Jump to content
Dogomania

gryf80

Members
  • Posts

    10790
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by gryf80

  1. własnie dzisiaj znajomy był u weta i pies złapal babesię,mimo iż regularnie stosował fiprex w spot-on;ie
  2. może pozycz sobie dużą klatke kennelową. nivalin na poprawę unerwienia moim zdaniem by sie przydał cholernie drogi,ale potrafi zdziałać cuda-co do sterydu-szkoda że go nie moze brać.
  3. :crazyeye:,dawno temu mnie uczyli,że ludzie mają ludzkie a psy mają swoje
  4. czasami jest tak ,że mimo braku obecności kryształów w moczu jest kamień.który w zależności od rodzaju cieniuje na rtg
  5. aga ma racje,posiew robi sie z osadu moczu po odwirowaniu,nawet z 1 ml moczu-i z tego osadu- można zrobić posiew.co do zwiększenia ilości picia płynów-czy ten pies ma jakąś ulubioną/e rzecz/y do jedzenia?o co mi chodzi może podam na przykładzie kota pewnych państwa-kot ma chore nerki,wskazane jest zwiekszenie ilości płynów,z kotami wiadomo jak jest-pija nieiwiele-więc ci państwo ,ponieważ kot lubi bielucha dodaja do niego wody i taką mieszaninę kot chłepcze ze smakiem,kot lubi tuńczyka więc "wodę z tuńczyka z odrobina ryby mieszaja tez z wodą i kot wypija taką miksture to samo tyczy się saszetek kocich.kot ma raz na 6 m-cy badany poziom kreatyniny-od 2 lat utrzymuje się na mniej więcej stałym poziomie(2,2-2,4)dobrze sie czuje a ciężar wł moczy i zaw biuałka są ok.niech zanjoma moż e spróbuje w ten sposób.jeśli mpies "zasmakowałby" np.w rc urinary suchym to po tej karmie tez psiaki duzo piją.
  6. a boksery w potrzebie zaalarmowane w sprawie tej bokserki?
  7. ciotuchny weżcie mi powiedzcie coś o tych szczeniakach czarnych z pierwszej strony,gdzie są(czy wogóle jeszcze są)i takie tam
  8. te "odgnioty" na dozich kończynach są w jakis sposób traktowane?wiecie coś?
  9. gryf80

    Co robić?

    współczuję ci
  10. matko ten psiak nie dojze ze mocno chory,to jeszcze poprzedni właściciele nie nauczyli "podstawy"...cóż.o domku napisałam na molosach i na jej watku w dziale cc.jednym słowem kicha bo dt ma(mozna by rzec)
  11. ok.domek stały okazał się potencjalnym domkiem tymczasowym(a na tymczasie juz jest)więc kicha niestety
  12. jeszcze lepsze-surowe żwacze-tylko kto ten smród wytrzyma
  13. super,że madom.obstawiam-waga docelowa 42 kg(tak jak mój-w "budowie"bardzo podobny.)
  14. norel-właśnie wyczytałam,że w puławach w pzrytulisku jest dog bardzo zabiedzony-zajżyj.wątek "schronisko w puławach"ostatnia strona
  15. doga zgłosić na forum molosy?
  16. kurde dziewczyny no i jak,boje sie że nie zdażycie przed policją
  17. pisałam już na forum molosowym-moja koleżanka(w temacie dziewczyna mniej więcej obeznana)znalazła potencjalnych chetnych na nia-z łodzi,ponoc ludzie z "doświadczeniem"wiedzą,że trzeba psa leczyć.mają sie oni skontaktować z odpowiednimi ludzmi ,a co dalej z tego wynikło nie wiem na razie.
  18. ee,raczej wątpię w to wirusowe
  19. gryf80

    Co robić?

    masz może wyniki badania moczu?jak tak to wpisz.podawaj cały czas antybiotyk bez przerwy-jeśli jest lepiej znaczy że działa.przed "końcem "antybiotyków mocz do badania czy jest ok.jeśli by wyszło że tak to stosuje się jeszcze dwa dni po "dobrym wyniku bad.moczu"(przynajmniej powinno)
  20. ja się podpisuję pod tayą-odpowiednie znieczulenie dla psów z chorobą serca i wszystko będzie ok lub nie robić nic i pilnować jak ktos wyżej sugerował.wybór należy do ciebie,ale jeśli nie jesteś lub nie możesz suni przypilnować w okresie cieczki to poddałaby zwierzę sterylce mimo wszystko
×
×
  • Create New...