-
Posts
29116 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
30
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Ewa Marta
-
Guccio, od dawna pomagamy psiakom, od dawna jesteśmy tu na dogomanii i zawsze ważni dla nas byli również ludzie, szacunek do nich i do ich pomocy. Wydawało się, że zawsze widzimy I bardzo doceniamy każdą pomoc dla naszych podopiecznych. Ostatnio jednak ostro przesadziłyśmy z ilością psiaków i niestety trzeba to przyznać nie tylko Twój bazarek dla Kiry nam umknął. Pamiętam jak mi się zrobiło głupio, kiedy Nadziejka wpłaciła nam nagle pieniądze na naszego psiaka z bazarku, a ja dopiero się zorientowałam, że taki bazarek był. Nie ma to nic wspólnego z lekceważeniem tej pomocy, bo same wiemy ile trzeba poświęcić czasu na przygotowanie, podrzucanie, pilnowanie i rozliczanie. Niestety poza dogomanią mamy jak każdy masę innych zajęć, własne psy i kłopoty. Więcej czasu niż do tej pory wykroić się na psiaki nie da, doba jest za krótka. Ten ostatni czas, w którym w pewnym momencie miałyśmy 8 psiaków pod opieką (nie tylko tu na dogo) pokazał, że przy takiej ilości nie jesteśmy w stanie ogarnąć wszystkiego tak, żeby nikogo nie urazić. Pora odpuścić trochę. Nie zwijać się i przestać pomagać – absolutnie nie. Trzeba jednak przystopować to branie kolejnych podopiecznych, skupić się na mniejszej liczbie i nimi się zająć. Chcemy odpocząć, zająć się psiakami, które nadal mamy pod opieką. Dopiero jak ich liczba się zmniejszy, pomyślimy o kolejnej pomocy. Będziemy się wspierać nadal, ale koniec z tym szaleństwem. Mam nadzieję, że z korzyścią dla dalszych relacji z ludźmi.
-
FIDO - Stary, rudy, zaniedbany, mały piesuś za TM [*]
Ewa Marta replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Bardzo dziękujemy Dorci01 za wpłatę 20 zł stałej na luty -
Tysiu, bardzo Ci dziękujemy za ogłaszanie Gucia, ale dzisiaj prosimy bardzo o zdjęcie tego ogłoszenia. Minęły ponad 3 lata od kiedy Gucio zawitał do Marty. W tym czasie zaliczył nieudaną adopcję, a wracał z niej do hotelu jak po nieudanych wakacjach. Od dłuższego czasu zastanawiałyśmy się z Ellig co z tym Guciem począć. To nieprawdopodobne jak taki fajny pies potrafi być niezauważalny. Te kilka telefonów w ciągu 3 lat, dwie wizyty rodzin, które po spacerze rezygnowały ze starania się o Gucia. A to naprawdę fajny psiak jest:( Nie ukrywam, że prowadziłam też rozmowy z Martą, delikatnie ją sondując, czy pokochała go już tak, że go nie odda, czy jeszcze nadal szukamy dla niego domu. Styczeń był ostatnim miesiącem szukania domu dla niego. Po długich rozmowach, ustaleniach i decyzjach Gucio zostaje na zawsze z Martą i jego kochanymi Saszą i Zoją. Zobowiązałyśmy się do pokrywania kosztów jego utrzymania. Marta od lutego nie będzie pobierała za niego opłaty. Policzyłyśmy, że koszt jedzenia, smaczków (a Gucio jest smakoszem i byle jakiej karmy nie je, a smaczki wprost kocha) wynosi 200 zł i tyle od teraz będziemy płaciły. Do tego dochodzą koszty weterynarza, ale Gucio na szczęście zdrowy w chwili obecnej. Zabieranie go z miejsca, które kocha, od rodziny, która wg niego od ponad 3 lat jest jego rodziną uznałyśmy za nieludzkie. W pewnym momencie Gucio przejdzie na utrzymanie Marty, ale na ten moment nie może sobie na to pozwolić. Przyznam, że odetchnęłyśmy z Ellig bardzo, bo los tego psiaka bardzo nam leży na sercu. Guciu kochany, może nie tak jak myślałyśmy, ale w końcu znalazłeś swój dom
-
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Annie G-R za wpłatę 60 zł stałej za styczeń dla Bonuska
- 1565 replies
-
Przepięknie dziękujemy za kasę z bazarku imiennego i piękne imię dla Dyzia. Kasa już na koncie maluszka Dyzio dostał również 100 od Państwa adoptującch go Dzisiaj porobiłam płatności za pobyt Dyzia i za jego czipowanie. Dzięki szybkiej adopcji i bazarkowi imiennemu u chłopaka zostało trochę funduszy. Chwilę się wstrzymamy z podziałem.
-
Tak, Twoje zaangażowanie ma sens. Nie wszystko ogarniamy niestety, stąd brak naszej obecności na bazarku Kiry, za co przepraszam. Ostro przeszarżowałyśmy z ilością zwierzaków, stąd brak czasu na obecność na dogo i ogarnięcie wszystkich wątków. Jak tylko kasa dojdzie, od razu potwierdzę. Jutro pewnie dojdzie i od razu potwierdzę
-
FIDO - Stary, rudy, zaniedbany, mały piesuś za TM [*]
Ewa Marta replied to Ewa Marta's topic in Już w nowym domu
Bardzo dziękujemy Małgosi i Rafałowi za wpłatę 200 zł dla Fido -
Tak, bardzo poproszę Moja kasa już czeka na koncie Dyzia, więc uznaj za wpłaconą. Kasa z bazarku przyda się do rozliczenia Dyzia za pobyt i czipowanie, a pozostała kwota zasili konto innych psiaków w potrzebie Ale to naprawdę jest niesamowite. Każdy psiak z bazarkiem imiennym robionym przez Ciebie szybko znajduje dom
-
A co złego w tym, żeby dobremu domkowi zaproponować inną sunię, nawet niepodobną? Nigdy nie miałaś sytuacji, w której ludzie jechali do hotelu po jednego psa, a decydowali się na innego, bo po rozmowach okazało się, że charakterem bardziej do nich pasuje? Nie czepiałabym się ludzi i nie krytykowała każdej możliwości znalezienia dobrego domu. Nikt tu nie mówi o wysyłaniu wielu ogłoszeń. Jest bardzo fajna sunia, która mieszka z kotami i dla której ich obecność nie jest przeszkodą. Rozumiem Poker, że chce próbować. Nie rozumiem natomiast Twojej złośliwości w tym temacie.