Jump to content
Dogomania

Ewanka

Members
  • Posts

    8383
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Ewanka

  1. Czy sa już jakieś wieści o dalszych losach jamnisia?
  2. Ale fajne psiaki ... a Rekinek baaaardzo podobny do mojej Lenki :evil_lol:
  3. Ale było faaaaaaajnie :multi::multi::multi: ... Dosia vel Rita dzisiaj była niekwestionowaną gwiazdą :loveu: ... szczęśliwa i w centrum zainteresowania ... :loveu: Lena i Zorba też chcieli sie dobrze zaprezentować i wpychali się często przed obiektyw :evil_lol: . ... my też (nie)cierpliwie czekamy na zdjęcia :eviltong:
  4. Ewanka

    pudle szukaja domu

    [quote name='Cudak']Trzymam kciuki za staruszka :kciuki:[/QUOTE] ... i ja też !!!!!!!!!!!!!
  5. Cudna malutka, cały czas się zastanawiam, o co mogło chodzić tej babie - pseudo-właścicielce???? .... myślałam, że sunia jest w fatalym stanie i dlatego zaproponowałam ewentualną pomoc ... a tu 'na oko' wygląda na szczęście całkiem zdrowo :) ... oby po sterylece wróciła całkowicie do zdrowia!!! trzymaj się malutka :)
  6. [quote name='sleepingbyday']mam fotke pudelka na telefonie (jak ktos chce, to prosze nr tel na pw) i wiem, z eponoć jest b.chudy. napisze do monday.[/QUOTE] Chętnie bym zpobaczyła pudliszonka, ale masz pełną skrzynkę i... klapa. Czasu naprawdę mało, czy ktoś ma jakiś pomysł?
  7. Ale jutrro będą emocje :crazyeye::crazyeye::crazyeye: ....... mam nadzieję, że nareszcie odbędzie się profesjonalna sesja fotograficzna :loveu:
  8. Hm, tak dumam na którym etapie ;) ... czy ona będzie miała swój wątek, ona i inne psiaki zamieszczone wcześniej? Można wtedy więcej o psiaku napisać, by łatwiej go 'reklamować' ;)
  9. [quote name='Javena']Ja też jeszcze nie wysłałam w tym miesiącu,ale jak już sie cos wyklaruje z kontem ,to wysyłam. Lenka nasza ,to bardzo kochliwa jest. O Czarusiu już zapomniała.:):)[/QUOTE] Lenka o Czarusiu już dawno zapomniała ... teraz poza Zorbą świata nie widzi ;)
  10. ech, tak bywa ... ale ta piękna sunia stoi mi przed oczami, czy mogłabym jej jakoś pomóc?
  11. Z Dosią próbowałam juz chyba wszystkiego, na razie trzymamy się tej nowej karmy i jest coraz lepiej ... oby nie zapeszyć, dzisiaj miała mała wpadkę, ale to chyba tylko jednodniowy incydent, mam nadzieję. Przez resztę dzisiejszego dnia już czuła się dobrze :) ***************************************** Dosia spodziwa się jutro wyjątkowych gości :loveu: ... nic jej nie powiedziałam, bo by nie zmróżyła w nocy oka ... to bardzo wrażliwa dziewczynka :p
  12. [quote name='luka1']Nie prawda - wszystkie są warte uwagi :eviltong:[/QUOTE] Co prawda, to prawda :) ... żeby tylko mieć warunki (szeroko rozumiane ;) ) na dużego psa , z pewnością miałabym całe stadko :)
  13. Miałam nadzieję, że będą jakieś wieści ... szkoda psiaka ... czekamy dalej.
  14. Nareszcie znalzlam wątek i bardzo się z tego cieszę :) ... ta ostatnia sunia ONka piękna !
  15. [quote name='ataK']Dobry DT nie jest zły ;) Dzięki :) W razie awarii (czytaj: braku domku), wiemy, gdzie byłoby suni dobrze i miałaby na pewno dobrą opiekę :)[/QUOTE] Ale to tylko na wypadek mega awaryjnej sytuacji :)
  16. Mocno zaciskam kciuki ... Cassi, może Twój domek jest już na horyzoncie :)
  17. Z doświadczenia wiem, że choroby skóry leczą się fatanie i czasem trwa to naprawdę wiele miesięcy ... ale z pewnością warto zaryzykować, bo psiak jest napewno fajny i energiczny, jak to weściak ;) Teraz, gdy jest chory, potrzebny mu spokój i stabilna sytuacja, a nie zmiany co chwila. W razie czego, mogę coś doradzić, w miarę możliwości, a w podbramkowej sytuacji to wiecie, że prowadzę DT (link w podpisie) i jak by sunia nie miała się gdzie podziać, to ją wezmę i podleczę. Mam jednak nadzieję, że uda się Wam ją wykurować, trzymam kciuki za powodzenie :) Zwykle są wizyty przedadopcyjne w domach, ktore oferuję DS lub DT, chyba, że osoba działa np. jako wolontariuszka w schronisku, lub jest znana komuś na dogo ... nie wiem, jak to będzie w Twoim przypadku ;) ... pewnie ktoś, kto mieszka blisko, a jest w tym doświadczony, powinien się z Tobą spotkać, ale nie wiem, czy do tego dojdzie. Natomiast dla DS jest wymagana umwa adopcyjna i kontrola przed i poadopcyjna w domu ... i to tyle. Ja bardziej orientuję się, jak to jest u nas, na Mazowszu, ale sądze, że podobnie jest w całym kraju.
  18. Też mam taką nadzieję, ale żeby mieć czyste sumienie musiałam napisać jak to jest, mieć chorego psa w domu, bo myślę, że ludzie jednak nie zdają sobie z tego sprawy ... szczególnie gdy chodzi o rasową młodziutką sunię pokusa jest spora ... tyle malutkich kundelków szuka domów i ... cisza! Moje dwie tymczasowiczki też są do adopcji, słodkie sunie i ani pół telefonu w ich sprawie ... wiem, że fajnie jest miec rasowgo psiaka, ale trzeba wiedzieć , że on tak samo choruje, wymiotuje, miewa gazy i rozwolnienia ... i też bywają z nim problemy. Uffffff, a teraz życzę mądrych, dojrzałych i rozważnych decyzji :)
  19. [quote name='ataK']U mnie spokoju mieć nie będzie, choćby dlatego nie jestem odpowiednim domkiem dla niej ;) Jednak Szami oraz wet, który ją dziś do mnie przywiózł, zgodnie doszli do wniosku, że wszystko będzie lepsze od eutanazji... Też chciałabym, aby jak najszybciej trafiła do SWOJEGO domu...[/QUOTE] Mają w 100 % rację ... WSZYSTKO JEST LEPSZE OD EUTANAZJI ... ja tylko sądzę, że potencjalne domy DT i DS nie zdaja sobie sprawy, co to znaczy mieć chorego psa w domu NA STAŁE ... ze zdrowym bywają kłopoty ;) ... moja tymczasowiczka Dosia (link w podpisie) od dwóch miesięcy ma rozwolnienie i codziennie oglądam jej kupy, wymyślam nowe karmy, gotuję itp. i cieszę się jak dziecko, jak jest już ciut lepiej ... a dzisiaj znowu rano wymiotowała na dywan i tak w kołko, a wyniki badań świetne i wg wetów pies jest zdrowy!!!! Ja mam już pewne doświadczenie w opiece na chorymi psiakami, jestem z nimi 24h/dobę i wiem jak to jest, dlatego apeluję o przemyślenie wszystkiego, bo żywy pies to nie zabawka .... jest w domu na wieeeele lat, czasem 15 i wiecej.
  20. ... hihihi ... ale numer, dobrze, że nie mam mleka w domu :D żartuję ... nie dałabym Dosi mleka, bo uważam, że dobre jest tylko dla małych cielaczków no i czasem innych niemowlaczkow :p
  21. Choremu psu trzeba zapewnić spokój !!!!!!!!!!! Nie wiadomo, z jakiego powodu choruje skóra, może z jakis wewnetrznych przyczyn, skóra to może być objaw wiel chorób, hormonalnych ale nie tylko ... pies powienien mieć odpowiednią karmę (nie Chappi) i dużo spokoju, tym bardziej, że zawalił sięjego świat , stracił dom i jest troszkę zdezorientowany. Agnieszko, powiedz, jakie masz doświadczenie w opiece nad chorym zwierzakiem? To ważne, czasem ni śpi siękilka nocy, czase, biegunka jest na podłodze co godzinę ... różnie bywa. Nie wierzę, by ludzie kazali zabić psiaka, który nie sprawia problemów !!! i to poważnych!!!! ... dlatego myślę, że warto wszytko rozważyć pięć razy, bo potem w razie czego, nie wystawisz psiaka na ulicę!!! Kierujęte słowa również, do potencjalnego DS ... tam obowiązuje zwyczajowa wizyta przedadopcyjna i umowa adopcyjna. ******************************* Właśnie doczytałam, że właściwe leczenie rozpocznie się dopiero PO sterylce.
  22. To fantastyczna wiadomość :)
  23. Moim skromnym zdaniem, sunię trzeba najpierw wystrylizować, a potem może jechac do DS czy DT. ... i jeszcze jedno, czy chłopak, ktory chce ją adoptować zdaje sobie sprawę z tego, że to jest chory pies w domu, a choroby skóry leczy się czasem miesiącami. Oby po strylece się poprawiło, ale czy ktoś da 100-tu procentową gwarancję, że tak będzie ??? Czasem, mimo dobrych chęci, nowy właściciel nie zdaje sobie sprawy z obowiązkow, jakie go czekają gdy przyjmie pod swoj dach chorego psa ... ta sunia , gdyby była zdrowa to pewnie nie straciłaby dotychczasowego domu. Widocznie choroba na tyle uprzykrzyła życie domownikom, że postanowili się jej pozbyć ... nikt nie oddaje zdrowego radosnego psa!!! Trzymam kciuki za suczynkę i oby trafiła do domku mądrego , wyrozumiałego i ... wytrzymałego na trudy choroby. *************************************** Jeszcze tylko chciałam zapytać Agnieszka_Chrzanów o warunki jakie oferujesz psu i doświadczenie ... takie tu zwyczaje, jesteś nowa masz dopiero chyba 6 postow ... zwykle są różne wizyty, kontrole itp. zanim ktoś dostanie psa pod opiekę na DT nie mówiac jakie są schody dla DS ;) ... napisz coś o sobie.
  24. [quote name='agrabcia']Biedulek, mam nadzieje, że sobie poradzi i nic się nie stanie[/QUOTE] O, matko, a co się tam może stać ?? ... mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze ... trzymaj sie mały :)
×
×
  • Create New...