmniej nie zostawiał jej na wiele godzin w pustym mieszkaniu, towarzystwo innych psów nie jest jej konieczne, ale ładnie toleruje i suczkę i psa, ale jednak wyraźnie chodzi własnymi ścieżkami, jednak zawsze w pobliżu swojej pańci.
-
Psy z Ostatniej Szansy - Pomoc wciąż potrzebna!!!
Ewanka replied to Zofia.Sasza's topic in Już w nowym domu
Czekamy na wieści ... oby dobre ... kciuki nadal zacisnięte !!!!!!!!!!!!!! ****************************************************************** [B]Jest taki wątek, może tam ciotki pomogą suczynce.[/B] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/191868-BEZPŁATNY-Dom-Tymczasowy-wątek-zgłoszeniowy-Hotele-NIEMILE-widziane[/URL] -
Psy z Ostatniej Szansy - Pomoc wciąż potrzebna!!!
Ewanka replied to Zofia.Sasza's topic in Już w nowym domu
Kciuki zaciśnięte za udany zabieg ... martwię się bo to bardzo zaawansowana ciąża (tak przynajniej wydaje mi się na podst. fotek). Trzymaj się malutka !!!!! -
Psy z Ostatniej Szansy - Pomoc wciąż potrzebna!!!
Ewanka replied to Zofia.Sasza's topic in Już w nowym domu
[quote name='Javena']Kurcze przydał by sie osobny watek dla suni. Czytałam poczatek koniec i nie bardzo mogłam załapac. Szkoda,zeby miała potem wracać do schronu. Może ktos by ją wypatrzył. Bardzo ładna.[/QUOTE] No właśnie, też pisałam, że osobny wątek by się bardzo przydał ... czas jest tylko do soboty, bo sunia wtedy wychodzi ze szpitala. -
... oj, chyba dobrego tekstu nie sklecę, powinien być bardzo chwytający za serce !!!!!!! ... Dosia miała bardzo trudne życie (!!!) i dlatego jest teraz taka jaka jest ... uzależnia się od człowieka, ale nie jest namolna, leży sobie cichutko, jest zawsze w pobliżu, a gdy traci go z oczu jest bardzo nieszczęśliwa. ... ja moge dostarczyć 'suchych' danych, a ktos bardziej wprawny mogłby je wykorzystac w tekście do ogłoszeń.
-
Mix pekińczyka? Cudeńko w schronisku.Już w swoim domu.
Ewanka replied to monika55's topic in Już w nowym domu
Dzień dobry Gumisiu :) ... biegaj na spacerek ... mimo deszczu ;) -
Też myślę, że Dosię można śmiało ogłaszać, to przesłodka sunia, wrażliwa, zapatrzona w człowieka jak w obazek, bardzo kochająca i przywiązana do jednego 'właściciela', nie lubi zostawać sama w domu, wtedy płacze i bardzo tęskni ... trochę się boję, że jak będzie u nas za długo, to rozstanie będzie dla niej bardzo bolesne i ... dla nas też ! Myślę, że dla średnio-starszej osoby byłaby wspaniałą towarzyszką życia ... nie przepada za długimi spacerami, robi na dworze siku, mała randka z Mr Qpajdą i w nogi do domu ... sądzę, że nie jest odpowiednia dla młodych, aktywnych ludzi o sportowym zacięciu. Wydaje mi się, że ta karma to strzał w dziesiatkę ... i mam nadzieję, że nabierze choć troszką ciałka i można będzie ją wtedy wysterylizować ... niedomaganie jelitowe nie jest chyba żadnym przeciwskazaniem.
-
Witaj Saruniu, wstawaj i pokazuj się światu. Wiecie, że już boję się wchodzić na nowe wątki, zerknijcie prosze, sprawa pilna .... może ktoś może pomóc. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/131337-Psy-z-Ostatniej-Szansy-Pomoc-wciąż-potrzebna!!!/page414[/URL]
-
Nami - młoda, mała, piękna pilnie poszukuje wspaniałego domku! MA DOM
Ewanka replied to Paula03's topic in Już w nowym domu
Przepraszam za off, ale sprawa bardzo pilna.... zerknijcie, proszę .... [URL]http://www.dogomania.pl/threads/131337-Psy-z-Ostatniej-Szansy-Pomoc-wciąż-potrzebna!!!/page414[/URL] -
Widzę, że pozytywny finał na horyzoncie :) ... a tu kolejna potrzebująca duszyczka ,,, zerknijcie prosze ... [URL]http://www.dogomania.pl/threads/131337-Psy-z-Ostatniej-Szansy-Pomoc-wciąż-potrzebna!!!/page414[/URL]
-
Psy z Ostatniej Szansy - Pomoc wciąż potrzebna!!!
Ewanka replied to Zofia.Sasza's topic in Już w nowym domu
Tak, już doczytałam ... strasznie mi szkoda suni ...martwię się też tą sterylka aborcyjną w tak wysokiej ciąży, macica bardzo ukrwiona i podobno jest wielkie ryzyko krwotoku :( Pomyślę ... na razie rozsyłam wątek ... ... czy DT na jakiś ściśle określony czas, was też interesuje??? ... czy szukacie dla niej miejsca, aż znajdzie się DS ? -
Staruszek Karmelek jedzie do nowego domu!!! 3majcie kciuki.
Ewanka replied to rotek_'s topic in Już w nowym domu
Wstawaj Karmelku i biegaj na spacerek :) ... i jakie wieści o dalszych planach psiaka? ... czy jedzie do jakiegoś DS? -
Psy z Ostatniej Szansy - Pomoc wciąż potrzebna!!!
Ewanka replied to Zofia.Sasza's topic in Już w nowym domu
Hmmm, mało czasu .... ale może jednak spróbować ściągnąć więcej osób i zainteresować jej losem ... czy wiadomo coś więcej o suni, jaki ma stosunek do innych psow/suczek, ile mniej więcej lat itp. -
Basiu, masz rację, że ze starszymi ludźmi różnie bywa ... tak jak z młodymi ;) Ważne, żeby sunia trafiła do ciepłego, mądrego i odpowiedzialnego domku i przeżyła tam lata, które jej jeszcze zostały w dobrobycie :)
-
Psy z Ostatniej Szansy - Pomoc wciąż potrzebna!!!
Ewanka replied to Zofia.Sasza's topic in Już w nowym domu
Może by utworzyc suni osobny wątek i wtedy więcej osób ją zauważy ... a jak długo będzie w szpitaliku po sterylce? -
Witaj Niuniuś, wszystkie ciotki o tobie myślą :) ... też mi się wydaje, że jeden docelowy "domek z babcią" to jest to, co Niuni potrzebne teraz najbardziej.