Jump to content
Dogomania

Ewanka

Members
  • Posts

    8383
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ewanka

  1. Martwię się o Rekinka ... a może on tajniacko podsikuje pomarańczowy''wego ?
  2. [quote name='sleepingbyday']ewanka, pudelek bezpieczny, na razie, ale to niestety taka niepewna sytuacja - dzieci babce marudzą, ze chca psa, ona nie chce, ale przy niedzieli im ulega. w każdym momencie sprawa może paść. skrzynke wyczyściłam,a le na watku już sa lepsze foty.[/QUOTE] Hmmm, miałam nadzieję, że serce jej zmięknie i zostawi psiaka, bo pudliś śliczny i chyba bezproblemowy, bo przy takim nastawieniu, jakby coś, to od razu by go wywaliła. Trzymam mocno kciuki za stabilną sytuację pudliszonka.
  3. Czytam między wierszami, że jest szansa, że zostanie u Was ???? ... to by było genialnie :multi::multi::multi:
  4. [quote name='obraczus87']Ewanko, wiem, że bedziesz zła na mnie, ale co tam :evil_lol: Kochana napisz kilka słów o Lence :) takie suche fakty jak napisalas o Dosieńce... Jaka jest Lenka, jak do obcych, do jakiego domku może pójśc.. trzeba znaleźc stary tekst do ogłoszeń, zrobic zmiany i ruszyc w koncu pełna parą z ogłoszeniami.. bo to skandal, aby dziewczyna tyle czasu bez domu była..[/QUOTE] [FONT=Tahoma][SIZE=2]Zła, to mało powiedziane ................ :mad::mad::mad: ................. :diabloti:[/SIZE][/FONT] [I][FONT=Tahoma][SIZE=2]O Lence nie jest łatwo pisać, bo to suczynka wielowymiarowa ;)[/SIZE][/FONT][/I] [U][FONT=Tahoma][SIZE=2][B]Jaka jest Lena:[/B][/SIZE][/FONT][/U] [FONT=Tahoma][SIZE=2]Z jednej strony jest jeszcze pełna lęku, gdy widzi obcych … stara się groźnym szczekaniem pokazać jaka jest silna i odważna, ale wystarczy 15 min cierpliwości i Lena oswaja się z obecnością gości. Po kolejnych kilkunastu minutach zaczyna ich akceptować, a po kolejnych staje się naprawdę miłą sunią. [/SIZE][/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]Wymaga jednak trochę czasu, by zaufała człowiekowi, ale już gdy to się stanie, można z nią zrobić wszystko, no może … oprócz wizyty u weta, którą ostatnio bardzo przeżywa i wymaga wyjątkowo mocnego uścisku ;) [/SIZE][/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]Na codzień jest bezproblemowa ... załatwia się na dworze, dobrze jeździ samochodem, chodzi na smyczy, choć za tym nie przepada, uwielbia aportować , jest bardzo ambitna, a przede wszystkim jest wytrwałą higienistką, wylizuje Dosi i Zorbie uszka, oczy, rozdaje buziaki wszystkim wszędzie, czy sobie ktoś życzy, czy nie ;) …jest bardzo spragniona kontaktu nie tylko z człowiekiem, ale i innym psiakiem. [/SIZE][/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]Jest bardzo dobrym, czujnym stróżem domu i posesji, jest karna, zdyscyplinowana, posłuszna np. nie wchodzi do kuchni, gdy się ją poprosi, wycofuje się rakiem patrząc niewinnie prosto w oczy, zawsze przychodzi na wołanie.[/SIZE][/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]Jest to suczka z temperamentem, zawsze zwarta i gotowa do nowych zabaw i wyzwań, nie znosi się nudzić, wtedy sama szuka sobie zajęcia i podgryza posłanie, albo … packę na muchy.[/SIZE][/FONT] [B][U][FONT=Tahoma][SIZE=2]Zdrowie:[/SIZE][/FONT][/U][/B] [FONT=Tahoma][SIZE=2]jest zdrowa, wysterylizowana, odrobaczona, zabezpieczona p.kleszczom, zaszczepiona p.wściekliźnie, ale p.wirusówkom – [B]u mnie NIE. [/B]Je suchą karmę, dobrze reaguje na zmiany karmy, nie ma związanych z tym problemów żołądkowych, dostaje codziennie ‘Kalm Aid’, na który świetnie reaguje. Waży ok. 9,5 kg[/SIZE][SIZE=1] (ważona na chyba stuletniej wadze łazienkowej ;) , więc tolerancja +/- 1kg)[/SIZE][/FONT] [B][U][FONT=Tahoma][SIZE=2]Do jakiego domu powinna trafić (???) [/SIZE][/FONT][/U][/B] [FONT=Tahoma][SIZE=2]chyba najlepiej do domu z ogrodem, bo wychodzenie kilka razy w ciągu dnia, z bloku na spacer, może się wiązać ze stresem, jaki miała kiedyś, w swoim poprzednim domu, w podobnej sytuacji(???)[/SIZE][/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]… najlepiej do rodziny wielopokoleniowej, gdy prawie cały czas ktoś jest w domu, ludzie i (mogą być) zwierzęta, nie lubi być sama, nie znosi się nudzić, musi mieć jakąś rozrywkę, towarzystwo lub jakieś zajęcie, wtedy jest szczęśliwa. Gdy w domu ktoś jest, wtedy jest spokojna, potrafi się wylegiwać, spać w ciągu dnia, jest bardzo miłym psiakiem.[/SIZE][/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2][B][U]Z innymi psami:[/U][/B][/SIZE][/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2]do obcych ostrożna, (jak do ludzi), potrzebuje czasu ... ze 'swoimi' dogaduje się wspaniale, opiekuje się bez względu na płeć i rozmiar, wylizuje, całuje, obskakuje i jest szczęśliwa, że ma zajęcie … pies – higienistka - pracoholik ;) [/SIZE][/FONT]
  5. Cudne fotki , śliczna sunia :):):) ... o co chodzi z tą jej chorobą(????), miała być info na wątku. Tak pytam z czystej ciekawości, bo nadal nie mogę uwierzyć, że baba chciała ją uśpić tak sobie, bez powodu.
  6. hihihi ... zapraszamy do nas na lekcje poglądowe z utrzymania ogrodu :eviltong: ... tak naprawdę, to zasługa psów estetów :p , mamy nawet na trawniku przed domem poletko maślaków, które skrzętnie omijają , dając im urosnąć i tam się nie załatwiają ... chyba odbierają od nas sygnały telepatycznie, bo nie jest to w żaden sposób ogrodzone.
  7. Tak, wiem jak wielka jest zasługa DIF w otwieraiu Awki ... cały czas sledziłam jej losy :) ... teraz, czeka ją kolejny, równie ważny etap. Ajlii, masz pozdrowienia od Leki, którą do nas przywieźliście, już jakiś czas temu ;)
  8. Jak miło czytac, że z psiaka spanikowanego do granic możliwości, powoli Awka otwiera się na swiat i na człowieka, super postęp!!!
  9. Dosia wita o poranku i nie może się nadziwić jaka jest fotogeniczna :multi::multi::multi: ... piechciu filmiki na medal , baaardzo dziękujemy :loveu: dobrze, że niektóre osoby skróciłaś o głowę :D Ciotki, nie martwcie się ... Dsia nie musi codziennie tyle się naskakać, by dostac jedzonko ... tylko raz w tygodniu :eviltong: Sterylka najlepiej dwa miesiące po cieczce, choć można podobono w każdym terminie tylko ryzyko większe ... niestety, w Płocku nie robią wziewnej, już pytałam. Czyli musicie zdecydować ... co robić w tej sytuacji??? Myślę, że chociaz miesiąc normalengo jedzenia i wyciszenia hormonów, a chyba jednak najlepiej dwa. Co do mkrej karmy 'po' to myślę, że może ta jej sucha dobrze rozmoczona by wystarczyła (???) Mr Q. się nareszcie uspokoił i figurę ma niemal nienaganną, więc nie miałabym odwagi teraz zmieniać Dosi menu, po tylu miesiącach prób i błędów i notorycznego rozwolnienia.
  10. Witaj Tosieńko, ale masz szczęście dziewczyno :multi: już jesteś bezpieczna !!!!!!!!!!!!!! [B] IVV jesteś wielka :loveu:[/B]
  11. Zorba piękny, ale Dosia najpiękniejsza :loveu: ... cudne zdjęcia, nie mogę sie napatrzeć :multi::multi::multi: Jeszcze raz dziękuję za przemiłą wizytę i fantastyczne zdjęcia :loveu:
  12. [quote name='obraczus87']W ogłoszeniach trzeba koniecznie podawac Jej wagę :) bo ludzie bedą myslec, że to wielki brytan :D[/QUOTE] To prawda, Lenusia była dzisiaj w bojowym nastroju :D
  13. [B]Modliszko, zdjęcia wspaniałe !!![/B] .... baaardzo dziekuję , Lenka wyszła jak wielki brytan na straży sadu i ogrodu :D ... a to przecież malutka sunia, czasem trochę wystraszona, a czasem troszkę za dużo gadająca ;)
  14. [quote name='IVV']a co z pudelkiem ?[/QUOTE] Biały, radomski pudelek bezpieczny .... :) [URL]http://www.dogomania.pl/threads/177924-Pudelki-i-pudelkowate-w-potrzebie.-PROSIMY-O-OGŁOSZENIA/page290#top[/URL]
  15. Przepiękne zdjęcia ... Modliszko , baaaardzo dziekujemy:loveu::loveu::loveu: Dosia to cudowny psiak, te fotogafie w pełni oddają jej urodę, subtelność i ... skoczność :p Piechciu przeciez wiesz, że jakbym mogła to zostawiłabym Dosię u nas na stałe , ale ... ech, życie :cool3: Na filmach twarze :crazyeye::crazyeye::crazyeye: ... absolutny zakaz twarzy , chyba że ... gwiazdy filmowe :diabloti:
  16. Dzięki za wieści ... bardzo dobre , psiak bezpieczny, a to najważniejsze :) .. a jest słodziak, więc domek z pewnością się znajdzie, a może ta rodzina go zatrzyma ... tak czy siak można spać spokojnie, nie dzieje mu się krzywda :)
  17. Jest cudna i jak widac, bardzo lubi koty :)
  18. Dzięki za info :) ... już biegnę do małej.
  19. Czy ona ma czas rzeczywiście do wtorku (!!!), czy może zostać u tych ludzi aż znajdzie jakies sensowne miejsce???
  20. Brdzo sympatyczna psina, a jaki ma charakter, czy coś wiadomo o jego usposobieniu itp.
  21. hihi, żałuję, że moje tymczasowiczki się nie nadają ;) ... a co z słychac u Dziadziusia?
  22. Ewanka

    pudle szukaja domu

    Znalazłam w necie tylko : [B][I]Schronisko "FALLADA" [/I][/B] [B][I]Charzyno pod Koszalinem, [/I][/B] [B][I]woj. zachodniopomorskie [/I][/B] [B][/B] ... wygląda na to, że mały 14 letni pudliś jedzie do SCHRONISKA pod Koszalinem ???????????? ....nie wiem, czy to dla niego dobre rozwiązanie :roll:
  23. [quote name='ataK']Na razie ustalenia są takie, że jutro Nela ma sterylkę, wraca do mnie i czeka na DS. Nie ma sensu mącić jej w głowie i przerzucać do kolejnego DT, jakoś sobie poradzimy, a mam nadzieję, że domek szybko się znajdzie :)[/QUOTE] Bardzo mi się podoba taka decyzja ... po co sunia ma zwiedzac kolejne domki, jeśli z pewnością znajdzie szybko swoj wspaiały DS :) Trzymam kciuki :)
  24. To wspaniała widomość, nareszcie sunia odetchnie po tych trudnych przeżyciach ... wstaw fotki, proszę :)
  25. Ewanka

    pudle szukaja domu

    A o tym białym radomskim pudliszoku coś więcej wiadomo ... miał czas do wtorku, czy coś się może zmieniło?
×
×
  • Create New...