wysoka temperatura też jest jednym z objawów wścieklizny,co do wyników -troche odwodniony(ht wysoki ale wymiotuje-przy wymiocie normalka)rbc to ilość czerwonych krwinek,rdw -podwyzszone RDW swiadczy o duzej roznorodnosci krwinek czerwonych- obserwuje sie w przebiegu infekcjii,kiedy to nastepuje uaktywnienie sie szpiku i produkcja nowych krwinek
(moze tez swiadczyc o niedokrwistosci,ale prawidlowe MCV,MCH,MCHC tą opcje wykluczają).
obnizony poziom leukocytow,limfocytow -wystepuje w wiekszosci ostrych zakazen wirusowych,w poczatkowej fazie niektorych zakazen bakteryjnych.