Jump to content
Dogomania

Ewanka

Members
  • Posts

    8383
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ewanka

  1. Każdy by chętnie zerknął na nową 'NIĄ' ;)
  2. mestudio, wydaje mi się, że to wspaniała propozycja :) .. ja proponowałam, ewentualnie na krótki, określony czas, żeby sunia nie wracała prosto ze szpitalu do schroniska , ale u Ciebie, jak rozumiem długotrwały DT , zanim znajdzie się DS, to chyba wymarzona sytuacja :):):)
  3. Najważniejsze, że sunia czuje się dobrze, oby to się nie zmieniło ... poczekajmy do soboty .
  4. Ufff, bardzo się cieszę, że sunia ma to już za sobą i że wszystko jest w porządku :):):) Myślę, że to nie jest komentowanie decyzji doświadczonego weta, tylko zwykły niepokój o zdrowie suni, to chyba każdemu wolno. Rozsyłam wątek i w sumie niewiele więcej mogę zrobić ... pytałam w poście 4138, czy krótkotrwały tymczas wchodzi w grę .... ale dostałam odpowiedź, że nie.
  5. Hotelik byłby dobry, ale sunia nie ma deklaracji ... skąd tak szybko wziąć na pokrycie kosztów???
  6. Dosia jest słodka i zupełnie niekłopotliwa (!!!) ... oprócz randek w panieńskim pokoiku z Mr Q. ale to minie, taką mam wielką nadzieję, ale u nas niestety nie może zostać ... może jeszcze jakaś inna psia bida uwierzy w siebie i pobiega sobie wśród róż ;) a patrzyłaś pod: 'grawerowana adresówka' ?
  7. Teraz jest jakiś zastój w adopcjach, na róznych wątkach czytam, że zero telefonów :( ... ale próbować trzeba, bo ten jej wymarzony domek gdzieś przecież na nią czeka :) Myślę, że do listy info o Dosi można jeszcze coś dopisać, ja to napisałam tak 'na szybko'.
  8. [quote name='tripti']ok, to ja suche dane poproszę w jednym miejscu, taki zwykły opis profilu, bez upiększeń :) To jedno z trudniejszych zadań jakie dostałam :placz: Dosia miała: bardzo trudne życie: ... najpierw dom z ukochaną panią, która ją rozpieszczała, przypuszczalnie traktowała jak własne dziecko, z pewnością spała z nią w łóżku (u nas tego nie robi) i dostawała ludzkie jedzenie zupełnie dla niej nieodpowiednie .... potem pani poważnie się rozchorowałą i nagle zniknęła z życia Dosi. ... sunia poszła do schroniska, co bardzo przeżyła, nie potrafiła odnaleźć się w sporej grupie, w hałasie i konkurencji ... mieszkała w budzie na dworze (?) może dlatego teraz galopem wraca do domu, gdy tylko się załatwi .... potem pojechała do domowego DT, gdzie jest traktowana jak własny pies, a nawet lepiej ;) , po stosunkowo niedługim czasie wielkiej ostrożności, zaufała jednej osobie, wszystkich lubi, ale gdy znika z oczu jej pani, sunia jest nieszczęśliwa, płacze i bardzo się żali , najchętniej czas spędza na dywanie u nóg ulubionej pańci Dosia jest: zero agesji, wrażliwa, delikatna, nieśmiała, słodka, kochana i kochająca, troszkę zazdrosna o swoją panią, tęskni za swoim ludziem gdy traci go z oczu, jest zawsze metr od nóg swojej pańci, ale nie jest namolna, lezy cichutko wpatrzona w swojego ludzia, jak w obrazek. ....... ale potrafiła zawalczyć z drugą suczką o rzuconą piłkę (co mnie baaardzo zaskoczyło) Zdrowie: chudzinka cierpiąca na ... prawdopodobnie alerigia pokarmowa i dość wrażliwe jelita ... lekarstwem jest niezbyt kosztowna karma, wyniki badam krwi wszystkie w normie, wątroba, trzustka, nerki zdrowe, morfologia w normie. Jest zaszczepiona i odrobaczona, planowana jest sterylizacja. Dosia poszukuje: bardzo spokojnej osoby, chyba w średnim lub starszym wieku(?), która może poświęcić jej sporo czasu, zdecydowanie nie jest psem dla młodych ludzi o sportowym, aktywnym trybie życia, dobrze by było, gdyby cały czas ktoś był w domu, lub przynajmniej nie zostawiał jej na wiele godzin w pustym mieszkaniu, towarzystwo innych psów nie jest jej konieczne, ale ładnie toleruje i suczkę i psa, ale jednak wyraźnie chodzi własnymi ścieżkami, jednak zawsze w pobliżu swojej pańci.
  9. Czekamy na wieści ... oby dobre ... kciuki nadal zacisnięte !!!!!!!!!!!!!! ****************************************************************** [B]Jest taki wątek, może tam ciotki pomogą suczynce.[/B] [URL]http://www.dogomania.pl/threads/191868-BEZPŁATNY-Dom-Tymczasowy-wątek-zgłoszeniowy-Hotele-NIEMILE-widziane[/URL]
  10. Kciuki zaciśnięte za udany zabieg ... martwię się bo to bardzo zaawansowana ciąża (tak przynajniej wydaje mi się na podst. fotek). Trzymaj się malutka !!!!!
  11. [quote name='Javena']Kurcze przydał by sie osobny watek dla suni. Czytałam poczatek koniec i nie bardzo mogłam załapac. Szkoda,zeby miała potem wracać do schronu. Może ktos by ją wypatrzył. Bardzo ładna.[/QUOTE] No właśnie, też pisałam, że osobny wątek by się bardzo przydał ... czas jest tylko do soboty, bo sunia wtedy wychodzi ze szpitala.
  12. ... oj, chyba dobrego tekstu nie sklecę, powinien być bardzo chwytający za serce !!!!!!! ... Dosia miała bardzo trudne życie (!!!) i dlatego jest teraz taka jaka jest ... uzależnia się od człowieka, ale nie jest namolna, leży sobie cichutko, jest zawsze w pobliżu, a gdy traci go z oczu jest bardzo nieszczęśliwa. ... ja moge dostarczyć 'suchych' danych, a ktos bardziej wprawny mogłby je wykorzystac w tekście do ogłoszeń.
  13. Dzień dobry Gumisiu :) ... biegaj na spacerek ... mimo deszczu ;)
  14. Też myślę, że Dosię można śmiało ogłaszać, to przesłodka sunia, wrażliwa, zapatrzona w człowieka jak w obazek, bardzo kochająca i przywiązana do jednego 'właściciela', nie lubi zostawać sama w domu, wtedy płacze i bardzo tęskni ... trochę się boję, że jak będzie u nas za długo, to rozstanie będzie dla niej bardzo bolesne i ... dla nas też ! Myślę, że dla średnio-starszej osoby byłaby wspaniałą towarzyszką życia ... nie przepada za długimi spacerami, robi na dworze siku, mała randka z Mr Qpajdą i w nogi do domu ... sądzę, że nie jest odpowiednia dla młodych, aktywnych ludzi o sportowym zacięciu. Wydaje mi się, że ta karma to strzał w dziesiatkę ... i mam nadzieję, że nabierze choć troszką ciałka i można będzie ją wtedy wysterylizować ... niedomaganie jelitowe nie jest chyba żadnym przeciwskazaniem.
  15. Witaj Saruniu, wstawaj i pokazuj się światu. Wiecie, że już boję się wchodzić na nowe wątki, zerknijcie prosze, sprawa pilna .... może ktoś może pomóc. [URL]http://www.dogomania.pl/threads/131337-Psy-z-Ostatniej-Szansy-Pomoc-wciąż-potrzebna!!!/page414[/URL]
  16. Przepraszam za off, ale sprawa bardzo pilna.... zerknijcie, proszę .... [URL]http://www.dogomania.pl/threads/131337-Psy-z-Ostatniej-Szansy-Pomoc-wciąż-potrzebna!!!/page414[/URL]
  17. A to prawdziwa mała kobietka, trochę histeryczka no i dba o linię ;) . Boję się już wchodzić na nowe wątki, zerknijcie proszę ... [URL]http://www.dogomania.pl/threads/131337-Psy-z-Ostatniej-Szansy-Pomoc-wciąż-potrzebna!!!/page414[/URL]
  18. Widzę, że pozytywny finał na horyzoncie :) ... a tu kolejna potrzebująca duszyczka ,,, zerknijcie prosze ... [URL]http://www.dogomania.pl/threads/131337-Psy-z-Ostatniej-Szansy-Pomoc-wciąż-potrzebna!!!/page414[/URL]
  19. Ech, tak to jest ... ja już się boję wchodzić na nowe wątki ... zerknijcie proszę ... [URL]http://www.dogomania.pl/threads/131337-Psy-z-Ostatniej-Szansy-Pomoc-wciąż-potrzebna!!!/page414[/URL]
  20. Tak, już doczytałam ... strasznie mi szkoda suni ...martwię się też tą sterylka aborcyjną w tak wysokiej ciąży, macica bardzo ukrwiona i podobno jest wielkie ryzyko krwotoku :( Pomyślę ... na razie rozsyłam wątek ... ... czy DT na jakiś ściśle określony czas, was też interesuje??? ... czy szukacie dla niej miejsca, aż znajdzie się DS ?
  21. Wstawaj Karmelku i biegaj na spacerek :) ... i jakie wieści o dalszych planach psiaka? ... czy jedzie do jakiegoś DS?
  22. Hmmm, mało czasu .... ale może jednak spróbować ściągnąć więcej osób i zainteresować jej losem ... czy wiadomo coś więcej o suni, jaki ma stosunek do innych psow/suczek, ile mniej więcej lat itp.
  23. Basiu, masz rację, że ze starszymi ludźmi różnie bywa ... tak jak z młodymi ;) Ważne, żeby sunia trafiła do ciepłego, mądrego i odpowiedzialnego domku i przeżyła tam lata, które jej jeszcze zostały w dobrobycie :)
  24. Może by utworzyc suni osobny wątek i wtedy więcej osób ją zauważy ... a jak długo będzie w szpitaliku po sterylce?
  25. Witaj Niuniuś, wszystkie ciotki o tobie myślą :) ... też mi się wydaje, że jeden docelowy "domek z babcią" to jest to, co Niuni potrzebne teraz najbardziej.
×
×
  • Create New...